Ve Francouzské Polynésii došlo vinou pokusných jaderných explozí k silnému ozáření. Po nějaké době je napaden japonský tanker neznámým obrovským netvorem. Mezitím je mladý americký biolog Niko Tatopoulos, expert v oboru vlivu radioaktivního záření na živé organismy, povolán ministerstvem vnitra k naléhavému úkolu. V Panamě byly totiž objeveny obrovské stopy neznámého veleještěra. O případ napadené lodi se začne zajímat záhadný Francouz Philipp Roaché, který tvrdí, že zastupuje pojišťovnu. Niko si myslí, že jde o nový druh živočicha, který vznikl mutací, a jeho vyjádření se dostane i na televizní obrazovky, kde ho zahlédne bývalá snoubenka, snaživá reportérka Audrey. Vypukne panika, obrovský, téměř stometrový netvor vstoupí do ulic New Yorku a ukryje se v metru. Na Nikův návrh je navezena na blízké náměstí obrovská hromada ryb, která netvora přiláká. Audrey, která Nika vyhledá, se zmocní tajných záznamů a sestříhá z nich reportáž, kterou se pokusí proslavit. Na scéně se opět objeví Roaché. Ve skutečnosti je agentem francouzské tajné služby a má za úkol Godzillu zabít. Uvnitř slavné Madison Square Garden čeká muže děsivé překvapení v podobě téměř dvou set vajec, z nichž se začínají líhnout malé Godzilly. Niko se pokusí upozornit na nebezpečí, které hrozí lidstvu, a snaží se s agentem, Audrey a kameramanem Victorem uniknout hladovým mláďatům. (TV Nova)

blondboss

Na tento katastrofický film si vždy rád spomínam, nakoľko som v tom čase prežíval moje najkrajšie teenagerské roky a v podstate ide o prvý "katastrofák", ktorý ma naplno zaujal, keď nepočítam votrelcov. Godzilla v podaní Emmericha nie je ani fenomenálna, ani málo gýčovitá, ani typicky japonská, ale je to prvý legendárny pokus o verné zobrazenie Godzilly aj s na tú dobu nadupanými vizuálnymi efektami, ktoré nestratili svoje čaro ani po čase, v pozadí s už teraz legendárnou hudbou od Arnolda. Soundtrack skvelý. Povedzme si pravdu, kto tento film nepozná, veď práve vďaka nemu som spoznal fenomén zvaný Godzilla. Preto nemôže byť slabšie hodnotenie ako štyri hviezdy. 75 % ()

Vasyl

Jeden z těch filmů, co mám rád i když vím že jsou fakt blbý (Hvězdná pěchota, Mars útočí, Vybíjená atd atd). Škoda že se nevydělalo dost na další díly, zajímalo by mě co by Rollie zničil dál. Takhle stihl jenom New York a tradiční předlohu japonskýho monstra - neohrabanej, pomalej obrještěr s těžkým spodkem. Viděno včera po x letech na Kůlu a musím uznat, že je to ještě blbější než pomatuju :o) ()

Drozdo57

Ja sa to nebojím napísať a zasa ísť proti všeobecnej mienke. Toto je zábavný film s neštandarným pojatím Godzilly, ktorý mi ale sedí viac ako ten klasický pohľad na Godzillu ako nejaké "mýtické monštrum". ()

vodkasesemte

Vy jste tu potvoru asi NEVIDĚLI, jak honila taxík a ocasem olizovala makléře v posledním patře eště před muslimy, když řídili JUMBO. mega film, jež nemužu znehohodnotit (2013 3 10) I believe its a mutated aberration. A hybrid caused by the fallout on these islands. We are looking at a completely incipient creature. The dawn of a new species (možná je to taky narážka na nefilim – už tenkrát, protože to má co do činění s jadernými testy). The first of its kind (protože jinak to nedává smysl). The city that never sleeps. You are too damn NICE. Thats your problem. Nice gets you nothing in this town. Its dog-eat-dog. You gotta be a killer to get ahead. You just dont got what it takes. Nice guys finish last. What you are going to see now will shock you beyond belief. Worst act of destruction since the World Trade Center bombing (tak to mi nějak vypadlo). The streets are jammed. Traffics at a standstill. Emergency vehicles cannot have access to emergencies that may develop. French Roast. More cream (je skvělej). You have caused more damage than that goddamn thing did (přesně)! Calm down. Have some candy. We helped to create awareness. But now, from the inside, I m able to effect real CHANGE. Lots of animals travel great distances for reproduction (ne jako zdegenerovaná malá česká svině, která strávila v koncentráku padesát let – a ted se peleší sama se zvířaty). Mythological sea dragon who filled their hearts with fear. I always wanted to join the French Foreign Legion. If they get out, they will multiply, and very soon a new species will emerge. One that could replace us as the dominant species of this planet. Each one of these amazing reptiles are born pregnant. Adaptive and cunning. These 200 could become 40,000 within this year. Anyone care to join me? AGM-84 Harpoon. Send your Mavericks. ()

blazma

První snímek o Godzille který se může brát více méně vážně a přitom to vlastně godzilla není. Jen zmutovaný ještěr. Aspoň teda doufám, nejsem moc zběhlý v původu Godzilly. No nic. Prostě tenhle film byl skvělej zážitek, Godzilla výborně zpracovaná, zápletka jednoduchá, co by jste taky chtěli od přerostlé ještěrky, že jo?! Herci byli v pohodě, občas vtipná vsuvka. Jop, mělo to všechno. ()

Nikolas__

Blockbustery rád nemám, a filmy s obřími monstry mě taktéž neoslovují, ale tohle se mi nějakým způsobem sedlo, takže na slabší čtyři to vyjde bez problémů. ()

PaTeXx

Já se dopředu omlouvám, ale tohle byl prostě průser jako kráva. Emmerich chtěl představit japonskou legendu před celosvětová filmová plátna, místo toho nám spíše představil, jak ji evidentně neumí natočit, a jak ze sebe ukázkově udělal šaška. Tyto dvě hodiny se táhly jako med a to neříkám úplně často. Scénář byl až roztomile hloupoučký a primitivní, obsazení na zeblití (vyjma Jeana Rena, jak tu většina lidí píše) a na dialogy bych vždy doporučil raději vypnout zvuk. Nemůžu si pomoct, ale když vezmu v potaz devadesátý osmý rok, tak prostě ani ty efekty nestály za moc, a to se fakt snažím (věřte mi, snažím) zohledňovat tehdejší dobu. Ze všeho nejvíc však musím vytknout to herecké panoptikum, které jsme měli možnost vidět, respektive (ne)nápadně od něj odvracet pohled. Broderick nudný jako uspávač hadů a slečna Maria Pitillo? To bylo ještě silnější kafé, horší dámský herecký výkon jsem snad nikdy neviděl. Musel jsem se přesvědčit, jestli NÁHODOU za svůj hrůzostrašný výkon nezískala Zlatou malinu a světě div se, rovnou celý malinový dort. Není ani divu, že se její kariéra uchýlila ke "zdárnému" konci už o pár let později. Jako malého mě první americká Godzilla strašně bavila, ale čím jsem starší, tak tím mám k filmu větší a větší odpor, a naprosto rozumím rodičům, proč se na to se mnou nikdy dívat nechtěli. Ještě že studio nakonec zrušilo ta dvě pokračování, která byla v plánu, zabránilo tím salvě ještě ostřejší kritiky, sprostých slov a výraznému nárůstu rakoviny očí. Ještě tu mám posledních pár slov na závěr. Emmerichu, tohle píšu pětadvacet let po vydání této sračky a ty pořád točíš? Už se na to vyser, díky. ()

TesterX

Přehlídka triků s vtipnými momenty. Tolik nesmyslů a nereálných scén se jen tak nevidí, ale mě to neodradilo. Samotná godzilla je fakt vymakaná a její procházka NY ve mně tvořila myšlenky typu: "Natrhni těm amíkům prdel!" Velmi efektní podívaná i po delší době. ()

shark05

fantazie režisérovy vůbec nechybý .námět o maxi ještěrovy kterého zmutovala velká radiaceve a pak se objeví ve velkoměstě a skoro ani armáda na něj nemá no dobrý .co dodat. ()

spqr

zbytočne dlhe, zbytočne nudne, a neviem či sa my zmysel dalej vyjadrovat a takej neuveritelnej blbina, ale za triky si zasluži aspoň bod, čudujem sa že Reno bol ochotny hrat v takom filme ale asi nevedel do čoho ide ()

Tuty

Co všichni maj proti téhle SCI-FI? Mám rád tyhle typy filmů u kterých předem vám, že slouží jen jako zábava, jsou nereálné a tuctové, a i v tom je ,,krása" filmu, o kterém všichni samozřejmě dopředu už ve fázi přípravy vědí, že bude popcornový, nehodnoťme tady tyhle obsahově béčkový filmy jako aspiranty na oscary (obecně Emmerichovy a Bayovy filmy) a dejte předsudky stranou.Člověk se ostatně někdy u filmů téhle kategorie odreaguje lépe než u nějakýho historickýho eposu, sleduju filmy abych se u nich především pobavil a to myslim Godzilla s malými zaváháními splňuje celkem bez problému...70% ()

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

26.08.2020

Studio Sony zakoupilo práva na adaptaci komiksu The Kaiju Score, který je popisován jako film Quentina Tarantina odehrávající se někde v koutě filmu o Godzille. Konkrétně se děj točí kolem loupeže,… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze