Tlačítko "REC" stiske mladá televizní reportérka a její kameraman, kteří natáčejí noční směnu v místní požární stanici. Po chvíli přijímají hasiči tísňovou výzvu staré ženy, která je uvězněna ve svém domě. Když dorazí na místo, ozve se strašidelný křik. Tím začíná dlouhá noční múra a unikátní dramatická televizní reportáž. (oficiální text distributora)

Wbcko

U těhle typů filmů dráždí ta hromada nelogičností a naprosto absurdní chování lidí. Film jsem dokoukával na dvakrát, napoprvé jsem usnul. Pravda, že poslední zhruba dvacet minut má docela šťávu, jinak nuda. ()

Mythago

Tak tohle je mazec. Film, který se nedá dostatečně vychválit. Jeden z nejlepších co jsem za poslední dobu viděl a asi nejlepší zombieárna. A ten konec...to se prostě musí vidět. Už se těším na další díly. 10/10 ()

jefff

Bohužel jsem před REC měl možnost schlédnout Americký remake Karanténa, který nebyl špatný, ale přišel jsem tak o moment překvapení v ještě povedenější španělské verzi. Prakticky nátřesk od začátku až do konce. Ale doporučuji pouze s titulky, dabing to hodně shodí. ()

Ironfood

Taková kombinace Blair Witch a zombie filmů. Jenom škoda, že počáteční tajemná atmosféra jde rychle do kytek a film se mění v čistý boj o přežití. Také chování postav mi přišlo místy dost nesmyslné. Takže takové celkem slabé 4*. ()

obivan568

Není nad horor s dobrým příběhem. Takový Kruh, Saw nebo Insidious si zakládal na kvalitním příběhu s hororovýma prvkama a horovou atmosférou. REC je ale jiný. Vezme kameru, obalí ji do nepříběhu o natáčení televizní show (aby pro tu kameru měli nějakej důvod) a čeká, že to celé bude působit autenticky. V Blair Witch to fungovalo, tady ne. Právě to, že chlápek s tou kamerou chodí pořád (i když zdrhá před smrtí) je tak neautentické, až jsem se často pousmál. Navíc je to pekelně roztahaný a když se něco začne dít, děje se to jen necelou půlhodinku a pak to končí. 4 hvězdy ale dávám zato, že jsem se celkem bál a zombíci byly opravdu hnusný (podobně jako pan Kalousek, fuj). 70% ()

tommmy89

Španieli oproti Francúzom majú čo doháňať. Neviem čím to je, ale pre mňa tento akože horror bol len lacná sračka, ktorú sa snažili zahrať z pohľadu "3rd person" aby to bolo čím viac zaujímavejšie a modernejšie, kedže táto kamera sa stala viacmenej obľúbenou a žiadanou vo filmoch. Všetko by bolo fajn, keby zombie film nepôsobil ako komédia a lacný brak, kde bolo vidno, že zombie sú len poloamatérske kreatúri, čo sa snažia spraviť dobrý film. Koniec koncov na mňa to vôbec nezapôsobilo. 2* ()

Pipes

Páni. Nesympatickou hlavní "hrdinku" a vlastně ani ostatní aktéry (čti herce) dílka s jménem REC komentovat nebudu. O tom to nebylo. A o čem že to tedy bylo? Podívej se sám! ..... A nebo ne, prozradím Ti to. Hlavně o tom, co se stalo, že jo. O tom, jakou pěknou atmosféru pan režisér (nebo byli dva?) dokázal vykouzlit. Po zajímavém úvodu, který tak nějak diváka provedl tím, co ho čeká, nastává naprostá a snad i nepochopitelná hororová jízda. Kolem poloviny filmu tempo sice trochu upadá, ale vše budiž odpuštěno díky brilantní poslední části filmu. Ano, horory moc nemusím. Ano, zombie tématice se vyhýbám. Ano, REC mě vyděsil. ()

Trapper33

Hodně ale opravdu hodně kvalitní horor. Zapůsobil na mě skvěle a ač nemám ruční kameru ve filmech moc rád, v tomhle snímku byla naprosto perfektní! Konec je naprosto brutální a mrazí mě z něj v zádech ještě teď. Jeden z nejlepších hororů co jsem kdy viděl. ()

venca163

Nereálná (i v rámci zombie hororů =), nudná a rozstřesená kravina. Na tu kameru se fakt nedá dívat a ne - nemam kvůli tomu pocit, že se to fakt stalo. (50%) ()

Melios

(S horormi som nadobro skončil - toto je posledný koment - nenašel som dostačujúci počet pre mňa vyhovujúcich hororov za posledné 3 roky. Takže už na to serem). ... Španielská nízkorozpočtová zombie paráda ,ktorá sková sračky ako Friday13th alebo Paranormal Activity ľahko do vrecka a rovno ich vyfakuje svojím ,zárobkom príbehom a obľúbenosťou od širokej verejnosti. Radšej toto ako akýkoľvek iný horor 😐 ()

Soweek

POZOR SPOILER! Pokud se nepletu, tak filmy točené z prvního pohledu jsou tak točené proto, aby vyvolaly pocit reálnosti a více do vás vnesly potřebnou atmosféru. Bohužel jsem se ale po celou druhou půlku filmu nemohl zbavit pocitu komediálnosti. Nikdy jsem v této situaci nebyl, ale myslím, že mi všichni můžete věřit, když řeknu, že po zjištění, že většina bydlících je nakažená a nezbývá nic jiného než útěk, poslední věc kterou udělám je, že vemu do ruky kameru a zvěsile budu utíkat s ní a ještě to stačim všechno natáčet, protože mi vůbec vlastně nejde o to, abych si zachránil prdel. Konec klidně mohl zůstat otevřený, dodávalo by to filmu určitě lepší atmosféru a zanechalo by to nějaké ty otazníky, které by si divák mohl domyslet jak by chtěl. Jinak i přes všechna varování, jak je film doopravdy hororový jsem se rozhodnul podívat se na to sám ve tmě za účelem zesílení zážitku a kromě scény s kamerou na půdě se žádné počůrané trenky nekonaly. Abych pořád jen nekritizoval tak řeknu i nějakou chválu. Film mě 100% udržel při vědomí po celou dobu, herecké výkony mne přesvědčily, že se koukám na dokumentární film a zjištění, že malá holčička nemá angínu, ale zombírnu, bylo také povedené. Celkově tedy C+, neboli 3,5. První z trojice "recording the dead" tohoto roku mi tedy přinesl zklamání, uvidíme jak se s tím popere Cloverfield a Diary of the Dead. ()

Anticque

Atmosféru jsem přímo hltal, výborný nápad, skvěle natočeno, na strach jsem dlouho čekat nemusel. Dávám za 5!!! ()

KR4T4S

Nářez. Takhle nepříjemně díky filmu mi už hodně dlouho nebylo. Velké překvapení. Budu dlouho sbírat odvahu abych to viděl znova. Stejně jako po Záhadě Blair Witch budu mít problém s přesunem v noci do jiné místnosti. Cloverfield mi vyrazil dech, tohle mi sebralo sílu se pohnout. Horor s velkým H, oba palce nahoru. A Španělsko se pro mě stává hororovým Number 1. ()

nightevan

Monstrum jsem neshledal takovým zázrakem, jak se všude prezentovalo. To samé musím říct i o [REC]. Nějaké scény byly poměrně povedené, ale často byly až příliš nepřehledné (ano, vím, byl to záměr, ale nejspíš to dělali až moc horlivě). A co mě mrzí nejvíc, snad kromě 2 výjimek jsem se vůbec nelekl a to je to tu tak slibně hodnocené. Pro prvotřídní horor bych snad už i brečel. 3* ()

bloodvomit

Ohó... tak to sem nečekal. Brutální autentický španělský jatka ve stylu Záhada Blair Witch a i když tu bylo pár nudnejch momentů (rozhovory s obyvateli domu) tak myslim že k 90% procentům si tehle nářez zaslouží :-) ()

Forsberg11

Španieli, Španieli, ako to vy robíte? Celý hororový svet vám leží pri nohách a vy ho ani pri x-tom snímku, ktorý vychádza z toho najväčšieho klišé aké môže byť, nesklamete. Týždne pripravovaný na tento film užívateľmi tu na ČSFD, tunajším hodnotením ale aj všeobecne nadšeným prijatím som napokon nabral odvahu a niečo pred deviatou hodinou nočnou som si ho napokon pustil. Dá sa povedať, že som už dopredu vedel do akej rieky vstupujem a čo ma približne čaká, aj keď som ani len trailer nevidel. Predsa len všetky tie super komenty sa nedali prehliadnuť. "Na začiatku sa nič nedeje. Absolútna pohodička, mladá, krásna redaktorka pripravuje pravidelnú šou pre svoju televíziu, tentoraz to bude noc strávená na hasičskej stanici s nádejou, že zaznie alarm a ona bude môcť odmoderovať skutočný zásah. Jej prianie je čoskoro vyslišané a ide sa na to. Dobrú atmosféru a srandičky na výjazde ale postupne vystrieda prekvapenie z toho čo sa na mieste činu vlastne deje. Nikto nič nevie a všetci sú vystrašení z akýchsi čudných zvukov vychádzajúcich z bytu jednej postaršej pani." Téma filmu je naozaj už sto krát okecaná, ale námet je unikátny. A práve toto je silná stránka novodobého španielskeho hororu, priniesť námet, ktorý diváka zrazí na zem a ešte ho popri tom aj poriadne prefackuje. Od strachu som sa ale neposral ani pri tomto hororu, ako tu predznamenávali niektoré komenty. Veru nie, úsek filmu, keď ide naozaj do tuhého je dosť krátky na to aby sa dalo nepretržite báť. Máme tu aj dosť zbytočných a nudných scén, bez ktorých by sa REC obišiel. Posledných 20 minút ale naozaj stojí za to a musím sa priznať, že pre mňa to bolo asi najstrašidelnejších a najhrôzostrašnejších 20 minút aké som v horore doposiaľ videl. Posledná 5-minútovka v podkroví sa už ani neoplatí komentovať, to proste musíte vidieť. Na záver som rád, že konečne, naozaj konečne je tu novodobý horor, ktorý posúva hranice strachu na vyšší level... "Pablo, musíme zachytiť všetko, kurvadrát" ()

Bratricek

Jsem hororový posera a nestydím se za to. Po tomhle nářezu jsem půlku noci civěl na dveře a bál se kdy na mě co vybafne. Je to skvělý. Je to tak parádně vygradovaný že se z klidného sezení u reportáže vaše cuky začnou stále více a více množit až posledních 15 minut jste v jedné podělané křeči. Hodně commentů tady srovnává hororovitost s Cloverfieldem, který je podle mě hororový asi jako Godzilla (chápej - vůbec). ()

ZkuKol

Jeden z následníků Záhady Blair Witch a je třeba říct, že mnohem povedenější. ˇučast kamery je jasně vysvětlená a nesmrdí vykonstruovaností, stopáž nepřehání a tempo je solidní. Herci jsou velmi uvěřitelní, což je pro dokumentární zpracování klíčové. Kamera to má nejtěžší, chce toho ukázat co nejvíc, ale zároveň se musí tvářit, že neví co přijde a vcelku se jí to daří. Zápletka hraje druhé housle a až na úplný závěr nedělá problémy.Lekačky fungují a atmosféra vám způsobí křeče v zápěstí ze zatínání rukou do křesla. Škoda jen, že se občas dokumentární postup nevyhne občasným hluchým místům, obzvlášť ze začátku a postava moderátorky je až příliš prvoplánovitá. Barcelonští hasiči mají na návštěvě štáb místní TV a vezmou ho sebou na jeden obyčejný výjezd, jenž nakonec jen tak "obyčejný" nebude... 80% ()

Reanimated

Na základě nadšených komentářů jsem čekal víc než jen pár slušných lekaček a parádní závěr. I když musím přiznat, že se mi pak v noci spalo špatně. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Španělský král hororu chystá další film

Španělský král hororu chystá další film

03.11.2014

Jaume Balagueró je pevně spjatý se španělskou produkční společností Filmax, která se specializuje na žánrové filmy a pod jejíž hlavičkou si udělal mezinárodní renomé hororovou sérií REC. Poslední díl… (více)

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011

Emmerich a „skromná sci-fi“?

Emmerich a „skromná sci-fi“?

02.11.2010