Mám slabost pro filmy, kde lidi v oblecích mluví o věcech, které nechápu (The Ides of March, Margin Call, The Big Short), takže za mě dobrý. Ale asi je důležité říct, že se tu řeší jenom a jenom recount - jak to udělat, kdy, kdo je pro, kdo proti a jak to nějak zamáslit, aby to nakonec padlo Gorovi - takže pokud moji perverzní zálibu v těhle ukecaných politických filmech nesdílíte, asi spíš to nechte ležet. Ale na konci to bylo překvapivě lidské a dojemné, na to že většina scénáře je složená ze slov "count" "chad" a "court".(26.6.2016)

Wow, vynikající film. O téhle kauze jsem vůbec nevěděla a jsem moc ráda, že jsem se s tím prostřednictvím tohoto filmu seznámila. Tohle je totiž opravdu něco - a pak že Amerika je svobodná země, která lpí na demokracii. Velký kulový. :-) Výborně natočený film se skvělými herci. Pokud se vám taky líbil, tak radím ještě jeden s podobnou tématikou: Prezidentské volby.(9.3.2013)

• lennyd

Ač se film tváří jako dokument z posledních voleb nejdemokratičtější země na světě (vlastně teď už předposledních), cítil jsem se při něm, jako při sledování přenosu z naší poslanecké sněmovny. Od začátku do konce těžká nuda, chvilkama jsem ztrácel přehled kdo je kdo - ale věřím, že je to způsobeno tím, že v oné, výše zmíněné zemi nežiji, a kdo tam vyhraje volby je mi zcela upřímně jedno (ono mi to začíná být jedno i v naší zemi, páč ať je tam ten nebo ten, potřeboval by praštit koštětem, jak říká jedno lidové říkadlo). Pokud bych měl na filmu najít něco pozitivního (kromě závěrečných titulků :) ), tak snad jen výkon Kevina Spaceyho - ale ten se vlastně ani ve filmu nemusí ani mihnout, a hned mi zlepší náladu (viz. Moon)...(22.2.2010)

Snad to bylo tím, že z toho čouhá televizní produkce, snad i tím, že celkem náročné téma jsem vnímal v originálním znění a utíkaly mi některé přesné citace, že jsem u filmu ztrácel pozornost. Jako celek ale zanechává hodně silný dojem a co do látky na diskuzi o demokracii a ústavním pořádku, představuje bohatý zdroj myšlenek a citací, nad kterýma se dá přemýšlet a debatovat hodiny.(14.3.2015)

Očekával jsem vysokou "dokumentární" kvalitu a té jsem se dočkal, ale čekal jsem že samotný film bude i do určité míry zabávný a dramatický. Nechci film moc kritizovat, protože i podle mého hodnocení je vidět, že se jedná o zdařilé dílo, bohužel se však jedná o film, která se sám stává dokumentem. Na půli cesty těmito dvěma protipóly, například film Prezidentské volby zafungoval přesně jak měl, zabýval se zhruba podobnou situací ohledně prezidentské kampaně a i když všichni víme, jak to s Palin dopadlo, tak jsem se bavil o poznání více. Oba filmy jsou televizní, oba mohli být pojaty jak jako dokument, tak jako film a u obou víme, jak jejich příběhy dopadou. Ten o prezidentských volbach ty poslední dva faktory zvládl o poznání lépe. RECOUNT jako dokument takřka bezchybný, jako filmová zábava pro nezaujatého průměrný.(12.6.2013)

• - Prezidentské volby v USA se zakládají na většinovém volebním systému, kdy prezidenta volí volitelé na základě toho, kterému kandidátovi dali občané v jejich státu nejvíce hlasů. Počet volitelů pro každý stát se pak odvíjí od počtu občanů žijících ve státě. Proto také o vítězi voleb v roce 2000 nakonec mělo rozhodnout několik stovek hlasů voličů na Floridě, ačkoliv Al Gore ve zbytku Spojených států Bushe porazil o půl milionu hlasů. (StarsFan)

• - Většina herců se setkala se svými reálnými předobrazy ještě před začátkem natáčení. Z hlavních postav setkání odmítla jen Katherine Harris a to i přesto, že ji o to herečka Laura Dern s režisérem Jayem Roachem a scénáristou Dannym Strongem několikrát prosili. (StarsFan)