Královna Viktorie

Mladá Viktória

(festivalový název)

Drama / Historický / Romantický / Životopisný

Velká Británie / USA, 2009, 100 min

Politicko - romantická "srajda"... nič čo by sa extra vrilo do pamäte (samozrejme niečo o Viktórií, o ktorej som vedel doposiaľ prd), ale ani nič obzvlášť otravné. Historická dráma o mladej slečne, ktorá sa dostane k moci no a učí sa na vlastných chybách... pekné oblečky, nadýchane vlásky, dotiahnuté korzety... rozprávka na dobrú noc. 6/10(21.2.2010)

Věčná škoda, že Viktorii v druhé polovině tak mohutně dochází dech. Jinak by Vallée atakoval i laťku, kterou si nastavil již předchozím počinem. Co je ovšem po celou dobu geniální je kamera Hagena Bogdanskiho. Nevím sice kde ho vyhrabali, ale tak vymazlenou kameru jsem neviděl leta letoucí.(12.7.2009)

Prvá polovica sa zaoberá najmä nezrozumiteľnými politickými pletkami, tá druhá je tak trochu gýčová červená knižnica. Je to škoda, pretože sa film akoby dobrovoľne zriekol vyšších ambícií ako len žiadosti o obdiv akademikov nad kostýmami a výpravou. Osobne by som vzhľadom na záverečné konštatovanie, že sa Viktória s manželom zaujímali o vedu a techniku privítal nejakú tú dejovú líniu aj v tomto smere a možno aj celý film. Predsa v každom podobne ladenom filme máme najmä dvorné intrigy a už ma táto jednotvárnosť žánru prestáva baviť.(6.3.2018)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $11,001,272Tržby Celosvetovo $31,878,891Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,113,642 //počet predaných kusov ?Tržby za predaj DVD v USA $5,668,059 //počet predaných kusov 117,054║ príjemný film s výbornou Emily Blunt /60%/(25.5.2010)

Očekával jsem o něco víc. Nedávno před zhlédnutím filmu jsem sledoval seriál o Viktorii a přestože jsem neviděl všechny jeho díly (a tudíž jsem jej ani nehodnotil), poměrně malý časový odstup se promítl i do dojmu z tohoto zpracování. Chválím samozřejmě Emily Blunt, kostýmy, atmosféru doby, atd., avšak celkově mě tento počin nenaplnil tak, abych si jej chtěl ještě někdy pustit.(9.1.2018)

• - Spoiler: Scéna, ve které čelí královna Viktorie (Emily Blunt) pokusu o atentát při projíždce v kočáře, je inspirovaná skutečnou událostí, ale je upravena pro dramatické účely filmu - ve skutečnosti princ Albert (Rupert Friend) nebyl zraněn. (Nin)

• - Každý z kostýmů, které Emily Blunt nosila, byl pojištěn na 10 000 liber. (HellFire)

• - Smrt prince Alberta Viktorií silně otřásla a až do své vlastní smrti se s touto ztrátou nedokázala plně vyrovnat. Začala se vyhýbat veřejnému životu a na princovu památku nosila po zbytek života černé šaty. (Petulka88)