poster

Královna Viktorie

 • Velká Británie

  The Young Victoria

 • Slovensko

  Mladá Viktória

  (festivalový název)

Drama / Historický / Romantický / Životopisný

Velká Británie / USA, 2009, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • teutates
  ***

  Politicko - romantická "srajda"... nič čo by sa extra vrilo do pamäte (samozrejme niečo o Viktórií, o ktorej som vedel doposiaľ prd), ale ani nič obzvlášť otravné. Historická dráma o mladej slečne, ktorá sa dostane k moci no a učí sa na vlastných chybách... pekné oblečky, nadýchane vlásky, dotiahnuté korzety... rozprávka na dobrú noc. 6/10(21.2.2010)

 • DaViD´82
  ****

  Věčná škoda, že Viktorii v druhé polovině tak mohutně dochází dech. Jinak by Vallée atakoval i laťku, kterou si nastavil již předchozím počinem. Co je ovšem po celou dobu geniální je kamera Hagena Bogdanskiho. Nevím sice kde ho vyhrabali, ale tak vymazlenou kameru jsem neviděl leta letoucí.(12.7.2009)

 • Anderton
  ***

  Prvá polovica sa zaoberá najmä nezrozumiteľnými politickými pletkami, tá druhá je tak trochu gýčová červená knižnica. Je to škoda, pretože sa film akoby dobrovoľne zriekol vyšších ambícií ako len žiadosti o obdiv akademikov nad kostýmami a výpravou. Osobne by som vzhľadom na záverečné konštatovanie, že sa Viktória s manželom zaujímali o vedu a techniku privítal nejakú tú dejovú líniu aj v tomto smere a možno aj celý film. Predsa v každom podobne ladenom filme máme najmä dvorné intrigy a už ma táto jednotvárnosť žánru prestáva baviť.(6.3.2018)

 • T2
  ***

  Rozpočet $35miliónovTržby USA $11,001,272Tržby Celosvetovo $31,878,891Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,113,642 //počet predaných kusov ?Tržby za predaj DVD v USA $5,668,059 //počet predaných kusov 117,054║ príjemný film s výbornou Emily Blunt /60%/(25.5.2010)

 • cheyene
  ***

  Očekával jsem o něco víc. Nedávno před zhlédnutím filmu jsem sledoval seriál o Viktorii a přestože jsem neviděl všechny jeho díly (a tudíž jsem jej ani nehodnotil), poměrně malý časový odstup se promítl i do dojmu z tohoto zpracování. Chválím samozřejmě Emily Blunt, kostýmy, atmosféru doby, atd., avšak celkově mě tento počin nenaplnil tak, abych si jej chtěl ještě někdy pustit.(9.1.2018)

 • - Spoiler: Scéna, ve které čelí královna Viktorie (Emily Blunt) pokusu o atentát při projíždce v kočáře, je inspirovaná skutečnou událostí, ale je upravena pro dramatické účely filmu - ve skutečnosti princ Albert (Rupert Friend) nebyl zraněn. (Nin)

 • - Každý z kostýmů, které Emily Blunt nosila, byl pojištěn na 10 000 liber. (HellFire)

 • - Smrt prince Alberta Viktorií silně otřásla a až do své vlastní smrti se s touto ztrátou nedokázala plně vyrovnat. Začala se vyhýbat veřejnému životu a na princovu památku nosila po zbytek života černé šaty. (Petulka88)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace