Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

• USA Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides (více)
USA, 2011, 131 min

Během pátrání po Prameni věčného mládí přišel nechvalně proslulý kapitán Jack Sparrow o celou posádku i o svůj pirátský koráb, Černou perlu. Nyní se vydává do Londýna, aby osvobodil ze zajetí svého věrného přítele Gibbse a zachránil ho před šibenicí. Od Gibbse se dozví, že se v Londýně objevil falešný kapitán Sparrow, který na svou loď pořádá nábor nových členů posádky. Cestou od soudu je Jack zajat britským králem Jiřím II., který mu nařídí, aby pro něj získal Pramen věčného mládí. Do cesty se mu připlete tajemná Angelica, která ho přinutí vstoupit na palubu lodi Queen Anne's Revenge. Té velí slavný a obávaný pirát Černovous. Jack se tak ocitá na neočekávaném dobrodružství, během kterého nemá tak docela jasno v tom, kdo je pro něj větší hrozbou: zda Černovous, či Angelica, se kterou sdílí tajuplnou minulost. (TV Nova)

JajinkaBec

Po citově a emočně dusné trojce se vracíme zpátky tam, kde byli Piráti z Karibiku na začátku. K akčnímu a vtipnému příběhu, který nevykrádá sám sebe. Mně si film získal už svým začátkem, kdy se Sparrow objevuje tam, kde ještě nikdy nebyl - v Anglii. A i tam samozřejmě vzbudí pořádné pozdvižení včetně své šílené "audience" u krále. Jakým tempem film začal, takovým pokračuje prakticky po celou dobu a hrozně to baví. Žádné ukecané pasáže, žádné srdceryvné výlevy. A zatímco většinou lpím na původních postavách, tady vůbec nechybí. Takže suma sumárum vzhledem k ostatním hodnocením tady jsem asi z jiné planety, protože já jsem mega spokojená. ()

PlayEasy

I bez některých starých známých postav (a s novým mizerným padouchem) se pořád jedná o zábavnou a svižnou jízdu s tradičně topovým Deppem a sexy Penelope. Do světa díru neudělá (vyjma té utržené miliardy), na sobotní večer ale bohatě stačí! 70% ()

adamix

Keď vám chýba autor tejto série a väčšina starých tvári z predchádzajúcich dielov, neočakávate z toho také fiasko. Máte tu Zimmera, ale nepočuť ho. Vidíte Deppa, ale postrádate vtipného Jacka Sparrowa. Blackbeard mohol pôsobiť dôstojnejšie, na Jonesa či Barbossu nemá. A čo mi to preboha urobili s Barbossom??! Herci sú leniví hrať, aj keď aspoň Rush si udrží ten svoj cynizmus. Príbeh je zaujímavý, celá tá naháňačka za prameňom večného života s predzastávkou pri morských pannách a starým lodným vrakom s cieľom získať večný život pred naplnením tragického proroctva, sa spočiatku zdá ako scenáristický preplesk, ale nie je to tak. Film sa vďaka tomu stáva zaujímavejším, pozerateľným a o to menej fantasy. Vcelku je to ako dobrý, kukateľný priemer s lacným pornovizuálom a s hereckými výkonmi ako z práve spomenutého žánru. Za mňa 3* a 60%. ()

Vojta00

Začínám si myslet, že série Pirátů z Karibiku je svébytný žánr, něco jako James Bond. Postavy z předchozích dílů se různě vynořují a zanořují. Většinu času všichni bojují proti všem a zároveň spolu všichni vyjednávají. Jednou jsi nahoře, jednou dole. Uprostřed bojů jsou pauzy, ve kterých se vesele filozofuje. A i když neznáte konkrétní děj nového dílu, víte přesně, jak bude vypadat a o čem bude. ()

ostravak30

Původně jsem Pirátům z Karibiku: Na vlnách podivna přisoudil hvězdy dvě. S odstupem času a přidáním textového komentáře musím trochu přidat. Zaákladem pravdy je, že v původním plánu byly tři díly. Samozřejmě v případě neúspěchu některého z dílů by jich tolik nevzniklo, ale počítalo se s tím. Čtvrtá epizoda je však tak trochu navíc. Zůstal Johhny Depp a dvě další postavy, ovšem riskem bylo odstranit Orlanda Blooma - zvláště mezi fanynkami velmi oblíbeného, a mou milovanou Keiru Knightley. Za mě nikdo nebyl nahrazen Penélope Cruz, která mi k pirátům prostě nesedla. Film je humorný hlavně na začátku a kromě známé a všemi milované geniální hudby zůstává u něuvěřitelných kousků Jacka Sparrowa. Přestože je děj kapku slabší a celkově čtvrtý díl není tak dobrý jako díly předchozí a ten následující, musím opravit své dřívější tvrzení, pořád se jedná o velmi kvalitní díl. Ovšem absence původní Sparrowy posádky a již zmíněné ústřední milenecké dvojice hrdinů zůstává jako hořká pachuť. Též dramatu a napětí není tolik a to ani v závěru, kdy by se to čekalo. Jako by si po třech epizodách tvůrci odskočili pro pirátí sequel, který popisuje jiné Jackovy útrapy zatímco všichni ostatní si užívají dovolenky. ()

Joe16210

Je vidět upadající kvalita Pirátů z Karibiku s každým dalším dílem. Začalo to skvělou svéží jedničkou a pak to bylo víceméně dokola jedno a to samé s pár odlišnými prvky, takže není divu, že čtvrtý díl už trochu nudí. Penelope Cruz byla zajímavým osvěžením v hereckém obsazení, kde již chybí ústřední dvojice Orlando Bloom a Keira Knightley. Zajímavá byla mini rolička mé oblíbené Judi Dench. Schválně - kdo z vás ji zaregistroval? Jinak plusové body sbírá čtyřka rozhodně za scénu s mořskými pannami, to bylo vskutku perfektní. ()

PeterJon

Opäť nekonečná nuda, hlučné a prázdne, ale vítam reštart, kde dvojica Keira + Orlando je nahradená menej naivnou Penelope. Ian McShane sa ukázal ako výborná voľba pre rolu Blackbearda. V druhej polovice to začína byť zaujímavá a výpravná fantasy rozprávka. Takisto je fajn prvok čistého veriaceho chlapca ako kontrast ku špinavým zlodejom a vrahom (pirátom). 2,5* ()

liquuid

Už jen těžká bída, která si hraje na piráty, ale o piráty už nejde. Bez emocí, scénář tragický a nemám tu opravdu nic, co bych mohl pochvalit kromě efektů a Johnnyho. Dokonale vystihl superpero svým komentářem. ()

Nikkki

Na čtvrtý díl Pirátů jsem se opravdu hodně těšila, ale z kina jsem odcházela s podivnými pocity. Bavilo mě to, ale ne pořád, Johnny se také snažil, ale nějak už to nebylo takové jako ,,dřív,,. Nejvíce mě asi bavily akční scény, které byly podtržené opět skvělou hudbou. Penélope to sice jako pirátce sluší, ale pořád jsme u ní něco hledala, ale bohužel nenašla. Mořské panny také zapůsobily, jen ta Anglie se moc nepovedla, ale jinak film neurazí. Prostě pirátská podívaná, která postrádá pár hlášek navíc a do pěti hvězdiček jí ještě kus chybí. ()

