Zombie Apokalypsa

La horde

The Horde

Akční / Horor / Thriller

Francie, 2009, 90 min

Krásná vizuální záležitost, která se nemaže nějakou cenzůrou a pro ostřejší slovník nechodí příliš daleko. Trochu mě možná mrzí, že se celý děj odehrává pouze na jednom místě a nebylo využito potenciálu venkovních lokací, které mají ve Francii určitě své kouzlo. Scenář je strašně nepředvidatelný, protože už od záčatku je nastaveno takové tempo zabíjení, že se mi špatně odhadovalo, kdo by to nakonec mohl přežít. Zombíci jsou po vizuální strance prakticky bez nějaké větší chybičky perfektní a souboje s nimi jen ukazují, jaký potenciál tento druh nepřítele skrývá. Opravdu z nich šel strach a mráz po zádech, což o jiných mu podobných filmech určitě napsat nemůžu. Štvalo mě však neústale hadrkování přeživších mezi sebou, které bylo opravdu otravné a jen oddalovalo čas do další akce. Scéna v garážích byla líbivá a vyvrcholení v závěru mi ani nevadilo. La Horde proto můžu s klídným srdcem doporučit všem fandům toho to žánrů, pač za zhlednutí určitě stojí.(12.3.2011)

• ghatos

Francouzi si za poslední dobu udělali dobré jméno v hororech, proto jsem se rozhodl dát šanci La Horde. Zvolil jsem špatně. Zombíci jsou (nejen) tady nudní. Nekonali se ani žádné velké gore orgie. Jen dvě scény stojí za povšimnutí (pytlík a bratr). Vadil mi taky prapodivný střih a zrychlené záběry při akci. Největším zážitkem z celého filmu je česká stopa, to se opravdu často neslyší :)(14.6.2010)

Po dlouhý době vidim pořádnej zombie film se skvělou atmosférou?? o.O Neuvěřitelný, a já se bál že si budu na do smrti pouštet Romerovu ságu a Planetu teror furt dokola a tohle bylo překvapive super. Drsný postavy zavřený v jednom paneláku, atmoška je parádní, hudba taky, děděk s kulometem..ten konec mě ale nasral.(27.5.2015)

Samotný děj a především jeho příběh na mě však moc velký dojem neudělal. Nic nového pod sluncem tu k vidění není, tedy myslím především originální zápletku. Diváky především zaujme solidní akční řezničina a několik trefně mířených humorných scének či hlášek. Začátek filmu má sice lehce uspávající děj, ale jakmile se přesunem do činžáku, tak začne ta pravá zábava. Především pak v silných řečech gangsterů, kteří zde hrají jasný prim. Policajti nejsou ani moc drsní, ani moc sympatičtí. Zato grupa zlodějů a vrahů si jistě zaslouží vaší pozornost. Jde o pěknou sebranku těch nejdivnějších individuí, jakou jste kdy viděli. Jakmile se na scéně objeví první zombie je jasné, že o žádnou Romerovku nepůjde ani omylem. Nábojem se zde rozhodně nešetří, krve tu stříká jak z prasete a gore efekty rovněž nepatří k tomu nejhoršímu. Bohužel film má střídavé sekvence, kdy solidní napětí střídá extrémní nuda. Především pak dialogy jednotlivých postav a jejich neustálé hádky mi začali po čase lézt docela na nervy. Vše se však změní ve chvíli, kdy se na scéně objeví starý děda se sekerou. Rozhodně nejlepší postava celého filmu a co slovo to perla. Hlavně potom co si trošku šňupne koksu. V tu chvíli začala ta pravá zábava a film se změnil sice spíše v jakousi komedii, ale rozhodně jsem se začal bavit víc než předtím. Dokonce i ona akčnost v tu chvíli nabrala úplně jiných rozměrů a já zůstal na obrazovce doslova přilepený. Dávám tomu tak 6,5/10(9.11.2010)

Jak čtu komentáře, tak je očividné, že někteří lidé nejsou normální. Pokud tento film má něco společného se Španělským REC, tak já jsem koukal asi na jiný film. La Horde není špatný horový snímek se zombíkama. Co se dá od takových filmů očekávat? Prostě masakr a krev, což si myslím, že bylo splněno dokonale. Drsné hlášky chvilkou lezou krkem, ale hlášky dědy byli prostě špičkové. Po akční stránce je to bída a jako horor tento snímek funguje (krev a masakr)... 6/10 =60%(14.11.2010)

• - Promítáno jako závěrečný film na mezinárodním filmovém festivalu s hororovou tématikou v Leedsu "Day Of The Dead" 7. 11. 2009. (facojurka)

• - Ve filmu hraje Čech v roli gangstera. V původním znění má i svoji českou hlášku "tak zavři ty dveře, dyť to teče až sem". Tu můžeme slyšet ve 14 minutě. (zdenda0)