Robin Hood (TV seriál)

Robin Hood

Dobrodružný / Romantický / Drama / Komedie

Velká Británie, 2006, 39x45 min

Andy Price

Jonas Armstrong, Lucy Griffiths, Keith Allen, Michael Elwyn, Gordon Kennedy, Sara Stewart, Lili Bordán, Richard Armitage, Sam Troughton, Joanne Froggatt, Clive Standen, Sophie Winkleman, John Carlisle, Josie Lawrence, Kelly Adams, Toby Stephens, Robert Pugh, Dean Lennox Kelly, Harry Lloyd, John Hopkins, Rebecca Callard, Charlie Rowe, Anjali Jay, Lukács Bicskey, William Beck, David Harewood, Finlay Robertson, Holliday Grainger, Nadim Sawalha, Lara Pulver, Denis Lawson, William Houston, Christian Cooke, Mathew Horne, Sam Hazeldine, Tom Beard, David Hayman, Viktor Dénes, Abhin Galeya, Joe Armstrong, Lili Gesler, Anthony O'Donnell, Elliot Levey, Matt Devere, Josef Altin, Timothy Kightley, Liam Boyle, Josh Cole, Ralf Little, Tracy Ann Oberman, Péter Horkay, Michael Maloney, Steven Elder, Fraser James, Nikki Amuka-Bird, Adam Smethurst, René Zagger, Charles Dale, Kwame Kwei-Armah, Bethany Turner, Ian Gelder, Lee Ross, Péter Takátsy, Andoni Zorbas, Joplin Sibtain, Caroline O'Neill, Paul Usher, Denise Black, Tony Slattery, Lynda Bellingham, George Anton, Caroline Boulton, Geff Francis, Joseph Kennedy, Thomas Lockyer, Alex Hassell, David Sterne, Ryan Winsley, Matilda Thorpe, Joanna Horton, Jonathan Readwin, Mark Rhino Smith

Hned na úvod (abych obhájila své tři hvězdičky) bych řekla asi toto: Tenhle seriál je strašná praštěnost, já ho tak beru a musím přiznat, že mě zatraceně baví i přes všechny chyby, které bezpochyby má (a přesto, že polovina hereckého obsazení viditelně přehrává). Na tom, že mě baví, se trochu podílí i fakt, že mě dokázal upřímně rozplakat (a ač brečím u televize každou chvíli, nerozpláče mě jen tak něco). Postavy jsou jasně dané a víte co od nich čekat - většinou ničím nepřekvapí (důležité je to slovo většinou). Robin se sice chová jako nejšvihlejší puberťák, ale já si na něj už docela zvykla. Marian mu tvoří důstojný protipól a ač herecký projev Lucy Griffiths občas trochu pokulhává, není vůbec špatná a navíc je doopravdy krásná. Sheriff je vyloženě parodie sama na sebe a je asi jedinou postavou, která mi obsazením doopravdy vadí a jeho "záchvaty šílenství" působí hrozně rušivě. Richard Armitage v roli jeho nejdůležitějšího poskoka Gisborna je naopak výborný (možná vůbec nejlepší a nejkrásnější mužská postava seriálu :-), která prochází jednoznačně nejzajímavějším psychologickým vývojem - od bezcitného grázla k zamilovanému grázlovi, přes grázla, který váhá zda být či nebýt grázlem, až po grázla, který se vyprovokován v návalu vzteku stane vrahem oběktu své vlastní touhy), takže v pohodě zastíní nedostatky Keitha Allena. Malý John je přesně takový, jaký by měl být a Much je zase "roztomilá" zábavná figurka, kterou už pomalu přestávám nenávidět :). Pak je tam řada méně důležitých postav, z nichž (podle mě) žádná nijak nevyčnívá z průměru. Co mě taky otravuje je věčně se opakující znělka. S postupujícími díly je ale seriál celkem napínavý a někdy si dokonce na pár sekund řeknete: A co bude teď? ---- Po bombastickém a téměř dokonalém pilotu jsem byla nadšená. Pak ale přišlo stejně velké zklamání z průměrného pokračování, kde leckdy převládala trapnost nad vtipem (o což se velkou měrou zasloužil i úděsný Allen). Já jsem ale vydržela a někdy po 4. dílu (nazvaném Otec Hood) se to konečně začalo nést v tom správném hravém duchu. Sem tam se tak jednou za díl objeví nějaká skutečně trapná scéna, ale zase jsou tam jiné zajímavější, které ji vyváží. Ano, některé komplikace děje jsou vyloženě přehnané, ale zase je to celkem kvalitní a vtipná parodie.(3.1.2008)

• Valentin

Zatímco seriály jako House MD, Heroes nebo Prison Break naše televize dávají až kolem desáté, tento výtvor se rozhodla ČT1 dát při prvním vysílání na hlavního času. A má pravdu, je to rovnocená alternativa k věcem jako Ordinace nebo Letiště. Mladý Robin vypadající na 18 asi odcházel do bojů ještě jako puberťák a jeho milá Marion musela být ještě hodně pod zákonem, což by ukazovalo na to, že je to opravdu panna Marion. Ale to není nejhorší, herec hrajícího Guye z Gisbornu si asi spletl seriál a pořídil si kostým do nějakého postapokalyptického seriálu alá Mad Max a lepší bojové scény jsem viděl i v Xeně. O debilním otravném sluhovi, který Robina doprovází, se raději zmiňovat ani nebudu. Zlatý Robin of Sherwood.(2.1.2008)

• Morien

Po prvním díle odpad. - Tak já nevím, na jednu stranu si uvědomuju, že je to kapitulální blbost, ale zase to vydržím sledovat pravidelně, ač si říkám, že jen proto, abych potom mohla zasvěceně pomlouvat. Takže to přece jenom nějaké kouzlo má. A v epizodě "Tetování? Jaké tetování?" měl Robin asi nějaké jiné vlasy a fousy, protože jak se tam povaloval u toho stromu a depčil, začal už konečně vypadat i trochu sympaticky. Takže za jednu. - Po začátku druhé série - no vážení, jdu zase o hvězdičku nahoru. Je to sice pořád ta kapitulální blbost, ale baví mě to. - Po konci druhé série - jdu o hvězdičku dolů, protože jednotlivé díly jsou jako vzaté přes kopírák a nelogičnosti se v nich objevující začínají pokoušet mou trpělivost. - Po třetí sérii: Toby, Toby, Toby!(26.1.2008)

Je to neuvěřitelné, ale dodneška si pamatuju, že tahle již x-tá variace na nejznámějšího lučištníka běžela v premiéře o středečních večerech na ČT1 a já musel doma přemlouvat, abych mohl zůstat vzhůru po deváté a vidět nové díly. V té době jsem neznal verzi s Kevinem Costnerem ani žádnou z jiných, a tak jsem si Jonase Armstronga v roli Robina Hooda dost oblíbil. Až konec seriálu s příběhy z pouště mě moc neučaroval.(11.12.2019)

Když si odmyslíte pár věcí, docela vás to může pobavit. Právě to nejdůležitější je zapomenout, že ten impulsivní a hloupý fracek v hlavní roli opravdu "má být" ten slavný zbojník Robin Hood. Moje hodnocení vychází jednak z toho, že se bavím, a jednak oceňuji hlavní ženskou roli, která se (samozřejmě vzhledově) trefila do mého vkusu a je hlavní důvod, proč sem ochoten přehlédnout množství nedostatků, které tenhle seriál bezpochyby má.(4.3.2008)

• - Jonas Armstrong (Robin Hood) odmítl účinkovat ve čtvrté sérii seriálu a ta se nenatočila. (glumka)

• - Natáčení probíhalo v Irsku, Bulharsku, Lotyšsku a Rumunsku.

• - Robin Hood (Jonas Armstrong) ovládá tzv. "Saracény", tedy zbraně jako Luk a šavle. Jedná se však o nesprávné pojmenování. Luk, který Robin Hood používá, nese jen malou podobnost se zbraněmi ze středního východu. Ve skutečnosti se jedná spíše o moderní reprodukci luku Hunnish. (BLANIK.)