Twilight sága: Zatmění

• Kanada

• Austrálie

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 2010, 119 min

Od rezisera Davida Sladea, ktory ma na konte upirsky krvak s Joshom Hartnettom 30 DNI DLOUHA NOC (2007) som cakal trosku viac, aj ked som si bol samozrejme vedomy toho, ze toto je film pre teenagarov, teda hlavne pre dievcenske publikum a nemozu tu byt ziadne brutalne krvave sceny. Aby som mohol zhrnut doterajsie 3 casti, tak jednotka sa mi pacila zatial najviac, dvojka najmenej a tato tretia je nieco medzi tym, takze nastastie o trosicku lepsia, ako dvojka. Mozno sa dej filmu zda pre mnohych prilis jednoduchy a blby, ale mna to stale bavilo, len skoda ze akcie je tu stale prilis malo a dialogov prilis vela. _________ Kristen Stewart - (Bella Swan) +++ Robert Pattinson - (Edward Cullen) +++ Taylor Lautner - (Jacob Black) +++ Bryce Dallas Howard - (Victoria) +++ Dakota Fanning - (Jane) +++ Cameron Bright - (Alec) +++ Nikki Reed - (Rosalie Hale) +++ Anna Kendrick - (Jessica) +++ Michael Welch - (Mike) +++ Ashley Greene - (Alice Cullen) +++ Hudba: Howard Shore +++ (Videl v kine 15.07.2010) +++(16.7.2010)

• Mi Nü-Chai

O fous lepší než druhý díl - ono se tu kromě tlachání na téma kdo koho miluje víc (ugh) občas i něco stalo! Takřka neuvěřitelné. Mimochodem, celkem mě fascinuje, jak za cca 150 let totálně a brutálně zdegeneroval obraz upíra v literatuře a filmu. Je možné spadnout ještě níž, nebo je světélkující kašpar s komedií na hlavě vrchol? Otázky, samé otázky.(15.11.2010)

Soundtrack Howard Shore: 1. Eclipse (All Yours) - Metric [3:45] ,2. Neutron Star Collision (Love is Forever) - Muse [3:50] ,3. Ours - The Bravery [3:48] ,4. Heavy In Your Arms - Florence/The Machine [4:44] ,5. My Love - Sia [5:11] ,6. Atlas - Fanfarlo [3:27] ,7. Chop and Change - The Black Keys [2:25] ,8. Rolling in on a Burning Tire - The Dead Weather [3:53] ,9. Let's Get Lost - Beck and Bat For Lashes [4:10] ,10. Jonathan Low - Vampire Weekend [3:32] ,11. With You in My Head - Unkle/The Black Angels [4:43] ,12. A Million Miles an Hour - Eastern Conference Champions [4:07] ,13. Life on Earth - Band of Horses [5:30] ,14. What Part of Forever - Cee Lo Green [3:57] ,15. Jacob's Theme - Howard Shore [2:27],(7.1.2011)

• Tuxedo

Nesnesitelné, k nevydržení afektované, nudné a hloupé. Ani zkušený ranař Slade nestačí svou o několik tisíc tříd lepší filmařinou zakrýt ve svých záporech stále vyhrocenější materiál. Vidět všechny tři dosavadní díly po sobě, asi bych onen v průběhu sledování zvažovaný návrh s kulkou v hlavě nakonec i uskutečnil.(15.7.2010)

O moc lepší než tragický druhý díl. Nebylo to už tolik roztahané, konečně se tam něco začalo dít a dialogy už nebyly tak extrémně trapné (i když náznaky trapnosti byly i tady). Nicméně ústřední trojka pořád nic moc (no spíš nic), takže tři hvězdy jsou v porovnání s minulým dílem optimální hodnocení.(17.12.2012)

• - Tvůrci zvažovali na post režiséra filmu obsadit také Paula Weitze nebo Drew Barrymore. (Pompaj)

• - Zlaté maliny 2011: Nejhorší herec ve vedlejší roli - Jackson Rathbone. (Pepinec)

• - Oblíbenou herečkou Jacksona Rathbona, který ztvárnil postavu Jaspera Hala, je Bryce Dallasová a velice jej potěšilo, že si může zahrát po boku své oblíbeňkyně, která nahradila v roli Victorie Rachelle Lefevrovou. (Pompaj)