poster

Královna Viktorie

 • Velká Británie

  The Young Victoria

 • Slovensko

  Mladá Viktória

  (festivalový název)

Drama / Historický / Romantický / Životopisný

Velká Británie / USA, 2009, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • fragre
  odpad!

  Dějiny à la Rosamunde Pilcher čili přeslazený kýč monarchistický . Stejně hloupé jak ta pradávná trilogie o Sissi (leč tam se to dá trochu omluvit rokem vzniku), jen to má lepší technické parametry a modernější kameru. Příležitost pro producírování se v dobových kostýmech. Prostředek masového oblbování.(3.3.2012)

 • V.Silver
  ***

  Princezny, princové, romantismus, romantika, Emily Blunt, Paul Bettany, Mark Strong a v miniroli Thomas Kretschmann... příjemná harlekýnka na deštivý večer, která vás za nese do světa, v němž jste nikdy nežili a nikdy ani žít nebudete, a to totiž do pohádky. Ale takové pohádky podle skutečné předlohy, údajně ;) 70%(7.5.2012)

 • Gurtha
  ***

  Působivý příběh ženy, který dala jméno celému půlstoletí, děj pěkně ubíhá a je pochopitelný bez potřeby zvláštních historických znalostí, to vše je dokresleno působivým vizuálním zážitkem. Když se ale objeví titulky zaplaví mě pocit nedokončenosti. Ano řekli nám jak to dopadlo, ale o čem to bylo? Nebo je opravdu moc očekávat něco nového od zpracování půldruhého století starého příběhu?(29.1.2010)

 • zdenny
  ****

  Film nám krásně ukazuje, jaké se kují mocenské pikle v situaci, kdy se uvolní zásadní křeslo a i dnes víme, že to nemusí být nutně křeslo královské. Opravdu byly pěkně ukázány zákulisní boje, intriky a mocenské choutky. Film pro mě končí trochu překvapivě romanticky a výhledově optimisticky, když víme, že viktoriánská doba byla dobou pomalého úpadku britského impéria. PS: Jinak co se ještě filmu týče, pochvala za trefný a kvalitní casting.(30.7.2010)

 • DaViD´82
  ****

  Věčná škoda, že Viktorii v druhé polovině tak mohutně dochází dech. Jinak by Vallée atakoval i laťku, kterou si nastavil již předchozím počinem. Co je ovšem po celou dobu geniální je kamera Hagena Bogdanskiho. Nevím sice kde ho vyhrabali, ale tak vymazlenou kameru jsem neviděl leta letoucí.(12.7.2009)

 • - Roger Ebert pochválil Emily Blunt za výkon a nebál se ji srovnat s Judi Dench. (Terva)

 • - Dcera producentky Sarah Ferguson, princezna Beatrice z Yorku, si ve filmu zahrála malou roli jedné z dvorních dam Viktorie. Beatrice je skutečná pra-pra-pra-pra vnučka královny Viktorie. (Lenny.M)

 • - Královna Viktorie vládla dlouhých 63 let, což je nejdelší panování jednoho panovníka v historii Británie. (Petulka88)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace