Neúplatní

• slovenský

Nepodplatiteľní

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1987, 119 min

Já mám ten film prostě ráda, má atmosféru, dobrý děj, hudba mi sedla hned napoprvé, takže nemám co vytknout ( když už vidím tolik negativních hodnocení ), sbírka skvělých herců a přestřelka na schodech, co dodat. Pokaždé, když Neúplatné vidím, sleduju je bez dechu ( a to nejsem na mafiánky, i když, Kmotr, Krycí jméno Donnie Brasco...možná to s mým vztahem k mafiánkám nebude tak zlé ).(8.10.2004)

Stale jsem nevidel spoustu starsich a skvelych filmu, snazim se to dohnat a narazil l jsem na The Untouchables. Muzu rict, ze lepsi gangsterku z dob prohibice jsem nevidel! Dokonale herecke vykony v cele se Seanem Connerym a jeste ne tak slavnym Kevinem Costnerem, ktery ukazal, ze hrat doopravdy umi! Vynikajici rezie Briana De Palmy dostala tenhle film opravdu nahoru a vysperkovany scenar jeste "vejs" :)) 10/10(6.3.2008)

„Ja neschvaľujem vaše metódy.“ – „To preto, že nie ste z Chicaga.“ Brian De Palma je ďábel. Ostré tempo mu vydrží od začiatku po koniec. Na tom má rovnaký diel „viny“ vynikajúce herecké obsadenie (De Niro je „štandardný“, no Costner, Connery, Garcia a účtovník Smith nemajú chybu), výborne vystihnutá „dobová atmosféra“ (kostýmy, účesy, správanie postáv, autá, masky, výprava, rekvizity), rozkošne silácke hlášky, ktoré som filmárom žral z ruky („TAKÉTO kvičanie si mal na mysli?“; „A čo si TERAZ ochotný podstúpiť?“; „Tak toto je ale riadna fušerina.“) a kultové scény. Kvôli niektorým sa vo vás Michael Myers krvi nedoreže: ak by vám nestačila nezabudnuteľná scéna vo výťahu, potom vás akiste dostane majstrovská pasáž v Conneryho dome. Tento film odsýpa, ale je to taká „poriadne chlapská záležitosť“ (asi som úchylný, ale tak dobre a „včas a na správnom mieste“ použité krvavé detaily ma takmer dojali), že si skutočne nie som istý, nakoľko sa snímka (napriek prítomnosti dvoch mužských sex symbolov) môže páčiť ženám. Ak vás rozosmeje hrdinova odpoveď „V aute.“ na otázku „Kde je Nitti?“, päť minút po tom, čo ho zhodil na auto zo siedmeho poschodia, vpustite si toto vybíjacieho komando k sebe domov. P.S. Sranda je, že De Niro v tom čase mal na konte KRSTNÉHO OTCA II a Andy Garcia sa chystal na tretieho. P.S. 2 Nech to znie akokoľvek čudne a rozprávkovo, neslávne slávny mafiánsky boss Al Capone nakoniec skutočne išiel do basy za „obyčajné“ dane.(26.10.2004)

Brilantní. Skvěle navozená atmosfra Chicaga v době prohibice (fakt tohle období miluju, viz. game Mafie), De Palmova skvělá režie (jeho nejlepší film, i když... - Hadí oči se mi líbily zhruba stejně, Scarface taky neni k zahození). První pořádná role Kevina Costnera, jedna z nejlepších Seana Conneryho a prostě všichni herci si to tu dávaj (De Niro samozřejmě taky, ale to nemusim říkat). Spolu s Kmotrem moje nejoblíbenější gangsterka (Scorseseho filmy prominou, ale ty tomuhle navzdory svým velkým kvalitám nesahaj ani po kotníky).(28.11.2006)

Netradiční gangsterka, ale prostě skvělá. Brain de Palma film nadupal hvězdami typu Kevin Costner, Sean Connery nebo naprosto úžasným Robertem De Nirem a nikdo z nich ani v nejmenšim nezklamal a nezůstal své pověsti nic dlužen. Příběh je originální a občas docela dost drsně podanej a tim se ještě zlepšuje už tak vynikající atmosféra týhle gangsterky. Pro mě to je jeden z nejlepšách De Palmových filmů(24.6.2006)

• - Podle původní verze scénáře došlo k závěrečné přestřelce Nesse (Kevin Costner) a Stonea (Andy Garcia) s Caponovy muži přímo na nástupišti při nasedání do vlaku. Režisér De Palma nakonec scénu přesunul na schodiště do hlavní budovy chicagského nádraží, jelikož studio Paramount usoudilo, že najít a pronajmout si autentickou vlakovou soupravu z třicátých let by příliš zatížilo filmový rozpočet. V přestřelce na schodech lze tak najít paralelu se starším De Palmovým snímkem Carlitova cesta (1993).  (Karlos80)

• - Kostyméra dělal Giorgio Armani. (smack)

• - Robert De Niro trval na tom, že bude nosit stejný styl hedvábného spodního prádla jako nosil skutečný Al Capone, přestože se na kameru nedostalo. (Kulmon)