poster

Královna Viktorie

 • Velká Británie

  The Young Victoria

 • Slovensko

  Mladá Viktória

  (festivalový název)

Drama / Historický / Romantický / Životopisný

Velká Británie / USA, 2009, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HoneyBunny
  ***

  Mladá Viktorie je zajímavá filmová postavička. Holka, která má šťávu a kteoru je radost na plátně sledovat. A když tahle slečna potká svého prince Alberta (s rozkošným německým přízvukem), je vám jasné, že tohle jsou dvě polovičky, které se hledaly a měly by být spolu. Tolik k filmu. Nedoporučuji si hledat, jak vztahl Viktorie a Alberta vypadal doopravdy, protože byste mohli být zklamaní. Prostě tenhle film berte jako historickou romanťárnu. Nic víc než potěšeníčko pro vyprahlé srdéčko.(5.6.2011)

 • Anchi
  ****

  Není divu, že film získal Oscara za kostými, nádherné dobové róby provází celý film a opravdu skvosty se mezi nimi najdou. Skvělá Emily Blunt, skvělý Rupert Friend, Paul Bettany a i Mark Strong v menší roli - všichni mi zde velmi dobře sedli. Dokonce jsem i byla ráda za rozsáhlou love story - on to člověk té Victorii vážně přál, neměla jednoduchý (řekněme celý) život, ale s princem Coburgem to byla výhra.(17.1.2011)

 • pakobylka
  ***

  Naivně jsem si myslela, že nepůjde "jen" o výpravnou dobovou romanci ve stínu intrik - či politiky, což je v podstatě totéž. Doufala jsem, že se dozvím víc .. o NÍ - jako o jedné z těch žen, které dokázaly nést korunu. Jakoby vládla jen na vedlejšák, ve volných chvilkách mezi koupáním a portérováním milovaného psíčka a svého vyvoleného (ve druhém případě se omezila pouze na provozování malířského umění) ... jízdou na koni ... střelbou z luku ... tanečními kreacemi ... a tak dále a tak podobně. Až by se mi chtělo říct, že se jedná o vyprávění nehodné královny jejího významu, neboť nakonec nedokáže naplno zaujmout ani svým romantickým hávem. Třebaže se jedná o kostým velkoryse zdobený, nevzbuzuje očekávané emoce. Na druhou stranu mu nelze upřít upřímnou snahu o co nejpřitažlivější vyobrazení všech okolností, které souvisely s příchodem královny Viktorie na anglický trům a které předznamenaly její dlouholetou vládu ... 3,5*(5.3.2018)

 • fragre
  odpad!

  Dějiny à la Rosamunde Pilcher čili přeslazený kýč monarchistický . Stejně hloupé jak ta pradávná trilogie o Sissi (leč tam se to dá trochu omluvit rokem vzniku), jen to má lepší technické parametry a modernější kameru. Příležitost pro producírování se v dobových kostýmech. Prostředek masového oblbování.(3.3.2012)

 • Terva
  ***

  Píše se rok 1819 a v Londýnském paláci se narodilo dítě. Zrozeno mezi královskými strýci, králem Anglie a králem Belgie, je jeho soudem stát se královnou a vládnou velké říši. Pokud ji nepřinutí, aby se své moci vzdala a podepsala regentský dekret. No, historie nám řekla své, tak co nám řekne tento snímek ? CITÁT - Jak si sešla schody ? Pěšky, mamá. Pěkné kostýmy a masky, ale děj filmu je velice pomalý a někdy až nudný. Přežil jsem to a někdy se i usmál. Produkci filmu měl Martin Scorsese nebo i Graham King. Princeznu Viktorii si zahrála Emily Bluntová a jejího : prince " Alberta si zahrál Rupert Friend.(5.4.2010)

 • - Většina záběrů interiérů se natáčela na zámku Belvoir v hrabství Leicestershire v Anglii. Na posteli, kterou vidíme o svatební noci, spala opravdová královna Victorie. Ložnice je tak malá, že kamery musely být umístěny za okny. (HellFire)

 • - Smrt prince Alberta Viktorií silně otřásla a až do své vlastní smrti se s touto ztrátou nedokázala plně vyrovnat. Začala se vyhýbat veřejnému životu a na princovu památku nosila po zbytek života černé šaty. (Petulka88)

 • - Dcera producentky Sarah Ferguson, princezna Beatrice z Yorku, si ve filmu zahrála malou roli jedné z dvorních dam Viktorie. Beatrice je skutečná pra-pra-pra-pra vnučka královny Viktorie. (Lenny.M)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace