Výpravný historický film kanadského režiséra Jena-Marca Valléea sleduje první roky vlády královny Viktorie, která nastoupila na britský trůn v pouhých osmnácti letech. Mladičká panovnice si musí vybojovat své místo v rámci zkostnatělého systému a emancipovat se jak ve vztahu k vlivným politikům své doby, tak ve sféře soukromé ve vztahu k panovačné matce a jejímu ctižádostivému tajemníkovi lordovi Conroyovi. V prostředí plném intrik nachází tolik potřebnou oporu ve vztahu k princi Albertovi. Viktorii ztvárnila Emily Bluntová, která byla za svůj výkon nominována na prestižní Zlatý glóbus, prince Alberta hraje Rupert Friend. Ve vedlejších rolích obrazově i technicky dokonale zpracované podívané se představují Jim Broadbent, Mark Strong, Paul Bettany a Miranda Richardson. Snímek získal celou řadu cen, včetně Oskara za nejlepší kostýmy. (Česká televize)

xKatiex

Neviem prečo,ale mohlo to byť aj lepšie, taký priemer - a to je škoda. A pritom je to téma, kotrá priam volá o vhodné spracovanie..Ale možno nabudúce to bude lepšie, ktovie... ()

mira.l

Ač mi Emily Blunt v roli Viktorie zpočátku přišla poněkud prkenná, tak nakonec se to přece jen rozjede, a já na tyhle historické filmy, které mají aspoň základní kostru dle reálného základu, vcelku slyším. Myslím, že filmové zpracování dětství a raného období vlády královny Viktorie se povedlo. A Emily byla nakonec kouzelná, i když uznávám, že je to možná trochu i tím, že je to jedna z hereček, pro jejichž pohled a úsměv mám trochu slabost. O nádherné vizuální stránce asi nemá smysl se rozepisovat, výprava, exteriéry, interiéry, hudba, vše krásné, a kostýmy - to je pastva pro oči, zasloužený Oscar. Na první shlédnutí poctivé čtyři, a třeba časem přidám na plné hodnocení. EDIT 28.12.2016 Ale jo, napodruhé se povedlo, přidávám na pět. ()

Veronica27

Po mě trochu slabší a docela nezáživné.Pochválit můžu hezkou hudbu, tance a kostýmy.Jinak takový náhled do vlády Viktorie. ()

denulik

Tento film mi príjemne sadol. Bolo v ňom všetko, čo má kostýmová romanca mať- láska, napätie, intrigy. O kúzelnej Sandy Powell a jej kostýmoch nie je potrebné ani hovoriť. A Rupert Friend v cylindri je na zjedenie. ()

HaninaH

Film, na který se velmi příjemně dívalo. Zato mne v českém znění nepříjemně překvapil překlad jména milovaného pejska princezny Victorie, kdy při českém dabingu udělali z Dash – Bleska. Někdo zřejmě při překladu nenastudoval vše, co měl. Dash (1830 – 1840), Cavalier King Charles Spaniel, byl podle životopisů jejím nejoblíbenějším společníkem z dětství. Známé jsou i obrazy kavalírka Dash – a jeho náhrobek nese text: „Here lies DASH * The favourite spaniel of Her Majesty Queen Victoria * In his 10th year * His attachment was without selfishness * His playfulness without malice * His fidelity without deceit * READER * If you would be beloved and die regretted * Profit by the example of * DASH". Vážně, o Bleskovi ani slovo. A ještě poznámku - pohledem na obraz princezny Victorie a Dash od sira George Haytera - začíná také film Unleashing Mr. Darcy. ()

hazdrova

Film neprezrádza nič nové z hľadiska deja, nemá nič progresívne ani inovatívne. V podstate si stačí prečítať 2-stranový životopis Viktórie a tento film je úplne zbytočný. 3* ()

jafuska

taknádherný film jsem už opravdu delší dobu neviděla jako je tento, vydařené, náherná hudba, děj, herci, kloboukdolů, před tímto filmem, perfektně vydařený, vřele doporučuji, nemáto sebemenší chybičku, krásný historický film o vládnutí Victorie a prince alberta. ()

DKNY

Lepší, než jsem očekávala. Párkrát mě i dojali, pokud byl vztah mezi Victorií a Albertem skutečně takový, tak to byla v té době asi velká výjimka. ()

miki68cz

Královna Viktorie je film nesmírné historické hodnoty v němž září hvězda Emily Blunt. Jen za její výkon dávám hvězdu navíc. Závěrečná píseň Sinead O´Connor je taky nádherná ()

MirkaP

Velmi dobré obsazení. Zanechalo to ve mě velmi obdobné pocity jako 1. řada seriálu Viktorie, ale tady byl mnohem menší prostor. Což v zásadě není na škodu. ()

yatan

Velmi pekne prekvapenie tohto roku hlavne preto, ze ja nie som milovnikom tychto anglickych cajovych zanrov..Young Victoria je zahrana velmi talentovanou Emily Blunt (ktora ale stale hra druhu ligu pri Carey Mulligan) a nezaostava ani Rupert Friend. Mily pribeh zivota v zlatej klietke princezny Viktorie ma velmi slusnu vypravu, kostymy, kameru a soundtrack..myslim ze film dostane par vacsich nominacii..velmi kvalitny skromny film..8/10 ()

migsee

Mám ráda filmy z královského prostředí. Baví mě noblesa, úroveň a jakási hrdost, která se v nich objevuje. A Královna Viktorie má to plus, že herci v hlavních rolích odvedli dobré výkony, láska mezi Albertem a Viktorií je tak uvěřitelná... člověk jim fandí od prvního okamžiku. ()

Moni33

Tenhle film má všechno, přesto mě celkem zklamal. A to z jediného důvodu...nezaujal mě děj! Nějak jsem se do toho nemohla vžít a proto mě většina děje prostě nebavila! Jinak ale není co vytknout! Perfektní doba, nádherný soundtrack a skvělí herci. Emily Blunt mám jako herečku ráda, bohužel vždy hraje ve filmu, který mě až příliš nezaujme. Za to Rupert Friend je bezvadný herec a touhle rolí se v mém žebříčku posunul o dost nahoru! :) Vždy mě mrazí při scéně, kdy je Viktorie korunována a je u toho ta 'královská' hudba :):):) Opět jsem váhala mezi třemi až čtyřmi hvězdičkami, nakonec jsem usoudila, že na čtyři to bohužel nemá, takže jsou to lepší tři hvězdičky a určitě jde o nadprůměrný film:) ()

lobo87

Celkom zaujímavý počin režiséra Valléeho, ktorý nám zručne vyrozpráva príbeh mladej kráľovnej Viktórie v podaní talentovanej Emily Blunt a ktorý nám ukáže, že intrigy a zákulisné ťahy v politike vládli odjakživa. Vyzdvihol by som zaujímavé obsadenie a krásnu vizuálnu stránku filmu... 65% ()

McConaughey léčí AIDS drogami

McConaughey léčí AIDS drogami

11.03.2011

Na nějakou dobu si dal pohov od rolí hezounů v romantických komediích, takže jej uvidíme v právnickém dramatu The Lincoln Lawyer a pak možná i v jeho vysněném projektu nazvaném The Dallas Buyers Club… (více)

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky