Královna Viktorie

Mladá Viktória

(festivalový název)

Drama / Historický / Romantický / Životopisný

Velká Británie / USA, 2009, 100 min

Z nádherných kostýmů přechází zrak (zvláště Viktoriiny šaty s růžemi na korunovačním plese byly opravdu úžasné) a u příběhu si přijde na své každá romantická duše se sklonem k historii. Herecké obsazení bylo vybráno výborně, i ve vedlejších rolích (mě zaujal především Jim Broadbent jako král William). Pohádka, na kterou se moc hezky kouká.(7.8.2011)

Pohľad do doby minulej, doby v ktorej o osude jednej ženy - Viktorie sa snažia všemožne rozhodovať iný, aby tým získali politickú moc nad krajinou.....Príbeh samotný fascinuje životom Viktorie - nasledníčky trónu, pričom sa zvádza boj o jej priazeň, a každý ju chce dostať pod svoj vplyv, aby tak mohol vplývať na rozhodnutia vo veciach monarchie....a získať tak politickú moc....je to o tom ako Viktoria dospieva a učí sa nájsť správnu cestu ako byť dobrou panovníčkou, neskôr manželkou a aby ju ľudia (poddaný) milovali....Emily Blunt ako panovníčke Viktorii to náramne pristane a je neskonale šarmantná, Friend ala Albert je veľmi presvedčivý....no a keď k tomu prirátam nádherné kostýmy....výsledkom je príjemný zážitok.....( škoda len že úsek Viktoriinho života je zobrazený v tak krátkej podobe - čo však v divákovi vyvoláva nutkanie zistiť si ako v skutočnosti príbeh vtedy mladej kráľovnej pokračoval......)...***/****(15.2.2010)

Ne, že bych byla skalní fanoušek historie a historických filmů, ale tady je historie upozaděná na úkor romantičnosti a její střípky vyvolají u diváka spíš zmatek v hlavě. Nalákala mě Emily Blunt, ale už po úvodní scéně mi došlo, že tenhle fillm asi nebude pro mě. A to když se mi při hudebním doprovodu vybavil trávník a Liga mistrů. :P Já říkám, když (ne)historický velkofilm s kostýmy a skvělým soundtrackem, pak jedině Marii Antoinette.(2.3.2010)

Po zhlédnutí tohoto snímku mám velice smíšené pocity. Tak moc jsem se těšil až ho uvidím, že jsem nejspíš čekal něco, čehož se mi však v celkovém výsledku nedostalo a na řadu přišlo malé zklamání. Stopáž filmu je přijatelná, kostýmy nádherné a velkolepé a celý film doprovází nepřeslechnutelná hudební stránka. Žel bohu pro mě jsem viděl již nadabovanou verzi a jak už to bývá Češi v těchto vodách przní jak jen to jde. Proto nemůžu řádně hodnotit scénář, který byl zkreslený. Herecké obsazení bylo příjemné - oblíbenkyně Miranda Richardson s přesvědčivou Emily Blunt. Celkové hodnocení je na rozhraní 3* a 4*, ale jelikož se jedná o můj šálek kávy v podobě dobového dramatu oděného do překrásných kostýmů a účesů, tak si přidám.(19.2.2010)

Vrním blahem. Vizuálně jeden z nejkrásnějších filmů poslední doby. Ani mi nevadí sebemenší pokusy o nějaký experiment, tohle dílko je jako antická socha - úchvatná právě svou symetrií a až bolestnou dokonalostí. Jazyček vah stále kmital mezi dramatem a romancí, atmosféru úžasně odlehčovaly skromné, ale přirozené vtipné scény. Jediným mínusem je jen moje soukromá přežranost filmy podobného typu - ve své kategorii jde přesto pravděpodobně o nejlepší snímek, jaký jsem kdy viděl.(12.7.2009)

• - Během scény, kdy lord Melbourne (Paul Bettany) zvedá dopis od prince Alberta (Rupert Friend) a královna Viktorie (Emily Blunt) o něm poprvé hovoří, hraje serenáda pro smyčce od Antonína Dvořáka. Ten se mj.skutečně narodil až rok po svatbě Viktorie s Albertem. (Mayandra)

• - Šaty, které má na sobě Victoria (Emily Blunt) při prvním setkání s radou, jsou kopií skutečných šatů královny Victorie. Patří ke sbírce britského muzea, avšak z původní černé barvy vybledly do hněda. (hellstruck)

• - Roger Ebert pochválil Emily Blunt za výkon a nebál se ji srovnat s Judi Dench. (Terva)