Ve Francouzské Polynésii došlo vinou pokusných jaderných explozí k silnému ozáření. Po nějaké době je napaden japonský tanker neznámým obrovským netvorem. Mezitím je mladý americký biolog Niko Tatopoulos, expert v oboru vlivu radioaktivního záření na živé organismy, povolán ministerstvem vnitra k naléhavému úkolu. V Panamě byly totiž objeveny obrovské stopy neznámého veleještěra. O případ napadené lodi se začne zajímat záhadný Francouz Philipp Roaché, který tvrdí, že zastupuje pojišťovnu. Niko si myslí, že jde o nový druh živočicha, který vznikl mutací, a jeho vyjádření se dostane i na televizní obrazovky, kde ho zahlédne bývalá snoubenka, snaživá reportérka Audrey. Vypukne panika, obrovský, téměř stometrový netvor vstoupí do ulic New Yorku a ukryje se v metru. Na Nikův návrh je navezena na blízké náměstí obrovská hromada ryb, která netvora přiláká. Audrey, která Nika vyhledá, se zmocní tajných záznamů a sestříhá z nich reportáž, kterou se pokusí proslavit. Na scéně se opět objeví Roaché. Ve skutečnosti je agentem francouzské tajné služby a má za úkol Godzillu zabít. Uvnitř slavné Madison Square Garden čeká muže děsivé překvapení v podobě téměř dvou set vajec, z nichž se začínají líhnout malé Godzilly. Niko se pokusí upozornit na nebezpečí, které hrozí lidstvu, a snaží se s agentem, Audrey a kameramanem Victorem uniknout hladovým mláďatům. (TV Nova)

George.Camel

Godzilla ... Godzilla ... film se mi líbí, triky jsou výborné, zvukové efekty také, jen se na film musíte dívat z pohledu roku, kdy byl natočen a ne očima dnešních tvůrců a triků v Avataru. Technologie je mnohem dál, proto je Godzilla na rok svého vzniku dokonalá. A hvězdička navíc pro Jean Rena. ()

Idealista

Paráda ! Béčko jak sviňa za áčkové peníze ! USA zase v ohrožení , jetě že tam byl vědec a vojáci z Francie jinak zbohem světe ( ano padne USA , padne celý svět - to nevíte ? ) . Plusy - dechberoucí triky , M. Broderick , J. Reno , humor , finále ve kterém vjedou autem do chřtánu bestie - zároveň jsem se bál a smál ! Mínusy - délka , název - z původní verzí to nemá nic společného . ()

moviepill

V podstate je to priemerný remake s celkom slušnými vizuálnymi efektami, ale neponúka to nič viac. Ani nejakú hlbšiu myšlienku. Ale za Rena a tú scénu s kameramanom dávam to čo dávam. 3 a 1/2*. ()

Reproduktor

Postupný vývoj v zábavnosti: 12let-> Jsem nadšený, 15-> No šlo to, 18let-> Bože tebe si radši už nikdy nepustím, aby hodnocení nešlo ještě víc dólů. A teď bez nadsázky: Parodie je to výtečná, tím to končí. Takže pokud si to chcete pustit, tak zdar a sílu a pokud ste to už viděli, tak zdar a nepouštěj si to. ()

Ereniss

Když jsem byla na základní škole, Godzilla byla pro nás nutností.Faktem je, že nyní v dospělosti jsem ji neviděla ani jednou, evidentně nadšení vyprchalo společně s dětstvím. Každopádně stále je to film, který dokáže vyplnit mezeru v sobotním večeru a dokonce i pobavit (ano, funguje dobře i jako komedie:) A abych nezapomněla: hvězdička navíc za úžasnou písničku od Foo Fighters, která se objevila na soundtracku. ()

YUI

Doufám že R. Emmerich nechystá pokračování. Solidní podíváná, ale od režiséra takového formátu bych čekal film o několik stupňů výše. ()

capik25

Kdo tenhle film bere vážně, nemůže dát, upřímně, víc než 1-2 hvězdy :) Kdo se ale chce pobavit a užít si dvě hoďky pěkný americký zábavy (ačkoliv nejzábavnější je asi stejně Jean Reno), pro toho je tenhle film jak dělaný. Viděla jsem ho asi tisickrát a zatim neomrzel. ()

Lajty

Dost nechápu tak nízké hodnocení...na tu dobu to byl trhák a pro mě je to trhák doteď...ať si každý říká co chce, ale mě se to líbí. Hlavně Jean Reno tento film drží. ()

swinevenca

Emmerich tomu filmu asi hodně věřil, když si nechal na konci otevřený vrátka pro pokračování. Já jsem to poprvý viděl ve věku, kdy mě padající Chrysler a všechno to ostatní hodně bavilo, ale každej jednou dostane rozum. Tři hvězdy asi z nostalgie na ty léta, za Rena a těm efektům taky něco. ()

route60

Prvních dvacet minut je fain ale potom následuje jedna horší scéna za druhou a můžou za to frantíci proto taky jich ta ještěrka pár sežere a amíci jsou spokojeni. ()

michaux

skutocne je to parodia, ale bohuzial nezamerna a nezvladnuta - patos sa mina ucinkom, tlacenie na hranu film iba zosmiesnuje, matthew broderick uteka a kraca ako batola s plnymi plienkami, co je aspon v sulade s celym jeho hereckym vykonom a odkazom, neunosna miera faux pas nielen realizmu ale aj filmoveho a scenaristickeho remesla (ako napr. televizny reporter prichadza o kamery len taky fukot, ale vzdy niekde zo zadneho vrecka vytiahne dalsiu... strielame si hura-system po celom obyvanom meste plnom ludi ako keby sa nechumelilo, budova-nebudova, mesto nech si kludne lahne popolom a jastera vyzenieme bez akejkolvek strategie a premyslenia...) a kedze film u mna spada do podkategorie "odpad", moje dve hviezdicky si zasluzia vysvetlenie a odobrenie: jedna je za krasnu, uzasne prevedenu a presvedcivu scenu umierania gojiro-plaza - aj ked kratka, ale poctiva filmarska scena s emocnym vyznenim, a druha je za jeana rena a francuzsku kavu. ten pan si udrzal odstup a respect. budem rad, ked ho budem moct vidat v lepsich filmoch ako je wasabi a tento radoby pokus o zaplnenie kin. --- dva zaujimave momenty: este pocas zivotnosti dvojiciek spominat utok na WTC (ktory skutocne pride o tri roky neskor) a presne ku datumu, kedy pisem hodnotenie: hommage cerstvo zosnulemu tonymu scottovi v scene, kde jean reno kontroluje upravenost svojej vysadkovej skupiny a odhali vojaka, ktory pod prilbou nosi scottovu ruzovu baseballovu siltovku :) ()

LordMack

Nojono, já tenhle film měl vždycky jako největší megahit a vždycky se mi líbil. Co je na něm špatného? Že jde o remake? Ale no tak. Je perfektně zpracovaný. A že je to hodněkrát přehnané (to s tím plazením pod zemí jsem nepobíral ani já, plus pár dalších věcí)? Na to si musíme připomenout, o čem ten film je:) Na čtyři hvězdy jde i díky soundtracku a skvělým efektům (které mě ale trochu zklamaly u pronásledování godzilly helikoptérama).A fandil jsem teda Godzille. ()

infernet

Čím víc ryb, tím víc příšer. Aneb kdo rozhoduje, jak má vypadat a chovat se obluda, co došla až do New Yorku? Náhodou, Roland to vůbec nepodělal, naopak! A i když je to drahně let, co jsem to viděl v kině, i po následujícím shlédnutí to ani náhodou není tak hrozné, jak naznačuje zdejší hodnocení. Minimálně úvodní titulková sekvence s dunivou hudbou Davida Arnolda je skvělá. ()

davistercz

Nápad je originální, ale zpracování je na houby. Ve filmu se občas objevují debilní rozhovory,které nedávájí vůbec smysl. Pro mě to bylo osobně zklamání. Čekal jsem víc. ()

HellFireFery

Nechápu tak nízké hodnocení tohoto megafilmu! Pro mě je to špička sci-fi filmů v devadesátých letech. Perfetkní obsazení, napětí, monstrům a grandiózní závěr! ()

kacir

Videl som to pred 15 rokmi a bol maximálne spokojný. Aj keď si tento film už tak rád nepozriem, nebudem mu dávať nižšie hodnotenie, len preto, že nové filmy sú s lepšími efektami. Však to bola komédia :-) ()

Hruskovice

AMERICKÁ pohádka pro americké DĚTI... Nejvíc mě štvali pasáže, kdy Broderick jako "zkušený" vědec cokoliv komentoval a bylo to jako kdyby zvracela nemocná panda... No celkově dialogy v tomto filmu jsou totálně o ničem... 2/5 za to že to příroda někdy může hezky natřít tzv. pánu tvorstva... ()

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

26.08.2020

Studio Sony zakoupilo práva na adaptaci komiksu The Kaiju Score, který je popisován jako film Quentina Tarantina odehrávající se někde v koutě filmu o Godzille. Konkrétně se děj točí kolem loupeže,… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze