Hlavním hrdinou tohoto filmu, inspirovaného skutečnou událostí, je sedmnáctiletý kluk z ulice. Michael byl jako malý odebrán své drogově závislé matce a poté vystřídal několik pěstounských rodin. Přežívá odkázaný sám na sebe, prakticky bez domova, když si ho na ulici všimne Leigh Anne Tuohyová. Dozvídá se, že chlapec je jedním ze spolužáků její dcery. Pozve ho, aby zůstal v jejich domě na noc, protože venku je třeskutá zima a on je oblečený jen v šortkách a tričku. Co začalo jako gesto milosrdenství, se změní v něco víc, když se Michael přes rozdíly v jejich původu stává součástí rodiny. Leigh Anne naráží na nepochopení u svých bohatých kamarádek. Michael musí v novém prostředí překonávat naprosto odlišné problémy, než které řešil dříve. Rodina se mu snaží pomoci, aby naplno rozvinul svůj potenciál, a to jak na fotbalovém hřišti, tak i mimo něj. S jejich pomocí a díky trenérům a učitelům může naplno využít svůj talent a stát se skvělým hráčem amerického fotbalu. (TV Nova)

kollma

Podle příběhu by tenhle film měl být proti rasismu, ale ve skutečnosti je nejvíc rasistický, co jsem za poslední dobu viděl. Oslavuje Američany, křesťany, bělochy a republikány, všichni ostatní jsou podle filmu špatní. ()

Platom

Jak nejlépe natočit film o vycházející hvězdě amerického fotbalu? Tak, že děj nebude pojednávat ani tak o sportu, jakožto spíše o šanci, kterou dostal jeden velký černý kluk z chudinské čtvrti bez jakéhokoli zázemí. Film je adaptací skutečného příběhu, ale je spíše novodobou fotbalovou popelkou. Téměř pohádkový film o dobrosrdečnosti, vůli, rodině a již zmiňované šanci je příjemným a optimistickým snímkem, který má tendence kdekomu vnuknout kapku šlechetnosti, ale jeho stopáž mohla být jen o málo kratší. Na můj vkus to sem tam tak trochu dře, ale těch "hluchých míst" není naštěstí mnoho a já hodnotím silnějšími 3* ()

kailik

Vzdy kdyz koukam na nejaky biograficky film a nebo film podle skutecnych udalosti, tak me pokazde totalne dostane a mam sto chuti si ho pustit desetkrat dokola. Tenhle film neni zadnou vyjimkou, tak dojemny pribeh jsem nevidel pomerne dlouho. Do teto chvile sem snad nikdy nedokoukal zadny film az do zaverecnych titulku, tento snimek se postaral o opak. Ten pribeh me vtahl tak, ze jsem si ve 3/4 filmu filmu rikal, at to ma dvakrat delsi stopaz. Z mojeho pohledu dokonale zrezirovany pravdivy pribeh, ktery musi dostat uplne kazdeho. Ale je taky jasny, ze se tomu da vytknout kvanta veci, jeste aby ne ze, od prehnaneho americkeho pojeti az ke konverzacim, ze kterych vam pride ze tvurce proste chce aby ste ted uronili slzu a zacali Michaela strasne litovat. Kdybych mel byt tak kriticky, tak jdu s hodnocenim rapidne dolu, ale neni proste krasa si vychutnat snimek bez toho, aniz by sme hledali chyby a vady ktere film ma?Tenhle snimek me utvrdil v tom,. ze ano. A take samozrejmne musim zminit neuveritelny vykon Sandy Bullock, priznavam se, ze do teto doby, jsem patril k lidem, kteri Sandru nejak moc nemuseli. Tenhle vykon me fantasticky bavil a od ted budu na pani Bullock koukat jinyma ocima, ocima obdivovatele. Snimek vrele doporucuju vsem co milujou tuhle tematiku, tenhle snimek za to stoprocentne stoji. Jo a abych nezapomnel, herecky vykon toho prcka byl fantastickej, celkem se divim, ze ho tu lidi moc nezminujou. Lidi co hodnotili dva a nize musej mit zahorklej zivot, kdyz tohle poslou do propadlin podprumernych snimku. ()

Gerrard8

Tento film vo mne zanechal krásny zážitok. Stále som čakal, že to bude o rugby stále a stále a až na konci filmu som pochopil, že hlavnou pointou tohto filmu nebol len rugby, ale životný príbeh Michaela, ktorý má až nadpriemerne dobré srdce a 98 percent z ochranných inštinktov. ()

Wawer

Potěší, možná i dojme, a pak zase vyšumí. Filmařina je to nadprůměrná, herecké výkony také, trochu je z toho cítit antirasistický podtext a opěvování křesťanské morálky. Příběh je to ale sympatický, takže byť se místy krapet vleče, kouká se na to dobře. Vazba na skutečného Michaela Ohera to jen stvrzuje. Horší 4* ()

jarvis

naprosto souhlasím s Civalem (btw, chlape, moc hezky podáno:)). čekala jsem sice opět lehce kýčovité drama, u kterého budu slzet a zároveň si připadat jako lepší (rozuměj k-rasovým-menšinám-přece-tak-tolerantní) člověk, ale taky jsem doufala v alespoň nějaký náznak zápletky. tady nějak vůbec nebyla. prostě to tak pěkně americky plynulo, nezapomnělo se několikrát zdůraznit, že jsou všichni velcí křesťani... a i přes místy docela hezkou snahu o nepřehrávání pro mě Sandra Bullock zůstane herečkou s jedinou opravdu výborně zahranou rolí, a to v Crashi. ()

Mallyyy

Já prostě mám slabost na americké filmy podle skutečné události a tenhle není vyjimka právě naopak je u mě v TOP! Skvělá Sandra Bullock má zas po nějaké době skvělý film pověšený na zdi. Lily Collins je kočka. ()

jandula00

Teda klobouk dolů před touhle rodinou, na to bych fakt neměla. Jinak příjemná podívaná, jako film na večer dobrý, ale asi si z toho žádné morální ponaučení (typu pomáhej negramotné menšině) neodnesu..Celá ta zápletka mi v našich krajích přijde tak nepravděpodobná, že se mi ani nějak nechce věřit, že je to podle skutečné události. Na druhou stranu se mi líbil výkon Quintona Aarona, tomu jsem tu demenci docela uvěřila. Skvělý výkon Sandry Bullock si myslím také stojí za povšimnutí. Takovou megeru bych být chlapem doma asi nechtěla :) ()

kamigava

Tak příjemný film o vzestupu opuštěného černocha, který mě sice zaujal, ale něco bych filmu vyvrátil. Je plno filmů, které sledují pád a povstání sportovní hvězdy. Tenhle je ale trochu jiný. Sandra Bullock hraje milou pěstounku, která se ze soucitu ujme neznámého chudáka a pomůže mu se postavit na vlastní nohy. Přijme ho mezi svou rodinu do svého sídla, dá mu šaty, jídlo, vzdělání a nakonec z něj udělá profesionálního ragbistu. Zní to neuvěřitelně na to, aby to bylo skutečné. Člověk má ale někdy opravdu štěstí v životě, že se mu život obrátí naruby. Nevím, zda i ve skutečnosti vlastní Tuohovovi řetězec rychlého občerstvení Taco Bell. Taky by mě zajímalo, jestli tam sami také jedí. Ve filmu Sandra přinesla domů pár kelímků s kolou. Já bych se styděl provozovat něco takového a ještě nepřímo podporovat rozvoj obezity a cukrovky mezi věřejností. To sakra nikdo nevidí? Všechno je to jen byznys a lidi udělají pro prachy všechno. Sandře to ve filmu celkem sekne na to, kolik jí je let nepatří do starého železa. Kostymérky si s ní očividně vyhrály, protože skoro každou scénu má na sobě jiný kus oblečení. Celkem film ujde, a je o to zajímavější, že je podle skutečnosti. Bez ní by to nepůsobilo tak věrohodně. Dál už mě přestává bavit, koukat se na překrásný americký sen, který je také hodně materialistický. Veselá milá rodinka s dětmi, které půjdou na Yale, dál samá práce, koníčky, koukání na tv, luxusní bydlení a další věci, které tvoří tento naivní sen. To už vidíme skoro v každém americkém filmu. Nic proti Hollywoodu, ale je s tím otravný. ()

Lapacka

Dojemný americký sportovní film s tématikou a příběhem, jaké mám rád. American dream se pro jednou může týkat i černého chlapce z předměstí. Vtipné je, že hlavní hrdina tohoto filmu je skutečně úspěšný sportovec a to je možné si snadno dohledat na wikipedii: http://en.wikipedia.org/wiki/Michael_Oher Snad u jeho příběh a americký sen vydrží i nadále. ()

simon84

Nadhernej film. Dostal jsem se k nemu s 9 letym zpozdenim, ale naprosto me nadchl. Pripravte si kapesniky, budete je potrebovat. Pritom to neni nucene dojeti, ale fakt mile. A nejlepsi na tom je, ze to je pravda. A navic rok po natoceni zakoncene tim nejlepsim moznym zpusobem... Ale to si uz najdete na wikipedii. ;-) ()

djfun

Jak dobráckej polomentální čokoprosťáček v růžovoučkém americkém snu k nechutně šťastné a zazobané bílé rodince přišel... Pro mě spíš zlej sen, včetně "politicky" korektního Oscara pro Sandru Bullock. ()

Axident

Vlastně je to klasická, americká "pohádka", slaďáček, kterak veliký černoch z okraje společnosti slávy, vzdělání a lásky došel díky báječné rodině zazobaných manželů, kterým nebyl jeho osud lhostejný. Věc druhá je, že to vše skvěle funguje, Sandra Bullock je coby rázná a sebevědomá matka skvělá, Obtloustlý Aaron vás chytne, že by mu člověk hned dal pěťák a fandíte mu a modlíte se, aby to špatně nedopadlo a i zbytek ansáblu a příběhu je zatraceně poctiivý! Takže vás nenechá pochybovat. Navíc celé dle pravdivého příběhu, co víc amíckého si přát? :o) U mě dobrý. ()

issoumaila

The Blind Side je dráma o bielej žene, ktorá sa ujíma Afro-Američna "Big Mikea" študenta strednej školy bez akého koľvek ekonomického či sodiálneho zázemia. Ozaj originálny námet a navyše podložený skutočnou udalosťou. Nadľudksý herecký výkon Sandry Bullock (od filmu Návrh som v nej našiel herecký potenciál do vtedy pre mňa len béčková "sliepka"xD). Dúfam, že teraz našla práve ten filmový smer, ktorým sa bude uberať. A navyše sa Sandre dostalo nominácii na Oskara a Zlatý Glóbus, ktorú ako herečka v hlavnej úlohe nakoniec bezkonkurenčne vyhrala. Zaslúžene. Ide bez pochyby o autentický a súcitý príbeh. Filmy podobného formátu v luďoch zanechávajú tie najhlbšie pocity preto ani u The Blind Side tomu nieje inak. Osobne by som tu nehľadal žiadny športový kontext. Ide úplne o niečo iné.;) 10/10 ()

Wargoo

Veľmi milé prekvapenie. K snímku som sa úprimne dostal hlavne kvôli oscarovej nominácií Sandry - uznávam, že oprávnená, konečne sa zaradila do špičky, ku ktorej právom patrí. Obrý predstaviteľ pre mňa jednoznačne veľkým pozitívom, skvele emotívne ovládnutie mňa, ako diváka, a stalo sa mi, že som sa mnohokrát mimovoľne a nekontrolovateľne usmieval od ucha k uchu. Dráma ani nie, skôr pravdivý rodinný film s menšími prvkami komédie, pretože keď som videl tie obranné zákroky toho obra, plus vtipné situácie z prostredia ústrednej rodinky, tak sa nedalo nepousmiať. Finálne autentické fotografie plus videá len podtrhujú autentickosť celého príbehu, a poviem vám, to hovado čiernej pleti sa nemalo prečo hnevať, keď mu hovorili "BIG MIKE", lebo on bol ozaj BIG... 5***** a 84,034 % ÚŽASNÉ !!! ()

*Colorado

Moc pěkné a dojemné a hlavně nabité pozitivní energií. Fakt, že je stavěno na skutečných událostech člověka příjemně překvapí, neboť alespoň v mém případě mi udělalo radost, že tam, kde by člověk měl hledat pomoc, ale popravdě by ho to nikdy nenapadlo, se mu jí dostane. Film má výbornou atmosféru a jestli jsem se někdy o Sandře Bullock zmínil ve zlém (co se jejího herectví a výběru rolí týče), tak to beru zpět, protože tady předvedla vynikající výkon, klobouk dolů. ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných