Ve Francouzské Polynésii došlo vinou pokusných jaderných explozí k silnému ozáření. Po nějaké době je napaden japonský tanker neznámým obrovským netvorem. Mezitím je mladý americký biolog Niko Tatopoulos, expert v oboru vlivu radioaktivního záření na živé organismy, povolán ministerstvem vnitra k naléhavému úkolu. V Panamě byly totiž objeveny obrovské stopy neznámého veleještěra. O případ napadené lodi se začne zajímat záhadný Francouz Philipp Roaché, který tvrdí, že zastupuje pojišťovnu. Niko si myslí, že jde o nový druh živočicha, který vznikl mutací, a jeho vyjádření se dostane i na televizní obrazovky, kde ho zahlédne bývalá snoubenka, snaživá reportérka Audrey. Vypukne panika, obrovský, téměř stometrový netvor vstoupí do ulic New Yorku a ukryje se v metru. Na Nikův návrh je navezena na blízké náměstí obrovská hromada ryb, která netvora přiláká. Audrey, která Nika vyhledá, se zmocní tajných záznamů a sestříhá z nich reportáž, kterou se pokusí proslavit. Na scéně se opět objeví Roaché. Ve skutečnosti je agentem francouzské tajné služby a má za úkol Godzillu zabít. Uvnitř slavné Madison Square Garden čeká muže děsivé překvapení v podobě téměř dvou set vajec, z nichž se začínají líhnout malé Godzilly. Niko se pokusí upozornit na nebezpečí, které hrozí lidstvu, a snaží se s agentem, Audrey a kameramanem Victorem uniknout hladovým mláďatům. (TV Nova)

imaginer21

S odstupem času musím dát nadprůměr. Godzilla si to ve filmovým světě překráčela přes několik metropolí, vždycky za sebou zanechala spoušť a vždycky to tak nějak ti nezodpovědní lidští hrdinové nakonec ukočírovali jak s King Kongem. Tenhle Emmerichův spektákl má ale v godzillím světě o něco navrch: nebere se vážně a na svou stopáž je celkem svižný a příběhově propracovaný. Jasně, pořád je to popkorn, ale zatraceně dobře koukatelný. Mimo jiné i pro partu pestrých postaviček, z nich každá má své (s přehledem) určené místečko v celé té příběhové mozaice. Už úvodní sekvence s Matthewem Broderickem a žížalami za zpěvu s walkmenem, zatímco v pozadí přístává vrtulník, dává tušit, že kamera bude vypiplaná. A taky že jo. Nejvíc však potěší hláškující postava Jeana Rena a miloučká tvářička Marie Pitillo. Pár vykrádaček Jurského parku soudím s přimhouřenýma očima, protože- jak říkám - na konec devadesátek je to výborně vypiplané a dost možná od Emmericha poslední koukatelné dílo. ()

Skylwalker42

Vzpomínám si, jak to šlo do kin a měl jsem slíbeno, že na to půjdem. Avšak to se nikdy nestalo A mě to štvalo. A jak v žádné upoutávce nebyla vidět celá. Jako dítě jsem to pak sjížděl na VHS. Tenkrát to byla pecka. Dnes to má chabé triky, a to přišlo pět let po Juráči, který má stále kvalitní CGI. A hlavně nudí. Nebýt Rena, dal bych dvě. Ale pořád si radši vyberu tuto Godzillu než současné přeplácené současné bijáky. ()

v.indruchova

SIce herci jsou zde dobří a na tu dobu před rokem 2000 vizuál je dobrý ale já godzillu nikdy zvlášť nemusela, ani její příběh mě dostatečně nenadchl. Typický americký příběh plný tlačení na city a patriotismu mi moc na lásce k filmu nepřidal. Legendy o plazích ještrech a o zlých dracích nebyly stále zapomenuty a pořád nás provázejí i po roce 2000. V dnešní době je to dle mého jen pro málo lidí koukatná záležitost. ()

Kozlowski8

Nečekal jsem žádnou inteligentní, příběhově vybroušenou podívanou, ale toto nemá ani ty správné koule a tah na bránu, s čímž jsem ale právě u Rolanda  Emmericha počítal. To platí i pro mdlého Matthewa Brodericka v hlavní roli. Ty slabé tři hvězdy jsou za Jeana Rena a vizuální stránku. 50 %. ()

Imouse odpad!

Nudné, utahané, hercké výkony jsou doslova podřadné. Sám Jean Reno je až k pláči. Jediné co bych hodnotil kladně, je titulní píseň. Konec je noční můrou a budete si ještě dlouho po titulcích rvát vlasy zoufalstvím. ()

Wotik

Jednoduchy pribeh po Americku.Byl jsem prekvapen epizodni roli Jeana Reno.Film ktery nezaujme ani pozitivne,ale ani negativne.. ()

Metou

Pán Emmerich to dokázal. Podarilo sa mu z legendy urobiť priemerný snímok v ktorom vystupuje NEUVERITEĽNE detský Matthew Broderick a jeho miesto by si zaslúžil charismatický Hank Azaria, ktorý mi v tomto filme veľmi pasoval. Po prvej projekcií som nemal z filmu najhoršie pocity, no s každým novým pozretím a s pribúdajúcimi rokmi klesá jeho kvalita v mojich očiach nižšie a nižšie. 50% ()

Pulos

Parádní film, když beru v potaz, že je to 11 let starej film, tak přináší naprosto skvělé efekty a akci. ()

pavont

Ujo Emmerich nam zasa prinasa lahodku typu 100+1 sposobov ako znicit new york. Tento krat vzdava hold klasike japonskej kultury a mi co si pamatame stare sedenie pri nemeckych staniciach a sledovanie kolkokrat aj po polnoci mame radost. Triky su uzasne a tvrdit nieco ako ze je to dnes standard moze len zakomplexovany tupec. Herci su krasne plochy a prehravaju ostosest. Ako to ma v spravnej popcornovej zabave byt. Spusta figuriek ktore sa Rolandovi podarilo dostat na platno dava tusit ze tento film netreba brat vobec vazne. Treba sa len dobre bavit a cakat co pride. Zvlast starosta mi utkvel v pamati na dlhu dobu. Takze ako odreagovacka po tazkom dni je to super a hodnotenie je tym padom jasne. ()

zekon

Pokud to bylo myšleno jako komediální pohádka pro děti budiž, pokud to měl být remake tak potěš hodiny, to teda zlatá gumová černobílá loutka z Japonska. ()

BLStryker

Panu Emmerichovi a jeho talentovaným spolupracovníkům se perfektně podařilo zmodernizovat starý japonský námět a převést ho do současné ameriky. Vznikl tak bezvadný mix sci-fi, nápaditých akčních scén ale i špetky komedie. Je dobře, že byl rozpočet filmu investován spíše do obrazové/trikové stránky než té herecké, protože i díky tomu je "seznamování" přerostlé ještěrky s New Yorkem a vše okolo ztvárněné naprosto reálně. Efekty jsou prostě eňo-ňuňo a co si budeme povídat, hlavně na nich stojí bijáky tohoto typu. Z herců se mi líbil Jean Reno a vůbec celá ta část věnovaná "frantíkům", ale i ostatní byly celkem v pohodě. Film jsem viděl několikrát a stejně se na něj jako na naprosto skvělou oddechovku vždycky znovu dívám, když ho opakují v televizi. I to je jeden z důvodů proč jdu (skoro) na plný počet. Godzilla je prostě typický představitel Hollywoodského velkofilmu v tom nejlepším slova smyslu. ()

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

26.08.2020

Studio Sony zakoupilo práva na adaptaci komiksu The Kaiju Score, který je popisován jako film Quentina Tarantina odehrávající se někde v koutě filmu o Godzille. Konkrétně se děj točí kolem loupeže,… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze