Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

• USA Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides (více)
USA, 2011, 131 min

Během pátrání po Prameni věčného mládí přišel nechvalně proslulý kapitán Jack Sparrow o celou posádku i o svůj pirátský koráb, Černou perlu. Nyní se vydává do Londýna, aby osvobodil ze zajetí svého věrného přítele Gibbse a zachránil ho před šibenicí. Od Gibbse se dozví, že se v Londýně objevil falešný kapitán Sparrow, který na svou loď pořádá nábor nových členů posádky. Cestou od soudu je Jack zajat britským králem Jiřím II., který mu nařídí, aby pro něj získal Pramen věčného mládí. Do cesty se mu připlete tajemná Angelica, která ho přinutí vstoupit na palubu lodi Queen Anne's Revenge. Té velí slavný a obávaný pirát Černovous. Jack se tak ocitá na neočekávaném dobrodružství, během kterého nemá tak docela jasno v tom, kdo je pro něj větší hrozbou: zda Černovous, či Angelica, se kterou sdílí tajuplnou minulost. (TV Nova)

aR3Zz

S piráty to jde od desíti k pěti (a nyní bohužel ještě hlouběji). Chápu, že jde o letní blockbuster za čtvrt miliardy dolarů, ale kde není děj, tam ani Johnny Depp se spoře oděnou Penelope Cruz nic nezmůže. Film ve mně nezanechal téměř žádné dojmy, během promítání jsem se dokonce místy nudil a myšlenkama jsem se dostal mimo děj i kino! A to se nesmí stávat... 40% ()

Stíba

Ze začátku to byla malá katastrofa ale film se postupně zvedl a s příchodem mořských pan nastal definitivní obrat o 360°. Odtud to už byla povedená dobrudružná jízda s tím správným Spaarowovským vtipem a možná doposud nejlepší úsek celé série. ()

pepa3rd

Nulový děj dopňuje nezáživná akce a to vše dohromady míchá naprostý zmatek. Přesto se najdou i světlé momenty a film se dá dokoukat, asi i proto, že poslední díl pro mě byl obrovským zklamáním a nyní jsem vlasně ani nic nečekal. 40 % ()

PavelZava

Jack Sparrow, zjistí, že kdosi se za něj vydává a jeho jménem najímá posádku; potkává se s ním v krčmě řka : Ukrad si mě, jsem tu abych se vzal zpět !. Nejlepší scéna byla na lovu mořských panen s nejlepší z panen byla Gemma Ward. *** Jack Sparrow : Něco jsem zaslech, drby ()

Eilean Donan

Pre mňa zaujímavé, zábavné miesta, pri ktorých som sa cerila ako blázon... A najviac, ako inak, upútala aférka medzi morskou pannou a "pánbičkářem", takže by som celkom aj bola za nejaký spin-off - či nažívali dobre až "ever after" :) ()

Afterpoe

Absolutní blbost. A ještě k tomu dokonalá nuda. Piráti si měly zachovat punc prvního dílu. Tedy hned po něm skončit. ()

tomik99

Piráti se snaží chytit druhý dech a nastartovat se po nepříliš vydařeném posledním díle znovu. Snížil se rozpočet, spousta herců z minulých dílů se nevrací a zjednodušil se scénář. Prostě začíná se nanovo. A je to také znát, chvilku mi připadalo, jako bych sledoval úplně první Piráty. Příběh je vcelku jednoduchý a přímočarý, přesto přesně takový má v dobrodružných filmech být. O Zimmerově skvělé hudbě se nemá cenu vyjadřovat, to je skvost pro uši. Johnny Depp to chytře vzal znovu na sebe sám, přesto je znát, že nemá Orlanda Blooma a Keiru Knightley po svém boku, ale v rámci možností to s ostatními herci zvládl. Jsem celkem spokojený s tímto dílem, ale silně mi to připomíná první díl a vůbec nevím, jakým směrem se tvůrci vydají v dalších dílech, protože nerad bych zažíval další deja vu. ()

Joppo88

Úplne typický Sparrow a vôbec karibský piráti... Nič nové pod slnkom. Zimmer ako obyčajne nesklamal a trafil úplne každý tón pre kažú situáciu. Už som si asi zvykol, že filmy, ktoré majú viac dielov majú nepriamo úmernú gradáciu. Čím vyššie číslo tým menej hviezd, alebo aspoň nižšie hodnotenie... Jediné, čo ma doslova bralo a pripútalo k sedačke bola pasáž s morskými pannami. Takýchto spestrení by som si vedel - a určite nielen ja - predstaviť viac. Film by mal úplne inú šťavu... ()

sarkareifova

Skvělé zakončení té nejlepší pirátské série vůbec. Nevadí že tady nehlaje Orlando a ani Kiera. I bez nich si dokázal film udržet popularitu. Penelope Cruz skvěle předvedla své herecké schopnosti a Johnny Depp je ten nejlepší pirát na světě. Akorát Černovouse jsem čekala trochu jiného. 5 hvězdiček na hodnocení je málo. ()

Ondr@932

Tak toto je první film ze série co jsem viděl ... Nikdy jsem na to neměl chuť se na to kouknout. Dnes jsem si to pustil a celkem nečekaně jsem se slušně bavil. Je to dobrodružství, je to vtipné. 60% PS: brzy zkouknu další ()

maaan

Nejvíc za to stála scéna s mermaids a jejich song: "My heart is pierced by Cupid, I disdain all glittering gold. There is nothing can console me, but my jolly sailor bold." A Mr. Depp samozřejmě: "Did everyone see that? Because I will not be doing it again." : ) ()

cerbygerby

Zatím poslední díl pirátků z karibiku, na další si musíme počkat až do 2016 a 18, ale abych shrnul všechny dílka... sice šlo v každým díle pokaždé o něco jiného, ale bylo to prostě vše podobné, herci se chovali tak nějak stejně, nikde nebyl nějaký zvláštní zádrhel, vše šlapalo jak mělo... no co u těchto tri a více logií nelze fakt vytknout, jen je důležité aby to v každým tom následujícím díle ještě mělo co nabídnout, aby to toho diváka pořádně zbláznilo, a to tyto veledíla fakt uměj, takže v tomto případě šlo hlavně jak dostat slzu mořské pany a dostat se k pramenům života.. prostě fajnovka a všechny díly hodnotím kvalitně - 4* a 80% ()

HOFMAN

Zatím nejslabší díl. Když Verbinskimu došel vtip a atmosféra, dostali jsme alespoň pořádnou akci. Tady ale není skoro nic. Milovníci pirátské tématiky asi nebudou vyloženě otrávení, ale já nemůžu dát lepší hodnocení. ()

Hpatrik

Marshal zdaleka nedosahuje Verbinskiho řemeslného umu, a na filmu je to znát. Scénář je neskutečný brak, nové postavy napřesvědčivé a nezajímavé, všechny noční scény jsou strašně tmavé, zakouřené a nepřehledné, a ani soundtrack nepřesvědčí. Dívat se na to určitě nechá, člověku je jen líto, co se to z jeho oblíbenou sérií stalo. Kvalita šla o minimálně o třídu níž, a pevně doufám, že si s jejím znovuvzkříšením napraví reputaci. ()

Plechpetr

Na čtvrtých pirátech už kromě Deppa není nic, co by stálo na původní trilogii. Depp je tedy hlavní tahák filmu a musím říct že ten to valí neskutečně dobře a hádám že těch pokračování tady bude ještě nespočet. K filmu jinak nemám moc co říct. Proste už to ztratilo kvalitu. ()

JBMAVERICK

Po dokonalej trojce musel přijít strmej pád. A přišel. Čtyřka je nudná, obyčejná a částečný obměnění obsazení mě vůbec nechytlo. Po epickej finálovej bitvě Na konci světa, vám bude připadat šarvátka u pramene mládí jako nudná hospodská šarvátka oproti bitvě u Waterloo. Škoda, že studia nemají soudnost a z postavy Jacka Sparrowa budou ždímat co se dá. ()

Razzor_82

Tak už se tak trochu vaří z vyčpělého rumu. Vizuálně je to pořád skvělé ale příběh už celkem vázne a je mdlý bez velké bitvy. Co potěší tak jsou hezké s smrtelně nebezpečné mořské panny. Sparrow už není tak vtipný ani originální a jeho grimasy jsou ohrané. 6/10 ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

25.01.2015

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, takže bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme pátého dílu. Jerry Bruckheimer jej sice dávno udal Joachimu Ronningovi a Espenu Sandbergovi (Kon-Tiki),… (více)

Dárce a Piráti z Karibiku

Dárce a Piráti z Karibiku