Reklama

Reklama

Seattlem otřásá série záhadných vražd a Belle znovu hrozí nebezpečí od záludné upírky, jež stále touží ji zabít. Uprostřed toho všeho se navíc musí rozhodnout, čemu dá přednost: lásce k Edwardovi, nebo přátelství s Jacobem. Edward je upír, Jacob vlkodlak. Jsou jako led a oheň. Společnou mají jen vzájemnou nesmiřitelnou nenávist. A ještě jedno rozhodnutí musí Bella učinit: má zvolit život, či smrt? Ale co pro ni znamená život a co je smrt? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (40)

Trailer 1

Recenze (964)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Od dvojky zase posun trochu jinam. Je zajímavé sledovat, kam tahle "braková" sága směřuje svými pomalými a ukecanými kroky. Tři dvouhodinové filmy dávají asi tolik obsahu, jako jeden klasický seriálový díl o čtyřiceti minutách. Neustále opakování a točení se v bludném kruhu posvátné trojice, kde ona miluje oba a oba milují ji, je s každým dílem více a více ubíjející. Tohle není romance, ale vymývání mozků. Směr, kterým autorka knih jde s upírskou mytologií je až zarážející, ale co, vidět upíra jak mu při umírání ztvrdne tělo jako "tvrdý" porcelán, je prostě sranda. Zatmění má však záchranné lano, v podobě Davida Sladea, který i přes minimum krve, zvládá režii nejlépe, jak může. Dokonce i akční scéna je koukatelná, i když přihlouplá (vlk kouše upíra 10x, ale upír jednou bouchne a vlk je hotovej:)). Konečně je jasně řečeno, že ta "moderní" holka prostě chce toho "kluka z předminulého století, co s ní nechce jen spát a chce si i dávat pusinky" a toho "chlapa, s krví v žilách, vášní v očích a tvrďáckým vzhledem" prostě nechá jiné. Snad si z Belly vezmou příklad všechny puberťačky. Svět bude hnedka více emo a méně sexy. PS. dojem pouze dalšího "dílu/mezistupně, s minimem důležitého obsahu" přetrvává. PPS: proč se na to dívám? Stále doufám, že aspoň jeden díl celé ságy, by mohl být dobrý. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Krok dopředu a zároveň lehké přešlapování na místě. David Slade sice dokáže režisérsky nejlépe zkrotit problematický scénář a díky výtečným flashbackům nebo strhující akci umí gradovat očekávání finále, ale zároveň doplácí na to, kterému dílu se upsal. Z hlediska dějového pokroku totiž Zatmění trpí. Nepadne tu žádné klíčové rozhodnutí ani nedojde na žádný čin, který by zásadně měnil situaci. Dojde jen k jedné velké bitvě, která má největší štěstí v tom, že atraktivní bojovníci stojí na obou stranách. Přestože tak třetí díl ztrácí tím, že nemá svou pevnou tvář (Stmívání je chladný úvod, Nový měsíc zase intimní melodrama) a v samém závěru vyznívá jako vzpomínkový díl s bitvami v horách, funguje právě v této podobě skvěle. A to i v situaci, kdy Bellino rozhodování a pochybování místy pije krev. Já ale na Twilight ságu nikdy neplival a vypadá to, že už ani nebudu. Proto se uvidíme za Rozbřesku. ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Doteď jsem si myslel, že jsem v obraze. Že Twilight je červená knihovna o odpanění zpruzené Bely, která neví, co chce a nedá pokoj, dokud to nedostane, to vše na pozadí projevů napětí mezi třídami, kdy Cullenovi představují buržoazii (kapitalisté, co ovládají trh s lesními borůvkami a sirupem proti kašli ze smrkových šišek, načež si ze zisků pořizují líčidla, barevné kontaktní čočky či luxusní lesní haciendy) a vlkodlaci kolem Jacoba jsou proletariát (pracují, ale jen na své muskulatuře, aby mohli vystavovat bradavky za jakéhokoliv počasí). Jenže pak člověk uvidí hot scénu ve stanu, odmítání sexuálního styku se ženou, či Bela prohlásí, že je od teď Švýcarsko, čímž klukům naznačuje, že má stejně liberální postoj k registrovanému partnerství a nastanou pochyby. Vysvětlí mi někdo, kdo, co a komu se tady vlastně saje..? Mohl bych tak nadávat, že by seržant Hartman z Full Metal Jacket zrudl studem a divil se, kolik invektiv postrádá ve svém portfoliu, ale omezím to jen na stručné konstatování, že se mi sága Stmívaní doposud „nevtiskla“. Kdyby sto let po své smrti Bram Stoker uviděl, kam se ubírá kultura vampyrismu, šel by na celu za Renfieldem chytat mouchy.. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Zatmění je sice nejlepším dílem série, ale stále to znamená výrazný podprůměr. Citlivým pasážím chybí méně papírem šustící dialogy i lepší herci a ději chybí… no, děj. David Slade se sice snaží, aby tuhle bitvu alespoň vyvážil, ale ani on sérii Twilight nedokáže patřičně pozvednout. Slabý základ se holt dá maskovat jen do určité míry. ()

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

David Slade sa vytiahol a tretí Twilight je podľa očakávania réžijne najlepšie zvládnutým z celej série. Talentovaný rodák z Veľkej Británie pracuje lepšie s hercami, flashbacky v jeho podaní majú šmrnc a akcia dokáže konečne potešiť svojou pôsobivosťou. Občas pridá aj vtip na odľahčenie, a to aj na úkor samotnej ságy ale zbaviť sa neduhov predlohy (nie až tak vierohodne písané postavy, banálne dialógy tváriace sa ako filozofické rozpravy o živote) nemohol úplne ani on, o to viac, že sa rozhodol poňať to celé dospelejšie. Aj tak zatiaľ najlepší diel, hoci po ňom musí byť jasné každému, že žiadne zázraky sa zo slabšieho jadra spraviť nedajú. ()

Galerie (164)

Zajímavosti (23)

  • Mezi knižní předlohou a filmem lze zaznamenat řadu rozdílů. Například scéna na parkovišti, v níž Jane (Dakota Fanning) mučí Felixe (Daniel Cudmore), se v románu neodehrála. (Verunka1995)
  • Režisér David Slade pomerne často aktualizoval na svojom účte Twitter najnovšie informácie o natáčaní. Zadával tam presné dátumy kedy, kde, čo a ako. Napríklad pridal príspevok o tom, kedy natočil bozk medzi Jacobom (Taylor Lautner) a Bellou (Kristen Stewart), kedy natočil scény v stane, ubezpečoval fanúšikov, že natáčanie pokračuje bez ťažkostí a pod. (Greenpeacak)

Související novinky

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

A dohady pokračují. Tentokrát ale zdrojem není bulvár, nýbrž uznávaný The Hollywood Reporter. Několik různých zdrojů pro magazín potvrdilo, že hlavním kandidátem je Joe Wright. Dává to smysl hned ze… (více)

Kdo natočí finále Twilight ságy?

Kdo natočí finále Twilight ságy?

17.03.2010

Už angažováním Davida Sladea pro Zatmění studio Summit Entertainment překvapilo. Pro zastánce masakrování upírů sekerami a sněžnými frézami bude zřejmě bolestivé dívat se na selanky v malebných… (více)

Stmívání 3 ještě před Stmíváním 2

Stmívání 3 ještě před Stmíváním 2

04.07.2009

Uklidněte se, milé fanynky (i vy, fandové – všichni tři). Neznamená to, že filmová adaptace hyperúspěšné knižní série Stephenie Meyerové bude nějak chronologicky proházená. Nerežíruje přece Quentin… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

03.05.2009

...a další zprávy z hororových dimenzí. Začněme něčím, co smrdí klasikou. Režisér nového Pátku třináctého Marcus Nispel natočí The Last Voyage of Demeter. Čtenáři Brama Stokera už se jistě chytají –… (více)

Reklama

Reklama