Ve Francouzské Polynésii došlo vinou pokusných jaderných explozí k silnému ozáření. Po nějaké době je napaden japonský tanker neznámým obrovským netvorem. Mezitím je mladý americký biolog Niko Tatopoulos, expert v oboru vlivu radioaktivního záření na živé organismy, povolán ministerstvem vnitra k naléhavému úkolu. V Panamě byly totiž objeveny obrovské stopy neznámého veleještěra. O případ napadené lodi se začne zajímat záhadný Francouz Philipp Roaché, který tvrdí, že zastupuje pojišťovnu. Niko si myslí, že jde o nový druh živočicha, který vznikl mutací, a jeho vyjádření se dostane i na televizní obrazovky, kde ho zahlédne bývalá snoubenka, snaživá reportérka Audrey. Vypukne panika, obrovský, téměř stometrový netvor vstoupí do ulic New Yorku a ukryje se v metru. Na Nikův návrh je navezena na blízké náměstí obrovská hromada ryb, která netvora přiláká. Audrey, která Nika vyhledá, se zmocní tajných záznamů a sestříhá z nich reportáž, kterou se pokusí proslavit. Na scéně se opět objeví Roaché. Ve skutečnosti je agentem francouzské tajné služby a má za úkol Godzillu zabít. Uvnitř slavné Madison Square Garden čeká muže děsivé překvapení v podobě téměř dvou set vajec, z nichž se začínají líhnout malé Godzilly. Niko se pokusí upozornit na nebezpečí, které hrozí lidstvu, a snaží se s agentem, Audrey a kameramanem Victorem uniknout hladovým mláďatům. (TV Nova)

Wladimir78

Fakt je ten, že přest jistý pocit studu se na to, když to v bedně dávaj, koukám zas a znova - když na to náhodou narazím. ()

DansteR

Emmerich opět likviduje Ameriku. Tentokrát ovšem ještě víc sci-fi prostředky. Zmutované monstrum buhví odkud si jen tak dorazí do New Yorku, aby město bylo srovnáno se zemí. Až moc přitažené za vlasy. Akce, herci i spád filmu byl dobrý jen ten nápad se mi moc nelíbil. Stejně si ale Emmerich zaslouží aspoň těch 60% ()

Mukl007

Godzilla určitě nesplňuje parametry hororu, ani thrilleru, asi to nebylo záměrem režiséra, ale stalo se. Nicméně je film docela koukatelný a děj ubíhá. Dokonce se mi u Godzilly stalo, že jsem s tou obrovskou šupinatou bestií soucítil a přál ji, aby nakonec přežila. Vždyť ona si chudák pouze hledala místo, kde by zahnízdila. Suma sumárum: Pokud se k filmu přistoupí, že je to trochu naivní blbůstka, tak se ty 2 hodiny dají docela v pohodě přečkat a nedá se říct, že by došlo k návalům nudy a divák měl potřebu přepínat. ()

PrezidentRickS.

Za tu zk*rvenou stopu godzilly bych vraždil. Stejně tak je otřesná grafika, pardon, ale takový Jurský park je o 5 let starší a při tom jeho dinosauři vypadají jako dinosauři. Hvězdičky jsou jenom za Jeana Rena. ()

Etherium

Goďžila, Goďžila. Zimomriavky, keď padol kamión, Katastroficky film zvládnutý na parádu, Emmericha mám za toto proste rád, on vie... A Francúz v Amerike :D. Žvejkejte žvejkačky- to je americké :D. Jediné, čo na tom filme nemám rád, je Maria Pitillo. ()

spawnxp

Svižně, s nadhledem natočená komedie. Od Emmericha skoro nečekaný! Herecky špička, samozřejmě Jean Reno dominuje. Bezproblémová zábava. ()

Scaevola

Kdysi dávno ve škole, když jsem poprvé shlédnul velesnímek slovutného Emmericha, byl jsem unesen a nadšen. Po dlouhých letech opakování a odeznívání vykrystalisovala jen další dávka ničení a směšná dvojice Broderick a Reno ("... vypadá to americky!"). A až teď mi vlastně dochází, že si Emmerich naprosto okatě dělá legraci ze všeho amerického a oni mu za to ještě velkoryse platí. - Po shlédnutí novějšího amerického počinu na dané thema musím hodnocení opětovně zvýšit, neboť oproti versi z roku 2014 je ta Emmerichova zručným a zábavným filmařským dílkem. ()

czema

Film mám už celkem rád, zjednoho důvodu protože nebylo natočený pokračování.Je to prostě taková 139min. trvající jednorázová šu**čka, při které vám běha mráz pozádech když na vás bafne z poza rohu ozubená tlama velikost přistávací ranveje pro letadla.Myslel jsem že tomu ničení nebude nikdy konec, že snad zničí celej NY. Letos jsem, ale viděl muže z oceli a měním názor,měli by udělat pokračování málo toho zničily :D. Jsou to 4*, za mě protože jsem fanda oživlých dinosaurů. ()

Eeve

Asi ma väčšina ľudí za to ukameňuje, ale je to tak, dávam full stars tejto "srandičke" :) Ja proste tento film mám strašne rada, asi najmä preto, lebo je úžasný a strašný zároveň :) scenár neriešim, lebo to je tragédia sama o sebe, no k tomuto filmu sa to proste nejako hodí. Je to natočené pre zábavu a pekné efekty (Godzilla bola krásne zhotovená, to musí uznať každý). Broderick bol fakt len roztomilý, nič viac (ako to správne zhodnotila Elsie), Jean Reno sa tam nejakým zázrakom pritrafil, ale pasoval tam, Maria Pitillo absolútne neznesiteľná a tú zlatú malinu si plným právom zaslúžila :) No mňa najviac potešilo množstvo známych tváričiek - Kevin Dunn, Doug Savant, Chris Ellis, Glenn Morshower - to všetko vyvolá krásne spomienky :) Emmerich proste opäť raz dokázal, že točí filmy vôbec nie pre divákov, ani pre kritikov alebo nedajbože pre peniaze :) ale len pre seba a svoj svet. Najzaujímavejšie na tom je, že celý čas držíte palce Godzille :) ()

ZetDaElO

Bez akýchkoľvek pochýb je Godzilla zlý film. Zlé efekty, zlý scenár, dementné postavy a najmä extrémne nepozerateľný záver. V momente, keď sa postavy po dobre vykonanom love na Godzillu začnú hromadne obijímať, vznikajú nové vzťahy, priateľstvá, rušia sa pracovné zmluvy a ďalšie americké nezmysly, sa divák cíti intenzívne trápne. Ale aj tak je Godzilla zábavný, aj keď zlý film. A to je lepšia kombinácia ako zlý a nudný film. 5/10 ()

R.I.S.A

Co jste viděl ? Gožila Gožila :D Parádní vzpomínky na to když sem viděl prvně :) Godzille sem fandil měl sem jí jako hračku a film mě osobně udělal velikou radost ( to si pamatuju ) momentálně už je to tak 10 let co sem ho viděl naposled :D Musim si ho někdy osvěžit :) ()

LeePriest

Něco bylo velmi atraktivní a povedené, stejně tak bohužel Godzilla obsahuje i okamžiky, u kterých by bylo lepší, kdyby nevznikly. Takže za mě průměr, kterým se dá jakž takž zabít dvě hodiny, žádný hit na který bych se těšil, až si jej zase znovu pustím to ale není. ()

Charlie.Harper

Popravde nerozumiem tomuto masívnemu hejtu na tento film. V 98 rokoch sa proste takéto filmy točili, akcia kombinovaná sem tam humorom ktorý by v reálnej situácii v akej sa dané osoby nachádzali neprichádzal do úvahy. Ja si myslím, že film mal svoje čaro a aj keď nie moc prepracovaný dej tak nám dal to čo sme potrebovali. (Veľkého jaštera ničiaceho všetko naokolo s celkom obstojnými efektmi). ()

unclejack

Emmerich výlet do ulíc New Yorku sa ešte konal v čase, kedy to s tými deštrukciami ešte nepreháňal. A herecký cast je obstojný, mysliac hlavne na sympaťáka v osobe Jeana Rena. Ako remake filmu, ktorý som nikdy nevidel to nedokážem porovnávať, ale ako samostatný film, síce trochu povrchný, je neuveriteľne efektný. ()

warner

Tak tenhle skvost jsem v časech vhs sjížděl dokolečka a bylo pěkné dát si ho znovu v širokoúhlé bluray kvalitě a na plátně :-) ()

easer07

Godzilla jsem nikdy nesnášel jakožto postavu. Čekal jsem, že to bude pecka, jako King kong, ale šeredně jsem se mýlil, protože místo Godzilly se vynořila nesmyslná slátanina šech možných počítačových efektů, děj nedával smysl a nakonec vzniklo tohle. Možná by to byla jedna *, ale já jakožto milovník Sci-fi snímků si to zásadně nemohu dovolit. Po druhém zhlédnutí měním názor, opravdu skvělý blockbuster ! ()

Saxos

Sice již legendární snimek, ale když Godzila, tak jedině hnusná a ničící lidstvo. Dost škoda, že se z filmu stal televizní měsíční opakovák. ()

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

26.08.2020

Studio Sony zakoupilo práva na adaptaci komiksu The Kaiju Score, který je popisován jako film Quentina Tarantina odehrávající se někde v koutě filmu o Godzille. Konkrétně se děj točí kolem loupeže,… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze