Robocop

V roce 2028 je nadnárodní konglomerát OmniCorp vedoucím lídrem v oblasti robotických technologií. Jejich drony jsou již dlouhá léta využívány armádami po celém světě a OmniCorpu přibývají na účtech miliardy dolarů. Jedinou metou, kterou se jim dosud nepodařilo dosáhnout, je úspěch na domácí půdě, kde jsou jejich technologie stále považovány za příliš kontroverzní. Ale v jistém momentě přijde ke zlomu. Alex Murphy (Joel Kinnaman) je milující manžel a otec, který pracuje jako policista a dosahuje vynikajících výsledků v boji s kriminalitou a korupcí v Detroitu. Až do chvíle, kdy utrpí rozsáhlé zranění. OmniCorp najednou dostane jedinečnou příležitost - zachránit špičkového policistu. A tak se v odvážném experimentu zrodí RoboCop - napůl člověk a napůl stroj, dokonalý protivník všech kriminálních živlů. OmniCorp už plánuje jeho nasazení v co největším počtu míst, ale nepočítají s tím, že uvnitř stroje je myslící lidská bytost, která nedokáže potlačit vzpomínky na svou minulost. (Forum Film CZ)

Macejko

Mimoriadny film to síce nie je v žiadnom ohľade, ale v rámci filozofickej problematiky transhumanizmu je to prekvapivo zaujímavé a k veci a myslím, že ďalšími zhliadnutiami ho práve to bude v mojich očiach posúvať k čoraz vyššiemu hodnoteniu. ()

Freemind

Viz J*A*S*M. Zázrak se nekonal i když slibných prvků bylo mnoho - film sice vznikal z poloviny na počítači, ale všechny zvláštní efekty vypadají přirozeně a uvěřitelně, Padilha skvěle zvládá akční scény a je to inteligentní chlapík, takže nová inkarnace Robopoldy neskončila ani jako puberťácka kravina, ani jako ztuhlá, sentimentální poklona někdejšímu kultu. Celé je to ale jaksi bez jiskry - teoreticky bych se měl bavit, ale nebavil jsem se, jedna třetina dialogů mohla klidně zmizet, mdlý pocit dovršil rozpačitý konec. Jak znám ty hollywoodské vyčůránky, tak nás dvojka stejně nemine - tož uvidíme. ()

erased

Největší síla i slabina RoboCopa je očividně především v jeho samotném námětu. Už když se kolem filmu začal kdysi točit Aronofsky, kroutil jsem nevěřícně hlavou, jak je vlastně možné, že by zrovna nějaký plechový superhrdina měl dokázat něco víc než lítat v červenožlutém obleku a sypat hlášky. A přitroublá úvodní retro-melodie mé naděje v podobně nadaného brazilského režiséra, který se o film nakonec postaral, málem pohřbila už v zárodku. To, co ji ovšem následovalo však nemělo daleko od nadšení. Nakonec se mi totiž poprvé v životě podařilo akceptovat pro příběh důležitý přepálený oblek (i když stále bych mnohem raději viděl něco střídmějšího, na což mě ještě víc navnadila scéna z kliniky Dr. Nortona) a nechal se unést tou asi nejlepší možnou blockbusterovou kombinací prvoplánové efektní akce s náznaky politické, technologické i morální kontroverze. O výsledku můžu s čistým svědomím říct, že je doposud nejlepším superhrdinským filmem (tomu pravděpodobně nahrává i fakt, že se nejedná o komiksový námět) - samozřejmě kromě Watchmen, kteří jsou ovšem trochu jinde. Jistě,dokážu si celé téma představit zpracované i mnohem lépe, všechno, co je na filmu zajímavé totiž není ničím víc, než tím zmíněným náznakem, který se na dvou hodinách nepodařilo řádně rozvést, ale nic to nemění na tom, že v rámci drahé hollywoodské produkce je to jeden z nejchytřejších a přitom stále zábavných filmů. ()

Lucina84 odpad!

Toto teda neuznávám! Jenom čistě komerční záležitost. Hlavně, že se to jmenuje Robocop, jenom aby to nalákalo lidi do kin. Prachy, prachy a jenom prachy, že jo? ()

gogos

Padilha naprosto skvěle kombinuje všecky aspekty, které má pořádné akční drama mít.Nový RoboCop funguje skvěle po všech stránkách. Kvalitní zápletkou počínaje, přes skvělé akční scény, výbornou kameru, střih a timing záběrů až po herecké výkony konče. Excelují především Oldman a Samuel L. Jackson tu působí takřka oskarově! Snímek skvěle funguje i politických, psychologických a osobních rovinách a tu a tam dokáže uštědřit i nějakou tu hlášku. Z nového RoboCopa jsem nadšen a překvapen, jako už hodně dlouho ne. Jestli si něco zaslouží několik desítek minut dlouhý přídavek a hlavně druhý díl, tak je to zcela jistě právě RoboCop! Držím palce! ()

Tony.cs

Syrovost je pryč, stylovost v podstatě zkopírovaná, jediné, co tento film dělá lepším než originál, jsou efekty. Ale kdo by čekal překonání klasiky, je blázen. Padilha je zručný režisér a dokázal alespoň udržet laťku přiměřeně vysoko. ()

ABLABLABLA

I kdybych to měla brát jakože si samo USA ze sebe výjimečně dělá srandu, ani tak by mi to nepřišlo bůhvíjak vtipné.. problém tohoto filmu byl ten, že mě více iritoval než aby mě bavil nebo uchvátil svou vizuální stránkou... a nekecám, byly chvíle, kdy jsem měla pocit, že se uzívu k smrti. Jak já prostě nesnáším tyhle americké kokotiny... Proč se na to dívám? Sama nevím, asi abych si mohla zanadávat čas od času a taky přece se nemůžu dívat na samé skvělé snímky, jinak bych nemohla semtam dát i škaredé hodnocení, no ni? Jinak určitě.. už ten začátek typu vidíte tu pohodu a slunečný den v Teheránu? Vůbec to není něco jako vězení, totálně ponižující a nelidské... a jooo droidy zmákli situaci.. aka zastřelili dítě.. super. Taky tu byla vidět krásná ukázka cenzury, které se nám v budoucnu zcela jistě opět dostane. No a ten konec mě fakt dojal... ne k slzám, ale k výbuchu smíchu. Prostě o čem že byl tenhle film, když ne o hovnu? "Now I know some of you may think that this kind of thinking is dangerous and these machines violate your civil liberties. Some of you even believe that the use of these drones overseas makes us the same kind of bullying imperialists that our forefathers were trying to escape. To you, I say... Stop whining! America is now and always will be the greatest country on the face of the Earth! I'm Pat Novak. Good night." ()

kaylin

Mám rád první film, ale postavu mám rád natolik, že jsem byl ochotný uvěřit tomu, že nová verze bude dobrá. Není špatná, ale bohužel není ani zázračná. Jsou zde skvělé postavy zahrané výbornými herci, ale celý RoboCop je tak nějak v pozadí, což mi docela vadí. Jinak je to přiměřeně akční, přiměřeně emotivní a přiměřeně morální. Celé je to takové přiměřené. ()

Kaluž

Oh snap! Úvodní divoké Tropa de Elite intro s robotama lustrujícími civilisty v Teheránu vystřelilo mé nadšení do stratosféry, postupem času jsme se však vrátili opět na zem a setrvali zde až do závěrečných titulků. Což nebylo vyloženě na škodu, Padilha totiž rozehrál parádní rodinné drámo a tu a tam jej okořenil špetkou nabroušené akce. A že má tenhle floutek akční scény v krvi, o tom žádná. To nejlepší na tomhle snímku je ovšem Alex Murphy v podání Joela Kinnamana. Civilní pojetí poctivého poldy a táty od rodiny v kontrastu s nevlídnou budoucností v plechovém těle je díky němu zcela uvěřitelné a místy máte pocit, že nesledujete CGI triky, ale skutečnost. Ve vedlejších rolích se míhající Keaton, Oldman, Haley nebo Jackson jsou bezvadní, až jsem si říkal, jak je možné, že tomu "neznámému" Brazilci přiklepli takhle vybroušený ansámbl. Sem tam se ozývají nespokojené hlasy, které nedají na Verhoevenův originál dopustit a na renovovaného Robocopa házejí jen špínu. Dám vám jednu dobrou radu: serte na ně a valte do kina. ()

..Lucas..

A já čekal, že tu film bude mít hodnocení tak 47 % :D začátek zdlouhavý, dost nudný, teprve až někdy v půlce se to celkem rozjede. Poněkud zbytečný film, na kterém není nic výjimečného, ale na jedno zhlédnutí fajn. Joel v hlavní roli dobrý, i když občas dost nevýrazný, pro mě byl na celém filmu nejlepší Gary Oldman. ()

italka63

Souhlasím se Segrestorem, tenhle nový Robocop nátřesk byl a jsem moc ráda, že Joel Kinnaman, známý ze seríálu Killing a severských kriminálek, se chytnul velmi dobře i v roli absolutně odlišné.Doufám, že bude pokračování, já bych se těšila. Na toho velkého, vlastně androidního polorobota, který i přesto nezapomněl být člověkem.Ostatní role byly obsazeny též velmi dobře, doktor Gary Oldman a malounko vyšinutý, manipulativní moderátor Samuel L. Jackson, i mírně zestárlý Michael Keaton.Skvěle jsem si to užila.-) ()

movieband

Původního RoboCopa jsem neviděl, ale ani to nemám zapotřebí. V téhle verzi, jde rukopis Padilhy relativně solidně poznat, a ten, kdo viděl Elitní jednotku, ji koutkem oka pochytí i zde. V Padilhově prvotině byla jeho myšlenka, jeho vize o elitní jednotce dotáhnuta do dokonalosti. U RoboCopa měl svázané ruce studiem, a bohužel jde to znát. Mohla z toho být mnohem lepší podívaná, ale díky poserům ze studia z toho vzešla popcornovka, ze které se sice Padilha snažil vytřískat, co mohl, ale i tak to bohužel nestačilo na dostatečnou kvalitu. Jednou fajn, napodruhé bych se asi trochu přemáhal. 75% ()

MATADOR

Pro zastánce prvního dílu a odsuzovače remaků je nový RoboCop dost zbytečnou záležitostí. Pro diváka, který je původním filmem (trilogií) nedotčen, ten může být překvapen. Kvalitní akce a herci, jen té politiky tam nemuselo být zase tolik. Každopádně Peter Weller bude tím jediným RoboCopem! ()

Helo

Perfektní herectví - Jackson a Oldman jak jsem je už dlouho neviděl, a pro mě neznámý Joel Kinnaman, který měl v podstatě celý film vidět jen půlku ksichtu a stejně člověk dokázal jeho emoce naplno vnímat (a to nikoli protože mu to tam občas psalo GUI). Samotná atmosféra je vcelku depresivní a z některých záběrů až mrazí, k čemuž je do kontrastu postavená vesele znějící písnička na konci. Největší slabinou je příběhové krimi pozadí, které mělo sloužit zřejmě spíš jen jako prostor pro psychologické rozebrání pocitů "robota/člověka" a jeho tvůrců a lidí kolem, což na jednu stranu mohlo být provedeno lépe, ale na stranu druhou to v člověku rozhodně ani tak nezanechá prázdnotu. A když divák bude chtít, tak si tam najde i momenty lehce satirující dnešní svět. Jen mi nejde do hlavy ta závěrečná scéna... byl to klasický americký patriotický patos a nebo spíše výsměch tomuto patosu? Budu předpokládat to druhé, jinak by mi to náhled na film zkazilo. ()

salalala

V rámci možností velmi slušný film, který bych ale spíš než remakem nazval alternativní verzí původního námětu. José Padilha byl evidentně dost limitován studiovými požadavky a nároky a snaha o jakýsi přesah místy vyznívá naprázdno. Je ale příjemné, že se mu sem povedlo propašovat určitý ironický nádech a decentní zamyšlení nad (nejen) americkou morálkou. O to větší je škoda, že to celé je příliš dlouhé a proces oživování a tvorby RoboCopa trvá až moc dlouho a chvílemi je ve smyčce a stagnuje a i z toho důvodu se první polovina dost táhne. Možná příjemně překvapí to, že akce tu není tolik, kolik by člověk čekal. Když už se tu objeví, je víceméně standardní a ničím zvlášť nezaujme, ačkoli pár nápadů je v ní vidět. Oproti původnímu filmu se však nepodařila vytvořit atmosféra prohnilého města a spíš to působí dojmem, že zločin tu páchá jen omezená skupinka lidí. Potěší taky parádní obsazení, v němž excelují hlavně Michael Keaton a Gary Oldman, za kterými malinko zaostává chvílemi nevýrazný Joel Kinnaman. V současné době tak jde o solidní počin, který ale oproti svému předobrazu postrádá určitou míru zábavnosti a větší přesah. Výsledkem tak je po efektové stránce precizní, ale příběhově trošku fádní jednohubka. 60% ()

JohnMiller

Ďalší zbytočný remake. Hoci sa hrá na to že je inteligentný, miestami sa tomu dokonca dá aj uveriť, nejde o nič iné ako Hollywoodskeho požierača peňazí. Malo to zopár zaujímavých filozofických momentov ale to mal takisto aj, poriadne skritizovaný, film Machine a nebojím sa povedať že to malo podobné myšlienky spracované ešte lepšie. Avšak na rozdiel od Robocopa, Machine nemal miliónové reklamy, ani vyvesené bilboardy vo veľkých mestách a trailer k nemu nepúšťali pred hociktorým filmom v kine. Ale snaha o nie absolútnu vygumovanosť tu bola i keď zabalené v totálnom klišé. Chýbala mi tu tá Robocopovská temnota ktorá s jednotky priam sršala. Dneska sa toho už nedá dosiahnuť. Keby išlo o kompletnú kopírku bolo by to príliš naivné. Scéna s rozobratým Robocopom však príjemne prekvapila. Koniec zase sklamal, šťastný záver mi tu nesedel, heroický koniec si to vyslovene pýtalo... ale to by potom nemohli natočiť dvojku, však že ? A znova sa vraciam k začiatku... Zbytočnosť, hoci nie najhoršia 2.5* ()

FilmFan24

Velkým kladem remake slavné akční brutální Verhoevenovy klasiky je, že se soustředí pocity muže, jehož mozek a část těla žije v robotovi. Minusem je možná pro někoho absence pořádné akce, brutality a hektolitrů umělé krve. Přidám-li narážky na současné dění, pár neotřelých vtípků a dvojici Kinnaman a Oldman, jsem hodně spokojený... ()

Dont

Milovníci „legendárního“ Verhoevenova snímku z 80. let budou podle mě spíše zklamáni. Pro mne byl ale Robocop s datem výroby 2014 mnohem stravitelnější a přes několik slabých pasáží jsem si k němu našel cestu. Dobře jsou nasnímané a především i ozvučené akční scény, film podrželi kvalitní herci jako Gary Oldman, Samuel L. Jackson nebo Michael Keaton a mezi akčními blockbustery se tenhle film neztratí. Jen se v tom nesmí hledat něco, co tam není. Žádný oživený či pokračující kult prvního RoboCopa (který šel ovšem naprosto mimo mě) se nekoná. Až směšně působil boj hlavního hrdiny s moderními roboty ED-209 (hned jsem si vzpomněl na Legolasovo poletování po hřbetu čehokoli většího než on - sloni, zlobři…), kteří by ho rozstříleli na maděru. Také hlavní záporák Jackie Earle Haley mi neseděl, občas to v jeho podání zavánělo až parodií akčního filmu. ()

higuain

Paul Verhoeven na přelomu osmdesátých a devadesátých let natočil dvě sci-fi klasiky. Uteklo něco málo přes 20 let a v kinech se v rozmezí pouhých tří let objevily remaky obou těchto filmů. Za sebe můžu říct, že oba považuju za povedené a v případě RoboCopa bych se dokonce nebál tvrzení, že jde o remake, který je lepší než originál. Zatímco originál je vtipná a ujetá krvárna (zkrátka Verhoeven, jak ho máme rádi), tak tohle je zcela seriózní sci-fi. A světe div se, ono to funguje. Zde je kromě režie třeba speciálně vyzdvihnout scénář, protože zde všechno má hlavu i patu a dialogy i postavy jsou výborně napsané. V kombinaci s perfektně vybranými herci už má film v podstatě vyhráno. Padilha nakonec pokulhává snad jen v akčních scénách, které sice ničím neurazí, ale ani nepřekvapí. Mít to záživnější akci a taky hudbu, bylo by to možná i na pět hvězd. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (více)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015