Ve Francouzské Polynésii došlo vinou pokusných jaderných explozí k silnému ozáření. Po nějaké době je napaden japonský tanker neznámým obrovským netvorem. Mezitím je mladý americký biolog Niko Tatopoulos, expert v oboru vlivu radioaktivního záření na živé organismy, povolán ministerstvem vnitra k naléhavému úkolu. V Panamě byly totiž objeveny obrovské stopy neznámého veleještěra. O případ napadené lodi se začne zajímat záhadný Francouz Philipp Roaché, který tvrdí, že zastupuje pojišťovnu. Niko si myslí, že jde o nový druh živočicha, který vznikl mutací, a jeho vyjádření se dostane i na televizní obrazovky, kde ho zahlédne bývalá snoubenka, snaživá reportérka Audrey. Vypukne panika, obrovský, téměř stometrový netvor vstoupí do ulic New Yorku a ukryje se v metru. Na Nikův návrh je navezena na blízké náměstí obrovská hromada ryb, která netvora přiláká. Audrey, která Nika vyhledá, se zmocní tajných záznamů a sestříhá z nich reportáž, kterou se pokusí proslavit. Na scéně se opět objeví Roaché. Ve skutečnosti je agentem francouzské tajné služby a má za úkol Godzillu zabít. Uvnitř slavné Madison Square Garden čeká muže děsivé překvapení v podobě téměř dvou set vajec, z nichž se začínají líhnout malé Godzilly. Niko se pokusí upozornit na nebezpečí, které hrozí lidstvu, a snaží se s agentem, Audrey a kameramanem Victorem uniknout hladovým mláďatům. (TV Nova)

C0r0ner

To slabší z produkce Rolanda Emmericha. Především mi vadil dvousetmetrový leguán, který je bez problémů schopný se schovávat po New Yorku a vrtat tunely v zemi. Pomyslná třešnička na dortu je zničení Apache, když na něj Godzilla zaútočí ze zálohy. To abych se začal bát chodit do zoo do pavilonu plazů, aby na mě tamní leguáni taky nepřichystali nějakou smrtící past. 50% ()

Flynn

Přeplácaná podívaná filmových triků, která místy připomínala spíše počítačovou hru než film. Docela velké zklamání, čekal jsem trochu více. ()

Fallen_One

To je zase keců jak je film špatnej...já nevím jak ostatní, ale já se náramně bavil. Skvělá Godzilla, Matthew Broderick a Jean Reno. ()

agathon

Ale jooo, až na sekvenci, v které se Godzilla vleze jakoby nic do newyorského podzemí, leze si potichoučku polehoučku městskými tunely žádný z vojáků, kteří po ní tamtéž pátrají o ní nezavadí pohledem.... a pak až na celý ten závěr vykrádající Jurský park (z každého dílu něco)... a na herecký "výkon" té kudrnaté kočky... A na manévry ponorek v hudsonském přístavu... No vlastně je celý ten film neuvěřitelně stupidní, ale trikově i rytmicky stojí za to. Ó, chtěl bych měřit sto metrů a proběhnout se New Yorkem! ()

PavelVanekArt

Pro mě TOP film mládí,takže ***** jinak to nejde. Na tu dobu perfektní efekty, námět, zvrat, soundtrack, vše v jednom. Paráda. Dnes už je film o poznání horší, ale pro mě srdcovka. ()

laik_60

videné v komerčnej telke, a telka veru filmy s vyššou preferenciu moc neovplýva. Nebolo tomu ani v prípade Godzilly. V obsahu k filmu" sa píše " Armáda Spojených států je bezmocná a záchrana lidstva nakonec spočine na bedrech mladého vědce Nicka Tatopoulose " ... tak teda slávna emerikanarmy to nedokáže ??? Blbôstka na entú !!!! Scenárista si veru mohol inšie vymyslieť a nie strieľať po takom monštre gumipuškami. :( ()

Juto

Tento film mal vynikajúce špeciálne efekty a celkom slušnú dejovú líniu. Zvukový dizajn je vynikajúci a soundtrack s filmom funguje dobre. 7/10 ()

emo

Veľké sklamanie. To je asi najvýstižnejšia charakteristika tohto ambiciózneho projektu. Vďaka neprimeranej dĺžke stráca film na tempe a upadá do nudy. Nezachránil to ani skvelý Jean Reno, ani kvalitné efekty. ()

WolfR

Více už z toho asi vyždímat ani nešlo. Emmerich natočil film o velké ještěrce, která devastuje New York. Průměrná, ale velmi zábavná záležitost. Jeana Reno, dělající si srandu z Američanů, berte jako bonus, 3 hvězdy. ()

majo25

Aj po rokoch upútajú bombastické efekty. Aj ked sem-tam ide logika mimo a neškodilo by menej toho humoru, napriek 2 a 1/4 hodinám nenudí. Hodnotenie: 70% ()

BoXBe

Jediný Emmerichův film, který se trochu vymanil ode Dne nezávislosti, propojil se se zvučnými hudebními ikonami, navázal na funkční žánr dinosauřích monster ve Sielbergovském duchu, vyslal do světa nabušené trailery a zaplnil kina. Kvalita kulhá, ale dojem je výrazný.  O 30 minut kratší verze by světu dala možná i lepší zážitek. ()

otík

Slušná zábava, co taky od Emmericha jiného čekat. Nic moc příběh, bomba triky s bombastickou godzillou, nic moc herecké projevy a slušné adrenalinové tempo. Prostě volím zlatý střed. ()

Flyer

Pamatuji se na mohutnou reklamní kampaň ohledně tohoto filmu. Po jeho zkouknutí musím říct, že se jedná o slušnou blbost postavenou jen na demolici města obrovskou obludou a na chvílích hrozné nudy. ()

tom88

Musím povedať, že keď som bol menší, bol to môj najobľúbenejší film a videl som ho okolo 70 – 80 x. Teraz už samozrejme nieje, aj keď do nedávna ešte bol. Je to typický popcornový film, kde veľké ožiarené monštrum ničí mesto New York a snaží si nájsť svoje útočisko, pričom armáda doňho buší svojimi raketami a modernými zbraňami hlava nehlava. Vadí mi tu, ale množstvo hlášok, ktoré začnú časom liezť pekne na nervy. Hlavne keď ich používajú v tých vážnejších chvíľach alebo ako si veselo vtipkujú keď ide všetkým o život. Jean Reno je celkom slušný herec, ale tu ma nejak nepresvedčil a o Broderickovi som si dlho myslel, že je dobrý herec, ale asi som sa mýlil. Hank Azaria je sem tam dosť trápny ako všetci ostatní (možno je to aj tým, že som to videl tak veľa krát).Celkovo ma Godzilla dosť potešila jej veľkosťou, vizuálom a cool akciami počas celého filmu. Ja som sa bavil kráľovsky aj keď viem, že je to priemerný film, ale u mňa je to aj napriek všetkým chybám, stupidnostiam a trápnostiam za 80% ()

wendelin9

Tenhle film bych rozhodně nezařadila mezi thrillery, ale spíše ke komediím (nebo spíše parodiím ???)... Nicméně je to klasika, takže zlatá střední cesta je myslím tak akorát :) ()

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

26.08.2020

Studio Sony zakoupilo práva na adaptaci komiksu The Kaiju Score, který je popisován jako film Quentina Tarantina odehrávající se někde v koutě filmu o Godzille. Konkrétně se děj točí kolem loupeže,… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze