Tlačítko "REC" stiske mladá televizní reportérka a její kameraman, kteří natáčejí noční směnu v místní požární stanici. Po chvíli přijímají hasiči tísňovou výzvu staré ženy, která je uvězněna ve svém domě. Když dorazí na místo, ozve se strašidelný křik. Tím začíná dlouhá noční múra a unikátní dramatická televizní reportáž. (oficiální text distributora)

Fakipics

Právě jde o to, že i když nic nového REC nepřineslo, tak z toho dokázala vytřískat co nejvíc. Postupně gradující napětí vás posadí do křesla, tak že se s těží potom vyserete na hajzlu. Mým gustem se rozhodně stala struktura celého filmu. MASTURBACE. Od zvadlého ptáka, po nesmrtelnou erekci. Což mi chybělo trochu u pokračování, ale zase s postupně navazujícím dějem by to nemělo smysl. REC považuji za nejúspěšnější hororovou podívanou za posledních... ()

H.Gordon

Tak tento horor se mi líbil. Zapůsobilo na mě, že začal úplně nevinně. Po herecké stránce taky super a efekty na jedničku. Délka filmu je naprosto dostačující. Místy jsem i věřila, že se to vážně děje. Dobré 4, 10 ()

Wade

Poměrně dlouho jsem se nemohl donutit REC zkouknout a ani vlastně nevím proč. Asi to bylo tím, že je tak vychvalován. Já mam jiný názor, protože mě tedy až tak skvělý nepřišel. Jasně bylo to něco nového jako ruční kamera a karanténa v baráku s kombinací nákazy a zombi, ale poměrně dlouho se nic nedělo a to celkem nudilo. Když už se to ke konci začalo rozjíždět tak to zas pokazilo to rádoby strašidlo, který nemohlo nikoho vylekat, protože každý musel čekat co se stane. Nebyl jsem zklamaný a to asi kvůli tomu, že jsem viděl dřív Karanténu což je vlastně úplně to samé jen z jiné země. REC jako originál byl lepší, ale přesto dam stejné hodnocení. edit k zombíkům --(tedy myslím zombíku konec sice nahodil trochu jiné téma, ale budiž) 75% ()

JohnSmith

Docela slušný horor s dobrou kamerou. Je to sice trochu přeplácaný, ale má to spád. Jen ta afektovaná novinářka byla opravdu na pěst. ()

pursulus odpad!

Pletení.¬         Poznámka: Toto opoznámkování i mé (zprůměrované) hodnocení je za celou řadu "Rec". Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".¬                 Můj výnos o méněcennosti celé řady "Rec" opírá se o tvrzení, že snímky, založené na dokumentárním často amatérském stylu s roztřesenou kamerou jako na jediné věci, z které tyjí a fouknou, jsou podřadné. Sloužilo-li by výše uvedené vyvedení pouze coby podklad pro jinak mimořádné sdělení nebo rozvedení umělecké, po tom by to bylo v pořádku; ale zatímco neznám jediný případ, kdy by tomu tak bylo, znám více případů, kdy tomu tak není ((odpadová Záhada Blair witch; slabé Monstrum (USA, 2008)), což je forma potvrzení tvrzení formou opakujícího se důkazu.¬                 Zatímco první díl řady "Rec" je velice slabým počinem, leč s některými prvky pozdvihujícími, druhý díl je anální záležitostí a zbývající dva díly je mi hodnotiti podle reakce a hodnocení těch, kteří první dva díly opěvovali, kdežto druhé dva byly pro ně naprostým zklamáním (konečně!!). Obecně vzato je celá řada "Rec" samoúčelným blábolem bez jakékoli vnitřní hodnoty, kteréžto spojení nepostačuje ani na dobrý brak druhu šestákových krváků s jejich nechtěným kouzlem.¬                 Můžu si nad tím hlavu ukroutit, ale nakonec to stejnak musím vzíti jako fakt: Někteří lidé zaměňují filmové umění za pletení.¬                 Rozepsáno do hvězdiček: Rec 1 = **, zbývající díly "odpad!". ()

Ichabod

Horší jak Blair Witch nebo zejména Cloverfield, ale konec je vydařený skoro stejně. Bohužel ale než se k němu člověk dostane, tak se občas dost nudí a to je u podobně laděného filmu - kde příběh nemá valný význam a divák by se měl cítit ohrožen a součástí prostředí - kritické a takové věci se neodpouští. Jinak ale musím uznat, že jsem dost držel palce, protože jde o evropský film... No a ten konec je bomba. ()

Guzo

Zajímavý kousek v podobě španělského hororu ve stylu Blair Witch. Tedy, jediné, co má s tímhle filmem společného, je "kamera v ruce amatéra", ale takových filmů opravdu zas až tolik není. Co se týče děje, není to nic moc originálního, neznámá nákaza, po které jsou lidé agrasivní, to už tu bylo přeci tolikrát.. Uvřeštěná moderátorka v hlavní roli? Taky nic moc. Ovšem zmíněná kamera ve spojitosti s opravdu důvěryhodnými výkony herců dávají filmu jakýsi pocit opravdovosti, lekací scény mi opravdu lekací přišly a ten závěr je (ač trochu čekatelný) úžasný. ()

Warsheek

Nespočetněkrát omletý zombie námět, v čele s nakažlivou chorobou, která mění postavy v krvelačné bestie. Tohle španělské podání s kameramanem, který má zřejmně nervy ze železa, a bandou vystrašených nájemníků z domu hrůzy, mě příjemně překvapilo. Od Blair Witch konečně horor u kterého jsem se vcítil do atmosféry tak, že zapůsobily lekavé scény. Pro mě má tenhle horor to nejsprávnější tempo i gradaci. ()

ganz

Film s velkým potenciálem, který podle mého názoru hrozně kazí ono vysvětlení u konce. Kvalitní zombie horor, kterému ale prostě něco chybí. Jsou zde scény které opravdu potěší (pád hasiče), ale boužel i klasické klišé z béčkových hororů. ()

JekoRek

No originální to bylo to jo. Ale střední část filmu byla dost vokoukaná z jiných hororů. Konec supr-čupr. 80% ()

s.e.p.p

Měl jsem naděláno... a to jsem se nedíval úplně v noci, ale za stmívání... v půlce finále jsem se musel jít podívat z okna abych se uklidnil pohledem na nenakažené děti hrající si na hřišti a rozsvítit si. A teď se rozmýšlím jestli se jít dolů osprchovat nebo to nechat na ráno...80%, hlavně díky klaustrofobní poslední 20-ti minutovce. ()

R1CH1E

Tento film jsem sledoval den po shlédnutí Paranormal Activity a musím říct, že asi i díky tomu jsem po tomto hororu uchcával blahem. Narozdíl od Paranormal Activity tohle není žádná sračka, kde se po celou dobu nic neděje. Prvních 20 minut filmu je celkem nuda, ale pak už se to rozjíždí a začíná se konečně něco dít. Pravda, to věčné hádání mi tak trochu připomínalo rozhovory Paroubka s Topolánkem a totálně mě sralo, ale dalo se to přežít. V některých scénách jsem se sice musel smát, ale jinak to ušlo a hlavně konec byl opravdu SKVĚLÝ. Už dlouho se mi nestalo, že jsem seděl ani se nehnul a nohy mi trnuly strachy. Za první půlku 2 hvězdy a za konec 5, což znamená 3,5 hvězdy. Domluvil jsem, HOWGH. ()

mrx.friend

Dávám pět hvězd hlavně za strhující finále, které zvedne adrenalin strachu asi jako to v Záhadě Blair Witch (pokud však patříte mezi její skalní fanoušky), a které vynahrazuje docela nudný a zbytečný prostředek, kdy hlavní postava provádí rozhovory s nájemníky domu o zhodnocení dosavadní situace (všichni totiž vypovídají totéž). Jestli můžu doporučit, těchto 70 minut (taková je totiž skutečná čistá stopáž záznamu z kazety až k titulkám) zkoukněte v co největší tmě, samotě (možná leda tak poblíž partnera, o kterém už předem víte, že bude mít nahnáno víc než vy) a vychutnávejte každý záběr, aniž by vám šrotoval mozek, co se bude odehrávat na plátně dál, kdy a jestli vůbec přijde další nějaká lekačka, protože teprve pak to pro vás bude ten správný zážitek. Jo, a ta ruční kamera natáčela na poměry podobných filmů docela kvalitně, co? :D ()

wenca

Škoda, že je to tak průhledné... škoda, že mi občas bylo až blbě z toho profesionálniho natáčení ... škoda, že ta reportérka měla tak dementní kecy, které opakovala neustále dokola "Pablo? Co je to ? Co je to ? Pablo? Pablo, tak mi řekni co to je, Pablo !!!!!!!!!!!!!!!!" Ale ona nebyla sama blbá, kameraman, který když se něco dělo tak stál jak puk a točil místo aby pomohl, nebo když přednim byla nakažená tak neustále měl potřebu kontrolovat kolegyni... ()

Kalidor_

Já mám takovou radost :-) Konečně jsem viděl po dlouhé době horor, který mě stejně tak jako Blair Witch zanechal zkoprněnýho tím co jsem viděl, tím jak mi to hezky pocuchalo nervy a jak na to pořád musím myslet co jsem viděl (zvlášť posledních 10 minut filmu). Tyhle psychiku destruktivní horory prostě můžu a smekám, ale na REC 2 se fakt dívat nechci, ale z úplně jinýho důvodu - akci navíc neoceňuji, víc vysvětlování je u tohodle spíš na škodu a takhle skončené mi to stačí na to aby mi to furt leželo v hlavě což beru jako pozitivum :-) ()

KASUGI

Určitě jsme viděli jeden a tentýž film? Téměř 80%? Neušlo mi něco? Já viděl jenom nějakou sračku, kde si lidi s hubou nabervenou od kečupu hráli v paneláku na hoňku. Pravidla byla taková, že kdo víc zařve, víc postraší. No a ten, kdo zařve ještě dřív, než bude na záběru kamery, ten ze hry vypadává, takže nejspíš všichni vyhráli... Zombie horor bez krve není zombie horor, ten kečup na hubě se nepočítá. Tohle je ta nejhorší a nejnudnější "blairwitchovka" jakou jsem kdy viděl a to počítám i Welcome to the jungle. ()

Deniel

Od tohoto filmu jsme očekával to co od ostatních "homemade" hororů. Avšak předčilo to mé očekávání. Tento španělský horor ve mě vyvolal po dlouhé době opravdový pocit strachu! Žádný jiný horor mě nedokázal zvednout ze židle, při scénách kdy je kamera zaměřena pouze na obličej aktéra a všude okolo tma, avšak tady to funguje parádně. Režiséři si opravdu vyhráli. Doporučuji všem vsemi deseti. Chcete se bát? Pusťte si REC! ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Španělský král hororu chystá další film

Španělský král hororu chystá další film

03.11.2014

Jaume Balagueró je pevně spjatý se španělskou produkční společností Filmax, která se specializuje na žánrové filmy a pod jejíž hlavičkou si udělal mezinárodní renomé hororovou sérií REC. Poslední díl… (více)

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011

Emmerich a „skromná sci-fi“?

Emmerich a „skromná sci-fi“?

02.11.2010