Motel smrti 2

• USA Vacancy 2: The First Cut
všechny plakáty

Ve filmu Motel smrti 2, který dějově předchází Motelu smrti z roku 2007, se seznámíte s krvavou historií hotelu pana Smithe. V hlavní roli se představí Agnes Bruckner (Vzorek pro vraždu). Caleb, jeho přitažlivá snoubenka Jessica a jejich nejlepší kamarád - sarkastický Tanner neočekávají od motelu Meadow View Inn nic víc, než tvrdé matrace a nevkusnou výzdobu. Nikoho z nich by vůbec nenapadlo, že to ve skutečnosti není žádný obyčejný motel, ale děsivá past. Ubytovaní hosté jsou tu brutálně mučeni a vražděni, zatímco sadistický maniak pan Smith a jeho chtiví kumpáni krvavá jatka za účelem zisku natáčejí. Začíná smrtelná hra kočky s myší, ve které musí tři mladí přátelé bojovat doslova o holé přežití. (oficiální text distributora)

Jayem

Každe pokračovanie hororu, ktore vychádza ako video film nestoji ani za zmienku a väčšinov je na míle vzdialeny od originalu. Ale tento sa myslim že aspon trochu približil atmosfere jednotky. U mňa to ma za 50%. ()

Matros

Mohlo to být mnohem horší. Celkem sledovatelný prequel, který je o něco málo slabší než jednička.A navíc se mi zdálo, že hlavní hrdinové vzali občas rozum do hrsti, ale žádná sláva to nebyla. Upřímně jsem ale byl překvapený, že zrovna motel smrti nezůstane jen u původní jedničky.. A třeba to nakonec bude trilogie. Kdo ví ?.... ()

bolan

Jednička je průměrný vcelku koukatelný horůrek. Dvojka je jako obvykle zcela zbytečná - vše co jsme měli vidět jsme už viděli v prvním díle (a ve spoustě jiných filmů). ()

helloween93

Jedničku jsem neviděl, ovšem tohle mělo docela spád a trio hrdinů dokázalo uvažovat. Jediné WTF vidím ve scéně, kdy hrdinka leží ve vodě s brokovnicí (včetně hlavně) aby poté vykoukla a vystřelila. ()

MickeyStuma

Studio nízkorozpočtových snímků se rozhodlo natočit dvojku vcelku povedeného kinofilmu. Ale jak to udělat, aby se neopakovali. Ono realizačního prostoru tady moc není. Nakonec přišli s nápadem natočit praquel. A tak máme možnost se dozvědět, jak to vlastně všechno celé začalo. Atmosféra se jeví robustně. Soundtrack úspěšně přispívá na celkové hrůze. Jen je škoda, že to dost často zaskřípe v dialozích. Scénárista byl při psaní asi v tu chvíli nějak mimo. Celkovým vyzněním je snímek zcela jiný, což lze v podstatě pochopit. Videofilm bude vždycky odlišný než kinofilm. Přesto se nedá úplně říci, že by byl snímek nějak špatný. Svou brutalitou rozhodně nenechá napochybách a tak hororoví příznivci si určitě příjdou na své. ()

Hapretor

Jen na zabití času. Ve srovnání v prvním filmem pěkná slabota. Herci/čka mnohem horší, méně sympatičtí. Nebylo to dost psycho. První film měl dobrý postavy s dobrými grimasy a dialogy - tohle je vývar. ()

Rathalos

Mame tu druhe pokracovanie o moteli smrti tentokrat s inym hereckym obsadenim,kde opat nechyba napatie i atmosfera,aj ked nie az taka ako v jednotke,no aj tak sa jedna o fajnovu hororovu jednohubku,pri ktorej nuda nehrozi...:-) ()

kersten

Príšerná nuda. V polke filmu som sa rozhodovala či to dopozerám do konca. Nevravím že jednotka bola bohvieako dobrá, pre mňa tiež slabota, ale dvojka omnoho horšia. ()

Vabr

Podle recenze mých oblíbenců jsem doufal v pohodové pokračování, jen samozřejmě o něco horší a že všechen ten hejt je neoprávněný. Ach, jak jsem se mýlil. Je extrémně levné. To, co bych si myslel, že bude jednička, bylo tohle: laciné po dějové stránce, ploché postavy, zbytečná komedie, špatná kamera a neakční. O to horší je, a to mně neskutečně drásalo nervy, že ani jedna postava není původní a lokalita jakbysmet! Sakra, když nemáte budget na to zanechat něco původního, tak se radši na to vyprdněte. Pořád lidi u found footage fimů povídají, jak nic nejde vidět, kamera je roztřesená a je to zmatené, ale já měl přesně takový pocit tady, a to ani found footage film nebyl. Vůbec jsem si Motel smrti 2 neužil a už snad z podstaty je jasné, že tenhle díl nemá co dalšího oproti jedničce nabídnout. Vyhodnocení: Budeme dělat, že tohle neexistuje ()

Kingjiri

Překvapivě fajn prequel, kdy se vcelku smysluplně podařilo vysvětlit, jak se nápad na vražednej Motel vůbec zrodil. Opět se podařilo vytvořit funkční atmoféru a chování postav je stále relativně rozumný. I přes to, že se ze začátku zdá, že je jasný, jak to celý skončí, nakonec bude asi leckdo překvapanej. Ačkoliv je teda samotný zakončení trochu krkolomný zejména s ohledem na práci policie na místě činu. Jediný, co bych změnil, by bylo obsazení hlavního záporaka Smithe, kterej neměl téměř žádný charisma a s kvalitnějšim herectvim z jeho strany mohla vzniknout víc napínavá podivaná. Ale zase chápu, že s takhle skromnym rozpočtem (5 mega!) se nějakej extra herec hledá dost obtížně. Za málo peněz, fakt hodně muziky, nicméně jednička měla díky kvalitnějšímu castingu navíc působivější postavy a byla díky tomu o něco lepší, tři silnější hvězdy. ()

cinemaboy7

Prequel Hotelu smrti aneb jak začít podnikat. Trojice zaměstnanců motelu nejprve natáčí sexuální scény ubytovaných za účelem jejich prodeje, avšak jednoho dne se vše změní na trochu krvavější byznys. Lehce zdlouhavá druhá polovina filmu. ()

Alexandre

Ve srovnání s jedničkou to byla docela bída. Nudný děj, hororová atmosféra tu úplně chybí a celkově byla druhá část celkem zbytečná. Kdyby alespoň ta hudba to trochu vylepšila... No pochválit se dá tak námět, který se ovšem špatně vyvinul, pár scén nebylo špatných a obsazení by taky ušlo. Ale čekal jsem od filmu víc! 30%, víc tomu nedám. ()

Petulka88

Další zbytečné pokračování aneb banda debilů pobíhá po lese s pytlama na hlavě a dělají bububu. Je až neuvěřitelné jak je tento film zabydlen neskutečným stádem blbců. Hlavní hrdinka je aspoň pěkná, ale ostatní to je děs a hrůza. Její přítel je trapák, ovšem jeho kamarádovi z dětství nesahá ani po kotníky. V něm je totiž role velkohubého černocha dohnaná do naprostého extrému. Po půl hodině bych byl sám ochotný někomu zaplatit, aby ho už konečně zabil. A záporáci? Majitelé motelu jsou jemně retardovaní a jde z nich děs asi jako z mokrejch banditů ze Sám doma. Jediná postava, která mě dokázala pobavit byl maniakální zabiják Smith. A to tím, jak se úporně snaží být drsňák a vypadat cool. Ve výsledku je to opravdu sranda, když pozorujete jeho snahu se všelijak ďábelsky šklebit a do toho ještě pronášet věty jako: ,,Miluju, když se třesou strachy!", nebo ,,Připomínáš mi jednu holku z Little Rock. Ta táááák krásně křičela..." Ve filmu samotném se toho moc neděje a když přece jen, je to podané naprosto nezajímavě a nudně. Ani první díl mě nijak nenadchnul, ale je to stokrát lepší než tenhle blábol. ()

dannyd14

Síce dej kvalitný spolu s mierne famóznym koncom, ale verdikt filmu taký nie je. Partia amatérov sa nechá ešte viac zamaterizovať amatérskym vrahom a spolu sa rozhodnú vraždiť ľudí a natáčať ich umučenie k smrti pre veľký biznis. Spočiatku sa im darí, atmosféra hustá, ale skutočný vrah sa vykľuje iba z nevinného človeka, ktorý bojuje o holý život. Záporáci nesympatickí a tupí, vrah celkom obstojný, ale tiež nevyzeral nejako úchvatne a aby dokázal odolať ohňu, ktorý ho takmer pohltil, veď to bol určite nejaký terminátor ako skutočný vrah. Nakoniec som bol spokojný, ale predsa mi tam niečo chýbalo a celý ten dej bol taký urýchlený a ten začiatok s manželmi bol zbytočný. Nerozumiem čo tým chcel básnik povedať. Ale i tak film odo mňa dostáva sladké 3 bodíky :). ()

Amynka

Přestože se jedná o video film s méně známými herci(mě teda Agnes Bruckner potěšila,mám jí ráda z filmu Krev jako čokoláda),bavil mě o trochu víc než jednička. ()