Reklama

Reklama

Královna Viktorie

  • Velká Británie The Young Victoria (více)
Trailer 1

Výpravný historický film kanadského režiséra Jena-Marca Valléea sleduje první roky vlády královny Viktorie, která nastoupila na britský trůn v pouhých osmnácti letech. Mladičká panovnice si musí vybojovat své místo v rámci zkostnatělého systému a emancipovat se jak ve vztahu k vlivným politikům své doby, tak ve sféře soukromé ve vztahu k panovačné matce a jejímu ctižádostivému tajemníkovi lordovi Conroyovi. V prostředí plném intrik nachází tolik potřebnou oporu ve vztahu k princi Albertovi. Viktorii ztvárnila Emily Bluntová, která byla za svůj výkon nominována na prestižní Zlatý glóbus, prince Alberta hraje Rupert Friend. Ve vedlejších rolích obrazově i technicky dokonale zpracované podívané se představují Jim Broadbent, Mark Strong, Paul Bettany a Miranda Richardson. Snímek získal celou řadu cen, včetně Oskara za nejlepší kostýmy. (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (212)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Věčná škoda, že Viktorii v druhé polovině tak mohutně dochází dech. Jinak by Vallée atakoval i laťku, kterou si nastavil již předchozím počinem. Co je ovšem po celou dobu geniální je kamera Hagena Bogdanskiho. Nevím sice kde ho vyhrabali, ale tak vymazlenou kameru jsem neviděl leta letoucí. ()

Morien 

všechny recenze uživatele

Při konzumování tohoto bublinkového nápoje jsem se v jednom momentu zastavila, převalila hlt několikrát v ústech, polkla a vztekle vzkřikla: "Kruciš, kde jsou bublinky?" A od toho momentu mě film jako spokojeného diváka ztratil. Emily Blunt je zkrátka zatím přesvědčivější, hraje-li mrchy. Ty porcelánové panenky... No nevím, nevím, já je prostě nemám ráda ani tak. Zato mě potěšila Rachael Stirling, ačkoliv se tam jen tak mihla. Rupert, takový panák, zamilovala bych se do Bettanyho. Zkrátka a dobře, nemá-li takovýto film oporu ve vynikajících výkonech herců (a tento film ji bezpochyby neměl), je odsouzen k vyprchání. ()

Reklama

novoten 

všechny recenze uživatele

Scénář Juliana Fellowese těsně před downtonovským startem v režii jindy žánrově přesného Valléeho, pohádkově úžasný Eshkeriho soundtrack a málokdy selhávající dvojice Blunt-Friend v roli ústředního páru - a přesto je z mírně idealizovaného příběhu mladé královny těžké zklamání. Romantice věřím jen z poloviny, historické reálie přichází téměř komplet vniveč a koncept milostného dopisování selhává úplně, stejně jako nečitelný (a v důsledku pak i zbytečný) lord Melbourne. Až je jednomu smutno, že tolika velkým slovům a citům nemám jak věřit. Třetí hvězda tentokrát čistě sobecky jen za hudbu. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $35miliónovTržby USA $11,001,272Tržby Celosvetovo $31,878,891Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,113,642 //počet predaných kusov ?Tržby za predaj DVD v USA $5,668,059 //počet predaných kusov 117,054║ príjemný film s výbornou Emily Blunt /60%/ ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Viktorie je sice momentálně druhým nejdéle vládnoucím panovníkem/panovnicí v britské historii, pro film je ale důležitá osobnost. A z královského páru to byl podle mě spíš princ Albert, kdo byl podstatně zajímavějším charakterem, který se díky své inteligenci a pracovitosti nespokojoval jen s rolí prvního gentlemouna, což v raných letech manželství bylo příčinou častých sporů s panovačnou Viktorií. O tyhle věci se film jen otře a většinu výplně tvoří vkusná kostýmní romantika okořeněná dobrými herci. Emily Blunt se postupně propracovává do mého oblíbeného žebříčku a není to jen vzhledem. ()

Galerie (62)

Zajímavosti (11)

  • Smrt prince Alberta Viktorií silně otřásla a až do své vlastní smrti se s touto ztrátou nedokázala plně vyrovnat. Začala se vyhýbat veřejnému životu a na princovu památku nosila po zbytek života černé šaty. (Petulka88)
  • Většina záběrů interiérů se natáčela na zámku Belvoir v hrabství Leicestershire v Anglii. Na posteli, kterou vidíme o svatební noci, spala opravdová královna Victorie. Ložnice je tak malá, že kamery musely být umístěny za okny. (HellFire)

Související novinky

McConaughey léčí AIDS drogami

McConaughey léčí AIDS drogami

11.03.2011

Na nějakou dobu si dal pohov od rolí hezounů v romantických komediích, takže jej uvidíme v právnickém dramatu The Lincoln Lawyer a pak možná i v jeho vysněném projektu nazvaném The Dallas Buyers Club… (více)

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky

08.03.2010

Většina filmových fanoušků bude nejspíš z “prohry” Avatara zklamaná. Není ovšem na škodu, že dala Akademie přednost filmu, který nejenže nebyl ani v nejmenším zamýšlený jako \"oscarový\", ale jeho… (více)

Reklama

Reklama