Robin Hood (TV seriál)

Robin Hood

Robin Hood

Dobrodružný / Romantický / Drama / Komedie

Velká Británie, 2006, 39x45 min

Jonas Armstrong, Lucy Griffiths, Keith Allen, Michael Elwyn, Gordon Kennedy, Sara Stewart, Lili Bordán, Richard Armitage, Sam Troughton, Joanne Froggatt, Clive Standen, Sophie Winkleman, John Carlisle, Josie Lawrence, Kelly Adams, Toby Stephens, Robert Pugh, Dean Lennox Kelly, Harry Lloyd, John Hopkins, Rebecca Callard, Charlie Rowe, Anjali Jay, Lukács Bicskey, William Beck, David Harewood, Finlay Robertson, Holliday Grainger, Nadim Sawalha, Lara Pulver, Denis Lawson, William Houston, Christian Cooke, Mathew Horne, Sam Hazeldine, Tom Beard, David Hayman, Viktor Dénes, Abhin Galeya, Joe Armstrong, Lili Gesler, Anthony O'Donnell, Elliot Levey, Matt Devere, Josef Altin, Timothy Kightley, Liam Boyle, Josh Cole, Ralf Little, Tracy Ann Oberman, Péter Horkay, Michael Maloney, Steven Elder, Fraser James, Nikki Amuka-Bird, Adam Smethurst, René Zagger, Charles Dale, Kwame Kwei-Armah, Bethany Turner, Ian Gelder, Lee Ross, Péter Takátsy, Andoni Zorbas, Chook Sibtain, Caroline O'Neill, Paul Usher, Denise Black, Tony Slattery, Lynda Bellingham, George Anton, Caroline Boulton, Geff Francis, Joseph Kennedy, Thomas Lockyer, Alex Hassell, David Sterne
  • Crocuta

Možná je ještě brzy na nějaké zásadní hodnocení, ale už teď je jasné, že z dílny BBC vyšlo dílko patřící do podprůměru v tvorbě této televizní stanice. Z reálií jsou věrohodné ještě jakž takž stavby, ale kostýmy působí, jako by si strýcové ze "Slovácko sa nesúdí" usmysleli znovu sehrát frašku o Izidórovi (hlavně ty přilby s chocholem jsou parádní), poddaní sice naříkají na útisk a hlad, ale jsou až nechutně vymydlení a dobře živení atd. To vše by snad tolik nevadilo, bohužel, zásadní průser je představitel titulní postavy - charizma postrádající floutek sotva odrostlý školním škamnám - a to má být po letech se vracející válečný veterán? Ha ha ha, to jo! Mno a s Marianou, která má býčí šíji, že by jí mohl závidět i katův holomek, to taky zrovna nevyhráli ( i když je přece jen víc sexy než Mastrantoniová tehdy s Costnerem). Zatím za dvě, uvidíme jak se to vyvine...Tak jo, viděl jsem už tři díly a mám toho právě dost - černý "černý baret" coby šerifův "šéf zvláštních operací", Gisbourne v matrixovském ohozu řečnící před vesničany o lidských právech (!) a jako vrchol Robin, který během dílu asi třikrát přepadne šerifa a hrozí mu smrtí, zatímco ten si z něj jen dělá prdel a z vysoka na něj kašle... uf! TOHLE rozhodně nepatří do hlavního vysílacího času (notabene na ČT 1). Možná by se tento paskvil vyjímal spíš na nějaké komerční televizi odpolende po boku Herkula, Xeny apod. Hodnocení už určitě nezvednu, to spíš naopak...A také tak nakonec 8. 8. 2008 činím, i jedna * je pro tuhle ochotnickou slátaninu až až!(2.1.2008)

Tak si říkám, jestli to vlastně nebyl komediální seriál, jen to většina diváků nepochopila. Protože jinak si to nějak nedovedu vysvětlit. Tedy jeho obsah. Mariana v kalhotách trénující bojová umění? Černoši ve středověké Anglii? Tohle skutečně nemohl nikdo myslet vážně. Tak si to shrňme: šerif - záporák s výbornýma hláškama, Mariana - mrcha, která to hraje na všechny strany, jak se jí to zrovna hodí (však na to taky nakonec dojela), Guy of Gisborne - naivní zamilovanej blázen, kterej sice sem tam někoho zabije, ale holt je to středověk, že, Robin Hood – floutek, šmírák. Kde tohohle sebrali? Charisma nula. Tohle se vážně moc nepovedlo, pokud to ovšem nebyl úmysl. A třetí řada? Tak to byl totální úlet! Není divu, že seriál 3. řadou ukončili pro klesající sledovanost (co je to za Robina Hooda bez Mariany?). Člověk by čekal, že bude fandit hlavní (a kladné) postavě, tj. Robinu Hoodovi, ale spíš mu přál potupnou smrt od Gisborna, se kterým si scénaristi mimochodem docela zlomyslně zahráli, ale jeho postava měla aspoň nějaký vývoj. O tento seriál jsem zavadila jen díky charismatickému Richadovi Armitageovi, který se v něm ocitl asi nějakým omylem, ale zaplať pámbu za to - on byl pro mě to jediné, proč se na toto "veledílo" dívat. A tím pádem se tenhle docela propadák stal ve finále mým "guilty pleasure" a všechny hvězdičky, které jsem mu dala, patří Richardovi, tedy Guyovi. ;-)(15.1.2017)

Při brouzdání po čsfd jsem narazila na tento seriálek, dnes je to již trochu historická záležitost :-), a já nevím jak vy, ale viděla jsem tehdy okolo deseti dílů bez újmy na zdraví a upřímně jsem se bavila. Jasně, chyby, nedostatky, díry, připomínky, všechno chápu, ale něco mě drželo, abych se dívala. A neříkejte, že to je závislost na filmech, seriálech, potažmo televizi vůbec, tomu neuvěřím! :-D(12.2.2012)

Ja by som to nevidela až tak zle. Treba to brať trochu s nadhľadom, ktorý zamýšľali aj tvorcovia. Nemá to byť predsa výpravný historický seriál očakávajúci ceny, ale len pohoda. Priznávam, že to má chyby, ktorým sa dalo veľmi ľahko vyvarovať, ale dá sa na to pozerať. (Ak myslím pozerať, tak na Guya sa teda dá pozerať ;) )(8.2.2013)

Dávám 5 hvězd, protože tak nízké hodnocení, které tu RH má, si nezaslouží. Většina hlasujících seriál odsoudí po první epizodě, jelikož čekali vážné drama (od toho tu je nespočet filmových adaptací!). Přitom jde o pohodovou komedii, která se nebere příliš vážně. Ano, je plná kýčovitých stereotypů, kdy chrabrý hrdina je neustále nedoceněn za své zásluhy, ale vždy přispěchá v poslední chvíli na pomoc a všechny (většinou) zachrání. Ale vždyť taková legenda o Robinovi je, plná ideálů a utopie. Přesto ale nepostrádá odvrácenou stranu mince, která ukazuje Robina jako obyčejného člověka se všemi jeho chybami a v tu chvíli je reprezentován hned jiný, temnější příběh, který ne vždy končí rozjasněným happyendem.(24.6.2011)

• - Jonas Armstrong (Robin Hood) odmítl účinkovat ve čtvrté sérii seriálu a ta se nenatočila. (glumka)

• - Robin Hood (Jonas Armstrong) ovládá tzv. "Saracény", tedy zbraně jako Luk a šavle. Jedná se však o nesprávné pojmenování. Luk, který Robin Hood používá, nese jen malou podobnost se zbraněmi ze středního východu. Ve skutečnosti se jedná spíše o moderní reprodukci luku Hunnish. (BLANIK.)

• - Natáčení probíhalo v Irsku, Bulharsku, Lotyšsku a Rumunsku. (Elwanelyn)