Neúplatní

• slovenský

Nepodplatiteľní

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1987, 119 min

Jednoznačne nejlepší gangsterka pro mě, velká láska. thnx Briane!! Duo Costner a Connery funguje na 110%, Andy Garcia, jako pistolník divokého západu hraje výtečně a De Niro, jako Al Capone..nedostižný. Plus to celé završeno nehorázným hudebním doprovodem by Ennio Morricone. Hned na první shlédnutí jsem si ten film totálně ZAMILOVAL! Film mě dostal a pohltil svou atmosférou a prostředím, postavami, je to prostě kompletní dokonalost. Morricone je machr, ale píseň nazvaná "Victorious" je opravdová srdcovka, jedna z mála. "Here endeth the lesson" "What Are You Prepared To Do?!"(8.12.2005)

• brit84

Čekal jsem hodně - perfektní režisér, hvězdné obsazení, zajímavý námět. Dostal jsem úlysné klaďáky Kevina a Seana, nedotažené filmové momenty (myslím filmové paradoxy) a hroznou hudbu. Jindy precizní Morricone si musel snad něco šlehnout. Jednoznačně nejvíc mě nasrala scéna s kočárem, to už jsem myslel, že to vypnu.(17.1.2010)

Zážitek z herecky dost nadstandardního filmu mi rušily odbočky z krváku do komedie a zpět. I když někdy se dalo -- nesmrtelná hláška "bring a knife to a gunfight" je dobrá, ale např. neskutečně stupidní žertování o J. Edgarovi (4 roky před vznikem FBI) bylo fakt moc. Celý film je v mile pozitivně Foglarovském (jakože Mirek Dušín) tónu, ale každou chvíli je do vší té milé legrace někdo v krvi hnusně vražděn... No nevím. A parodie s kočárkem na schodech s námořníky vše dokonala. Čímž jsem došel k závěrečnému silnému dojmu, že se jedná o studentský film s velkým rozpočtem a dobrými herci. Ani tímto filmem mi De Palma nepředvedl něco skvělého.(24.9.2012)

De Palma a gangsterský film je stejným spojením jako Rolls-Royce a osobní automobil. Přesto zůstává otázkou, jak by to dopadlo, kdyby se v Neúplatných tolik nemixovaly žánry (především omezení samoúčelných komických scén a průpovídek). Zkrátka temno někdy zazáří víc než stylizovaný jas. Je mi líto Briane, ale Scarface a Carlito´s Way jsou v tvé tvorbě o pupek Al Caponeho vpředu..(29.8.2008)

De Palma si v gangsterkách ide vlastnou cestou a táto caponeovka šliape na päty aj mojej srdcovke, môjmu mafiánskemu filmovému prvenstvu, ktoré drží 'Scarface'. Skvelo natočené prestrelky, nielen so zbraňami ale aj tie slovné, veľa kultových scén (baseballka, nádražie, sklad) a mohol by som pokračovať, skončil by som pri perfektnom hereckom obsadení a hrajúcom nasadení. 100%.(14.3.2008)

• - Scéna, kdy Al Capone náhle vytáhne basebalovou pálku a utluče k smrti dva ze svých mužů je založena na skutečné události, která se stala 7. května 1929. Dva Caponeho nejobávanější zabijáci Albert Anselmi a John Scalise zosnovali spiknutí za účelem zabít Caponeho a převzít jeho gang. Capone se to dozvěděl, všechny své muže pozval na banket, včetně dvou zrádců Alberta Anselmiho a Johna Scaliseho a uprostřed společnosti vytáhl pálku, oba ubil a pak každého střelil do hlavy. (Kulmon)

• - Celosvětová premiéra proběhla 2. června 1987 v New Yorku. (Varan)

• - Tenor, kterého slyšíme zpívat během scény v opeře, je slavný operní zpěvák Mario Del Monaco, který zemřel v roce 1982. (Karlos80)