Zombie Apokalypsa

La horde

The Horde

Akční / Horor / Thriller

Francie, 2009, 90 min

Francúzska nová krvavá vlna sa rozhodla do svojho portfólia pridať aj nejakú tu silno krvavú zombiečinu. Čo sa však tvári ako nepretržitý adrenalín, je v skutočnosti zamaskovaný drsný akčný záver, ku ktorému sa šlape miestami v nudnom tempe. Silní a bežiaci zombieci si to tu rozdávajú s drsnými policajtami a drsnejšími gangsterami v chátrajúcom činžiaku vymaľovaného vkusnými krvavými škvrnami. Ja som osobne rád za takýto vkusný filmík, ktorý nedehonestuje zombiekov ako je to v poslednej dobe zvykom, no napriek tomu tento subžáner ani nikam neposúva. Neva hlavne, že je Hardcore :D.(13.7.2011)

Je to Nářez !! Pořádný Masakr od samého začátku! Film jsem si vychutnával, užíval,gore bylo parádní !! Líbilo se mi, že za celý film nepřišli na to , že se zombíci střílejí do Hlavy,čiže je zabíjeli snad na tisíc způsobů.. scéna.. kdy tvrdéj Černoch z Nigérie otřískal kámošovi Hlavu o Sloup byla vynikající !! To byl ten pleasure moment, který by měl v každém filmu přijít! A ono jich tady bylo daleko víc.. Stařík ve věku kolem 60 s rotačákem kosí miliardu zombíků a krásně odvětí: Proč bych měl umřít na zástavu srdce, když jsem ve Válce !!(31.12.2012)

Žabožrúti to vedia aj lepšie, hlavne keď sa nenavážajú do zombíkov. V príbalovom letáku som čítal čosi o atmosfére, no v mojom sete nebola, hlavné postavy sa tvária drsne, dokonca aj policajtka je „drsný chlapík“ (v Hriňovej tomu hovoria že „tough guy”) a sympatickým je jedine veterán, čo sa s tým nesere a dokáže odrovnať schodisko aj po štvrté podlažie. Strihači sa môžu pochváliť dvoma či troma bojovými scénkami, ináč stoja za milú kedveš. Vkladal som do filmu veľké nádeje a nakoniec mi len uvoľnil zastavené vetry. (Toho génia, čo to nazval Zombie Apokalypsa, by mohol niekto prevetrať mačetou.)60%(12.11.2010)

• Bobik9

53%? Ale vůbec ne! Film, který vás akorát tak na*ere, jako mě. Všechny postavy jsou naprosto dementní a co hůř, přežije to ta nejdementnější p*ča celého filmu. Fakin gratulace! Na zombie filmech mám rád to posapokalyptické město a přírodu, toho se zde nedočkáte, protože se celý děj odehrává v jednom smradlavém činžáku. Francozské zombie filmy pro mě začínají býti strašákem, Frantíci neumějí udělat ani slušné céčko, natož ucházející béčko. Nic naplat, příště znovu a lépe. Jedna hvězda je za to, že jsem to dokoukal a za jednu dobrou postavu "Nigerijce".(8.8.2013)

Milé překvapení z Francie, první půlhodinka je akční jak z drsné staré kriminální školy a pak co nastoupí zombie začne šílená akce, zombie samotní nevypadají nějak moc dobře, a dalo by se na nich dost věcí zlepšovat to samý o naprosto příšerný "hrdince" která vypadala jako zombi aniž by si dala make-up. Ale jinak nepřetržitá akce a hlavně zábavná ani minutu jsem se u filmu nenudil, a navíc hláška "Zavři dveře, teče to až sem" mě potěšila. Ale opět musím konstatovat dabing je příšernej. Nepouštět s Českým dabingem, ale jinak paráda.(5.11.2011)

• - Promítáno jako závěrečný film na mezinárodním filmovém festivalu s hororovou tématikou v Leedsu "Day Of The Dead" 7. 11. 2009. (facojurka)

• - Ve filmu hraje Čech v roli gangstera. V původním znění má i svoji českou hlášku "tak zavři ty dveře, dyť to teče až sem". Tu můžeme slyšet ve 14 minutě. (zdenda0)