Mark Hoffman (Costas Mandylor) pokračuje v krvavém odkazu svého mentora Jigsawa (Tobin Bell), jenž před léty celou zvrácenou hru odstartoval. Kdo si pro tentokrát zaslouží bojovat o svůj život? Jaké hračky čekají na ne zcela nevinné oběti? A hlavně, řekl už mrtvý Jigsaw své poslední slovo? Jednu z rolí v šestém dílu slavné krvavé série získala vítězka soutěže Scream Queen hudební stanice VH 1 Tanedra Howard. Název soutěže odkazuje na titul scream queen, který kdysi nosila herečka Jamie Lee Curtis za účinkování v hororech jako Mlha nebo série Halloween. (oficiální text distributora)

MáŠa

Já sem spokojenej. Líbí se mi celý ten příběh, který furt ještě dává smysl, a ta brutalita, kdyby byla menší, ani bych se nezlobil, stejně sem u těch humusů zavíral oči :-) ... Tentokrát tu navíc příběh netrpí tím, že by nějaký zázračný polda zvládl během určitého krátkého časového úseku kdo ví co všechno, což je jedině dobře, protože příběhu to přidává na uvěřitelnosti. ()

JASON_X

Tleskám, povedlo se! Už jen ten excelentní začátek! Jsem divný, když mi přišel obrovsky vtipný? Ale on přece vtipný byl! Ta černá holka to zahrála výborně - jak se nejdřív podívala na toho špekouna a pak rozčarovaně na svoje štíhlé bříško, jak potom přidávala centimetry podle tlusťochových odřezků... a ten výraz při sekání... roztomilé. Snad jen málo chápavý jedinec mohl nepostřehnout, že toto je opravdu míněno s žertem a nadsázkou. A já miluju černý humor. Nicméně pár minut nato už jsme opět ve staré známé smrtelně vážné atmosféře. Chvílemi se mi sice zdálo, že tempo oproti ostatním dílům zpomaluje, ale o to lepší bylo potom dlouhé grandiózní finále. A kromě začátku musím vyzdvihnout ještě aspoň scénu s kolotočem pojišťováků. A s Lady Jigsaw aka Vengeance na konci. Nemám co vytknout, další prvotřídní večerníček pro trochu ujeté dospěláky. ()

Lucasion

"When all this is done, I will provide a way out for you." Nejkrvavější realityshow na pokračování jde pomalu do finále. Tentokrát však Pila trošku drhne. Za mě možná nejslabší díl v celé sérii. Opakuje vzor trojky a tentokrát staví Williama do děsivé Jigsawovi hry. On sám prochází labyrintem smrtících překážek, aby zjistit proč si ďábelský John Kramer (Tobin Bell) vybral do Hry právě jeho. I když je totiž John po smrti, jeho odkaz žije dál a jeho učedník Hoffman (Costas Mandylor) plní jeho vůli. Když jsem u pětky chválil, že tolik netlačí na "pilu", tak u šestky musím zdrbnout, že tentokrát jede na plné "řetězy". Nechuťáren od minule hodně přibylo a finální wow, se trošku prozradí pár minut předtím. Nechápejte mě špatně, atmosféra thrilleru je stále stejně mrazivá. Flashbacky opět hází trošku více světla do Johnovi minulosti a některé scény jsou skutečně výborné. Kupříkladu v místnosti na policejní stanici u dekódování hlasu. Přesto si ze závěru odnáším spíše kyselinu a roztrženou čelist. Navíc spirálu hádanek už máme skoro složenou. I když jsem si jistý, že finále mi osvětlí mnoho věcí. Jak je ve filmu naznačeno, zbývá poslední kousek skládačky. A já jsem na něj sakra zvědavý. [Unrated] [Director's cut] (68 %) ()

PROROK14

Úvod sa mi nepáčil. Ale potom to už bolo lepšie. Záver sa zdal celkom dobrý a tak je Saw VI určite lepšia ako štvrtá a piata časť. ()

maseer2

docela dobře koukatelné a oproti pětce možná posun o něco málo k lepšímu, ale už to začíná být opravdu dost ohrané a až bude sedmička, rozhodně zvážím, jestli si ji pustím, protože dívat se už po x-té pořád dokola na to samé, mě pomalu ale jistě přestává bavit.. ()

Martinibaby

Vědomí, že původní scénář nebyl psán na 3, ani 5, ani 7 filmů mě tak neskutečně nutí vidět ve všech dílech tuny alibismů, šroubování děje a zadních vrátek, která si filmaři nechávají, když chtějí z daného tématu vyždímat další peníze. Takže ne, nemám pocit, že by najednou všechno geniálně zapadalo a ne, ani ve filmové realitě mi to nepřipadá reálné. Do konce už to doklepu, ale s jistým sebezapřením. ()

Terva

Dal jsem tomu alespoň malou šanci a chtěl jsem se opravdu podívat na tento snímek. Bohužel, nebo Bohudík, jsem to po šesti minutách vypnul. Stále to samé, pořád dokola. Mé hodnocení tedy nebude podle toho co jsem viděl na dvd, ale podle toho jaké hodnocení uvidím na ČSFD. Momentálně ( 4. dubna 2010 v 17 : 30 ) je tady 62 %. Na netu jsem našel soundtrack k filmu, tady je odkaz : http://en.wikipedia.org/wiki/Saw_VI_(soundtrack) Máte minutu na to, aby jste si to přečetli, pak si zahrajeme hru. Už po šesté......rozhodnutí je na vás. ()

JohnCZ

O fous lepší, jak minule. Lepší pasti, více napětí a dokonce se posouváme i dále. Je cítit, že se ta příběhová motanice řítí do finiše a má to větší spád. Akorát mi trochu vadí, že už to tak nějak uhýbá z původních myšlenek Jigsawa a začínají nám tam umírat i zcela nevinní lidé. Ač chápu, že původní záporák už je mimo hru, jaksi mi pro jeho spolupachatele chybí potřebný silnější motiv. ()

corpsy

Prvý komerčný prepad v sérii. Film však predsa nepôsobí až tak katastrofálne, odvíja sa v klasických klišé série a je to už len nastavovaná kaša, ale s vydarenými gore scénami. ()

Marsik

DVD (saw marathon) - Tak to ne, tentokrát už tvůrci šlápli vedle. Scénář vaří z vody o sto šest, postavy, které umírají, jsou jen úředníci nebo kuřák (to mě iritovalo nejvíc - v podstatě nevinní lidé, kteří jsou popraveni jenom za to, že dělají nevděčnou práci, např. v pojišťovně nebo ten kuřák na začátku - opravdu si zasloužil zemřít proto, že kouří?). Pasti už nejsou zdaleka o vynalézavosti a originalitě, ale o nechutném umírání a brutalitě. Dějově se sice opět malinko posuneme, ale už to není tak záživné a překvapující. Zkrátka...nejslabší díl série. Ještě zčíhnu sedmu a máme komplet. 60% ()

draggo

Bravo! Po nepovedené pětce se Saw vrací tam kam patří. Změna režie prospěla, šestka je prvním dílem ze série, který získá lepší hodnocení než ten předešlý. Saw 6 má celistvý příběh, který poměrně dobře funguje a umožňuje nám vytvořit si k postavám nějaké ty sympatie. Ve filmu je opět přítomné napětí a gradace, což minulému chybělo. Několik nápadů z minulých dílů (dopis z trojky, truhla z pětky) je dovedeno do cíle - další kousek skládačky zapadl na své místo. Flashbacky s Jigsawem jsou výborné, celkově dějová linka s pojišťovnou je dobře vymyšlená. Co se pastí týče, je to jak na houpačce. Úvodní řezací scéna je výborná - opět návrat ke klasice prvních dílů aneb brutalita jak má být. Dýchací je též výborná. Ovšem jako slabé mi přišly scény s rozhodováním kdo bude žít, to mi tam nesedělo. Závěr je ale opět výborný, twister jak má být. Moje osobní pořadí dílů: S1, S2, S3/S6, S4, S5. 80% a 4* ()

schizmo

Šestý díl série opět předvádí masakrální dílo ve stylu "order & punishment" :D a poodhaluje další pohnutky, které vedly k započetí této odplaty. S každým dalším dílem pak zjišťujete, že vlastně musíte s vrahem jen souhlasit a stavět se tak na jeho stranu. ()

Zayl

Saw 6 přepálil svou dobu minimální trvanlivosti nejméně dvakrát a tak není divu, že místo, kam by nejlépe pasoval, je dno odpadkového koše. Jsou to zase jen kulisy dvakrát poskládané, každý už ví, co minulo a co se stane. Což není o nic zábavnější než odpoledne strávené drhnutím podlahy kartáčkem na zuby. Jistě, krev tu je, ale opravdu to stačí? Ne! Každá hra má svůj game over, ale dokud to tvůrcům sype, tak proč něco měnit. Pár mrtvol, potoky krve, "nečekané zvraty" a vidina rychlých dolarů se rýsuje. Fanfáry tentokrát nezatroubí a při tomto vývoji nelze očekávat změnu ani do budoucna. ()

Vxxx

Čím dál jsou ty filmy spíš o vysvětlení minulosti, než ukazování přítomnosti... A já se ještě nerozhodla jestli se mi to líbí, nebo ne. 3* ()

mysiak

Tak séria Saw sa zdala že po pätke pôjde už fakt len k zlému..ale ona prekvapila...Saw 6 je po jednotke a dvojke asi najlepším dielom a dokazuje, že sa dá natočiť niečo čo má logiku..ináč tá Saw 6 je dobre prepracovaná ale pre nezainteresovaných komplikovaná...násilie je opäť "nečakane" brutálne..a úderná koncovka je len skvelým zakončením...Saw 7 sa bojím ()

GodComplex

Rozhodne nejslabsi kus cele Saw serie, kde zoufalost a hysterie dosahuji vrcholu. Hvezdicka ciste za tradicne vybornou hudbu. Costas Mandylor je neskutecny drevo, nechapu, proc ho hned nezabili a trpeli ho tam celych 5 dilu. Je to v podstate symbol ubohosti tehle serie. 2/10 ()

MikO_NR_1909

Ťažko povedať, ale ani jeden diel ma nesklamal. Keďže sa tu bavíme o "Psychologickom Krváku", vysoké nároky sa kladú na detaily. Začiatok neskutočne brutálny až človeka odvracia, obracia pohľadom. Postupne sa načrtne obsah, ktorý by bez klasických chybičiek širšej logiky konkuroval jednotke a dvojke. Protagonisti si splnili svoj cieľ, navyše scény podvedomia (napríklad o poisťovaní - dobre zahrané a napísané, hoc predvídateľné) sú chytré. Rozhodne som rád za túto sériu, ktorá mi svojím spôsobom bude trocha chýbať. ()

Ghostface2

Saw 6 je v rámci série silný průměr.Pasti a vraždy jsou originální, povedené a zábavné, herci průměrní a film mě ani chvilku nenudil. Docela mě překvapilo a potěšilo to že se v tom ději pořád velmi dobře orientuji. ()

gogos

Saw graduje a finále se nezadržitelně blíží. Šestý díl patří zcela jistě do lepší poloviny. Ačkoliv mám čím dál větší problém s inteligencí policejního sboru či federálů, dá se zápletka hodnotit zcela kladně. Dílo je dokončeno a zdá se, že zbývá vyřešit konečně pouze dvě osoby... Ale jak všichni víme, nebyl by to saw, aby do toho v příštím díle zase něco dalšího nezamíchal... ()