Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Píše se rok 1930, v USA panuje prohibice a Chicago ovládá gang Al Caponeho. V boji o miliardy dolarů plynoucích z nelegálního prodeje alkoholu korumpuje úplatky představitele města a policie a likviduje obchodníky, kteří od něj alkohol odmítnou koupit. Jeho heslem je, že s dobrým slovem a pistolí dojde dál než jen s dobrým slovem. Do Chicaga je vyslán zvláštní zmocněnec ministerstva financí Eliot Ness, který má řídit vládní akci proti distribuci lihovin a proti násilí. Dozví se o velké zásilce whisky a ve spolupráci se zvláštní policejní jednotkou vykoná razii ve skladu. V bednách však alkohol není. Al Capone, tisk i zkorumpovaní policisté se mu vysmívají. Setkání s poctivým pochůzkářem Jimem Malonem ho přivede k myšlence vytvořit malý neúplatný tým. Spolu s Malonem vyberou na policejní střelnici nejlepšího střelce, Itala Georga Stonea, původním jménem Guiseppa Petriho. Čtvrtým mužem se stane policejní účetní Oscar Wallace, kterého Nessovi poslali z Washingtonu. Ness prohlašuje, že chce využít všechny zákonné prostředky k tomu, aby Al Caponeho dostal do vězení… (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (909)

misterz 

všechny recenze uživatele

Film je nabitý hereckými hviezdami od podlahy až pod strop a to je podľa mňa aj jeho najväčšia devíza (odhliadnuc od výbornej Morriconeho hudby). Je tu síce všetko čo by mala správna gangsterka mať (vydieranie, vraždy, korupcia, prestrelky, napätie...), ale od Scorseseho mi tento žáner chutí predsa len viac. Miestami mi to prišlo zbytočne rozvláčné a s kolísavou atmosférou. 80/100 ()

Morien 

všechny recenze uživatele

(1001) Tak se zdá, že si můžu užít i gangsterku, jenom prostě ti gangsteři nesmí být (hlavní) hrdinové. Zároveň je to asi první film Briana De Palmy, který mě opravdu bavil. Plné hodnocení nedávám z důvodu klasického moru životopisně-historických filmů: heroické patetizování, fiktivní příkladný rodinný život hlavního klaďáka, překrucování reálných událostí pro větší "drama". V závěru rozhodně chybí hořkost, která by film ukotvila v realitě oproti těm oblakům, kde se teď trochu bezvýznamně vznáší. Ale jinak krása nesmírná, hlavně kamera je jako další postava filmu. Ennio Morricone je bůh, Andy Garcia je větší bůh, Billy Drago je největší bůh. P.S.: Plusové body, že v každé druhé scéně je přítomna zeleň a kytky. ()

Reklama

Falko 

všechny recenze uživatele

Dlhe roky som tento film poznal, ale nikdy som ho nemal moznost vidiet az konecne prisla ta chvila. Uzasna hudba od Ennia Morriconeho hned od zaciatocnych titulkoch az po vsetky hviezdne obsadenia De Niro, Connery, Costner a Garcia mi ukazali filmovy zazitok, aky som uz dlho nemal. Vynikajuca bola aj ta legendarna scena s kocikom. Skoda, ze De Palma nemal viacej takych superfilmov, CARLITOVA CESTA (19939 sa mi az tak nepacila, ale aj tento film si rad este zopakujem, mozno sa mi bude teraz pacit viac. _________ Kevin Costner - (Eliot Ness) +++ Sean Connery - (Jim Malone) +++ Charles Martin Smith - (Agent Oscar Wallace) +++ Andy Garcia - (Agent George Stone / Giuseppe Petri) +++ Robert De Niro - (Al Capone) +++ Richard Bradford - (Policajný šéf Mike Dorsett) +++ Jack Kehoe - (Walter Payne) +++ Brad Sullivan - (George) +++ Billy Drago - (Frank Nitti) +++ ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Pane Nessi, měl jsem Vás potkat před deseti roky a dvaceti librami. To víte, teď mi připadá, že záleží víc na tom zůstat naživu." Ctihodnej pan Alphonse Gabriel Capone mě bavil. Koho potkal, toho uplatil a kdo se nenechal, toho nakrmil. Olovem. Prostě sympaťák, kterýmu se může postavit jen tým ve složení ministerskej úředník, pochůzkář, účetní a střelec. Takže nyní už vím, že palírna je na poště, kanadská jízdní policie je zbrklá a manželství je umění snášet bolest. Pokud to nikdy neuplatním, tak se znovu mrknu na Neúplatný chlapy, kteří si to parádně rozdali s mafií i úplatnejma poldama, protože tohle prostě je divočina bez pravidel. ()

Satan 

všechny recenze uživatele

Pokud nějaký film vidím podruhé, začínám hledat menší chyby, nedotažené detaily, trhliny v ději či nějakou naprostou pitomost. Neúplatní naštěstí nejsou tento případ. Napodruhé jsou 30. léta daleko přitažlivější a režie ještě dokonalejší. Úvod s břitvou, kufřík, nepovedená akce, setkání na mostě, přísaha, baseballová pálka, přestřelka na schodech, výtah, Malone aneb kamera v akci, konec na střeše...De Palma nám vůbec nedopřeje se nadechnout. Co sakra dodat? Connery na vrcholu, De Niro ve formě, De Palma ve formě, Costner a Garcia ve svých prvních a lepších rolích + skvostná hudba od Morriconeho s nadpozemským úhlavním motivem. Jestliže hledáte zlatou střední cestu mezi seriózním eposem Kmotrem a brutální, hláškoidní Zjizvenou tváří, nemůžete tento snímek minout. [Přesná stopáž: 119 min] ()

Galerie (52)

Zajímavosti (54)

  • Pokud se nějaký policista ve filmu napije alkoholu, nedožije se konce filmu. (Kulmon)
  • Když Al Capone (Robert de Niro) náhle vytáhne basebalovou pálku a utluče k smrti dva ze svých mužů, jde o ztvárnění skutečné události ze 7. května 1929. Dva Caponeho nejobávanější zabijáci Albert Anselmi a John Scalise zosnovali spiknutí za účelem zabít šéfa a převzít jeho gang. Capone se to dozvěděl a všechny své muže včetně zrádců Anselmiho a Scalise pozval na banket. Uprostřed svých pohůnků vytáhl pálku, oba ubil a pak každého střelil do hlavy. (Kulmon)

Související novinky

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration bude unikátní hudební událost s velkolepou produkcí, jejímž kurátorem je samotný Ennio Morricone. Pražský koncert se bude konat 6. dubna 2024 v O2… (více)

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

16.05.2023

Oznamování velkých projektů těsně před začátkem festivalu v Cannes pokračuje a po novince Rona Howarda tak dostáváme zprávy také o chystaném a poměrně unikátním filmu amerického režiséra a dramatika… (více)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Letošní Halloween se pro filmové fanoušky ponese spíše ve velmi smutném duchu, z Velké Británie totiž dorazila zpráva o úmrtí legendárního skotského herce a prvního představitele agenta 007, Sira… (více)

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru

04.05.2017

Brian De Palma byl od 70. do 90. let filmařskou extratřídou, jíž vděčíme za Zjizvenou tvář, Neúplatné nebo Carlitovu cestu. Po Mission: Impossible ale začal trochu strádat a přišel o diváckou… (více)

Reklama

Reklama