Královna Viktorie

Mladá Viktória

(festivalový název)

Drama / Historický / Romantický / Životopisný

Velká Británie / USA, 2009, 100 min

Mladá Viktorie je zajímavá filmová postavička. Holka, která má šťávu a kteoru je radost na plátně sledovat. A když tahle slečna potká svého prince Alberta (s rozkošným německým přízvukem), je vám jasné, že tohle jsou dvě polovičky, které se hledaly a měly by být spolu. Tolik k filmu. Nedoporučuji si hledat, jak vztahl Viktorie a Alberta vypadal doopravdy, protože byste mohli být zklamaní. Prostě tenhle film berte jako historickou romanťárnu. Nic víc než potěšeníčko pro vyprahlé srdéčko.(5.6.2011)

Není divu, že film získal Oscara za kostými, nádherné dobové róby provází celý film a opravdu skvosty se mezi nimi najdou. Skvělá Emily Blunt, skvělý Rupert Friend, Paul Bettany a i Mark Strong v menší roli - všichni mi zde velmi dobře sedli. Dokonce jsem i byla ráda za rozsáhlou love story - on to člověk té Victorii vážně přál, neměla jednoduchý (řekněme celý) život, ale s princem Coburgem to byla výhra.(17.1.2011)

Naivně jsem si myslela, že nepůjde "jen" o výpravnou dobovou romanci ve stínu intrik - či politiky, což je v podstatě totéž. Doufala jsem, že se dozvím víc .. o NÍ - jako o jedné z těch žen, které dokázaly nést korunu. Jakoby vládla jen na vedlejšák, ve volných chvilkách mezi koupáním a portérováním milovaného psíčka a svého vyvoleného (ve druhém případě se omezila pouze na provozování malířského umění) ... jízdou na koni ... střelbou z luku ... tanečními kreacemi ... a tak dále a tak podobně. Až by se mi chtělo říct, že se jedná o vyprávění nehodné královny jejího významu, neboť nakonec nedokáže naplno zaujmout ani svým romantickým hávem. Třebaže se jedná o kostým velkoryse zdobený, nevzbuzuje očekávané emoce. Na druhou stranu mu nelze upřít upřímnou snahu o co nejpřitažlivější vyobrazení všech okolností, které souvisely s příchodem královny Viktorie na anglický trům a které předznamenaly její dlouholetou vládu ... 3,5*(5.3.2018)

• fragre

Dějiny à la Rosamunde Pilcher čili přeslazený kýč monarchistický . Stejně hloupé jak ta pradávná trilogie o Sissi (leč tam se to dá trochu omluvit rokem vzniku), jen to má lepší technické parametry a modernější kameru. Příležitost pro producírování se v dobových kostýmech. Prostředek masového oblbování.(3.3.2012)

Píše se rok 1819 a v Londýnském paláci se narodilo dítě. Zrozeno mezi královskými strýci, králem Anglie a králem Belgie, je jeho soudem stát se královnou a vládnou velké říši. Pokud ji nepřinutí, aby se své moci vzdala a podepsala regentský dekret. No, historie nám řekla své, tak co nám řekne tento snímek ? CITÁT - Jak si sešla schody ? Pěšky, mamá. Pěkné kostýmy a masky, ale děj filmu je velice pomalý a někdy až nudný. Přežil jsem to a někdy se i usmál. Produkci filmu měl Martin Scorsese nebo i Graham King. Princeznu Viktorii si zahrála Emily Bluntová a jejího : prince " Alberta si zahrál Rupert Friend.(5.4.2010)

• - Většina záběrů interiérů se natáčela na zámku Belvoir v hrabství Leicestershire v Anglii. Na posteli, kterou vidíme o svatební noci, spala opravdová královna Victorie. Ložnice je tak malá, že kamery musely být umístěny za okny. (HellFire)

• - Smrt prince Alberta Viktorií silně otřásla a až do své vlastní smrti se s touto ztrátou nedokázala plně vyrovnat. Začala se vyhýbat veřejnému životu a na princovu památku nosila po zbytek života černé šaty. (Petulka88)

• - Dcera producentky Sarah Ferguson, princezna Beatrice z Yorku, si ve filmu zahrála malou roli jedné z dvorních dam Viktorie. Beatrice je skutečná pra-pra-pra-pra vnučka královny Viktorie. (Lenny.M)