Anarion

Tak nám dorazil další díl série "Dokud to bude vydělávat, budeme to točit" aneb Piráti z Karibiku, a nutno říci, že pokud si některý filmový počin poslední dekády dělá nárok honorovat se pojmem klasika, pak je to jistě tolik oblíbená pirátská série. Jenomže nejde o klasiku z důvodu nějaké obdivuhodné kinematografické kvality, nýbrž z pohledu toho, že je každému, kdo viděl byť jediný předešlý díl hned jasné, co může od nového pokračování očekávat. I přes značnou personální obměnu v řadách tvůrců mi přijde, že film víceméně pokračuje v nastoleném trendu, kdy Johnny Depp opět předvádí, sic značné kvalitní, avšak stále tentýž typ humoru jak z epizody amerického sitcomu, a při pátrání po svém cíli stíhá unikat všem pronásledovatelům, šermovat s kým se dá, a ještě koketovat s femme fatale, tentokráte v podání Penélope Cruz. Ta se zřejmě nevyhne srovnání se svou předchůdkyní, i co se týče role v příběhu, Keirou Knightley. Za sebe musím dát hlas spíše Penélope, už jen proto, že působí ve všech ohledech mnohem "pirátštěji". Tím co se mi v Na vlnách podivna už tolik nelíbí, jsou vedlejší dějové linky, především tedy ta misionářsko-mořskopanná, neboť ta působí, jako by do filmu tohoto ražení ani nepatřila, a byla vytržena z nějakého klišovitého romantického dramatu. Naštěstí se ale nemění styl, kterým je podána hlavní dějová linie, a tak se mnoho diváků po celém světě (kteří jistě dorazí a napomohou tak trochu zlepšit letošní, zatím kasovně podprůměrnou, sezonu) může těšit na zachování kontinuity bez nutnosti znát nějak výrazněji dějové pozadí celé série (tedy pokud něco takového vůbec existuje). ()

Toumyk

Překvapivý "twist". Piráti se místo relativně nudného Williama Turnera naplno věnují Jacku Sparrowovi a rozhodně bych tam to Komedie připsal. Je to nemálo vtipný...:-). Příběh je jenom lehká oddechovka, ale svý kouzlo to má.. i na tu nějakou minutovou romantiku se tady najde místo. Akce je už v podstatě klasická, nějaké extra změny oproti minulým dílům tu nejsou, stejně tak hudba...dobrá, ale pořád stejná. Super P. Cruz. Jsem docela rád, že tento film byl "jenom" jakési dobrodružství J.S. Parádní film, u kterýho jsem se fakt dobře pobavil ;-) ()

sharka.68

Velice mne zaujaly scény s mořskými pannami, bohužel vzhled Sirény,ne nepodobný K.Leichtové a s jejím hlasem, mne neoslovil...užívala jsem si penelopu jako Jacka, škoda,že ten převlek šel tak rychle dolů...a scenérie s Pramenem života neměla chybu..i barboosa byl dost dobrý. Jen spěchající diváci nevyčkali konec a po titulcích neviděli naznačení dalšího dílu...což j eškoda, ta tečka s příslibem dalšího byla fakt dobrá...a hlavně, po třetím díle si mohli lidi zvyknout.... ()

Heroin17

Proč je ve filmu Penelope Cruz? Jak obživl podříznutý gay-katolík Filip? Proč Španělská výprava napřed uzme kalichy, když mají stejně v plánu pramen zničit? Proč se film jmenuje On stranger tides? Jak JD přetáhl lano přes vrcholek palmy? Na tenhle film jedině s letlampou na zaletování logických propastí, lepidlem, kterým by se jednotlivé akční scény daly pospojovat do konzistentního celku a polštářem pod zadek.... ()

werous

Celkem příjemné překvapení, až na příšerný přízvuk Cruz, který mě doháněl k šílenství. Zimmer jako klasicky se svou hudbou nezklamal, základní pilíř celé pirátské tetralogie stejně tak jako Depp v hlavní roli, jehož sarkastické vtípky, mě vždy dostanou. Pro mě průměr, příjemný film na nedělní podvečer, ale za 14 dní si ani nebudu pamatovat, že jsem byla v kině. ()

Blazis34

Na další díl Pirátů z Karibiku jsem se šel podívat do kina s nadšením, co nám Rob Marshall vymyslel. Hned první věc, která se mi na tomto díle líbila byl výběr vedlejších postav. Musím říct, že skvěle vybral nafuňeného, narcistického krále z úvodu filmu. Dále se trefil do mořské panny i dalších vedlejších postav. Druhá a možná ještě lepší věc, byla role Jacka Sparrowa, z kterého sršel vtip, pomalu v každém druhém dialogu. Třeba hlášku "Já se taky miluju" si budu ještě dlouho pamatovat se vzpomínkou na tento díl. Jinak v hudbě Hans Zimmer byl znovu skvělý a dokázal pomocí melodií přenést atmosféru na diváka. O hercích už jsem psal, byli opravdu skvělý a ozdobou filmu. Děj se pomalu rozjížděl a v závěru gradoval. Jedinou věc bych snad vypíchl, a to že Jack Sparrow občas likvidoval své protivníky až moc sci-fi a po vzoru Ramba. A ještě některé miniděje nebyly dořešeny (třeba jak dopadla Penélope Cruz), ale to možná naznačuje i s koncem filmu, že se ještě dočkáme nějakého pokračování. Jinak mě pokračování Pirátů z Karibiku bavilo a dávám za něj slušných 85%. ()

Kaculka1995

Když jsem přišla do kina, byla jsem přímo nadšená z nové technologie od Dolby která byla v našem kině naistalována právě kvůli 3D promítání. Hned na začátek bych chtěla říct, že jsem tenhle film viděla 2x a musím uznat, že poprvé byl přece jenom lepší, jak jinak taky. Bohužel mě mrzelo, že prostorové řešení obrazu bylo lépe vidět v ukázkách než v samotných Pirátech. Asi to bylo převážně tmavým prostředím a záběry z blízka které vlastně znemožnili pohlížet na film prostorově, ale i tak to byla pěkná podívaná. Kino bylo skoro celé zaplněné a když se smálo celé kino vtipným scénkám, kterých v tomto filmu není málo dostalo to tu správnou šťávu. Opět jsme mohli vidět salvu skvělých herců a hereček a hudba pana Zimmera jako obvykle neměla chybu. Možná mi tam chyběla pořádná bojovná bitva, ale řada menších dobrodružství to docela dobře nahradila. Nakonec bych jenom chtěla poděkovat těm kteří se zabývají zjišťováním zajímavostí. Moc díky, protože jinak bych neseděla v kině jako úplně poslední a necítila se kvůli tomu trapně že zdržuju, ale také bych si nevychutnala až do konce nádhernou hudbu a taky bych neviděla poslední scénu. :) Možná je tohle hodnocení pěti hvězd přehnané ale každý má svoji lásku a tou mou jsou právě Piráti v čele s úžasným Jackem Sparrowem (Johnny Depp). ()

Jebak8

Jedna hvězda za panny (;D), jedna za jedinej fakt tlemivej vtip s krápníkem...:D Jinak nějak od začátku bylo jasný, jak to celý dopadne, žádný zvraty, prostě... Kde ty loňské sněhy jsou... ()

dzules

tak já nevím..Depp dobrý, příběh rozhodně lepší než dvojka nebo trojka, kostýmy dobrý..ale přesto tomu něco chybělo..chtělo by to víc štávy, větší jiskru prostě NĚCO kvůli čemu by si to člověk pustil ještě jednou ()

Mr.Keli

V této filmové sérii exteriéry vypadaly vždy nadprůměrně, mnohokrát i úžasně, takže plusový bod nejnovější Piráti dostávají za to, že v této tradici setrvávají. Druhý plusový i minusový bod dostává režisér. Ten přináší potřebnou invenci, ale ta je až příliš sterilní (pominu-li otázku zda-li je potřeba obměňovat již zaběhnuté a dále pokračovat v nové sérii?). Nejlepší akční scéna se odehrává uprostřed filmu, na konci snad nebyla žádná zapamatování hodná, takže pokud se vám líbila závěrečná scéna 3. dílu, zde budete ošizeni o její epičnost. Velké plus patří ústřední dvojici, mezi kterými to doopravdy jiskří. Samozřejmostí je dobrá hudba, která dodává správný říz všem scénám (párkrát je šponovaná až na zbytečné maximum) Jak již bylo psáno hodněkrát: Letošní Piráti z Karibiku plavou na vlnách průměrnosti a jen díky špičkovým hercům nehrají na vlnách nudy. Škoda. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

25.01.2015

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, takže bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme pátého dílu. Jerry Bruckheimer jej sice dávno udal Joachimu Ronningovi a Espenu Sandbergovi (Kon-Tiki),… (více)

Dárce a Piráti z Karibiku

Dárce a Piráti z Karibiku