O moc lepší než tragický druhý díl. Nebylo to už tolik roztahané, konečně se tam něco začalo dít a dialogy už nebyly tak extrémně trapné (i když náznaky trapnosti byly i tady). Nicméně ústřední trojka pořád nic moc (no spíš nic), takže tři hvězdy jsou v porovnání s minulým dílem optimální hodnocení.(17.12.2012)

Už v komentáři ke Stmívání jsem se přiznala, že jsem twilighter (pravda, nikterak fanatický) a od toho se také odvíjí moje percepce filmového zpracování - postavy ságy mám prostě ráda a sledovat, jak ožívají na plátně, mě velmi baví. Nejsem slepá k nedokonalostem (prkennost některých herců, trapnost určitých scén a, co mě opravdu vytáčí, fakt, že i při takových výdělcích studio neinvestuje do vymakanějších triků), ale ve výsledku jsem ochotná nad nimi přimhouřit oči. To platí i u Zatmění. I zde bych si ráda posteskla nad triky (i když jsou o třídu lepší než v Novém měsíci), nad zmršenou interpretací (rozbíjení upírů - wtf?), nad přílišnou stylizovaností (díky Cullenovým v černém před závěrečnou bitkou asi už nikoho o tom, že Twilight nerovná se emo, nepřesvědčím) či nad výměnou představitelky Victorie (Bryce Dallas Howard, ač ji mám moc ráda, není zdaleka tak charismatická jako Rachelle Lefevre), ani zde mi ovšem moje srdce nedovolí jít pod čtyři hvězdy. Bavila jsem se totiž náramně. Navíc kvituju, že David Slade posunul ságu zase o trošku dál, že se nebál vtipnosti a sebeparodie a že jsem konečně zjistila, že Jackson Rathbone, když odloží ten svůj strnulý výraz, je vlastně docela fešák. 85%(3.7.2010)

• castor

Než se ve třetím díle téhle nepochopitelně populární série někdo políbí nebo zvedne třeba blbé obočí, tak to trvá setsakra dlouho. Ach ta dialogová vata a celkové pojetí, které se nikterak neliší od svých dvou předchůdců. Nudné bloumání po lesích a vysedávání na rozkvetlé louce jen nabízejí dokola omílané problémy, jestli upíra nebo vlkodlaka a tak je to prakticky pořád dokola. Boj o ní není nikterak vzrušivý, dialogy šustí a nedokáží zaujmout, atmosféru divák hledá marně, i když na druhou stranu beru vše, jen ne primitivní náplň sebedestruktivní dvojky. Přesto má řada scén nulový dopad, jen kolem projedou a je na divákovi, zda chce nastoupit. Já se bráním zuby nehty..(29.4.2012)

• woody

Tak strašně špatný film, že to uráželo i mě samotného, milovníka veškerého nevkusu a filmových obskurností. Není na něm zhola nic dobrého; ba co víc, počáteční vysmívání se nejlacinějším dialogům od dob prvorepublikové červené knihovny posléze přechází v údiv nad latentní xenofobií a demagogických názorech, že "jiný" člověk by se měl začlenit do klidné a pohodové sekty v níž nalezne klid a útěch, jedno zde jde o jehovisty nebo vampíry ... Nebezpečný film pro mnohé mladé lidi (zejména děvčata) ... A ještě horší je alibistické uznávání, že je to samozřejmě jednoduchá sračka (byť to tvrdí jen šovinistická machistická prasata). Oprávněné výtky vůči společenské nebezpečnosti zanikají v dětinských výkřicích, že Edward je teplý emař. Z toho je mi víc na blití, jak z cukrkandlových dialogů a mizerné kvality všech atributů ... (ano, je to lepší než Nový měsíc, přesto jde o stejně průkazné tvrzení, jako říct, že Hitler hrál líp vodní pólo jak Stalin)(30.6.2010)

Asi se budu opět opakovat stejně jako v předcházejících dílech i tady u tohoto jsem se celkem dobře bavila. Jinak platí to samé co jsem napsala o dílech předcházejících. Ani třetí díl mne výrazně nezklamal nebo naopak výrazně neohromil, splnil to, co jsem od něj očekávala a to myslím stačí :-) Ta hudba je fakt super ;-)(3.10.2011)

• - Natáčení začalo 17. srpna 2009 v kanadském Vancouveru. (chelseaman22)

• - Oblíbenou herečkou Jacksona Rathbona, který ztvárnil postavu Jaspera Hala, je Bryce Dallasová a velice jej potěšilo, že si může zahrát po boku své oblíbeňkyně, která nahradila v roli Victorie Rachelle Lefevrovou. (Pompaj)

• - Film měl původně režírovat Chris Weitz, ale kvůli stresu z natáčení a postprodukce z minulého dílu nabídku odmítl. (topr harley)