Ve Francouzské Polynésii došlo vinou pokusných jaderných explozí k silnému ozáření. Po nějaké době je napaden japonský tanker neznámým obrovským netvorem. Mezitím je mladý americký biolog Niko Tatopoulos, expert v oboru vlivu radioaktivního záření na živé organismy, povolán ministerstvem vnitra k naléhavému úkolu. V Panamě byly totiž objeveny obrovské stopy neznámého veleještěra. O případ napadené lodi se začne zajímat záhadný Francouz Philipp Roaché, který tvrdí, že zastupuje pojišťovnu. Niko si myslí, že jde o nový druh živočicha, který vznikl mutací, a jeho vyjádření se dostane i na televizní obrazovky, kde ho zahlédne bývalá snoubenka, snaživá reportérka Audrey. Vypukne panika, obrovský, téměř stometrový netvor vstoupí do ulic New Yorku a ukryje se v metru. Na Nikův návrh je navezena na blízké náměstí obrovská hromada ryb, která netvora přiláká. Audrey, která Nika vyhledá, se zmocní tajných záznamů a sestříhá z nich reportáž, kterou se pokusí proslavit. Na scéně se opět objeví Roaché. Ve skutečnosti je agentem francouzské tajné služby a má za úkol Godzillu zabít. Uvnitř slavné Madison Square Garden čeká muže děsivé překvapení v podobě téměř dvou set vajec, z nichž se začínají líhnout malé Godzilly. Niko se pokusí upozornit na nebezpečí, které hrozí lidstvu, a snaží se s agentem, Audrey a kameramanem Victorem uniknout hladovým mláďatům. (TV Nova)

MoziMedve

Za mlada se mi film o megavelociraptorovy líbil, ale s odstupem času chápu že vůbec není dobrý. Efekty jsou na svou dobu v pohodě. Nový design Godzilli mi taky nikdy nevadil, protože jsem dříve žádnou jinou neznal (bylo mi 8 když ten film šel do kin). Co je ale horibilní jsou herecké výkony hlavních postav. Jean Reno je v pohodě, ale Broderick a Pitillo si mohou potřást ruku nad svím amatérstvím. Sorry jako, honí vás stádo masožravých ještěrů s úmyslem Vás roztrhat na kusy a tváří se u toho asi jakoby si vzpoměl, že si zapoměl vzít ráno vitamíny. Nežeru mu ani tu vědu, ani žádné jiné emoce které by v podobné situaci byli na místě. Když pomineme nekompetentnost herců, zůstane nám ještě nekompetentnost postav které proti veleještěrovi bojují se samopalama. Celý děj je hrozně povrchný a nedomyšlený, hodící se spíš na Bčkovou nízkorozpočtovou kravinu, než pro podobný blockbuster. ()

Holly_Molly

Emmerich měl na přelomu milénia dobrý období a v tý době natočil svoje nejlepší filmy. To platí i o tomhle. Vzít Godzillu, mix katastrofy, humoru, americkýho patriotismu, patosu a Jurskýho parku byl fakt skvělej nápad a výborně to funguje, vypadá a hlavně baví i teď, po letech. <3 ()

Brabcak

Na adresu filmařského umu Rolanda Emmericha se dá napsat mnoho nelichotivého, ale u většiny jeho filmů jsem se minimálně nenudil. Pro Godzillu to bohužel neplatí. Gigantický ještěr dělá křoví stejně gigantické nudě. Jednu hvězdičku v hodnocení "vytváří" tradičně dobrý Jean Reno. ()

klaus

Monstrozní podívaná. V kině s dobrým zvukem. Nezapomenutelné. Opět trochu té Americké povíšenosti. ()

BigBen87CZ

Asi jsem se (podle ostatních komentářů) zbláznil, ale já se u tohohle filmu nenudil. Naopak mi výkon Jeana Rena připadá ucházející a Mattova osobitost se mi velmi líbila. Pro mě něco víc než jen průměr. Dávám 70% ... ()

majklfly

Já nevím, asi jsem si pod pojmem akčné scifi thriller představoval něco víc, pár po sobě jdoucích efektů s mezeramama plnýma dialogu o ničem. Líbilo se mi Hudební podkreslení, Jean Reno a záverečný výbuch. Tot asi vše. Jsem na čistých 50% (49% už je odpad a to Jeanovi nemůžu udělat) ()

J.F

Dlouho sem přemýšlel, jestli mám dat **** nebo *****, ale nakonec jsem to nevydržel a dal 5, protože je to Roland Emmerich. Je to takový netradiční katastrofický film a samozřejmě opět je v centru dění new york(jak jinak). Drtící situace jsou skvělé a nápad též, takže není co řěšit...:-) ()

Prehistar_

Nuda, Nuda, Nuda. Když vezmeme v potaz poměr rozpočet/kvalita filmu je Emerich jedním z nejhorších režiséru všech dob. Emerich neví, zda chce natočit romantický film nebo katastrofickou podívanou a tak se to snaží spojit dohromady, což působí poněkud kostrbatě. Celý film se navíc vůbec nic neděje, maximálně si můžeme prohlédnout nepůsobivou demolici New Yorku. A samotná nestvůra je šíleně neoriginální, vypadá jako přerostlý dinosaurus. Mohlo v ní být mnohem víc fantazie. Ta * je za celkem slušné triky, které mají právě kvůli strohosti filmu zcela nevyužitý potenciál. ()

qwxyz

Tři hvězdičky jsou pouze z důvodu dětství, jinak bohužel mostrum by mělo býti tajemnější... Přesto mi tu sedí Jean Reno...6/10 (dětská nostalgie :-) ) Pokud Emmerich směřoval na kluky a mladší publikum, tak to i trefil. ()

Tuvy

3* za to jak krásně nesmyslně baví a čtvrtou za tu třešničku na dortu - když zničí auto, vždycky odlétne jedno kolo... ()

Raviola

Mohl to být pěkný film, ale bohužel není. Jedná velká spackaná komedie. Příšerný herecký výkon Marie Pitillo umocňuje typický americký snímek s naprosto stupidními dialogy. Jediné co mohu vyzdvihnout jsou efekty, ale ani to nestačí, aby mohl divák říci, že film byl strhující filmový zážitek. ()

sun.eagle

Přišlo mi to jako docela povedené. Když jsem to viděl podruhé tak už jsem to tak povedené neshledal, potom když mi přibylo par let a byl zas o něco moudřejší jsem to považoval za brak hraničící s nechtěnou parodií a konečně ted když jsem viděl Cloverfield tak to považuju za totální ubohost která je čím starší tím horší. ()

Astu.

Tu třetí hvězdu přihazuju hlavně za to, že moje vzpomínky už nejsou nejčerstvější a pamatuju se, že se mi to jako malýmu celkem líbilo. ___ Emmerich. Je potřeba ještě něco dodávat? ()

Elles

Na tomdle filmu jsem vyrůstal a hrozně se mi líbil (až mi někdy řikali i godzilo :D ),dneska už to vnímam přece jenom jinak,ale stejně se na ní někdy rád podívám.Zápletka docela jednoduchá,provedení je spíše o mačkání aut a bouraní mrakodrapů,ale na „Frantíkovu" jízdu se těžko zapomíná. ()

kanon48

Celkově bych řekl, že film není v žádném případě tak špatný, jak ho tady někteří lidé popisují! Na mě udělal velice dobrý dojem jak po stránce herecké tak po stránce technické. Jsou zde vyjímky jako například herecký výkon hlavní představitelky (Maria Pitillo). Určitě film působí celistvěji než japonská verze. Emmerich sice není nějaký univerzální režisér, ale katastrofické filmy zvládá slušně. Zajímalo by mě, co by se zde psalo, kdyby pod hlavičkou režisér nebyl Emmerich ale Spielberg! ()

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

26.08.2020

Studio Sony zakoupilo práva na adaptaci komiksu The Kaiju Score, který je popisován jako film Quentina Tarantina odehrávající se někde v koutě filmu o Godzille. Konkrétně se děj točí kolem loupeže,… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze