Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

• USA Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides (více)
USA, 2011, 131 min

Během pátrání po Prameni věčného mládí přišel nechvalně proslulý kapitán Jack Sparrow o celou posádku i o svůj pirátský koráb, Černou perlu. Nyní se vydává do Londýna, aby osvobodil ze zajetí svého věrného přítele Gibbse a zachránil ho před šibenicí. Od Gibbse se dozví, že se v Londýně objevil falešný kapitán Sparrow, který na svou loď pořádá nábor nových členů posádky. Cestou od soudu je Jack zajat britským králem Jiřím II., který mu nařídí, aby pro něj získal Pramen věčného mládí. Do cesty se mu připlete tajemná Angelica, která ho přinutí vstoupit na palubu lodi Queen Anne's Revenge. Té velí slavný a obávaný pirát Černovous. Jack se tak ocitá na neočekávaném dobrodružství, během kterého nemá tak docela jasno v tom, kdo je pro něj větší hrozbou: zda Černovous, či Angelica, se kterou sdílí tajuplnou minulost. (TV Nova)

lukin12

Mnohokrát sem byl u filmu zklamaný, ale někdy jsem se pobavil a někdy sem byl zase zklamaný.Což se týče Jacka Sparrowa (Johnny Depp) upřímně řečeno zas a opět se předvedl jako nejlepší postava celého filmu.Dokonce ten děj nebyl špatný ale byla tam spousta věci co mi chyběla a vadila je to tak půl na půl. ()

Zirael

Dvě hvězdičky pirátům dávám jenom ze staré známosti a taky proto, že už ve čtyřce nejsou Orlando s Keirou. Čtyřka nemá s milou a vtipnou jedničkou nic společného. Celé je to přeplácané, je tam spousta nelogičností a chybí nějaké pořádné finále, nějaká bitva, která zatím byla ve všech dílech. Musím se přiznat, že je to tak měsíc co jsem piráty viděla a nemůžu říct, že by se mi nějak vryli po paměti. Znovu bych to už určitě vidět nechtěla. ()

Elisson

Úvod plný efektných scén na zbláznenie.... 2 vedľajšie lovestory (ak nerátame tú s loďou) a záver to však zachránili....Ale aj tak, prosím nech už nie je 5 ! ()

Silblade

Chodit na 3D se určitě nevyplatí. To byl první dojem. Postavy, krom Jacka Sparrowa, Penelop Cruz, Geoffreyho Rushe a Ian McShanea byly nevýrazné, nic neříkající, podprůměrné, naprosto se nedali srovnat s postavami z předchozí trilogie. To byl druhý dojem. Třetí dojem - humor, který vás u předchozích dílů dokázal dostat pod sedadlo, se jaksi nekonal. A konečně poslední - i když se film tváří dobrodružně, to dobrodružství z toho vůbec nedýchalo. Pamatuju si jen chytání mořských panen, skok do vodopádů (jediná vtipná scénka, kde jsem se trochu zasmál) a.... a.... no pak už nic. Scéna u Pramene mládí byla odbytá, některé další zůstaly nezodpovězené (co se nakonec stalo s knězem), no prostě prozatím nejslabší díl. Říkám prozatím, protože 5 už bude podle mě hrozná slátanina, pokud se do ní nevrátí někdo z původní trilogie. ()

cici24

Do kina jsem šel bez očekávání, možná jsem se tešil jenom na nějakou parádní oddechovku, která mě vtrhne na pár minut do děje. Bohužel se tak nestalo, nemyslím, že bych se nudil, ale film toho moc nenabídl. Nevadí mně, že tam nejsou některé postavy, o to víc jsem se těšil na nové a nového záporáka. Opět nic, záporná postava byla absolutně bez nějakýho charakteru, nešel z ní vůbec strach. A to se vlastně dá říct o celém filmu, že je bez charakteru. Všechno je bráno hodně povrchně, nic není vysvětleno a když už se o něco někdo pokusí, tak se to odbude jednou větou a je po všem. Film je celkově hodně plochý a připadne mi víc jak dvouhodinová stopáž pro nalezení pramene bez další dějové linie trochu moc... ()

imaginer21

Tohle se nemělo stát. Ne že by to byla vysloveně prohra na celé čáře, ale Verbinskiho dítě vhodili z blyštivého oceánu do ostudného moře bez špetky nadšení pro improvizaci s ztřeštělé nápady. Depp to sice zachraňuje, ale jeho dokonalá postava tu zkrátka měla příliš místa na to, aby šprýmař Sparrow potají kul pikle, o kterých se divák má dozvědět na konci, nebo vůbec. Tady je z něj rutinní hláškař, který nadchne, ale průměr už zdaleka nepozvedne. Nejslabší díl série, pokud se jako díl bere. A pokud pětka, tak prosím Verbinského aspoň v produkci nebo u psaní scénáře. A oživit před lety do kultu kráčející podívanou. ()

Ondrew

Zial, ako sa dalo cakat, stvrtemu pokracovaniu uz chyba takmer vsetko, co predosle diely drzalo pokope. Nebyt faktu, ze je na scene stale stary dobry kapitan Jack Sparrow, t.j. Johnny Depp, isli by Pirati z Karibiku ku dnu ako kamen. Takze... tradicne chvalim kvalitnu hudbu a J. Deppa, dva elementy, vdaka ktorym je stvrty diel relativne pozeratelny. Davam 55%. ()

Leffi

Na to, že je to čtvrtý díl, tak si to stále zachovalo svěží tempo, kupu nápadů a charismatické osazenstvo, které ne a ne vypadnout z role. Musim tedy hodnotit plnym počtem, protože jsem od toho nic neočekával a tudíž mne film ani nemohl zklamat. 3D jsem se jako vždy bravurně vyhnul a a vtipům jsem se od srdce zasmál, za mě říkám, že je to stále pořádný kus řemesla. ()

jaqubko

O deň neskôr už ani neviem o čom to vlastne bolo. Film ma celý čas uspával. Autori si zrejme mysleli, že Depp, Cruz, 3D a slávna značka to už nejako zvládnu sami. Absolútne zbytočný, nudný a nenápaditý prídavok do upadajúcej série. Hviezda naviac z ľútosti za skvelú výpravu ako vždy. Už to ani Hans Zimmer nezachránil. Keď si štvorku nepozriete, absolútne o nič neprídete. A päťku už radšej vynechám. Videné v originále. ()

wesker

Jednoznačně nejhorší díl celé série.Nuda po dobu 80% filmu. Jediná fakt pěkná a pozitivní věc byly mořské panny to jsem se fakt málem zamiloval :) Jinak by to byla jen jedna * . ()

RomaS

Nuda a zase nuda. Vlastně už teď nevím o čem to bylo. Snad jediná zajímavost rozbíjející nekonečnou šeď byly mořské panny. ()

Konys

Mno nevim....kdybych to mel shrnout, tak je to docela pekny dobrodruzny film, ktery ma s puvodni Piratskou serii, spolecnou pouze postavu Jacka Sparrowa. Nejvice me mrzi naprosta absence humoru typickeho pro prechozi filmy. Johny Depp v tomto ohledu pusobi jak sam vojak v poli. *** a ani o chlup vice.... ()

werxix

A jsou zde opět piráti ! Ano opět skoro ta samá *zábava*, ale bohužel tento 4. kousek není zas taková sláva. Zápletka je průhledná jako sklo. (Jediná dobrá scéna s filmu je pouze ta s mořskými pannami ). Herci jsou už tak zaškatulkovaní že to snad již více nejde, (Výjimka je Depp - není na něm co zkazit. Varianta s kráskou Cruz sice potěší, ale z hereckého hlediska nemá skoro co hrát) Bohužel, žádný slavný návrat Pirátu se nekoná. Nemůžu si pomoci 3* ()

onemanga

Tak jsem se zase jednou dostal k nějakému tomu filmu a taky k tomu abych ho okomentoval, žel bohu komentář to moc příjemný nebude. Na rozdíl od předchozích dílů " Pirates of Caribean " které sršely vtipem a dobrou akcí (trojka zaostávala) se čtvrtý díl nějak nerozjel. Začátek vypadal slibně, potom to ale nějak upadlo. Paradoxně aspoň pro mně ˇje skutečnost že hlavní roli snad neměl Johny Depp ale Geoffrey Rush coby " Captain Barbarossa" který v tom filmu byl asi to nejlepší k vidění, snad vyjma mořských pan :)) Po dlouhém rozmýšlení slabší 3/5 - 55%. Ta třetí jen za Barbarosu. EDIT: Zapoměl jsme dodat že film má úžasnou hudbu :) Ave Hanz ! ()

brasek

Jack Sparrow už nudí! Pirátske dobrodružstvo je už nezaujímavé a kapitán Sparrow už sa ani nesnaží... Tajne som dúfal, že ostaneme kvalitou aspoň u druhého a tretieho pokračovania, ale bohužiaľ klesáme ku dnu. ()

Paranoir

Asi najslabsi diel Piratov. Dalsia vyprava do dalsej jaskyne s dalsim kapitanom a v patach je vam stale ten isty kapitan, ktory ako sa zisti na koniec filmu zvrtne dej, pomoze a na vsetko zle sa zabudne. Kolkokrat to tu uz bolo ?? O aaano 4x. Nebyt ta cast s morskymi pannami je to len nudne klise pokracovanie za nejakym pokladom a uz by to nezachranil ani Johnny, ktory uz podla mna nema v ulohe Jacka co ponuknut. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

25.01.2015

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, takže bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme pátého dílu. Jerry Bruckheimer jej sice dávno udal Joachimu Ronningovi a Espenu Sandbergovi (Kon-Tiki),… (více)

Dárce a Piráti z Karibiku

Dárce a Piráti z Karibiku