Mladá citlivá agentka FBI Clarice Steriling je přizvána ke spolupráci do týmu vyšetřujícího sérii vražd. Na pachatele ukazují jen velmi kruté následky jeho činů: Vrah přezdívaný "Buffalo Bill" stahuje vždycky své oběti z kůže a potom je hází do řeky. Clarice má za úkol vypracovat psychologický portrét pachatele. Její nadřízení ji proto vyšlou na "konzultaci" za jiným masovým vrahem, psychiatrem dr. Hannibalem Lecterem, který je vězněn za nejvyšších bezpečnostních opatření. Lecter, který zná ze své praxe vraha i jeho motivy a tuší jeho další postup, drží v rukou všechny nitky a přivádí mladou Clarice na správnou stopu... (TV Prima)

Almásy

brilantna chemia medzi fosterovou a hopkinsou od prveho momentu divaka priklincuje a nedovoli mu polavit. naozaj najlepsi thriller aky kedy natocili. to sa proste neda prekonat. ()

P1tr

Atmosféra by se dala krájet a i když je Hopkinsova postava podlák, člověk si ho i přes to dokáže oblíbit. ()

pfa

Výborný psychologický thriller, který podtrhují svými výkony J. Foster a A. Hopkins a to přesto, že doktor Lecter je vidět všehovšudy cirka čtvrthodinky. [1O/1O] (The Silence of the Lamb's, USA, psychothriller) ()

BuryGol

Totální klasika. Anthony Hopkins je génius. Tenhle film jsem viděl jako malej capart a moc se mi nelíbil. Dneska na to koukám úplně jinak. Bravo! ()

Berenise

Po všetkých stánkách naprosto úžasné! Predchodca všemožných filmov snažiac sa ísť touto cestou a žiaden Mlčanie nedosiahol. Hopkinsovi by som zožrala všetko, ale táto rola je jedna z jeho najdokonalejších, ba možno najdokonalejšia úplne. ()

V-Ray

Možná sem divnej ale až na Anthonyho herecký výkon mi na filmu nepřišlo nic tak super cool aby kvuli tomu byl takový povyk.. ()

jefff

Naprosto strhující atmosférický thriller/horror bez sebemenší chyby! Zkrátka mu nemám co vytknout. Snad jedinou věc. Anthony Hopkinse už si prostě jinak než jako Hannibala Lectera neumím představit a i když hraje v jiném filmu, který jistě nemusí být špatný, vidím ho stále s typickým pološíleným výrazem Hannibala! ()

ImNotThere

Sir Hopkins a jeho nejsilnější role, femina Foster a její nejcharismatičtější role, Ted Tally a jeho nejlepší scénář, a konečně Jonathan Demme a jeho nejbizardnější, nejnapínavější, nejpropracovanější kousek. ()

DeathTheKid

Jediný mráz po těle mi šel ze scén s Anthony Hopkinsem a s tím Buffalo Billem, taktéž děj byl v pořádku, ale prostě nemělo to gradaci jako v Se7en. Já vím je to pitomina to srovnávat se sedmičkou. Možná změním hodnocení u příštího shlédnutí. Čekal jsem něco víc(no jen Hopkins + pár okamžiků to zatáhlo na 4*). ()

mancika.n

Anthony Hopkins - výkon ako vyšinutého génia mu vynieslo zaslúžené Academy Award a to isté platí o výkone Jodie Foster ako Clarice Starlingová. To je určite film , ktorý dokazuje, že nepotrebujete tam mať tony krvi . Perfektne napatie. Tento film by mal ísť do dejín ako jeden z najväčších filmov v histórii kinematografie. ()

Masrii

Páni...z tohohle filmu jsem si teda odnesl dost silný zážitek. Nejsem velký fanoušek hororů, ale tady šlo o děj. Perfektní atmosféra, bezchybné výkony Jodie Fosterové, ale hlavně Anthony Hopkinse, vše za doprovodu dobré hudby. A jako třešnička na dortu extrémně napínavý závěr, když Clarice prohledávala dům. Kdybych byl na jejím místě, asi se hned na začátku zhroutil :) Prostě film jak má být. 95% ()

obivan568

Celkem mě štve, že jsem tento oscarový film viděl až nedávno. Kdybych ho býval viděl dříve, možná by se mi i víc líbil. To ale nic nemění na faktu, že je to vynikající film s parádním koncem a vynikajícími hereckými výkony. Zasloužených 90% ()

tommmy89

Na svoje "renomé" dosť odveký "horror", pretože to ani horror nebol. Keby som film mal hodnotiť ako horror, tak by som dal asi len 1-2 hviezdičky, ale kedže som to zobral ako thriller, tak dávam za slabšie 3* ()

Jello Biafra

Kultový psychologický horor o agentke FBI, ktorá s pomocou kanibalského psychiatra Hannibala Lectera pátra po nebezpečnom vrahovi menom Buffalo Bill. Pre mňa osobne sa jedná o srdcovú záležitosť s majstrovskými hereckými výkonmi Anthonyho Hopkinsa a Jodie Foster, inteligentnými dialógmi a dusnou atmosférou. Film po 23 rokoch od premiéry nestárne - práve naopak, časom zraje ako víno, ktoré rád pije Lecter k játrom s fazolkami. Dodnes z tohto filmu behá mráz po chrbte. :) ()

Lektor

Mistrovský scénář pod taktovkou koncentrované režie s herci, jejiž postavy jsou učebnicovým příkladem psychologického rozboru a propracovanosti. Fincher je v Sedmičce atraktivnější a výraznější, no netroufnu si říct kdo je lepší... ()

Anet21

⚪Až prekvapivo nadhodnotené. Po druhom zhliadnutí (prvé prebehlo v pubertálnom veku na pol oka, takže sa skoro naráta) okrem hlavného mužského výkonu nie je čo hodnotiť.⚪Výprava je klasicky deväťdesiatková, mnoho filmov z tejto dekády vyzerá na chlp podobne, Foster ako herečka vôbec ničím nezaujme, až je otázne, čím tak zaujala kritiku a vyriešenie vrážd tiež prichádza náhle, skôr neuspokojivo, o nejakej brutálnosti (ktorú sama nevyhľadávam) nemôže byť ani reč. Hopkins ako úlisný psychopat však výborný, kedykoľvek je na scéne, napätie sa prudko zvyšuje.⚪Samotné spracovanie románu však skôr slabšie, niektoré scény na seba pramálo nadväzujú kvôli zvláštnemu strihu, prvé dve tretiny sa neskutočne vlečú, pričom tretia zase neskutočne plynie, až sa záverečná bitka zdá uponáhľaná, rovnako H. útek je skôr k smiechu.⚪Zvláštny film. Na dnešné pomery ani thriller, ani horor, aj na vtedajšie pomery existovalo množstvo drastickejších kúskov s lepšou atmosférou, takže jediné, čo možno vyzdvihnúť sú spracované tabu témy kanibalizmu a šovinizmu v mužskom kolektíve.⚪V každom prípade však radšej siahnuť po knihe.⚪ ()

greath

Pozreté po 33. rokoch od vydania a stále to je veľmi dobré. Napínavý triler od začiatku až do samého konca. Skvelý Hopkins a možno ešte o kúsoček lepšia mladunká Jodie Foster. ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (více)

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

30.05.2012

Každý filmový fanoušek umí k těmto křestním jménům přiradit příjmení. Producenti stanic NBC a Lifetime k nim teď přiradili televizní seriály. O Hannibalovi, jehož první série bude mít 13 dílů a pilot… (více)

Stephen King zachrání Kennedyho

Stephen King zachrání Kennedyho

15.08.2011

A pomůže mu Jonathan Demme, tvůrce Mlčení jehňátek. Už je to tak, příchod zaručených bestsellerů na knižní pulty provází i zpráva o filmové adaptaci. U Stephena Kinga je to úplná samozřejmost. Jeho… (více)