Královna Viktorie

Mladá Viktória

(festivalový název)

Drama / Historický / Romantický / Životopisný

Velká Británie / USA, 2009, 100 min

Z nádherných kostýmů přechází zrak (zvláště Viktoriiny šaty s růžemi na korunovačním plese byly opravdu úžasné) a u příběhu si přijde na své každá romantická duše se sklonem k historii. Herecké obsazení bylo vybráno výborně, i ve vedlejších rolích (mě zaujal především Jim Broadbent jako král William). Pohádka, na kterou se moc hezky kouká.(7.8.2011)

Princezny, princové, romantismus, romantika, Emily Blunt, Paul Bettany, Mark Strong a v miniroli Thomas Kretschmann... příjemná harlekýnka na deštivý večer, která vás za nese do světa, v němž jste nikdy nežili a nikdy ani žít nebudete, a to totiž do pohádky. Ale takové pohádky podle skutečné předlohy, údajně ;) 70%(7.5.2012)

• zette

Nemam nic proti historickym filmum, pokud snimek pojednava o nejake vyznamne osobnosti, tak bych radeji preferoval prehled o celem jejim kralovani a nejen nejaka epizodka, minimalne pro me temer nezajimava... Prostredi a kostymy se povedly, stejne tak hudba. Dejove neuspokojive, slabe dialogy a podle dobovych maleb byla kralovna Viktorie daleko mene pohlednejsi nez v tomto filmecku, ja nedoporucuji.(26.11.2011)

• Flakotaso

Vizuálně téměř dokonalý film, avšak bez duše. K čemu pak jsou lahodné přechody kamery, když jsem u obou hlavních postav vyloženě cítil, jak si v hlavě přehrávají scénář-tak a ted se na sebe usmějeme, ted si pohlédneme do očí, vezmem se za ruku...všechno je až příliš chtěné, neobsahující skutečné emoce. Další věc, když už se máme na představitelku Viktorie dívat celé dvě hodiny, mohl rejža vybrat nějakou hezčí herečku. Navíc je to celé neuvěřitelně růžovoučké-ihned se zamilují, princ hrdinně zachrání královnu před kulkou, z údajného hada-ministra se vyklube dobrák od kosti...na tohle už dneska není nikdo zvědavý. Tři hvězdy za kameru, Bettanyho a Zadok the Priest od Handela.(18.7.2010)

Píše se rok 1819 a v Londýnském paláci se narodilo dítě. Zrozeno mezi královskými strýci, králem Anglie a králem Belgie, je jeho soudem stát se královnou a vládnou velké říši. Pokud ji nepřinutí, aby se své moci vzdala a podepsala regentský dekret. No, historie nám řekla své, tak co nám řekne tento snímek ? CITÁT - Jak si sešla schody ? Pěšky, mamá. Pěkné kostýmy a masky, ale děj filmu je velice pomalý a někdy až nudný. Přežil jsem to a někdy se i usmál. Produkci filmu měl Martin Scorsese nebo i Graham King. Princeznu Viktorii si zahrála Emily Bluntová a jejího : prince " Alberta si zahrál Rupert Friend.(5.4.2010)

• - Roger Ebert pochválil Emily Blunt za výkon a nebál se ji srovnat s Judi Dench. (Terva)

• - Smrt prince Alberta Viktorií silně otřásla a až do své vlastní smrti se s touto ztrátou nedokázala plně vyrovnat. Začala se vyhýbat veřejnému životu a na princovu památku nosila po zbytek života černé šaty. (Petulka88)

• - Dcera producentky Sarah Ferguson, princezna Beatrice z Yorku, si ve filmu zahrála malou roli jedné z dvorních dam Viktorie. Beatrice je skutečná pra-pra-pra-pra vnučka královny Viktorie. (Lenny.M)