Těžko bych věřil, že může z pranice o přepočítávání hlasů ve volbách být tak zábavný film, je to tak. Nejen díky skvělým hercům a svižný režii, ale i díky takovýmu tomu coby-kdyby, vzhledem co pak přišlo všechno za Bushe... Taky jsem byl vděčný za přehlednost dění, což takhle v zákulisí politických her, americkýho právního systému a machinací zdaleka nebývá samozřejmostí (ale podmínkou je vaše zvýšená pozornost a zájem o věc). A přesná je tady Isherwooda poznámka o nakládačce Ústavě. Takže kdokoli o to ještě zakopnete a budete přemýšlet o projekci, za mě ano. Kvalitou zhruba shodně s loňským ALL THE WAY též od HBO, připomnělo mi i TRUTH (další trocha bushovský kontroverze) nebo netflixácký GET ME ROGER STONE. A ten Spacey prostě... možná mám na čase vrhnout se konečně k HOUSE OF CARDS. "Now listen people, this is a street fight for the presidency of the United States."(30.5.2017)

To bolo niečo! Takto si prestavujem sfilmovanie nejakej všeobecne známej udalosti. Žiadna nuda ako pri UNITED 93. Jasne vyprofilované postavy a zdrvujúce tempo posúvajú Nové sčítanie hlasov medzi najazujímavejšie politické trilery. Pohľad raz do jedného raz do duhého tábora pôsobia adrenalínovo, že sa divák dokáže aj po rokoch vžiť do vtedajšej situácie. Film by sa hodil na nejaký festival o ľudksých právach, ale mne je vlastne jedno, o čom film je a prečo Američanom nevadí, že systém ich volieb je taký ako je, toto je skrátka veľmi vydarený film. Laura Dern vo vedľajšej úlohe si to neuveriteľne užíva...(9.2.2013)

"Naneštěstí pro nás slepí netopýři volí demokraty." Patřím mezi vyhlášené milovníky spravedlivých "vítězství demokracie". Mezi jedno z mých nejoblíbenějších patří to, při kterém byl slavnostně zvolen do funkce 43. prezidenta USA zparchantělý synek 41. prezidenta USA a Bůh zase jednou nadšeně žehnal Americe. Pochybnosti o legálnosti zvolení G. W. Bushe v roce 2000 dorazily i k mým uším a protože Georgeův intrikánsky zabržděný úsudek byl později častokrát zdrojem neslušné zábavy, tak mne zajímaly podrobnosti jeho zvolení. A celkem jsem si to užil, protože se mi dostalo příběhu plného zastaralých technologií, najímání právnických expertů k podávání vypočítavých žalob, organizování "spontánních" stávek a politicky korektního boje vedeného železy ukrytými v boxerských rukavicích. Tato filmová rekonstrukce mi poskytla nejen nějaké ty zákulisní informace, ale jednoznačně mne utvrdila v přesvědčení, že debilní národ si zaslouží debilního prezidenta.(20.12.2012)

HBO boduje! Dravá rekonstrukce nejkontroverznějších amerických voleb, výborně obsazená, chytře napsaná a relativně nestranná, se zakuckává pouze v místech, kdy je postav v dění a vyřčených jmen tolik, že nezainteresovaný divák prostě nestíhá. I přesto si ale odnese pocit, že volební systém Spojených států je postavený na hlavu a na přelomu tisíciletí dostala jejich posvátná ústava pořádně na prdel. 4 a ½.(2.3.2009)

V životě by mě nenapadlo, že se dá působivě natočit volba amerického prezidenta a už vůbec ne v režii tvůrce "Austina Powerse" a "Fotr je lotr", ale v případě tohoto TV snímku to tak opravdu je. Řada známých a hlavně výborných herců a propracovaný scénář a i takové téma může zabavit, člověka, který se volbám vyhýbá i ve své rodné Zemi.(7.5.2013)

• - Prezidentské volby v USA se zakládají na většinovém volebním systému, kdy prezidenta volí volitelé na základě toho, kterému kandidátovi dali občané v jejich státu nejvíce hlasů. Počet volitelů pro každý stát se pak odvíjí od počtu občanů žijících ve státě. Proto také o vítězi voleb v roce 2000 nakonec mělo rozhodnout několik stovek hlasů voličů na Floridě, ačkoliv Al Gore ve zbytku Spojených států Bushe porazil o půl milionu hlasů. (StarsFan)

• - Většina herců se setkala se svými reálnými předobrazy ještě před začátkem natáčení. Z hlavních postav setkání odmítla jen Katherine Harris a to i přesto, že ji o to herečka Laura Dern s režisérem Jayem Roachem a scénáristou Dannym Strongem několikrát prosili. (StarsFan)