Ve Francouzské Polynésii došlo vinou pokusných jaderných explozí k silnému ozáření. Po nějaké době je napaden japonský tanker neznámým obrovským netvorem. Mezitím je mladý americký biolog Niko Tatopoulos, expert v oboru vlivu radioaktivního záření na živé organismy, povolán ministerstvem vnitra k naléhavému úkolu. V Panamě byly totiž objeveny obrovské stopy neznámého veleještěra. O případ napadené lodi se začne zajímat záhadný Francouz Philipp Roaché, který tvrdí, že zastupuje pojišťovnu. Niko si myslí, že jde o nový druh živočicha, který vznikl mutací, a jeho vyjádření se dostane i na televizní obrazovky, kde ho zahlédne bývalá snoubenka, snaživá reportérka Audrey. Vypukne panika, obrovský, téměř stometrový netvor vstoupí do ulic New Yorku a ukryje se v metru. Na Nikův návrh je navezena na blízké náměstí obrovská hromada ryb, která netvora přiláká. Audrey, která Nika vyhledá, se zmocní tajných záznamů a sestříhá z nich reportáž, kterou se pokusí proslavit. Na scéně se opět objeví Roaché. Ve skutečnosti je agentem francouzské tajné služby a má za úkol Godzillu zabít. Uvnitř slavné Madison Square Garden čeká muže děsivé překvapení v podobě téměř dvou set vajec, z nichž se začínají líhnout malé Godzilly. Niko se pokusí upozornit na nebezpečí, které hrozí lidstvu, a snaží se s agentem, Audrey a kameramanem Victorem uniknout hladovým mláďatům. (TV Nova)

lukin1.1

Upřímně, moc nechápu tak nízké hodnocení. Jistě, fanoušci původní verze zřejmě nebudou jásat, ale pouhých 59% je i tak hodně přísných. Mně osobně je sympatičtější tato verze. Možná právě proto, že původní předlohu z velké části ignoruje. Emmerichova verze vinou člověka zmutované ještěrky a hrozící konec lidského druhu má podle mě mnohem hlubší odkaz než nějaký pravěký dinosaurus, co je po miliony let schovávání se v oceánu probuzen k pustošení. Jistě, ve filmu je spousta chyb, ale i tak si tento film pokaždé vychutnávám. Závěrečnou honičku v taxíku považuji za epickou, stejně jako Arnoldovu hudbu. A nakonec vám toho přerostlýho ještěra bude přeci jen líto, jelikož si jste vědomi toho, že je to taky jen zvíře co se pouze snaží přežívat. :-) ()

vorel999

Tento fil bych ohodnotil jako horší průměr. Někteří uživatelé píší, jak jsou rádi, že to byla i z části komedie, ale mě to k tomuto filmu prostě nesedne, radši bych kdyby si v tomto filmu odpustili vtipy typu : Taky máš někdy takovej ten pocit, že se stane něco špatnýho ? A najednou za nim Godzilla. To mi do tohoto filmu nepasuje. Nebo jakoby všichni ve filmu unikali smrti jen o vlásek. Třeba hned ten děda na začátku, co běží po molu nebo chlap s kamerou. OMG. Vizuální efekty jsou na svou dobu určitě dobré, ale že Godzilla občas plive oheň, to už je docela dost. Samozřejmě nemluvím o tom jak je zde armáda tupá (jako ve většině filmů). No jo no, co se dá dělat. A celé to kazí herečka Maria Pitillo, která teda dostala příšernou roli, která se chová naprosto divně. NEKOUKAT S ČESKÝM DABINGEM, HRŮZA :D 50 % a to jenom kvůli tomu, že se mi to líbilo, když sem byl malej. ()

Me.Plus.You.

