Make It or Break It (TV seriál)

Drama / Sportovní

USA, 2009 - 2012, 35 h 7 min (Minutáž: 48x42–45 min)

Tvůrci:

Holly Sorensen

Michael Suby

Ayla Kell, Josie Loren, Cassandra Scerbo, Candace Cameron Bure, Peri Gilpin, Chelsea Hobbs, Susan Ward, Neil Jackson, Anthony Starke, Rosa Blasi, Johnny Pacar, Zane Holtz, Brett Cullen, Nicole Gale Anderson, Mia Rose Frampton, Michelle Clunie, Chelsea Tavares, Nico Tortorella, Sean Maher, Amanda Leighton, Erik Palladino, Joshua Bowman, Marsha Thomason, Cody Longo, Bre Blair, Kathy Najimy, Meagan Holder, Alice Greczyn, Jeanette Brox, Trent Garrett, James C. Burns, Milena Govich, Hal Ozsan, Stacy Edwards, Christine Corpuz, Marina Sirtis, Debbon Ayer, Jeff Francisco, Lauren Gottlieb, Traci Dinwiddie, Tarah Paige, Kimberly Estrada, Sandi Aries, Marco James, Brad Rowe, Finola Hughes, Katherine LaNasa, Jessica Walter, Gabrielle Carteris, Camryn Grimes, Dan Gauthier, Tiya Sircar, Nadia Comăneci, Tamlyn Tomita, Brent Alan Henry, Michelle Noh, Rebecca Spicher, Allison Caetano, William Russ, Malia Tyler, Parker Young, Julia Putnam, Nicholas Downs, Sunita Param, Matthew Troyer, Juan Gabriel Pareja, Mike Foy, Alyssa Shafer, Frank Pacheco, Shammy Dee, James Preston, Clint Jung, Kaitlyn Dever, Ashley Fink, Delpaneaux Wills, Caslin Rose, Josh Adamson, Dameon Clarke, Marinna Engwall, Alex Sgambati, Kat Rogers, Christopher L. Robinson, Josh Abraham Webber, Dahlia Salem, Julian Starks, Marcus Coloma, Michael D. Roberts, Karen James, Diva Zappa, Mandy June Turpin, Michael Traynor, Anne Marie Howard, Maria Serrao, Marsha Clark, Anzu Lawson, Carson Aune, Sandy Martin, Adam Kulbersh, Rahnuma Panthaky, Jim Jansen, Vivian Lee, Tom Choi, Jessica Jann, Paul Tigue, Amara Cash, Tisha French

Dosť mi vadí, ako si musí každá z hlavných hrdiniek prejsť nejakým ochorením, či zranením. To isté platí o nútenej dráme v rámci vzťahov najmä s opačným pohlavím, hoci ide o zvrat v postavách, ktoré mali dovtedy jasný charakter. Inak gymnastiku obdivujem, hoci som ju robila iba 2 roky a neprepadla jej natoľko, aj vďaka tomuto seriálu chápem, aký tlak je na ne vyvíjaný. A to vlastne platí o každom profesionálnom športovcovi.(12.11.2013)

Po půlce první řady musím říct, že mě to fakt dostalo. Má to výborný spád. Zatím jsem se ani jeden díl nenudila. Výběr herců se mi moc líbí. Gymnastiku už od dětství miluju. Zatím dávám jen 80%. Ale časem dám možná plný počet. Uvidíme. Postupně se podívám na všechny díly. Edit po všech dílech: Celkově je to pořád jen na 80%. Nejlepší byla první série. Druhá už byla chvílema slabší díky přebytečným řečem a intrikám. A třetí řada se docela povedla, i když jsem čekala o něco lepší a jiný konec ...(26.4.2014)

Originální nápad - gymnastky snažící se dostat na olympiádu. Dobré scénářové zpracování - děj je našlapaný a z 99% se nenudíte. Skvělé charakterní postavy - kromě samotných gymnastek (Chelsea Hobbs, Josie Loren, Ayla Kell...) je třeba zmínit postavu Sashi Belova (Neil Jackson). Co se týče hudby, klasická americká záležitost á la Simple Plan ale dá se to poslouchat, navíc mluvím i o instrumentální složce v pozadí. A hlavně, hádám, že holky musely docela dřít, než se naučily všechny ty sestavy. Musím přiznat, že jsem do seriálu ybyl vtržen, i když jsem na začátku pochyboval. Paráda. Ano, sem tam nějaké klišé, ale dá se odpustit.(4.10.2009)

Tady je návod na to, jak se u tohoto seriálu bavit: 1) Nedejte na první dojem: Ano, ze začátku to vypadá, že jde hlavně o techtle mechtle, ale vy, seriálem protřelé publikum, se tím nesmíte nechat zmást ... 2) Nečekejte neočekávatelné: Všem je nám jasné, že to není chytré jako Prison Break, tajemné jako Lost, či vtipné jako TBBT, tak trošku shovívavosti, prosím :) 3) Vydržte a nevzdávejte to: Pár prvních dílů je slabších, ale jenom proto, že, jak se říká, nejlepší patří na konec. Když překonáte začátek, dočkáte se epizod, které jsou vtipné, soutěživé, přátelské, bojovné a zajímavé.(26.8.2010)

• Judy24

Nevím, jak to ta ABCFamily dělá, ale má neskutečnou schopnost dělat seriály se skvělými nápady (elitní gymnastky), několika opravdu zajímavými charaktery (Sasha) a cílem, ke kterému je táhne (olympiáda), které dokonale zabije nesmyslnými a naprosto šablonovitými zápletkami a postavami (Lauren). Kdyby se to schéma (mám velkou šanci - neposlechnu trenéra - zvořu to - trenér se mnou vymete - já porušim několik pravidel, abych se ten trik doučila - pak mu ho předvedu - on názor nezmění - změní ho na poslední chvíli) objevilo za celý seriál jednou/dvakrát, tak to přežiju, ale podvacátý už to fakt ztrácí schopnost zaujmout. Naprosto stejná a absurdní Lauren, která se vždycky na každýho všechno doví, pak to vždycky použije a pak svým srdceryvným pláčem zase dostane, co chce, mě mučila celých těch 50 epizod, stejně jako naprostá ignorace přírodních zákonů, když přijde na to, že se někdo zraní nebo onemocnění. A opravdu hodně mě taky mrzí, že když už měli tvůrci po ruce něco vážně zajímavého (Emily/Damon; olympiáda), tak to uprostřed série bez varování hodili do koše. Je to vážně škoda, protože to Make It or Break It mělo tolik potenciálu... P. S. Poznámka k dobru - stejně mě to zaujalo a stejně jsem to dokoukala.(3.3.2014)

• - Susan Ward je pouze o 8 let starší než Chelsea Hobbs, která ztvárnila její dceru. (Pajky3)

• - Původně byla obsazena do role Beccy Evie Thompson, kvůli zranění ale musela odstoupit těsně před startem natáčení. (Pajky3)