Neúplatní

• slovenský

Nepodplatiteľní

Krimi / Drama / Thriller / Historický

USA, 1987, 119 min

Rozpočet $25miliónovTržby USA $76,270,454Tržby Celosvetovo $106,240,936║ Takáto látka/ téma je pre Briana De Palmu ako vyšitá, film celkom dobre funguje, hlavne čo sa týka hereckého obsadenia a hudby to je prvotriedna robota. Trošku poslabšie je to v prevedení, koncepcia tvorcov nie je zrovna stabilná, lebo film sa chce tváriť miestami až moc drsne a krvavo, čo by nebolo zle ale to by tam do podaktorých scén nemohol De Palma vnucovať mierne odľahčené scénky, či taký voľnejší prejav v príbehu, potom to pôsobí akosi rozhárane taká skackajúce medzi vážnosťou a voľnejším štýlom prejavu, taktiež postava Al Capona v podaní Roberta De Nira nie je až taká výhra, kdež to Costner a Connery sú fantastický vo svojich úlohách. V každom prípade ide o veľmi slušný nadpriemer, kde zažijeme nejaké tie atmosféricky vypäté scénky zdobiace tento film z mafiánskych dôb Al Capona a aspoň tie nechajú zabudnúť na nejaké tie slabšie chvíľky. /80%/(17.6.2005)

Povedená gangsterka, která je podepřena skvělým obsazením, hlavně Connery s Costnerem se mi líbili a samozřejmě, kdo jiný si mohl střihnout roli Al Caponeho než "největší mafián" mezi herci Robert De Niro. Určitě jeden z nejlepších filmů Briana De Palmy, který společně s Coppolou, Leonem a Scorsesem vytvořili ty nejlepší mafiánské snímky. Ve svém žánru se stoprocentně neztratí. Na závěr bych ještě vyzdvihl hudbu, která je přenádherná a pěkné dobové kostýmy. Ať už jste či nějste fanoušek mafiánských filmů, tak vřele doporučuji........(3.11.2007)

Výborná gangsterka podepřená hereckými výkony skvělého Seana Conneryho a také Kevina Costnera (v jedné z prvních větších rolí). Přestřelka na schodech de stala legendární už jen tím parodováním v Bláznivé střele :)(4.5.2003)

Velice zdařilá gangsterka s výtečnými hereckými výkony a stylovou atmosférou, která je bohužel místy příliš rozvláčná. A hudba Morriconeho mi k tomu většinou vůbec neseděla.(7.6.2003)

Jedno z nejlepší dramat s mafiánskou tématikou vůbec... Skoro až antický rozměr tragického souboje dobra a zla...(1.2.2007)

• - Spoiler: Zbraň, ktorou bol zabitý Malone, bol samopal Thomson, známy tiež ako Tommy Gun alebo Chopper. Bola to obľúbená zbraň gangov v dobách prohibície. (Dr.Linus)

• - Když Eliot Ness (Kevin Costner) otevře deštník a je při tom vyfocen, na deštníku visí piliny. Ačkoli šlo o poslední fotku, v novinách je deštník bez pilin. (albytch)

• - Valentino Cimo, představitel Caponeho (Robert De Niro) bodyguarda Franka Ria, kterému Eliot Ness (Kevin Costner) přerazí nos a kterého později zastřelí během přestřelky na nádraží, si později svou roli zopakoval v seriálu Untouchables (od r. 1993). (Karlos80)