Hlavním hrdinou tohoto filmu, inspirovaného skutečnou událostí, je sedmnáctiletý kluk z ulice. Michael byl jako malý odebrán své drogově závislé matce a poté vystřídal několik pěstounských rodin. Přežívá odkázaný sám na sebe, prakticky bez domova, když si ho na ulici všimne Leigh Anne Tuohyová. Dozvídá se, že chlapec je jedním ze spolužáků její dcery. Pozve ho, aby zůstal v jejich domě na noc, protože venku je třeskutá zima a on je oblečený jen v šortkách a tričku. Co začalo jako gesto milosrdenství, se změní v něco víc, když se Michael přes rozdíly v jejich původu stává součástí rodiny. Leigh Anne naráží na nepochopení u svých bohatých kamarádek. Michael musí v novém prostředí překonávat naprosto odlišné problémy, než které řešil dříve. Rodina se mu snaží pomoci, aby naplno rozvinul svůj potenciál, a to jak na fotbalovém hřišti, tak i mimo něj. S jejich pomocí a díky trenérům a učitelům může naplno využít svůj talent a stát se skvělým hráčem amerického fotbalu. (TV Nova)

viperDavid

Netuším jestli to Aaron hrál nebo je takovej normálně, ale famózní. Celému filmu tak nasadil pěkně vysokou laťku a ostatní herci byli jen taková kulisa. Plus dávám režii i kameře. 4* ()

Dado

Človek pri hodnotení filmov inšpirovaných skutočnosťou občas zabúda, že sa nehodnotia udalosti, ktorými sa filmári inšpirovali, ale v prvom rade ich spracovanie. A tu, nech už je skutočný príbeh Michaela Ohera akokoľvek zaujímavý a nepochybne aj nabitý emóciami, jeho filmové prevedenie si vyššie hodnotenie skutočné nezaslúži. John Lee Hancock sa postaral o produkt, ktorý je možno radený do žánru drámy, no nič dramatické sa počas celých dvoch hodín neudeje. Naopak scén, ktoré by sa hodili skôr do tuctovej produkcie filmára topiaceho sa vo vodách tvorivej krízy, tu divák nájde viac, než je mu milé, pokiaľ sa samozrejme nejedná o absolútneho obdivovateľa nechutného amerického pátosu. Pod vplyvom scenára plného scén umelo sa snažiacich hrať na ľudské city trpia zároveň aj herecké výkony, ktoré by sa inak dali hodnotiť kladne, no za takýchto okolností sa akékoľvek slová chvály tlačia na jazyk len veľmi často a soška Oscara pre nevýraznú a často prehrávajúcu Sandru Bullock sa tak javí ako veľmi nemiestny vtip od akademikov (aj keď v posledných rokoch podobné žarty z ich strany už ani nie sú veľkým prekvapením). Ako film zo športového prostredia celkom dobré, avšak v rukách lepšieho režiséra (a v tomto prípade zároveň scenáristu), ktorý by sa zameral najmä na dej, možno aj na úkor výchyliek pri presnom životopisnom spracovaní (aj keď ani toto sa asi udalostí, ktoré sa skutočne stali, veľmi nedržalo), namiesto tvorby niečoho, čo v niektorých momentoch pripomína skôr lacný televízny film a reklamu na úžasný americký sen, dopadlo by to pravdepodobne lepšie a určite by sa to viac priblížilo k mojej predstavu snímky, ktorej priemerné hodnotenie sa dokázalo vyšplhať nad číslo osemdesiat. Slovenský dabing sa pomerne vydaril, postavy boli obsadené kvalitnými a priliehavým hlasmi, občas však ťahá za uši preklad, alebo skôr frázy, pri ktorých si divák neznalý pôvodného znenia ani nemôže byť istý, či je to výsledok snahy o nadmernú originalitu niektorého z členov dabingového štábu, alebo samotného scenáristu filmu. (45%) ()

Sfinkter

Baví mě dramata ohledně černošské otázky, toto navíc povýšené vykořeněným jedincem a dilematem, do jaké míry lze ostatním zasahovat do života. Zasloužená Cena Akademie pro Sandru Bullock. ()

Qitek

Laciná, divákovu inteligenci urážející vydíračka nejhrubšího zrna. Ani při nedělní odpočinkové podívané nejde letlampou přimhouřit oči. Odpornej film. ()

Mairo15

Přeslazený, nechutně křesťanský a Bullock je tak patetická - WTF: Oscar??? Nominace na nejlepší film??? To nevím, na čem si porota frčela.. ()

MiCM

Extrémně poctivý film, velmi silný příběh.. Quinton Aaron na oscara taky. Takových hereckých výkonů se moc nevidí.. ()

Teebo

Vůbec jsem tomu filmu před shlédnutím nevěřil a vlastně má všechny předpoklady k tomu, aby u mě propadnul - sladký hollywoodský make-up, návrat do nevyřešené minulosti, přechytralé malé dítě, Sandra Bullock... No bránil jsem se neúspěšně, líbilo se mi to. :o) 4/5 ()

uiu

Za co dostala Sandra Bullock Oscara chápu - ztvárnit namyšlenou, ale dobrosrdečnou bohatou paničku jí šlo skvěle. Zbytek filmu je ale po dějové stránce hodně plytký a rádoby si hraje na city díky "based on the true story". Hlavní černošský hrdina moc neoslnil svým prkenným výstupem a film podle mě končí ve chvíli, kdy se měl pořádně rozjet a ukázat nám kariéru "z nuly šampionem". Průměrné drama, které nijak neoslní. ()

ivan bohatyr

Možná až moc "sladké" a příjemné, dramatických momentů sem se nedočkal, je to takové nedramatické drama. Quinton Aaron je dobrej sympaťák, tady mu to fakt sedlo a Sandra Bullock oscar zaslouženě. ()

danoo

Hoci som voči podobne „reakčným" výpadom všemožne zaujatý, Bullocková sa mi ako sexy Matka Tereza páčila. A aj keď rozumiem argumentu „bielej filantropky," nikto nemôže spochybniť fakt, že ak sa takí ľudia skutočne nájdu, svet bude lepším miestom...______PS: sympatické bolo i to, že nešla zachraňovať Afriku, ale našla niekoho bezmocného v svojom okolí. ()

KitFisto

Někomu se to může zdát povrchni( možná tomu tak je ), ale mě to oslovilo celkem dost a sežral jsem to i s naviákem. Před Bullock smekám, protože tohle zahrála uplně precizně a 100% uvěřitelně. Takovou dávku emocí jsem rozhodně nečekal. Dost americky přikrášlené, ale co už, bylo to supr. ()

lennyd

Michael Uher (Quinton Aaron) měl v životě zatím především smůlu. Vlastní matka se ho zřekla již dávno, a u žádných - státem vybraných - pěstounů se nedalo vydržet. Až jednoho dne se náhodou potká s Leigh Anne Tuohy (Sandra Bullock), která se jej rozhodne vzít do své rodiny. Svým bezprostředním přístupem si Michael získá srdce celé rodiny, a jejich stoprocentní podporu při postupu ve školním družstvu amerického fotbalu ... K filmu samotnému se asi nedá nic namítnout - výborná kombinace zábavy, sentimentu s kapkou toho poučení, ale hlavně - výborná Sandra Bullock (sice jsem málem spadl z křesla když poprvé se svým blond přelivem vešla na obrazovku, ale nakonec si mne získala), Quinton Aaron nebo Kathy Bates... Nojo, v současné společnosti je takováto adopce moderní. Udělala to Leigh Anne Tuohy, udělala to Angelina Jolie, Madonna a spousta dalších. Chtěl bych věřit tomu, že to všechny tyto dámy dělají z dobroty srdce, a nejen z nějakého rozmaru či marketingového posílení své kariéry... ()

BoncheR

Prečo dávam 5*? Lepšia otázka: Prečo by som nemal dať. Tento film bol nádhernou ukážkou toho, ako sa z obyčajného chudobného chlapca žijúceho na predmestí stal úspešný rugbyový hráč. nenašiel som nič, čo by azda tomuto filmu chýbalo. Sandra Bullock za svoju rolu dostala Oscara a musím povedať, že právom. A čo tam po tom, že tento príbeh je absolútne amerikánsky?! No a? čo má byť? Nech by to bolo aj stokrát americké, pointa ktorá z deja vzišla, stála za to. Hodnotím 9,75/10 a vrelo odporúčam. ()

Maki89

pekný film a prekvapivo dobrá Sandra Bullock.. dej síce vyznieva ako charita, ale je dobré vidieť, že aspoň vo filmoch existuje v ľudoch nejaké dobro... páčil sa mi štýl, akým bol tento film hnaný a ako sa hlavná postava dokázala dostať tam kde sa dostala...8/10 ()

Pavlínka9

Tenhle film je pro mě ukázkou toho, jak se za 3 roky od prvního shlédnutí dá razantně změnit názor :D Poprvé když jsem film viděla ještě před udělováním Oscarů jsem byla silně rozhodnuta, že bych Sandře Bullock Oscara za její výkon rozhodně nedala :D Tohle jediné zůstalo stejné :) Ale jinak pohled na film je aktuálně zcela jiný :) Ano, sladkost nadevše, ale když si člověk uvědomí, že je to inspirováno skutečnými událostmi, tak se aspoň na chvilku zamyslí...Ve filmu je od každého trochu - Michael nemá zrovna vysoké IQ, proto je pro něj život kapánek složitější, sociální prostředí, z kterého pochází, prostředí, do kterého se zase naopak dostane ze vteřiny :) Náboženská víra, sportovní prostředí, dostatek finančních i jiných prostředů a hlavně - pro mě přijatelné množství amerického fotbalu :) V tom smyslu, že kdyby ho tam bylo méně či více, bylo by to o něčem jiným :) Co se mi moc líbilo byla role malého SJ, který byl pro mě ve filmu "šampion" :D ()

Triny

A mě se to líbilo! Bylo sice jasné, jak to asi může dopadnout a některé scény se Sandrou byly trošku přehnané, ale to k tomuhle typu "amerického-patetického-podle-skutečné-události" filmu prostě patří, takže mi to nedělalo moc velký problém! Je to prostě milý, hezky plynoucí film:) ()

terunka003

Americké, křesťanské, fotbalové, rodinné, čisté a krásné a jednoduché. Pohodový film o jednom zachráněném životu. Aneb v Americe se dají splnit sny. Musíte být ale pořádný křesťan, nejlépe z americké smetánky, bílých svetříků a lodičkách i k teplákům, teda ty tepláky musej stát mraky peněz. Ale výkon Sandry, no páni, pěkná americká bitch. Až občas lezla na nervy jak všem do všeho kecala. Každopádně hezký příběh plný pozitivních bytostí a činů. ..a já když jsem takhle rázná tak slyším jen usazující komentáře. Holt nejsem tak skvělá.. ()

Diego

To je vše? Hodně jsem se těšil, ale jedinou dávku emocí, kterou jsem dostal, byla, když jsem si pustil trailer. Všechno nalinkované, naivní rádoby mini zvraty, vždycky poznáte chvíli, kdy vám má ukápnout slzička, ani jednou jsem mě nenapadlo, že by to mohlo skončit jinak než mělo. American dream jak má být s nulovou hudební stránkou. Pro mě největší zklamání letošního roku. A nakonci je vše zaobaleno morální agitkou, jak všude na světě běhají talenti, o které se nemá kdo postarat a propadají sociální deiluzi, tak go do ulic hledat nový Jordany. Hodnotím film, ne skutečnou událost, která si zaslouží obdiv celé rodiny. ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných