poster

Královna Viktorie

 • Velká Británie

  The Young Victoria

 • Slovensko

  Mladá Viktória

  (festivalový název)

Drama / Historický / Romantický / Životopisný

Velká Británie / USA, 2009, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sofia
  ****

  Z nádherných kostýmů přechází zrak (zvláště Viktoriiny šaty s růžemi na korunovačním plese byly opravdu úžasné) a u příběhu si přijde na své každá romantická duše se sklonem k historii. Herecké obsazení bylo vybráno výborně, i ve vedlejších rolích (mě zaujal především Jim Broadbent jako král William). Pohádka, na kterou se moc hezky kouká.(7.8.2011)

 • ecceHOMMO
  ****

  Pohľad do doby minulej, doby v ktorej o osude jednej ženy - Viktorie sa snažia všemožne rozhodovať iný, aby tým získali politickú moc nad krajinou.....Príbeh samotný fascinuje životom Viktorie - nasledníčky trónu, pričom sa zvádza boj o jej priazeň, a každý ju chce dostať pod svoj vplyv, aby tak mohol vplývať na rozhodnutia vo veciach monarchie....a získať tak politickú moc....je to o tom ako Viktoria dospieva a učí sa nájsť správnu cestu ako byť dobrou panovníčkou, neskôr manželkou a aby ju ľudia (poddaný) milovali....Emily Blunt ako panovníčke Viktorii to náramne pristane a je neskonale šarmantná, Friend ala Albert je veľmi presvedčivý....no a keď k tomu prirátam nádherné kostýmy....výsledkom je príjemný zážitok.....( škoda len že úsek Viktoriinho života je zobrazený v tak krátkej podobe - čo však v divákovi vyvoláva nutkanie zistiť si ako v skutočnosti príbeh vtedy mladej kráľovnej pokračoval......)...***/****(15.2.2010)

 • ninon
  ***

  Ne, že bych byla skalní fanoušek historie a historických filmů, ale tady je historie upozaděná na úkor romantičnosti a její střípky vyvolají u diváka spíš zmatek v hlavě. Nalákala mě Emily Blunt, ale už po úvodní scéně mi došlo, že tenhle fillm asi nebude pro mě. A to když se mi při hudebním doprovodu vybavil trávník a Liga mistrů. :P Já říkám, když (ne)historický velkofilm s kostýmy a skvělým soundtrackem, pak jedině Marii Antoinette.(2.3.2010)

 • Stanislaus
  ****

  Po zhlédnutí tohoto snímku mám velice smíšené pocity. Tak moc jsem se těšil až ho uvidím, že jsem nejspíš čekal něco, čehož se mi však v celkovém výsledku nedostalo a na řadu přišlo malé zklamání. Stopáž filmu je přijatelná, kostýmy nádherné a velkolepé a celý film doprovází nepřeslechnutelná hudební stránka. Žel bohu pro mě jsem viděl již nadabovanou verzi a jak už to bývá Češi v těchto vodách przní jak jen to jde. Proto nemůžu řádně hodnotit scénář, který byl zkreslený. Herecké obsazení bylo příjemné - oblíbenkyně Miranda Richardson s přesvědčivou Emily Blunt. Celkové hodnocení je na rozhraní 3* a 4*, ale jelikož se jedná o můj šálek kávy v podobě dobového dramatu oděného do překrásných kostýmů a účesů, tak si přidám.(19.2.2010)

 • Freemind
  ****

  Vrním blahem. Vizuálně jeden z nejkrásnějších filmů poslední doby. Ani mi nevadí sebemenší pokusy o nějaký experiment, tohle dílko je jako antická socha - úchvatná právě svou symetrií a až bolestnou dokonalostí. Jazyček vah stále kmital mezi dramatem a romancí, atmosféru úžasně odlehčovaly skromné, ale přirozené vtipné scény. Jediným mínusem je jen moje soukromá přežranost filmy podobného typu - ve své kategorii jde přesto pravděpodobně o nejlepší snímek, jaký jsem kdy viděl.(12.7.2009)

 • - Během scény, kdy lord Melbourne (Paul Bettany) zvedá dopis od prince Alberta (Rupert Friend) a královna Viktorie (Emily Blunt) o něm poprvé hovoří, hraje serenáda pro smyčce od Antonína Dvořáka. Ten se mj.skutečně narodil až rok po svatbě Viktorie s Albertem. (Mayandra)

 • - Šaty, které má na sobě Victoria (Emily Blunt) při prvním setkání s radou, jsou kopií skutečných šatů královny Victorie. Patří ke sbírce britského muzea, avšak z původní černé barvy vybledly do hněda. (hellstruck)

 • - Roger Ebert pochválil Emily Blunt za výkon a nebál se ji srovnat s Judi Dench. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace