poster

Robin Hood (TV seriál)

 • Velká Británie

  Robin Hood

 • Slovensko

  Robin Hood

Dobrodružný / Romantický / Drama / Komedie

Velká Británie, 2006, 39x45 min

Hrají:

Jonas Armstrong, Lucy Griffiths, Keith Allen, Michael Elwyn, Gordon Kennedy, Sara Stewart, Lili Bordán, Richard Armitage, Sam Troughton, Joanne Froggatt, Clive Standen, Sophie Winkleman, John Carlisle, Josie Lawrence, Kelly Adams, Toby Stephens, Robert Pugh, Dean Lennox Kelly, Harry Lloyd, John Hopkins, Rebecca Callard, Charlie Rowe, Anjali Jay, Lukács Bicskey, William Beck, David Harewood, Finlay Robertson, Holliday Grainger, Nadim Sawalha, Lara Pulver, Denis Lawson, William Houston, Christian Cooke, Mathew Horne, Sam Hazeldine, Tom Beard, David Hayman, Viktor Dénes, Abhin Galeya, Joe Armstrong, Lili Gesler, Anthony O'Donnell, Elliot Levey, Matt Devere, Josef Altin, Timothy Kightley, Liam Boyle, Josh Cole, Ralf Little, Tracy Ann Oberman, Péter Horkay, Michael Maloney, Steven Elder, Fraser James, Nikki Amuka-Bird, Adam Smethurst, René Zagger, Charles Dale, Kwame Kwei-Armah, Bethany Turner, Ian Gelder, Lee Ross, Péter Takátsy, Andoni Zorbas, Joplin Sibtain, Caroline O'Neill, Paul Usher, Denise Black, Tony Slattery, Lynda Bellingham, George Anton, Caroline Boulton, Geff Francis, Joseph Kennedy, Thomas Lockyer, Alex Hassell, David Sterne
(další profese)
 • Segrestor
  *

  Nejdřív jsem myslel, že koukám na nějakou reportáž z nějakého britského TolkienConu. Ne, on to byl zase nový Robin Hood. Ještěže Češi tolik nemagoří s Jánošíkem, nerad bych to viděl stokrát jinak a pořád horší a horší. Proč opravdu raději nepustí toho starého dobrého Robina s Michaelem Praedem. Možná by nevěřili, kolik pamětníků a fandů tento dnes již klasický počin má.(27.4.2011)

 • cherita
  *

  Seriálová zvrhlost netušených rozměrů. I ta Brooksova parodie byla historicky přesnější a příběhu Robina Hooda věrnější než tenhle pochybný paskvil. Herci jsou příšerní, scénář nejspíš ani neexistuje a co se týče kostýmérky, tak ta snad musela být permanentně sjetá: Robin pobíhá po Sherwoodu v teplákovce, Mariana nosí šaty v army stylu a Gisborne vyznává koženou módu. Jednu hvězdičku dávám za to, že má tahle slátanina obrovský potenciál stát se něčí guilty pleasure. Já ale bohužel nejsem ten případ.(20.3.2010)

 • Laerry
  *****

  Dávám 5 hvězd, protože tak nízké hodnocení, které tu RH má, si nezaslouží. Většina hlasujících seriál odsoudí po první epizodě, jelikož čekali vážné drama (od toho tu je nespočet filmových adaptací!). Přitom jde o pohodovou komedii, která se nebere příliš vážně. Ano, je plná kýčovitých stereotypů, kdy chrabrý hrdina je neustále nedoceněn za své zásluhy, ale vždy přispěchá v poslední chvíli na pomoc a všechny (většinou) zachrání. Ale vždyť taková legenda o Robinovi je, plná ideálů a utopie. Přesto ale nepostrádá odvrácenou stranu mince, která ukazuje Robina jako obyčejného člověka se všemi jeho chybami a v tu chvíli je reprezentován hned jiný, temnější příběh, který ne vždy končí rozjasněným happyendem.(24.6.2011)

 • Stanusch
  odpad!

  Viděl jsem asi 5 minut z nějakého dílu, kde poskakovala děvčata ze saracénského vražedného komanda s mečem v každé ruce - opravdu nevím odkud se ty meče vzali, protože dívky měly jen takové přiléhavé trikoty ... no, a na základě takového kousku jsem nejdříve hodnotit nechtěl. Pak jsem se rozhodl své hodnocení doprovodit komentářem, aby bylo jasno: Už nikdy ani kousek z této adaptace legendy o Robinu Hoodovi.(5.3.2008)

 • C0r0ner
  **

  Když mi bylo patnáct, tak jsem příliš velký filmový kritik nebyl (na rozdíl od současnosti), takže se mi to celkem líbilo. Pak jsem za několik let viděl jeden díl téhle srandy a už to tak skvělé nebylo. To hromadné hodnocení podle mého perfektně odpovídá kvalitě seriálu, který pochybuji, že autoři mysleli stoprocentně vážně. 45%(18.4.2017)

 • - Natáčení probíhalo v Irsku, Bulharsku, Lotyšsku a Rumunsku. (Elwanelyn)

 • - Jonas Armstrong (Robin Hood) odmítl účinkovat ve čtvrté sérii seriálu a ta se nenatočila. (glumka)

 • - Robin Hood (Jonas Armstrong) ovládá tzv. "Saracény", tedy zbraně jako Luk a šavle. Jedná se však o nesprávné pojmenování. Luk, který Robin Hood používá, nese jen malou podobnost se zbraněmi ze středního východu. Ve skutečnosti se jedná spíše o moderní reprodukci luku Hunnish. (BLANIK.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace