Reklama

Reklama

Skupina policistů se rozhodne pomstít smrt svého kolegy. Banda zločinců, která jej má na svědomí se ukrývá ve výškové budově na předměstí Paříže. Tam se po zuby ozbrojení policisté vydají. Trestná výprava se ale nezdaří a všechny navíc začnou ohrožovat zombie, kteří se zničehonic vyrojí. Policisté a zločinci tak musí spojit své síly, pokud chtějí přežít. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (195)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

La Horde nejdříve předcházela pověst napjatě očekávaného zombie masakru ve znamení francouzské nové hororové vlny, to znamená nekompromisní nářez se spoustou krve a povedeným gore. Potom ale přišly trailery a moje očekávání razantně kleslo - z ukázky se mi film nezdál příliš sympatickým. Nyní se konečně naskytla příležitost film vidět... a pravda je tak někde mezi. Masakr se opravdu koná, La Horde si neláme hlavu s žádným povinným úvodem, zabíjí se prakticky od samého začátku. Gore je vyvedené, masky nemrtvých ničím vyjímečné, ale dostatečně realistické, film celkově špinavý, ponurý, drsný, krvavý. Hlavní hrdinové mi ale nedovolili, abych se do filmu skutečně ponořil a vychutnal si jej. Otravovali mě takovým způsobem, že jsem se celou dobu modlil, aby je zombíci už konečně povraždili a děj se přesunul jinam, pokud možno hodně daleko. Je to ryze osobní výtka, ale myslím, že s ní nebudu sám. Já prostě radši budu pozorovat jakoukoli vystrašenou rodinku, která se před zombíky hodinu kdesi skrývá a pak se během půl hodiny nechá sežrat, než tuhle nesympatickou bandu namakanejch týpků, kteří kosí zombíka za zombíkem (a sebe navzájem). Technicky je La Horde nezávadná podívaná, žádná zvlášť zapamatování hodná scéna se zde ale nenajde. Hodnocení na pomezí tří a čtyř hvězd, konečný verdikt si ještě promyslím. Edit: Tak za tři, už teď to vyprchalo... ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Je to Nářez !! Pořádný Masakr od samého začátku! Film jsem si vychutnával, užíval,gore bylo parádní !! Líbilo se mi, že za celý film nepřišli na to , že se zombíci střílejí do Hlavy,čiže je zabíjeli snad na tisíc způsobů.. scéna.. kdy tvrdéj Černoch z Nigérie otřískal kámošovi Hlavu o Sloup byla vynikající !! To byl ten pleasure moment, který by měl v každém filmu přijít! A ono jich tady bylo daleko víc.. Stařík ve věku kolem 60 s rotačákem kosí miliardu zombíků a krásně odvětí: Proč bych měl umřít na zástavu srdce, když jsem ve Válce !! ()

Reklama

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Zopár extra drsných polišov a gangstrov a jeden dôchodca (veterán z Indočíny) v slumovom činžiaku obklopenom zombie apokalypsou. Scenár nestojí za zmienku, hrdinovia sú napospol nesympatickí a miestami to nie je dobre zostrihané, ale... Šlape to parádne a záverečná frajerina s mačetou v garáži a guľometom v úzkej pivničnej chodbe to u mňa takmer vyhnala na štvrtú hviezdu. Tá nekompromisnosť ma bavila. 7/10 ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Nízkorozpočtová nuda. Zombie filmy jsou vždy zajímavé tím, jak se lidi chovají v krizové situaci. Zde jen furt francouzsky nadávaj, takže samý žepepýpapý a mávaj si bouchačkama u držky. Kdybych na to nekoukal s přítelkyní, byl by to jeden z těch špatnejch filmovejch zážitků. Ke kladům patří, že tam je Čech a řekne větu česky a ostaní postavy se o něm i jako o Čechovi zmiňují (takže konečně nejsme Rusáci). Z herců je nejlepší opravdu drsnej negr Eriq Ebouaney. Z něho šel respekt. Má tam jednu scénu, když pláče a sám u toho vydává zvuky, jak nějakej zombík. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Po kratkym uvodu se da dohromady skupinka drsnejch poldu se skupinkou drsnejch zabijaku a rozhodnou se dostat ven z panelaku plnyho potvor pripominajicich neco mezi zombikama a upirama. Vse je to radne temny, syrovy a krvavy, takze jsem se docela tesil, co bude nasledovat. Jenze misto toho, aby se furt masakrovalo, tak vetsinu casu zabiraj nekoncici hadky a rev, kdy se postavy neustale o necem dohadujou, chovaj se jak kreteni a neni tu ani jedna, ktera by byla cloveku sympaticka nebo mu na ni zalezelo. Nejbliz k tomu ma asi tlustej, nechutnej dedek s kulometem a sekerou, kterej hazi hlasky a masakrovani si uziva. Takze nebejt toho, ze vic jak pulku filmu vyplnujou pouze otravny hadky, byla by to prijemna jednoducha brutalni jizda s desitkama mrtvol a litrama krve, ale takhle jen 3*. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (2)

  • Promítáno jako závěrečný film na mezinárodním filmovém festivalu s hororovou tématikou v Leedsu "Day Of The Dead" 7. 11. 2009. (facojurka)
  • Ve filmu hraje Čech v roli gangstera. V původním znění má i svoji českou hlášku "tak zavři ty dveře, dyť to teče až sem". Tu můžeme slyšet ve 14 minutě. (zdenda0)

Reklama

Reklama