Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je velmi zkušený zloděj a jeho největší mistrovství je v krádeži nejcennějších tajemství. Ovšem není to jen tak obyčejný zloděj. Dom krade myšlenky z lidského podvědomí v době, kdy lidská mysl je nejzranitelnější – když člověk spí. Cobbova nevšední dovednost z něj dělá nejen velmi vyhledávaného experta, ale také ohroženého uprchlíka. Musel obětovat vše, co kdy miloval. Nyní se mu však nabízí šance na vykoupení. Může získat zpět svůj život. Tato poslední zakázka je nejen velmi riskantní, ale zdá se, že i nemožná. Tentokrát nemá za úkol myšlenku ukrást, ale naopak ji zasadit do něčí mysli. Pokud uspěje, bude to dokonalý zločin. (Cinemax)

v0jt1s3k

Neni to revoluce ani to neni evoluce filmoveho prumyslu. Je to ale perfektne napsany, mistrovsky natoceny x vrstevny pribeh, ktery nuti divaka neustale sledovat dej, aby neztratil nit a pritom nema zadna hlucha mista. Uspokoji jak filmove fanatiky, tak i lidi, kteri jen radi klouzou po povrchu na tricich. Neni to Matrix nove generace, dokonce si myslim, ze to nema ani zajety nolanovsky rukopis. Je to ale jeden z duvodu, proc jit v ocekavani do kina, s nadsenim z kina a klidne i nekolikrat. ()

Cheyenee

Inception je skvělý film, má skvělou režii, skvělé herce a taky skvělou hudbu. Rozhodně se na něj vyplatí jít do kina, protože vidět zvedat se pařížskou ulici na obrovském plátně je opravdu zážitek. Připravte se, že u jeho sledování budete muset hodně přemýšlet, abyste byli pořád v obraze, ve kterém snu právě jste, a jestli je to sen, nebo realita. A když si na konci filmu budete jistí tím, jak to všechno je, zjistíte, že to tak asi vůbec není... Vynikající film, všem doporučuju ;) ()

Monini

Pod tíhou oslavných komentářů jsem od filmu čekala obrovskou bombu, proto mi první polovina až tak fascinující nepřišla. Až se ale rozjela ústřední akce, tak to fakt stálo za to.... dech beroucí, dokonalé provedení něčeho, co nemá s realitou nic společného, přesto je to reálnější než polovina filmů podle skutečných událostí. Nolanova akce mi vypumpovala tlak na smrtelnou hranici.........Dojem už pak může pokazit jen fakt, že Prokletý ostrov také s Leonardem je myšlenkově silně podobný (děti, žena, popletená realita). Ačkoli tyto dva filmy nejsou srovnatelné, tak větší odstup by jim opravdu neublížil..... oba schytaly 5 hvězdiček, oba stojí za více než jedno shlédnutí. ()

naytsirk

Na tu stopáž to uteklo jako voda a ani na minutu jsem se nenudil. Na Počátek jsem se těšil hodně dlouho, což nikdy není ve prospěch filmu, ale tentokrát se mé očekávání naplnilo... Musím to zase vidět.... ()

kojot.name

První asociace týkající se nejnovějšího filmu Christophera Nolana Inception: "I obešel já polí pět." Ladislav Klíma (Jak bude po smrti) a "Sen nezná hranic, sen nezná smrt, můj normální život, proti snu je prd." Mňága a Žďorp. Stručné shrnutí: Dream in a dream in dream... plus něco freudovské mytologie, spousta kvalitní akce a skvělých efektů. Stojí to za vidění? Rozhodně ano. Stane se z toho kult jako z Matrixové trilogie? Spíše ne. Pokračování recenze: http://kojot.name/858368-inception-prvni-dojmy.php ()

badett

Neskutečný filmový zážitek, který letos asi težko něco předčí. Nápad, který tady ještě nebyl. Něco podobného s čím to srovnat je, tak akorát ,,Deja vú" Ale bohužel Inception je úplně jiná liga. Vyborná režie a kamera. Vřele doporučuji 95% ()

schnegy

Možno premrštené hodnotenie ale tento film svojou súhrou vizuálna, úchvatnej hudby a troškou filozofie spôsobuje v ľuďoch pôsobivé dojmy. To má za úlohu. Nemožno čakať najlepší scenár roka. Okrem toho, podľa môjho skromného názoru, je ten nadpriemerný a nelogickostí zanedbateľné množstvo. Je to film, ktorý sa oplatí si pozrieť niekoľkokrát a dokonca sa pritom zamyslieť! Pre mňa najlepšie "pokukanie" za posledný pekne dlhý čas. Odporúčam pozrieť si to aspoň raz v kine. Neopísateľné. ()

SONYAGENT

Očekávání a touha vidět tento film byla ohromná. Nedovedl jsem si představit, že bych na Nolana nešel do kina. Je to machr a jeho filmy člověk musí vidět pouze tam. Příběh se zadl záhadný. Až do příběhu, který vše vysvětloval, jsem plně nechápal záměr tohoto megafilmu a měl jsem v tom guláš. Samotný děj jako celek mě doslova fascinoval. Souhlasím s těmi názory, kde uživatelé píší o obyčejném příběhu v luxusní skořápce za 200 mega. Mají bohužel pravdu, ale i když já od toho filmu očekával možná o něco víc, hodnocení nechávám na 90%. Příběh perfektně do sebe zapadající a scény propletené úžasnou hudbou a nikdy nekončícím napětím. Mistrně podaná vysvětlení diváka dostanou do filmu hned od začátku a kulisy, i když moc výbušné, byly přesně zapadající a úchvatné. Hudba byl jeden velký příběh a perfektní práce. Leonardo Dicaprio je momentálně nejlepší herec této generace a v posledních letech to dokazuje jedním megáčem za druhým. Jeho role jsou většinou psychicky narušené a on je zvládá opravdu bravurně. Děkujeme za tento snímek. ()

F.Abagnale

Na Inception som išiel do kina s veľkými očakávaniami...a to bola možno chyba. Typická Nolanova réžia sa nezaprie, avšak teraz ma už tak nenadchol ako som bol zvyknutý z predchádzajúcich filmov. Vo filme som žiaľ necítil žiadne napätie a záverečné spochybnenie reality mi už bolo naozaj ukradnuté. Napriek tomuto si však stále myslím že Inception je rozhodne dobrý film a určite stojí za to si ho pozrieť. ()

Lorkis

Originální nápad a geniálně natočeno... Nolan prostě nikdy nezklame, od geniálního Jokera až po tento ultra detailní snímek ()

WHMMD

Stále uvažujem, či ten koniec bol sen alebo realita. Vysvetlí mi to už kurva niekto? :-) Hudba od Hansa Zimmera jednoznačne 100%-tná, strih šialený, šansón od Edith Piaf úžasný. Nemožem ísť pod 80%, aj keď stále nechápem ten koniec. Snáď pomože 2x - 10x pozretie. http://www.youtube.com/watch?v=kFRuLFR91e4 ()

aldairek

Dvě a půl hodiny uteklo jako voda a já odcházel propocený a roztřesený z kina s tím, že jsem zažil jeden z nejsilnějších filmových zážitků. Ten film mě naprosto pohltil a nenechal mi vydechnout ještě dlouho po skončení projekce. Pět * je málo, tenhle film si zaslouží o jednu navíc, protože má to co mi chybělo u Avatara nebo Temného Rytíře. Letňany 22.07.2010 ()

Sparhawk68

On to opravdu asi není film na "jedno podívání". Nemůžu tvrdit, že jsem pochopil, jak to tam vlastně je ... :) takže zatím tak 85%, až to uvidím podruhé a potřetí, možná to "přehodnotím". ()

gunko

Film, ktorý prišiel z toľkou originálnosťou, až by sa dali rozložiť na 2 filmy a stále by divák sledoval dychtivo a s napol otvorenou pusou. Avšak všetkého veľa škodí a miestami sa mi film zdal až moc chaoticky. Niekedy je menej viac a tu to platí dvojnásobne. Taktiež dej bol celkom ľahko predvídateľný. ()

Honkyn

Konec / počátek mohou být chápány jako dvě strany téže mince. Stejně tak je to se snem a bděním. Snění je realitou dne i noci, avšak teprve ve stavu bdění si plně uvědomujeme svět kolem sebe. Jenže když jsme vzhůru, jsme podřízeni zákonům vnějšího fyzikálního světa. Ve snu jsme svobodnější a můžeme být architekti svého vlastního vnitřního světa - snu. Christopher Nolan však zachází ještě dále a představuje nám podívanou ve formě společně sdíleného snu několika lidí, kde je celý průběh v moci všech aktérů samotného snu. Režisér snímku nás zavádí do nižších úrovní vědomí hlavní postavy špičkového extraktora - Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) - a postavy syna zesnuvšího podnikatelského magnáta (Cillian Murphy) . Zásadním východiskem myšlenky filmu je Freudovská premisa, že naše vědomá rovina je výsledkem podvědomých a nevědomých procesů. Jakmile pronikneme do skrytých hlubin něčí duše (skrze sen navštívíme něčí podvědomí či nevědomí), máme možnost naočkovat dotyčné osobě pocit či zárodek myšlenky (vnuknutí), jež lze doopravdy realizovat teprve v našem skutečném světě ve stavu bdění. Proniknout do nevědomí však není nic snadného a je třeba projít skze obranné mechanismy daného individua (ve filmu symbolizované ochrankou). Celý film plujeme na vlnách několika rovin snění, abychom se na samotném konci mohli zase opětovně probudit a začít plně žít (konec snu - > počátek bdění). Samotný termín "inception" - ač významově rovněž "počátek" - je překládán valnou část filmu jako "vnuknutí", které sice nezní tak dobře pro titulek filmového díla, zato vyjadřuje daleko více samotnou podstatu celého příběhu. A jak vlastně poznáme, že jsme vzhůru? Jednoduše. Pokud víte jak jste se dostali na místo či do situace, v které se právě nacházíte, pak zřejmě bdíte. ()

Radim98

Christopher Nolan mi konečně po dlouhých měsících čekání umožnil odcházet z kina nadšený a unesený. Počátek má vše, co má špičkový film mít a k tomu můj osobní prožitek kdy jsem se po dlouhé době v kině ani jednou nepodíval na hodinky. Daleko nad dnešní šedý hollywoodský průměr. Konečně! ()

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

19.07.2023

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

08.10.2021

Přibližně před měsícem jste se zde mohli dočíst, že režisér Christopher Nolan (Dunkerk, Tenet) po neshodách se svým domovským studiem Warner Bros. nakonec přesídlil ke konkurenčnímu Universalu, u… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Tenet znovu odložen

Tenet znovu odložen

26.06.2020

Studio Warner Bros. opět odložilo nadcházející snímek Christophera Nolana Tenet. Tentokrát se z původního 31. července (kam byl film přeložen ze 14. července) odkládá na 12. srpna, tedy znovu o dva… (více)