Nemůžu si pomoct, ale i po páté mě to pořád baví! Jean Reno se žvejkou je prostě boží :) Jsem moc zvědavej na letošní Godzillu, něco mi ale říká, že už to takové legrace nebude. ()

Ag.Sournamek

ten film je tak zlý, už je výborný. rodinná komédia na pohodovú sobotu večer: tabuľka mliečnej čokolády, balík mastných slaných čipsov a pár plechoviek dobre vychladeného piva. ()

svist10

V mém hodnocení se skvěly 4 hvězdy, nicméně čas tenhle film prověřil. Tak trochu si myslím, že Godzilla měla být původně komedie, ale během produkce z toho vznikl tenhle patvar. Je to film, který má JEDNU zajímavou/zábavnou postavu, a NENÍ to hlavní postava. S čistým svědomím z Godzilly odchází pouze trikaři, kteří na svou dobu odvedli výbornou práci. Po šestnácti letech sice lehce zastarala, ale ještěrka pořád budí respekt. Zbytek je hnůj. Scénář, který nutí Brodericka zkoumat ukrajinské zmutované žížaly, pitvořící se Hank Azaria (s jedním výtečným fórkem) a vyloženě otravná Maria Pitillo (v českém dabingu dvojnásob), režisér, který sice zvládá destruktivní scény (dokonce si na nich postavil živobytí), ale v prokreslení charakterů selhává. Godzilla není dobrý film, navíc, tváří v tvář výtečné a atmosférické ještěrce z 2014. Takže za dvě hvězdy, za technickou stránku a ano, za Jeana Rena. ()

Wez

No já myslím,že taková katastrofa to zas není-na pobavení ideál a je mi bližší tato godzilla,která je zmutovaný ještěr,než ta,která chrlí oheň a má nadpřirozený schopnosti.Efekty jsou zde super,jediný,co si mohli odpustit je bitva z jejími mláďaty-tím z celýho filmu udělali dost velkou parodii a pochybuju,že to byl režizérův záměr...:-) No a taky to mohlo být kratší... ()

DannyBurino

Jeden z nejlepších filmů mého dětství nějakou dobu jsem si myslel že takle má godzilla vypadat a docela mně ohromilo když se objevla celá. Tenhle film ve mně probudil lásku ke godzille. ()

Ondr4H

Klasika z 90. let, kvalitně zpracovaná akce příběh nenudil, občas se u něj člověk i zasmál.Soundtrack je kapitola sama o sobě, to byla doba kdy soundtracky dělali půlku proma.Přesný opak je godzilla 2014 která je k uzoufání nudná až místy ta vážnost je přehnaná.Jen nevím co je větší blbost, jestli nahánění 60 metrové Godzilly ve velkoměstě nebo honění se za Godzillou přes půl světa z pohledu vojáka, jehož příběh je neuvěřitelný když si to přepočtu co všechno zažil. Když chci primárně sledovat monstrum šáhnu po tomhle v jakékoliv kvalitě, pač jsem na VHSce s Godzillou vyrostl a neustálým přetáčením dostala páska zabrat. ()

Sashmen13

Pro mě tohle byla vždycky TA godzila, páč jiné jsem ani neviděl. Až o hodně později jsem zjistl jaké je za ní lore atd. Dal bych více, ale americká godzila má tedy jen 3. ()

Chlo0opek

Ze začátku to má spád, dobře se to rozjíždí, příběh ujde. Sice to má i nějaké ty nesmyslností v chování, velikostí, ale stále je to koukatelné. Během filmu tempo pořád klesá a film začíná i trochu nudit. Od smrti Godzilly už je to jen čekání na (dost předvídatelný) závěr. Celé se to pak ubírá stylem Jurského parku - pomalu aby člověk přemýšlel, jaký to vlastně sleduje film, protože je to vážně skoro jako kopie slavnějšího a také dříve natočeného filmu:(. Slabší 3*. ()

Pythonator

Bez prdele je to nádherný film. Emmerich prostě baví. Obstálo by to i jako komedie, přestože to je místy docela napínavé a atmosférické. Mezi spektákly té doby jednoznáčná jednička. Když jsem v kině uviděl ta mláďata, připadal jsem si jako dítě obdarované nečekaným přídavkem dortíku s třešničkou nakonec. Jako milovník Jurských parků jsem si godzillí raptory pořádně užil. Kdo uznale nepoklekne před panem Emmerichem, ať jde do háje. Ten chlapík umí točit popcornovou zábavu a jeho Godzillu hned tak někdo nepřekoná. ()

Skylwalker42

Vzpomínám si, jak to šlo do kin a měl jsem slíbeno, že na to půjdem. Avšak to se nikdy nestalo A mě to štvalo. A jak v žádné upoutávce nebyla vidět celá. Jako dítě jsem to pak sjížděl na VHS. Tenkrát to byla pecka. Dnes to má chabé triky, a to přišlo pět let po Juráči, který má stále kvalitní CGI. A hlavně nudí. Nebýt Rena, dal bych dvě. Ale pořád si radši vyberu tuto Godzillu než současné přeplácené současné bijáky. ()

LordMalak

Měním ze *** na **. Po dvaceti letech už film nevidím optikou 14 letého a vidím, že scénář je pitomoučký, obsahuje spoustu nelogičností a jediné pozitivum vidím v poměrně vtipné postavě Jeana Reno. ()

Bogrant

Emmerichova hollywoodska, nie zrovna najlacnejšia zakázka, je pomerne slušný odvar a absolútny výsmech japonským predchodcom. Paradoxne, veľmi zábavný výsmech, ktorý je snáď jedným z najlepších jeho počinov. Síce úplne prostý, megalománskych rozmerov a popcornovo zakončený, ale veď načo si nad tým lámať hlavu, predsa ani Godzilla nie je najmenšie monštrum. ()

soukyd33

Tohle není vůbec špatný film. Chudák ještěrka. Konec ani jinak dopadnout nemohl. Akce, napětí. 👍 Humor. Herecké výkony dobré. Super hlášky. "TO NENÍ DOBRÝ, TO JE SKORO ŠPATNÝ" 🤣 Bezva efekty. Chvíli to vypadá jako skutečné. 👍 Super scény: Pozor spoiler! Mláďata jsou hustý zabijáci. Honička na Manhattanu v taxíku je TOP. 😁 Soundtrack 👍. Poznámka: Za mě nejlepší film s Godzillou. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

Feacher

Po skončení filmu jsem přemýšlel, kdy se z toho stala sra*ka a musím říct, že tej okamžik snad ani neumím identifikovat. Když jsem byl malý či v pubertě, byl to pro mě superfilm, takže pro děti to je asi v pohodě akční film. Pro nás, děti větší, už to tolik není. Efekty zas tak úžasné nejsou, příběh má díry, něco opravdu nedává smysl a nejvíc mě rozčilovaly neustálé pokusy o vtipné hlášky. Víc než 2* dát prostě nemůžu! ()

Destoroyah

23 / GODZILLA (1998) TRISTAR PICTURES 1998. Jedná sa o prvý film o Godzillovy ktorý som ako malý videl a vtedy som to zbožnoval. Teraz po opätovnom pozretí sa mi to páči tiež ale o niečo menej. Asi pre to že som si uvedomoval chyby a nedostatky aké tento film má, aký nepodarený casting to má ale všetko ostatné sa mi celkom páčilo. Za mňa je dizajn Zily dobrý a originálny pretože ma už prestalo baviť pozerať sa vždy na tak isto vyzerajúc Godzillu. Príbeh nič moc ale inak som sa bavil. Aj trocha chápem prečo je tento film tak nenávidený ale mne sa veľmi páčil. HODNOTENIE: 7/10 ()

Little_Sawy

Film "Godzilla" je nesmierne vzrušujúcim a brutálne hrozným zážitkom, kde sa divák ponorí do sveta plného adrenalínu a veľkolepých vizuálnych efektov. Jeho ohromná postava a brutálne súboje so zničujúcimi monštrami sú epické a zaujmú diváka od začiatku do konca. Napriek tomu, že príbeh je založený na fantastických a nadprirodzených prvkoch, film nezabúda na emocionálny hĺbkový aspekt, čo pridáva na autenticite a zaujímať bude nielen fanúšikov akčných trhákov, ale aj tých, ktorí sa radi zamýšľajú nad dôsledkami ľudskej činnosti na prírodu. ()

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

26.08.2020

Studio Sony zakoupilo práva na adaptaci komiksu The Kaiju Score, který je popisován jako film Quentina Tarantina odehrávající se někde v koutě filmu o Godzille. Konkrétně se děj točí kolem loupeže,… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze