Hlavním hrdinou tohoto filmu, inspirovaného skutečnou událostí, je sedmnáctiletý kluk z ulice. Michael byl jako malý odebrán své drogově závislé matce a poté vystřídal několik pěstounských rodin. Přežívá odkázaný sám na sebe, prakticky bez domova, když si ho na ulici všimne Leigh Anne Tuohyová. Dozvídá se, že chlapec je jedním ze spolužáků její dcery. Pozve ho, aby zůstal v jejich domě na noc, protože venku je třeskutá zima a on je oblečený jen v šortkách a tričku. Co začalo jako gesto milosrdenství, se změní v něco víc, když se Michael přes rozdíly v jejich původu stává součástí rodiny. Leigh Anne naráží na nepochopení u svých bohatých kamarádek. Michael musí v novém prostředí překonávat naprosto odlišné problémy, než které řešil dříve. Rodina se mu snaží pomoci, aby naplno rozvinul svůj potenciál, a to jak na fotbalovém hřišti, tak i mimo něj. S jejich pomocí a díky trenérům a učitelům může naplno využít svůj talent a stát se skvělým hráčem amerického fotbalu. (TV Nova)

Brandon

Ani rok 2009 nezůstane bez své výjimečné pětihvězdy. A to především díky Sandře Bullock, která se zhostila role svéhlavé milující adoptivní matky excelentně, vůbec jsem ji nepoznával, a Quintonu Aaronovi. Už dlouho jsem neviděl tak čistý herecký projev. A to je kluk hromovitá u filmu sotva 3 roky! ()

Nyck

Překrásná Sandra Bullock, jako blondýna vypadá strašně sexy, v dojemném a pravdivém příběhu o chlapci, který obrannými instinkty dobyje svět amerického fotbalu... Tohle se povedlo, co víc dodávat. ()

Millanium

Velké překvapení a výborný výkon Sandry. Nevím, jestli si mezi ostatními herečkami oskara zasloužila, ale rozhodně se jedná o její nejlépe zahranou roli. Jinak jde o jeden z milých dojemných filmů, který se naštěstí nepřecukroval přes únosnou mez. 85% ()

vendysek

Kdo o tohle v Evropě stojí? Velké drama bez poselství. Nebo možná spíše nicotné poselství ve snímku, co si hraje na velké drama. Takových je moře i se stejně zdařilými hereckými výkony. ()

zdenny

Filmy podle skutečných událostí mám rád. Ale říkám si, má cenu natočit film o někom, kdo má teprve 24 let? A vlastně ani žádným šampionem není - ale to ten proklatý český distribuční název. Chlapec byl do NFL draftován až v roce 2009, film je z roku 2009... Tak si tak říkám, o co tady jde? A když to tak vezmu, ten film nebyl ani pořádně o M. Oherovi, byl spíš o tom, jak máme pomáhat bližnímu svému. Což je sice pěkné, ale třeba já mám dvě děti, průměrný plat a určitě nemám na to si domů vzít mladého bezdomovce, šatit ho, živit ho a pak mu ještě koupit fakt drahé auto. A na to, aby to opravdu dost zvedlo sociální cítění diváků, to nebylo dost syrové. Bylo to takové moc pěkné, skoro žádný zádrhel. Škoda, potenciál tam určitě byl. PS: A Sandře tu cenu přeji, i když si myslím, že tak jako dost jiných oskarových ohodnocení je i toto trochu "zpolitizované". http://en.wikipedia.org/wiki/Michael_Oher ()

Tereza666

Nádherný příběh. Tak dojemné. Jen pouhý pohled na Michaela ve mě vyvolal takovou vlnu emocí a citů až se mi z toho asi splašily hormony. Krása .-) ()

Brain-D

"Potřebuju pořádně obejmout". Ze začátku to bylo opravdu pěkné, ale začlo to být okaté. Ale jelikož je to podle skutečné události a mělo to spoustu svých +)))) ()

Andreas83

Dobře natočený skutečný příběh o tom jak chudý a hloupý Hoza ke štěstí přišel,Celkem jsem tomu uvěřil a nikde jsem necítil podlézavost a přehnanou americkou hrdost kterou jsem čekal, nenuceně jsem zhlédl a musím uznat je to povedený kousek, Sandra opět skvělá. ()

MIGHTTREE

Sportovní filmy jsou dle mého nejhorší možnou tématikou. Nebo se pletu? U tohoto snímku asi ano i když zde jde především o úplně něco jiného než je jenom sport. Sandra je zde krásná a sympatická. Nevím proč, ale filmy podle skutečných událostí jsou přece jenom lépe napsané než ty zcela vymyšlené, ale to se asi zase jenom pletu. ()

Ceres

Americký fotbal? Hm...asi těžko překoná Any Given Sunday, no nakonec se z filmu vyklubalo docela něco jiného a jsem veeelmi rád, i když je některými filmu vytýkána jeho typicka americkost, mě film neskutečně sedl, možná i danou náladou, kdy jsem film sledoval sám po třetí hodině v noci. Sandra překvapila určitě, ale víc neznámý Quinton Aaron. Filmu se dá vytknout pár věci, ale to, že dokázal pohladit mé srdce, to už něco znamená. ()

Sany33

Vynikajúce herecké výkony vykresľujúce skutočný príbeh, pri ktorom nikto nezostane ľahostajný. Krásny príbeh ako sa dá aj vďaka šťastiu vyštverať z úplného dna na úplný vrchol. Jedna z najlepších drám akú som za posledné obdobie videl a aj preto sa prikláňam k 97% v žánri dráma absolútne super. A len tak na okraj Sandra je pani herečka :) ()

lykan9

Zrození šampiona je za mě nejlepší film se sportovní tematikou a zároveň nejlepší životopisný film, co jsem dosud viděl. Přičemž jsem ho viděl už asi 10x. Sandra Bullock si rozhodně Oscara za svůj výkon zasloužila, protože v roli Leigh Anne Tuohy byla úžasná. Tento film chytá za srdce a plný emocí, přičemž divák nemá pocit, že je mu tento pocit podáván násilím. Není nic, co bych vlastně tomuto filmu vytknul a budu se moc rád k němu vracet, abych si zlepšil náladu a nechal zvlhnout své oči dojetím. ()

svobik

Místy až příliš hřejivé, na konci nepříjemně patetické, po většinu času ale velice kvalitní. Bullock na své poměry nebývale kvalitní, v objektivním měřítku však pouze snesitelná, její nominace na Globus tedy budiž pouhým výsměchem. A i když se v maskérně hodně snažili, její odpudivost nezakryli ani pod pěti kily make-upu. Celkově však spokojenost, i když mám pocit, že si na ten film za pár let (kromě pár fotbalových fanoušků) nikdo nevzpomene. 7/10 ()

ghatos odpad!

Můj nejstrašnější filmový zážitek v roce 2009. Bylo nebylo - bohatá, dokonalá, vystajlovaná, tvrdá, něžná, báječná, štíhlá, úchvatná s vírou v křesťanskou morálku nalíčená jako prostitutka Sandra Bullock pochopila, co je to být správným křesťanem. Potkala chudého, nedokonalého, špatně oblečeného, měkkého, citově zabržděného, nezábavného, tlustého, černého chlapce. Měla bohatého manžela. Stupidní submisivní loutku, která jí všechno odkývala. Sandra chtěla moc mocinky domů chudého kluka, a tak ji dovolil novou hračku. Nejsmutnější je, že popis není nadsazený. Důkazem budiž závěrečná dramatická zápletka, kde dotyčná paní zjistí, co udělala za chybu. Vidět ztělesnění dokonalosti, jak je perfektní máma (děti jsou vzorné), jak výtečně poradí trenérovy, jak se nebojí gangstrů...tohle je ultimátní zážitek. Samotný film je vlastně absolutně vyprázdněná glorifikace a stavění pomníčku pár lidem. Bylo tam tolik zrůdnosti. Recitace kombinovaná s motivační řečí tatínka, nalezení nového bílého bratříčka, trenér se svým projevem před učitelským sborem, modlení rodinky na díkůvzdání....je to nekonečná řada. Dialogy jsou totálně o ničem. Dynamika scénáře je nulová. Herecké výkony...to byla parodie. Mám podezření, že film si zaplatila nějaká křesťanská organizace. Takovou naivní propagandu jsem dlouho neviděl. Když jsem viděl hrát tým křižáků americký fotbal, tak jsem dostal chuť poskládat tým husitů. Někteří chodí i sem a myslím, že by se rádi přidali :) ()

Gazi

Sandra by za svůj výkon zasloužila plné hodnocení, ale film byl na mne trošku až moc americký... Každopádně, ale doporučuji, moc příjemné pokoukání. Sandře by Oskar mooc slušel! ()

Krosmen

Jasný plný počet. Kritici americkýho klišé, nechť si pustí něco jiného. Jak už tady dost lidí napsalo splnění amerického snu. Ale v tomhle jde především o důležité spojení - podle skutečné události. Příběh dojímá po celou dobu a místy se snad zdá i dost jednoduchý, větší hloubka by se určitě dala zapracovat. Sandra je skvělá, ale upřímně musím jedním dechem dodat, že na Oscara to nevidím, i když bych jí ho přál. ()

JoseBenes

Typická americká sračička na city, víc klišovitější to být nemohlo. Ale je to podle skutečného příběhu a Sandra Bullock...té toho Oscara klidně donesu z Českých Budějovic pěšky. Na její věk opravdu nevím, jestli jede o mistrnou práci maskérů, ona totiž zastíní svou krásou mnohem mladší herečky a každý pohled na ni si užíváte. Ona film táhne jako pedantská křesťanská máma a bez ní by ihned zapadl mezi ostatní sladkobolné příběhy. Přesto onu "amerikanizovanost" moc příjemný snímek, Big Mikeovi jsem fandil hlavně v první polovině, když si budoval vztah se svou novou rodinou. Jak došlo na fotbal, šlo to z kopce, ale zapůsobil na mě Mikeovo úryvek z eseje o vojácích jdoucích na smrt (pouštěl jsem si ho několikrát, smyslu moc nemá, ale je působivý) a závěrečné titulky. ()

Bagr_007

Neskutečně trapná přehlídka amerických hodnot a křesťanských žvástů, ze kterých je mi zle, s extra porcí těch největších filmových klišé. Ale... vůbec vlastně nechápu proč, ale když jsem si zrovna rukou nemlátil do hlavy, tak jsem se skutečně dobře bavil a nuda nedorazila ani na minutu. To ale vůbec nic nemění na tom, že nechápu nominaci na nejdůležitějšího Oscara, nechápu vyzdvihování výkonu Sandry Bullock a nechápu vysoké hodnocení zde. NECHÁPU! ()

Mr.Dogman

Český název je trefný. Opravdu se díváme na zrození šampiona, a to velmi příjemným způsobem. Se všemi neúspěchy i úspěchy, se všemi ztrátami a dary. Je to až moc americké, ale i tak, je to reálné. Sandru Bullock jako Leigh Anne jsem si oblíbil. Je to rázná žena, která ale miluje svou rodinu. Ze začátku jsem ji ale opravdu nemohl vystát. Sandra ji prostě zahrála perfektně. Blinde Side je oscarový film, který ale není v přímce ostatních oscarových filmů Zaplať pánbůh za to. Aspoň jednou za čas. ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných