Ve Francouzské Polynésii došlo vinou pokusných jaderných explozí k silnému ozáření. Po nějaké době je napaden japonský tanker neznámým obrovským netvorem. Mezitím je mladý americký biolog Niko Tatopoulos, expert v oboru vlivu radioaktivního záření na živé organismy, povolán ministerstvem vnitra k naléhavému úkolu. V Panamě byly totiž objeveny obrovské stopy neznámého veleještěra. O případ napadené lodi se začne zajímat záhadný Francouz Philipp Roaché, který tvrdí, že zastupuje pojišťovnu. Niko si myslí, že jde o nový druh živočicha, který vznikl mutací, a jeho vyjádření se dostane i na televizní obrazovky, kde ho zahlédne bývalá snoubenka, snaživá reportérka Audrey. Vypukne panika, obrovský, téměř stometrový netvor vstoupí do ulic New Yorku a ukryje se v metru. Na Nikův návrh je navezena na blízké náměstí obrovská hromada ryb, která netvora přiláká. Audrey, která Nika vyhledá, se zmocní tajných záznamů a sestříhá z nich reportáž, kterou se pokusí proslavit. Na scéně se opět objeví Roaché. Ve skutečnosti je agentem francouzské tajné služby a má za úkol Godzillu zabít. Uvnitř slavné Madison Square Garden čeká muže děsivé překvapení v podobě téměř dvou set vajec, z nichž se začínají líhnout malé Godzilly. Niko se pokusí upozornit na nebezpečí, které hrozí lidstvu, a snaží se s agentem, Audrey a kameramanem Victorem uniknout hladovým mláďatům. (TV Nova)

driftm

parádní film,u kterého se nemusí myslet,prostě večerák jak blbec,vždy když to dávají v TV tak se kouknu,prostě fakt dobrej film!Vidět to tak 5x a nenudit se je na film hodně dobrý!!!!!! ()

Uberlord

Určitě jeden z filmů, kde se člověk dobře baví, občas se zasměje a přitom zírá na kvalitu vizuálních efektů. Super film, ale horror? Néééé =) ()

Nessos

Když mi bylo 15, tak jsem to žral. Spolu se Dnem Nezávislosti nejčastěji pouštěné filmy. S odstupem času si ale člověk začíná všímat i jiných věcí, než jenom akce a Godzilly jako takové..a jde vidět topornost a sterilita Brodericka, děravý scénář, přestřelené scény typu honičky taxíku s Godzillou apod. Na svou dobu ovšem vynikající audiovizuální stránka. ()

anyonecek

100% efekty, 0% příběh, 0% herecké výkony. No jednou se na to člověk podívá, docela rychle to uteče, protože má film spád, ale jinak vše co si pamatuju, je jakýsi drak co běhá po městě a pak se vejde do maličkého metra + šance na pokračování s posledním vajíčkem. ()

korect

Jean Reno pobíhající po Newyorku a vydávající se za Američana, protože žvýká žvejkačku, vydá nejméně za dvě hvězdy... jinak fakt odpad :) ()

helrohir

Čo všetkým na tomto filme vadí? Veď je to jeden z najzábavnejších popcorňákov (aj keď v niektorých chvíľach asi nechcene) z minulého storočia. Podarené efekty, zaujímavý herci a Emmerichov katastroficko-sentimentálno-zábavný režijný štýl spolu vytvárajú skutočný blockbuster. Popravde, nájde sa tu aj viacero logických nezrovnalostí, trošku trápnejších situácií, ale ináč tomu ako nenáročnej zábave nie je veľmi čo vytknúť. ()

paphaja

pokud v tomto filmu nehledáte hlubší myšlenku, vždy se vám prostě musí líbit. Je to taková komedie s velkými značně nedomestikovanými zvířátky,a postavami, které kromě umírání mají na starost házet jeden fórek za druhám. Těm frkům se musím pokaždé smát. No.1. je Jean Reno a jeho žvýkání ve stylu 'vypadá to emericky' :-D ()

tombarider

Viděli jste ten díl Přátel, kde Rachel udělala ten Vánoční puding a dala do toho omylem hovězí? Všichni se šklebili, ale Joey...: je to dobrý! Puding dobre, ovoce dobrý, maso....dobrý :D Takhle bych to označil i ve filmu. Hodně lidí to nemusí. Ale Broderick dobrý, Reno dobrý, Godzilla..Dobrý :D Efekty už jsou celkem na úrovni a film měl spád.. ()

kubilov

Nemá to takové kouzlo roztomilé naivity jako japonské Gojiry, ale alespoň to díky Emmerichovi dokáže zaujmout fascinujícími obrázky veleještěra ničícího Manhattan, které mi před patnácti lety učarovaly. Zvlášť pak scéna, kdy si Godzilla při zdrhání zkrátí cestu skrz blok baráků. Není to bůhvíjaké veledílo, ale to bychom od Rohlíka ani čekat nemohli. Broderick není zas tak špatnej jako jinde a alespoň Jean Reno je jako pojišťovák z La Rochelle perfektní! ()

64B

K příležitosti brzkému uvítání nové Godzilly jsem si pustil tohle dílo. Pro mě něco, u čeho sem se jako menší bál, ale něco co se mi i líbilo a vrylo do paměti, bohužel ne tak hluboce a dnes si na tohle pouze namátkově vzpomenu. Psát o Emmerichovi nemá smysl, psát něco o filmu též, jelikož je to "fíčr" (doufejme) a psát něco o godzille samotné můžu jenom jediné: stačí vědět, že se to má vyslovovat jako "godžila". Jinak jako dobrý doprovod k filmu se mi jevila hudba, i když byla zčásti jednotvárná. ()

A_san

Neznám kult japonské Godzilly (a ano, podle triků atd. popravdě ani nechci). Tenhle film se mi ale dosti líbil. Místy vtipná (Reno byl supr). Kromě monstra ničícího město to s sebou neslo i jedna malá "překvapení". Film mi dal to, co jsem od něj čekala, akci, dobré triky, hezkou příšerku a vtip. ()

Dinsberg

Nejsympatičtější z celého hereckého ansámblu je představitel vedlejší postavy a to je u monstrprodukce na pováženou. Jean Reno jako jediný dává své postavě charisma, které si zaslouží. Zvlášť když se jako Francouz hraje na Američana. A jediná výborná scéna je honička v taxíku, ačkoli ten taxík by projel i Afghánistánem. Emmerich nemá cit pro realitu a proto se zaobírá fantaziemi, které jsou nad rámec chápání a někdy dobrého vkusu. ()

Ivoman

Skvělý film, který si rád pustím i dnes. Triky jsou super i na dnešní dobu. Co se týká děje, tak tak prvoplánový jak zdejší "intoši" píší rozhodně není, má hlavu i patu a krásně ubíhá svým směrem. Jediný předvídatelný děj je to, že na konci Godzillu zabijí a že se objeví mláďata. Broderick roli zvládnul dokonale, i když to asi málokdo čekal, Reno předvádí svůj standartní postup drsňáka (super). Maria Pitillo má v českém dabingu úžasnej hlásek, po půl hodině filmu si už přejete, aby ji Godzilla rozšlápla jako první. :-) Chtělo by to převést do 3D. Po dnešním zhlédnutém snímku Godzilla 2014, přidávám hvězdičku na maximum. ()

Brano

Žiadnu veľkú myšlienku som v tomto filme nenašiel. Sci-fi mám rád a aj toto začínalo zaujímavo, až dokým neprišiel na scénu ten jašter, ktorý ma ani po technickej stránke nezaujal. Okrem prechádzania sa obrieho dinosaura po New Yorku film nič iné neprinesie. Herecké obsadenie dosť slabé až na Rena. Dĺžka tomu tiež nepomohla a záverečnú scénu som ako tak vydržal dopozerať. /50%/ ()

mrclTV

Ďalšie dielo Emmericha zo zlatých časov jeho tvorby. Zbytočne rozťahaný monster movie, kde je akcia na jedno kopyto - "aby to bouchalo". Emmerichov obľúbený žáner sú katastrofické filmy, ale ten najlepší, bol prvý - Deň nezávislosti. Plusom v Godzille je prekvapivo vtipný suchý humor, ktorý sa minimálne mne veľmi páčil. Vidno, že si Emmerich vie robiť srandu zo seba a svojich filmov. Mínusom boli pre zmenu príbehové barličky, čo sa objavujú snáď vo všetkých fimoch tohto žánru - mladý vedec, ktorému nikto neverí, ale nakoniec bude záchranou, ľahká ľubostná linka s láskou zo strednej školy alebo až primitívna armáda a jej tragikomické pokusy o záchranu mesta. Celkovo je to ľahký letný film, ktorý stačí vidieť raz. ()

johnny01

Povedený záběr se svíčkou dává tušit strašnou příšeru, příběh založený na boji proti ní je však celkově spíše slabší. Film drží především záběry na partu Francouzů v čele s Jeanem Reno (například žvýkání) a scény s autem. Neschopnost americké armády někdy bolí, stejně tak malou spokojenost lze vyjádřit se závěrem. ()

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

26.08.2020

Studio Sony zakoupilo práva na adaptaci komiksu The Kaiju Score, který je popisován jako film Quentina Tarantina odehrávající se někde v koutě filmu o Godzille. Konkrétně se děj točí kolem loupeže,… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze