Twilight sága: Zatmění

• Austrálie

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 2010, 119 min

• Tom Hardy

Zatmění je sice nejlepším dílem série, ale stále to znamená výrazný podprůměr. Citlivým pasážím chybí méně papírem šustící dialogy i lepší herci a ději chybí… no, děj. David Slade se sice snaží, aby tuhle bitvu alespoň vyvážil, ale ani on sérii Twilight nedokáže patřičně pozvednout. Slabý základ se holt dá maskovat jen do určité míry. Více zde.(30.6.2010)

Zatím nejlepší díl a pro mě příjemné překvapení, jelikož jsem zaregistroval několik pozitivních změn v rukou Davida Sladea. Jedna z příjemných změn je, že se herecky zlepšil Taylor Lautner, který naštěstí vynechal prasečí úšklebky a nevypadá už tak komicky. Asi největší plus, že jsem se nenudil a příběhově to není tak nudně přímočarý jak předchozí díly… bohužel opět zde trpí romantický trojúhelník, který není tak zajímavý jak by měl být. Příprava na závěrečný souboj je jedna z povedených sekvencí a u závěru jsem cítil i napětí. Vlkodlaci jsou opět silně digitální, ale přes všechny výhrady se na tento díl dobře dívalo (jsem rád, že Ashley Green dostala více prostoru). David Slade u mě zabodoval, a jestli si pokračování udrží podobnou kvalitu, tak by to byl menší zázrak. Mé hodnocení 2,5 hvězdičky…(23.8.2010)

• KlárkaS

Tragédie. To, co jsem v knižní podobě považovala za krásné a romantické, bylo v filmu tak trapné, že jsem se styděla za to, že jsem to vůbec četla. Ale co na druhou stranu bylo nadprůměrné? Kamera (ve dvojce byla ještě lepší, ale i tak to bylo vynikající) a soundtrack. Za nejlepší okažmik ve filmu ale stejně považuju scénu,kdy se Bella začala líbat s tím vlkodlakem a celý sál začal ironicky tleskat a pískat.(1.7.2010)

O moc lepší než tragický druhý díl. Nebylo to už tolik roztahané, konečně se tam něco začalo dít a dialogy už nebyly tak extrémně trapné (i když náznaky trapnosti byly i tady). Nicméně ústřední trojka pořád nic moc (no spíš nic), takže tři hvězdy jsou v porovnání s minulým dílem optimální hodnocení.(17.12.2012)

• Malarkey

Do třetice jsem umíral smíchy. Především díky bělostně vážným upírům a polonahým vlkodlakům, kteří se nesnáší tak moc, že ve filmu mají dlouhou scénu, kde řeší svoje pachy. Pořád se mi ale líbilo, že si kolikrát ze sebe dokázali udělat legraci a že samotný film je daleko akčnější než mega trapná dvojka. Pořád se v ní ale neřeší nic jinýho než to, že Bella miluje Edwarda, kterej už není tak hezkej, jak v předchozích dílech. Ten pro změnu miluje jí. Jenže....taky Jacob miluje Bellu a tak se o ní perou, chovaj se jak dvě pometla, pořád se sebou zametávaj a řešej osobní pachy, do toho Jacob ukazuje svaly a vysvětluje Edwardovi jak je vlastně v mrazu uplně v pohodě, když chodít polonahej. No jo, byla to prdel. Já se zase nasmál, jak dlouho ne. Nechápu, jak je možný, že mě ten první díl tenkrát mohl bavit.(28.11.2010)

• - Oblíbenou herečkou Jacksona Rathbona, který ztvárnil postavu Jaspera Hala, je Bryce Dallasová a velice jej potěšilo, že si může zahrát po boku své oblíbeňkyně, která nahradila v roli Victorie Rachelle Lefevrovou. (Pompaj)

• - V januári 2010 unikol na internet prvý scenár k filmu, ktorý zrejme patril Jacksonovi Rathbonovi (Jasper Hale), pretože na každej strane sa nachádzalo jeho meno. (Greenpeacak)

• - Natáčení začalo 17. srpna 2009 v kanadském Vancouveru. (chelseaman22)