Twilight sága: Zatmění

• Austrálie

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 2010, 119 min

• Tuxedo

Nesnesitelné, k nevydržení afektované, nudné a hloupé. Ani zkušený ranař Slade nestačí svou o několik tisíc tříd lepší filmařinou zakrýt ve svých záporech stále vyhrocenější materiál. Vidět všechny tři dosavadní díly po sobě, asi bych onen v průběhu sledování zvažovaný návrh s kulkou v hlavě nakonec i uskutečnil.(15.7.2010)

Asi se budu opět opakovat stejně jako v předcházejících dílech i tady u tohoto jsem se celkem dobře bavila. Jinak platí to samé co jsem napsala o dílech předcházejících. Ani třetí díl mne výrazně nezklamal nebo naopak výrazně neohromil, splnil to, co jsem od něj očekávala a to myslím stačí :-) Ta hudba je fakt super ;-)(3.10.2011)

• Hellboy

Pokud má divák rád knížky Stmívání a předchozí dva filmy Twilight ságy, neexistuje důvod, proč by neměl mít také rád Zatmění. Ze všeho nejdůležitější je zde faktor náklonnosti k hlavním postavám, tedy Belle, Edwardovi a Jacobovi. Protože tento film v úplně všech svých rysech připomíná epizodu jakékoliv telenovely, která se nějakým omylem natáhnula do dvouhodinové stopáže: jsou zde docela detailně načrtnuté postavy, což je důvod, proč se lidi na svůj oblíbený seriál (film) dívají, a v pozadí plyne nevzrušeně nějaký nepříliš důležitý děj. Ohledně dějového vývoje Zatmění - zkuste si po zhlédnutí filmu uvědomit, jak daleko postavy došly od úvodního setkání na louce k závěrečnému setkání na tomtéž místě. Jakým vývojem prošly, jak je děj filmu změnil... vlastně nikam nedošly že, nic se nezměnilo. Ale trvalo to dvě hodiny:) Typická charakteristika dlouhoběžících seriálů, kde spíše než o děj jde o postavy, které zůstávají stále stejné. A stejně jako u seriálů je jedno, když divák nějaký díl přeskočí (já jsem například neviděl Nový měsíc), protože ačkoliv se v některých částech lehce nechytám, vlastně mi to v pochopení toho řídkého děje Zatmění vůbec nescházelo. (A to již vůbec nezmiňuju formální postupy, jako neuvěřitelné nad-užívání detailů a polodetailů).(28.6.2010)

• Payushka

Zvrhle zabavne, mirne zdlouhave a unyle, perverzne komedialni. Zatmeni je v podstate perfektni film, na ktery muze zajit kdokoliv. Vygumovane fanynky si zavzdychaji, jejich bojfrendi se vyspi a milovnici "guilty pleasure" filmu se zasmeji vic nez u Monty Pythonu. Treti dil Stmivani se vlastne povedl. Je mi ale jasne, ze bez podpory rozesmatych divaku v sale bych to nezvladla. Porad je to prece jenom sragora.(30.6.2010)

• Davies182

Očekávání byla po hrůzostrašné dvojce nemalá. Těšil jsem se na návrat ke kořenům... zbytečně. Slade sice opravdu pozvedá upíří story na jinou (lepší a vyzrálejší!) úroveň, je mu to ale bohužel k ničemu, když je scénář mišmašem dějů z prvních dvou dílů. Schéma "zamilované kecy - akce - zamilovaná scéna - trapná scéna - akce" atd. stále dokola mi prostě nestačí. Půl hvězdičky za Shoreovu účast (i když ji moc nechápu). P.S. Na druhou stranu jsem jakýmsi záhadným způsobem úplně pochopil, co se na tom těm milionům ženám na celém světě vlastně líbí, a... neberu jim to, chápu to :-).(11.8.2011)

• - Tento film je první z celé Twilight ságy, který se bude uvádět v IMAXu. (NGP)

• - Dalšími herečkami, jejichž obsazení do role Leah Clearwaterové autoři zvažovali, byly také Miranda Kerr a Vanessa Anne Hudgens. (Pompaj)

• - Třetí díl během půlnoční premiéry vydělal 30 milionů, čímž překonal Nový měsíc (2009) s 26 miliony. (pavlikv)