Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

• USA Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides (více)
USA, 2011, 131 min

Během pátrání po Prameni věčného mládí přišel nechvalně proslulý kapitán Jack Sparrow o celou posádku i o svůj pirátský koráb, Černou perlu. Nyní se vydává do Londýna, aby osvobodil ze zajetí svého věrného přítele Gibbse a zachránil ho před šibenicí. Od Gibbse se dozví, že se v Londýně objevil falešný kapitán Sparrow, který na svou loď pořádá nábor nových členů posádky. Cestou od soudu je Jack zajat britským králem Jiřím II., který mu nařídí, aby pro něj získal Pramen věčného mládí. Do cesty se mu připlete tajemná Angelica, která ho přinutí vstoupit na palubu lodi Queen Anne's Revenge. Té velí slavný a obávaný pirát Černovous. Jack se tak ocitá na neočekávaném dobrodružství, během kterého nemá tak docela jasno v tom, kdo je pro něj větší hrozbou: zda Černovous, či Angelica, se kterou sdílí tajuplnou minulost. (TV Nova)

vERuNk.A

Podle mě už totálně zbytečné pokračování. Jediné, co navazuje na ostatní díly je Sparrow a Barbaros. Čekala jsem, že v pokračování pirátů bude alespoň kousek z té zamilované dvojce, kterým piráti prostě patří, ale nedočkala jsem se. Film se samozřejmě poved, ale už mi to přišlo jako zbytečnost točit, eště se na to dívat. Proto 3* s odřenejma ušima. ()

Trinculo odpad!

Myslel jsem si, že jsem to neviděl. A tak jsem se na to zkusil podívat znova a zjistil jsem, že tam akorát nic nezůstalo po tomhle filmu. Vývar z vývaru a zbytečná ztráta času. ()

GrEEnPajula

Nerozumím zdejšímu nízkému hodnocení. Po přeplácaném třetím dílu se opět dočkáváme zajímavého Jackova dobrodružství a troufám si říct, že se tento díl vyrovná výbornému prvnímu dílu. Konečně zmizeli ze scény otravní William a Elizabeth (nic proti nim, v jedničce byli skvělí, ale v dalších dílech mi už přišly tyto postavy poněkud zbytečné), film má rychlý spád a v kině jsem se nenudila ani na chvilku. Sice 3D bylo poměrně zbytečné - jediné, co mi přišlo 3D, byly počáteční titulky a po zbytek filmu jsem zapomněla, že na nějakém 3D vůbec jsem :D Ale i tak, plná palba. ()

Komfidia

Čtvrtým Pirátům nejvíce uškodilo, že jsou čtvrtí a tudíž má člověk možnost srovnání. Děj je utahanější, všichni působí unaveněji. Kapitán Jack Sparrow si není skoro podobný, jeho postava pomalu ztrácí náboj a absurditu. Nedokážu posoudit, jestli je chyba v Deppovi či ve scénáři. Radši bych viděla opici a papouška než Penelope, která po „příplavu“ mořské panny pro mě přestala být hlaví ženskou postavou. Anglický král a císař Svaté říše římské v jedné osobě mi přišel tak nějak zbytečný… stejně jako celá španělská delegace. Prostě to je nějak všechno špatně. Na druhou stranu uznávám, že kdybych neviděla předchozí díly, byla bych nadšená. Není to propadák v měřítku kinematografie, ale v měřítku Pirátů z Karibiku. Za mořské panny, rum v dřevěné noze a celkové přízni k Pirátům z Karibiku dávám 3*. ()

alfonzik

Ako to inak povedala už Allien9, ešte vždy sa fanúšikovia môžu tváriť, že tento filmový počin nejestvuje a rátať len s pôvodnou trilógiou. V neznámych vodách je iba priemerným filmom, ktorému by však len prospelo ak by s prvými pirátmi nemal nič spoločné. ()

easer07

A máme tu čtyřku ! Výborná akční podívaná s Johnny Deppem. Sice malinko slabší, než předchozí díly, ale pořád to je zábavný, vtipný Jack Sparrow ! :-) ()

PatrikP4

Opět a zase Jack Sparrow, jinak bych na to asi tolik nekoukal. Prostě je to film jen o tom co řekne a jak to řekne. Jinak bych se nato nekoukal. Prostě ta postava mě baví. Fungovalo to lépe než minulej díl, ale hůře než první... Doufejme že následující díly přinesou něco převratného jinak to upadne do průměru... ()

Radek273

Slyšel jsem spoustu řečí, jak je další pokračování Pirátů slabé a nudné, a vůbec se to nedá srovnat s předchozími díly. Myslím si přesný opak! Nicméně nemělo by se to brát jako pokračování předchozích. Je to zkrátka nové rozpracování a tak se to taky musí brát. Krásný efekty, hudba a hlavně nový nápad, který opět zaujme. A Johnny Depp, to už je klasika! Jediná vada na kráse je Cruzová .. holt chybička se vloudila. ()

Dawydov

Zdlouhavé, zejména z počátku, ale nakonec vlastně docela dobré. Uplně to nenudí. Je to dětinské jako díly předtím, dějové prosté až pitoumoučké, bohužel chybí něco ohromujícího či inovativního. Slušné tři ale jo. 65 - 70% ()

Horác

Jasně, pořád se tam něco děje.Akorát člověk nemá většinu doby šanci to dění zachytit. Je to zmatek ve tmě. ()

PanPyzamo

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna je jedno velké zklámání. Naprosto zbytečný díl, který nikdy nemusel vznikat. Příběh je víceméně o ničem a nijak jsme se neposunuli dál. Efekty jsou sice vynikající a jsou každým dílem lepší, ovšem to nestačí a příběh zde hodně zaostává. Celkově se sice jedná o dobrý film, ale prostě zbytečný. Nevím, jestli ho můžu doporučit. Film dobrý je, takže se podívat můžete, ale je zbytečný, takže jej nemusíte vidět. 7/10 ()

oli9

Nejslabší díl z pirátů. Ta nuda na poušti která se nekonečně protahovala byla až ubíjející . ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

25.01.2015

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, takže bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme pátého dílu. Jerry Bruckheimer jej sice dávno udal Joachimu Ronningovi a Espenu Sandbergovi (Kon-Tiki),… (více)

Dárce a Piráti z Karibiku

Dárce a Piráti z Karibiku