poster

Královna Viktorie

 • Velká Británie

  The Young Victoria

 • Slovensko

  Mladá Viktória

  (festivalový název)

Drama / Historický / Romantický / Životopisný

Velká Británie / USA, 2009, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dzeyna
  ***

  No nevím, přišlo mi to trochu o ničem. A královna Viktorie v podání Emily Blunt mi neseděla vůbec, i když jí mám hodně ráda. Celé to bylo až příliš hrané a vůbec ne realistické. Mužské zastoupení se svých rolí ujalo více než dobře, do to bych vůbec nemluvila a byl na ně i skvělý pohled. Ovšem, hodně mi tam toho chybělo.(21.4.2013)

 • misterz
  ****

  Milé prekvapenie. Veľmi príjemnou a romantickou formou natočené úvodné obdobie predlhej vlády kráľovnej Viktórie, ktorú si tu zahrala čarovne prekrásna Emily Blunt. Už len kvôli nej a jej výkonu si tento film červené čísla rozhodne zaslúži. Musím pochváliť aj Ruperta Frienda, ktorý sa mi do postavy princa Alberta typovo náramne hodil. K tomu pekná kamera a výprava, viac nie je treba písať - jasný nadpriemer a ďalšia výborná historická romantika. 80/100(16.8.2016)

 • milka
  ***

  Další z řady kostýmních dramat, tentokrát bohužel jedna z těch průměrnějších. Příběhu se nic moc vytknout nedá a postavy a dialogy jsou výborně napsány. Herecké výkony jsou také velmi slušné. Emily Blunt překvapivě docela dobrá, Paul Bettany výborný a Mark Strong solidní. Bohužel hlavní problém je v režii. Celý film je totiž strašně chladný a odtažitý a i když se herci a scénarista snaží, tak z filmu na mě žádné emoce netečou. Žádná emotivně silná scéna tu není a dvakrát rychle to taky neuteče. Ke konci už to navíc ztratí dech úplně a už jsem se dost nudil. A ničím zajímavý vizuál a sterilní kamera tomu také moc nepomohly. Škoda, potenciál tady byl velký.(24.2.2010)

 • Anderton
  ***

  Prvá polovica sa zaoberá najmä nezrozumiteľnými politickými pletkami, tá druhá je tak trochu gýčová červená knižnica. Je to škoda, pretože sa film akoby dobrovoľne zriekol vyšších ambícií ako len žiadosti o obdiv akademikov nad kostýmami a výpravou. Osobne by som vzhľadom na záverečné konštatovanie, že sa Viktória s manželom zaujímali o vedu a techniku privítal nejakú tú dejovú líniu aj v tomto smere a možno aj celý film. Predsa v každom podobne ladenom filme máme najmä dvorné intrigy a už ma táto jednotvárnosť žánru prestáva baviť.(6.3.2018)

 • Eawy
  *****

  Tak pri tomto filme si človek povie jediné, to bol ale super manžel. No vážne. Ale k filmu, je to naozaj pekný príbeh zahraný neokukanými hercami. A to je asi hlavný dôvod prečo sa mi film páčil. Okrem toho má znesiteľnú dĺžku na historický film, ktorý je viac životopisný ako akýkoľvek iný. Je to naozaj veľmi príjemný príbeh s nádherným koncom a Paulom Bethanym, ktorý mi troška pripomenul jednu postavu zo seriálu http://www.csfd.cz/film/83340-napoleon/ Pekné. 90%(7.8.2010)

 • - Spoiler: Scéna, ve které čelí královna Viktorie (Emily Blunt) pokusu o atentát při projíždce v kočáře, je inspirovaná skutečnou událostí, ale je upravena pro dramatické účely filmu - ve skutečnosti princ Albert (Rupert Friend) nebyl zraněn. (Nin)

 • - Dcera producentky Sarah Ferguson, princezna Beatrice z Yorku, si ve filmu zahrála malou roli jedné z dvorních dam Viktorie. Beatrice je skutečná pra-pra-pra-pra vnučka královny Viktorie. (Lenny.M)

 • - Smrt prince Alberta Viktorií silně otřásla a až do své vlastní smrti se s touto ztrátou nedokázala plně vyrovnat. Začala se vyhýbat veřejnému životu a na princovu památku nosila po zbytek života černé šaty. (Petulka88)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace