Make It or Break It (TV seriál)

Drama / Sportovní

USA, 2009–2012, 35 h 7 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvůrci:

Holly Sorensen

Michael Suby

Ayla Kell, Josie Loren, Cassandra Scerbo, Candace Cameron Bure, Zachary Abel, Peri Gilpin, Chelsea Hobbs, Susan Ward, Neil Jackson, Anthony Starke, Rosa Blasi, Johnny Pacar, Zane Holtz, Brett Cullen, Nicole Gale Anderson, Mia Rose Frampton, Michelle Clunie, Chelsea Tavares, Nico Tortorella, Sean Maher, Amanda Leighton, Erik Palladino, Josh Bowman, Marsha Thomason, Cody Longo, Bre Blair, Kathy Najimy, Meagan Holder, Alice Greczyn, Jeanette Brox, Trent Garrett, James C. Burns, Milena Govich, Hal Ozsan, Stacy Edwards, Christine Corpuz, Marina Sirtis, Debbon Ayer, Jeff Francisco, Lauren Gottlieb, Traci Dinwiddie, Tarah Paige, Kimberly Estrada, Sandi Aries, Marco James, Brad Rowe, Finola Hughes, Katherine LaNasa, Jessica Walter, Gabrielle Carteris, Camryn Grimes, Dan Gauthier, Tiya Sircar, Nadia Comăneci, Tamlyn Tomita, Brent Alan Henry, Michelle Noh, Rebecca Spicher, Allison Caetano, William Russ, Malia Tyler, Parker Young, Julia Putnam, Nicholas Downs, Sunita Param, Matthew Troyer, Juan Gabriel Pareja, Mike Foy, Alyssa Shafer, Frank Pacheco, Shammy Dee, James Preston, Clint Jung, Kaitlyn Dever, Ashley Fink, Delpaneaux Wills, Caslin Rose, Josh Adamson, Dameon Clarke, Marinna Engwall, Alex Sgambati, Kat Rogers, Christopher L. Robinson, Josh Abraham Webber, Dahlia Salem, Julian Starks, Marcus Coloma, Michael D. Roberts, Karen James, Diva Zappa, Mandy June Turpin, Michael Traynor, Anne Marie Howard, Maria Serrao, Marsha Clark, Anzu Lawson, Carson Aune, Sandy Martin, Adam Kulbersh, Rahnuma Panthaky, Jim Jansen, Vivian Lee, Tom Choi, Jessica Jann, Paul Tigue, Amara Cash, Tisha French, Joel Rush, Joanna Johnson, Brianne Tju, Megan Lee Joy, Joel West, Blair Hickey, Madeleine Coghlan, Alison White, Tom Maden, Jason Manuel Olazábal, Jenna Lyng Adams, Parisa Fakhri, Aidan Bristow, Christopher Goodman, Tara Macken, Andrew James Allen, Tracey Fairaway, Mim Drew, Brad Benedict, Wiley M. Pickett, Béla Károlyi, Roxanne Beckford, Mark Kubr, Natasha Bure

Tady je návod na to, jak se u tohoto seriálu bavit: 1) Nedejte na první dojem: Ano, ze začátku to vypadá, že jde hlavně o techtle mechtle, ale vy, seriálem protřelé publikum, se tím nesmíte nechat zmást ... 2) Nečekejte neočekávatelné: Všem je nám jasné, že to není chytré jako Prison Break, tajemné jako Lost, či vtipné jako TBBT, tak trošku shovívavosti, prosím :) 3) Vydržte a nevzdávejte to: Pár prvních dílů je slabších, ale jenom proto, že, jak se říká, nejlepší patří na konec. Když překonáte začátek, dočkáte se epizod, které jsou vtipné, soutěživé, přátelské, bojovné a zajímavé.(26.8.2010)

Po půlce první řady musím říct, že mě to fakt dostalo. Má to výborný spád. Zatím jsem se ani jeden díl nenudila. Výběr herců se mi moc líbí. Gymnastiku už od dětství miluju. Zatím dávám jen 80%. Ale časem dám možná plný počet. Uvidíme. Postupně se podívám na všechny díly. Edit po všech dílech: Celkově je to pořád jen na 80%. Nejlepší byla první série. Druhá už byla chvílema slabší díky přebytečným řečem a intrikám. A třetí řada se docela povedla, i když jsem čekala o něco lepší a jiný konec ...(26.4.2014)

Teenage komedie nasekaná na jednotlivé díly pro seriál. Příliš americké; holky jednají jako mrchy, kamarádství jde stranou. Snaží se udělat maximum pro vítězství, na "lidskost" se zapomíná. Já už tomuhle seriálku víc šancí nedám. Telenovela plná emocí. Sorry všem fanouškům podrazů a intrikánství...:-( Mezi 2 a 3 *(30.11.2009)

Obrovská mozková ,,vyplachovačka“. Žádnou originalitu tu nehledejte. Spíš se obrňte před hrozivě amatérsky nedotaženými technickými prvky při natáčení gymnastických sestav. Nad kamerou lítající z pozice do pozice, že místy je vidět třebas jenom hlava či noha (být takovýhle blázen za kamerou ve skutečném sportovním světě, tak tutově prohodím monitorem nebližší věc, kterou mám po ruce) a střihem, kdy přechod mezi hercem a jeho dablérem je tak zřejmý, že i naprostý slepoň musí kroutit nevěřícně hlavou, jak tohle mohlo být natočeno v roce 2010, zůstává rozum stát. Naštěstí se to postupem času lepší a ty nejzřetelnější nedostatky pomalu mizí…Dějově je to předvídatelné ale nikoli nudné. Ústřední holčičí čtyřka je zajímavě poskládaná a chvíli sice trvá, než jim přijdete na chuť, ale nakonec se z toho vyklube solidní návykovka, až se v pět ráno zhrozíte, kam všechen ten čas uplynul. Mě to dostalo do nezáviděníhodně neproniknutelné zkouškové bubliny. Z velké části díky přítomnosti J. Pacara alias Damona Younga. This guy rocks ;p Proto zcela neobjektivních 75% (hodnoceno v půlce 2. série)(15.1.2011)

Dosť mi vadí, ako si musí každá z hlavných hrdiniek prejsť nejakým ochorením, či zranením. To isté platí o nútenej dráme v rámci vzťahov najmä s opačným pohlavím, hoci ide o zvrat v postavách, ktoré mali dovtedy jasný charakter. Inak gymnastiku obdivujem, hoci som ju robila iba 2 roky a neprepadla jej natoľko, aj vďaka tomuto seriálu chápem, aký tlak je na ne vyvíjaný. A to vlastne platí o každom profesionálnom športovcovi.(12.11.2013)

• - Susan Ward je pouze o 8 let starší než Chelsea Hobbs, která ztvárnila její dceru. (Pajky3)

• - Původně byla obsazena do role Beccy Evie Thompson, kvůli zranění ale musela odstoupit těsně před startem natáčení. (Pajky3)