poster

Vévodkyně

 • Velká Británie

  The Duchess

 • Itálie

  La Duchessa

 • Francie

  The Duchess

 • Slovensko

  Vojvodkyňa

Drama / Historický / Romantický / Životopisný

Velká Británie / Itálie / Francie, 2008, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • liborek_
  ***

  Hezky natočený film s jalovým příběhem a krásnou Keirou Knightley. Fakt, že jde o "based on a true story", je v tomto případě spíš přitěžující... Postavit scénář pouze na synuchtivé posedlosti pana vévody (Ralph Fiennes) a cudném přístupu k promiskuitě dobové šlechty mi přišlo málo - vzhledem k tomu, jaký byl politický vliv hlavní hrdinky, jaká byla její vášeň pro hráčství apod. Těchto témat se scénář dotkl (pokud vůbec) jen letmo. Film končí obligátním výčtem dalších osudů hlavních hrdinů, kdo kdy umřel apod. a pak si divák může už jen povzdechnout: "A to bylo všechno?" Oscarově hezké kostýmy, krásná Keira, přesvědčivý Ralph, ale jinak (pro mě) nuda...(1.3.2009)

 • misterz
  ***

  Dráma o tom, ako to kedysi mali ženy ťažké, hlavne keď nedali nejakému bohatému šľachtickému konzervatívnemu vypatlancovi mužského dediča. Ralph Fiennes zahral vojvodu skvelo, postavu bezcitnú, strnulú a chladnú. To najlepšie na filme sú však kostýmy, výprava a celkom slušná hudba. Príbeh tiež nebol zlý, dokázal udržať moju pozornosť, ale ani som zase z neho nevýskal od nadšenia. Oceňujem však, že sa v základnej schéme držal historických udalostí zo života G. Cavenndish. Ja osobne si však neviem predstaviť, žeby som odvrhol, ponížil a odmietol lásku tak krásnej a múdrej ženy len za to, že mi neporodila syna. Mám dve dcéry a pre mňa sú tou najväčšou výhrou :). Keď to vojvoda pochopil, bolo už neskoro, niekedy sa už veci nedajú vrátiť späť. 65/100(21.7.2014)

 • Mahalik
  ****

  Ó filme! Tak tohle byla nesmírná pecka. Řacha! Vévodkyně netrpí narkolepsií, naopak budí dojem, že pod tou tunovou vrstvou saténu se skrývá šílený zvíře. Nemyslím teď nějaký lumpárny, ale film jako celek :) A ten šlape jako hodinky. Přerod Keiry z rachitické čutálistky v dámu s neuvěřitelnou paletou emocí, je radost sledovat. Solidní naběh na plešouna! Antoinetta od Coppolové možná je zrcadlovým kámošem, ale Vévodkyně má větší záběr v porozumění. Má postavy, které jsou tak reálné, až jsou.... dnešní? 80%(24.10.2010)

 • Aky
  ***

  Příběh trvalého vztahu dvou žen a jednoho muže je sám o sobě atraktivní a zajímavý. Doba a kostýmy jeho vyprávění velmi napomohly. Přes vnější líbivost jsem měl dojem, že všechno zůstává jaksi na povrchu. Pro všechny tři to muselo být zvláštní, pro ostatní neznámé trvající trauma, ale ve filmu vidíme spíše banální popisy nevěr, touhy po následovníkovi a chvilkových zamilovaností, které by nestály za pozornost, nebýt nádherných hisotrických kulis.(29.8.2009)

 • Silas
  ***

  Kterak chce vévoda syna a narodí se mu tři dcery. Jeho úsilí po dosáhnutí mužského potomka je nezměrné. Ve zbytku filmu se večeří, snídá, tančí a souloží. Výtvarná stránka není nikterak ohromující, režijní unylost zadupává atmosféru a strhává do průměru i herce. Z filmů s Keirou je tento nejslabší, přesto v něm opět ukáže bradavku, i když se tento jev stává čím dál méně vzácnějším....(22.11.2008)

 • - Susanne Bier, která napsala původní verzi scénáře, měla původně režírovat začátek filmu. (chleba24)

 • - Vévodkyně z Devonshire Georgiana Cavendish (za svobodna Spencer) je přímou předkyní (praprapratetičkou) tragicky zemřelé princezny Diany, za svobodna Spencerové. (Lynette)

 • - Film byl často různě spojován s princeznou Dianou, která je přímým potomkem Cavendishů. Keira Knightley však veškeré spojitosti odmítla a řekla, že postava Georgiany je zajímavá sama o sobě bez jakýchkoliv přirovnání k Dianě. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace