Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

• USA Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides (více)
USA, 2011, 131 min

Během pátrání po Prameni věčného mládí přišel nechvalně proslulý kapitán Jack Sparrow o celou posádku i o svůj pirátský koráb, Černou perlu. Nyní se vydává do Londýna, aby osvobodil ze zajetí svého věrného přítele Gibbse a zachránil ho před šibenicí. Od Gibbse se dozví, že se v Londýně objevil falešný kapitán Sparrow, který na svou loď pořádá nábor nových členů posádky. Cestou od soudu je Jack zajat britským králem Jiřím II., který mu nařídí, aby pro něj získal Pramen věčného mládí. Do cesty se mu připlete tajemná Angelica, která ho přinutí vstoupit na palubu lodi Queen Anne's Revenge. Té velí slavný a obávaný pirát Černovous. Jack se tak ocitá na neočekávaném dobrodružství, během kterého nemá tak docela jasno v tom, kdo je pro něj větší hrozbou: zda Černovous, či Angelica, se kterou sdílí tajuplnou minulost. (TV Nova)

Lastsurvivor

Čtvrtého pokračování jsem se děsil, kvůli absenci mnoha hlavních i vedlejších postav z prvního až třetího dílu. Ne úplně bezdůvodně, hlavně co se týče záporných rolí. Možná, kdyby se tenhle film nebral jako navázání na předchozí a kdyby v něm nebyl vůbec nikdo z minulých dílů, dalo by se to považovat za nadprůměrný snímek, ale takhle...U kaskadérských Deppových kousků jsem se několikrát nudil (hlavně scény v Londýně), napudrovaný jednonohý Barbossa mi taky moc neseděl a Penélope Cruz si jako pirátku představit nedovedu ani po shlédnutí tohohle filmu. No, ale na druhou stranu, šavle na ovládání lodi, zombie důstojníci, zmenšené lodě v lahvích a opět úžasné dobové kostýmy, to vše jsou pozitiva. Co mi ale asi vadilo nejvíc, byla na rozdíl od minula naprosto průhledná až banální dějová linie. Na předchozí díly to nemá, ale ztrátou času bych to nenazval. ()

Jaffaro

Štvorka nemá šancu na predchádzajúce časti ale i tak je to podarený pirátsky kúsok. Pár hodín dobrodružstva, humoru a trocha akcie ma ako diváka dostatočne upokojilo. Bez Keiri a Orlanda je to úplné iné, ale hlavné je, že sa starý dobrý Jack Sparrow opäť vrátil aby sa postaral o zábavu. ()

mArtinko5MB

Ukážkový prípad toho, kedy treba vedieť povedať si " dosť". Film je nudný, zachránil ho iba Depp, bez neho by som hodnotil slabými dvoma hvezdami. Žiadna dynamika, dej sa strašne vlečie, slabé efekty. Oproti jednotke, či dvojke je táto časť vydarený prepadák série. ()

Ruud36

Jednoznačně nejslabší díl. Jde vidět, že scénaristé už opravdu cucají z prstu. Jediná scéna, která stálo za to, byla ta s mořskými pannami. ()

Crytic

Na tom filmu asi vystříhali polovinu scén a nechali jenom ty nudné - nebo nechápu, kde se stala chyba - vůbec jsem nechytal nit - o co tam komu šlo - 50 postav tak nějak napůl domyšlených - to tam nemohli dát aspoň nějakou hezkou holku, aby se při tý nudě dalo na něco koukat? Při pohledu na Penelope sem si říkal ať se jde konečně pořádně nažrat (jo to Keiře to v utáhlým korzetu jinak slušelo - a to si myslím, že váhově jsou na tom stejně ;P ) - ty mořský pany vypadaly na 12 let a ty nový postavy to je škoda mluvit - Chápu, že postava Černovouse měla být záporná, ale mě přišla spíš nepříjemná, nudná, neslaná nemastná... Kdy tvůrcům dojde, že stále platí platinové pravidlo 3x a dost? :D ()

Mikecat

Nechápem tie slabé hodnotenia, asi som jediný závislák na Deppovi a jeho výstrelkoch. Pre mna asi najoblúbenejšia časť. Prvotny unik z paláca nemá chybu, proste sa nenudite dej nas drzi v napätí od začiatku do konca ..Spočiatku som sa bál aké to bude bez Keira Knightley - chýba tu, ale ohnivá Penelopka ju dokonale nahradila. Hudba 100%, vtipné, nádherné scenérie, a scéna s morskými pannami úplne oslnivá...panna misionárovi "Ty jsi iný..." "Nepromrhej mou slzu..".""starí dobrí piráti". Výborný Černovous, jeho loď s plameňometom, ovládaná diaľkovo jeho mysľou a šabľou. Dúfam, že bude aj pokračovanie a rovnako úspešné!!!! ()

Aywes

Zůstal nám kapitán Jack Sparrow i jeho skvělá osobnost.To stejné i úžasná hudba (Hans Zimmer je bůh!) a přibyla svůdná Penélope Cruz.Vše ostatní, ale nějak uvadlo.Trochu natažená délka, když jsem občas nic neděje mi přijde mírně zničující.Některé scény jsou však moc hezké.Název Jack Sparrow by vyhovoval více než-li piráti z karibiku.Rozhodně to však není ostuda a zklamání.Tudíž s dobrým svědomím a částečnou spokojeností dávám 3*. ()

p.i.t.b.u.l

Osobně jsem byl zklamán. První díl byl výborný, druhý slabší, třetí asi nejhorší, ale na druhou stranu to byla hezká tečka za celou sérií. Teď přichází tento čtvrtý díl. A to byl pro mně kámen úrazu. Asi toho už je moc. Před 8 lety byli Piráti z Karibiku hitem, dnes už to není takový odvaz jako kdysi. Problém je v tom, že mně to připadá stále stejné a opakující se dokola. Stále stejné bitvy na balancujících předmětech, útěky, podvody a pořád a pořád dokola. Johny Deep je vynikající, ale už ničím nepřekvapí. Jeho běh už není tak vtipný, humor se opakuje, už v tom není to kouzlo prvních dílů. Ale na druhou stranu, abych byl spravedlivý, je to mnohem lepší než poslední dva díly. Škoda jen, že to nepřišlo dříve, pak by se z Pirátů stala opravdu vzácná a kultovní série. Pokud se však dnes ještě najde divák, který Piráty z Karibiku dosud neviděl, tento díl nebo chcete-li tento film mohu vřele doporučit. Pro mně to je trochu zklamání. Už mně prostě nebavilo koukat se na stejně položený základ, jen s jinými kulisami a malou výměnou herců. Byl to povedený film, ale možná přišel trochu brzo, nebo naopak pozdě. Hodnotím 50%. ()

Systematic

A zase je to tu, příběh plný zrady a přetvářky. Johnny Depp jako přiteplený kapitán Jak Sparrow a přehrávající Goeffrey Rush coby kapitán Barbarossa. Poprvé to bylo milé, podruhé lehce překombinované, potřetí - no - divné a počtvrté už trochu nudné a šablonovité. Popáté už prosím ne. ()

sataneek

Ve všem dílech jsme zvyklí na spoustu přehnaných scén Jacka Sparrow, ale v tomhle jsou chvílemi přehnané až moc... Jinak příjemná oddychovka, u které se člověk občas i dobře zasměje. Johny je opět výborný.:) co se týče 3D nemůžu posoudit ()

elpin

Osobně nechápu to nízké hodnocení. Mělo to vtip a nápad. Příběh byl svěží a vcelku nepředvídatelný. Johnny Depp opět zazářil jako pirát (tak jak ho máme nejraději :-)) a okolní herecké obsazení taktéž nemělo chybu. Podle mě pořádný pirátský film. ()

CrazymanM

Už je to jen takové tahání peněz z lidí na osvědčenou značku,přesto to nebyl tak špatný zážitek,jak jsem očekával.Tradičně kvalitní herci,příběh taky nebyl špatný,jo,prostě to byli "Piráti"! ()

brtko

Prekvapivo kvalitné pokračovanie série. Miestami nudné, miestami prekvapí novými nápadmi (morské panny). Noví Piráti rozhodne nie sú sklamaním. Najväčšie plus vidím v prehľadnom deji, ktorý bohužiaľ v druhom a treťom dieli chýbal. ()

voloda1987

Štvorka je už len tieňom predošlej slávy. Trocha svetla vnáša, ako obyčajne, Depp. Rozhodne mi nechýbalo herecké drevo Bloom, ale tá energia, ktorá tak perfektne fungovala najmä v prvých dvoch častiach, rozhodne chýba. ()

Eigis

Ačkoliv jsem vůči sérii Piráti z Karibiku přinejmenším skeptický, nemohu jinak než dát čtyři hvezdičky protože jsem se bavil. Na druhou stranu plně chápu všechny kteří tvrdí, že tento film je ptákovina. ()

t.b.kat

Jojo, čím více se natahuje, tím větší průser to bude. A tak jako v několikadílném Saw se hledá dokonalejší a šílenější způsob, jak zabít člověka, v Pirátech zas jak dokonaleji se Johnny Depp dostane z uvěznění na svobodu. Ten film naprosto ztrácí na originalitě a tempu, a bohužel dokládá to, že snaha vytěžit prachy na dobrém jménu je dnes dalece důležitější, než zachovat chladnou hlavu a říci - nic originálnějšího zde již nemůže být, pojďme točit cosi jiného.2/3* ()

Reproduktor

Hmm hustý efekty. pěkné nové tváře a .... Vlastně žádné a. Je to nuda. Mdlé, žádné vtipy a když už se mluví tak užásností dialogů si to nezadá s ulicí nebo s růžovou ordinací. A pak že se dá film stavět na jedné postavě -.- Jacku byl si nudnej, tak raději odpluj a nevracej se. Už nikdy... Jediný plus je hudba. Hans Zimmer je prostě nenapodobitelnej. ()

miistr

Tak na průměru to drží už tak nějak klasicky kapitán Jack Sparrow. Nemohu se zbavit pocitu, že si Depp tuhle postavu naprosto dokonale užívá. Zbytek hereckého obsazení je už tak nějak slabý. Penelope je sice hezčí než Keira, ale její postava mi přijde stejně blbá. Černovouse jsem si představoval děsivějšího a Barbosa je takový vylouhovaný sáček čaje oproti tomu, co byl v jedničce. Jediné další co je tam výborné jsou už jenom mořské panny a to je na takový film trošku málo. Takže to řeknu ještě jednou - Díky bohu za kapitána Jacka Sparrowa!!! ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

25.01.2015

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, takže bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme pátého dílu. Jerry Bruckheimer jej sice dávno udal Joachimu Ronningovi a Espenu Sandbergovi (Kon-Tiki),… (více)

Dárce a Piráti z Karibiku

Dárce a Piráti z Karibiku