Make It or Break It (TV seriál)

Drama / Sportovní

USA, 2009 - 2012, 35 h 7 min (Minutáž: 48x42–45 min)

Tvůrci:

Holly Sorensen

Michael Suby

Ayla Kell, Josie Loren, Cassie Scerbo, Candace Cameron Bure, Peri Gilpin, Chelsea Hobbs, Susan Ward, Neil Jackson, Anthony Starke, Rosa Blasi, Johnny Pacar, Zane Holtz, Brett Cullen, Nicole Gale Anderson, Mia Rose Frampton, Michelle Clunie, Chelsea Tavares, Nico Tortorella, Sean Maher, Amanda Leighton, Erik Palladino, Joshua Bowman, Marsha Thomason, Cody Longo, Bre Blair, Kathy Najimy, Meagan Holder, Alice Greczyn, Jeanette Brox, Trent Garrett, James C. Burns, Milena Govich, Hal Ozsan, Stacy Edwards, Christine Corpuz, Marina Sirtis, Debbon Ayer, Jeff Francisco, Lauren Gottlieb, Traci Dinwiddie, Tarah Paige, Kimberly Estrada, Sandi Aries, Marco James, Brad Rowe, Finola Hughes, Katherine LaNasa, Jessica Walter, Gabrielle Carteris, Camryn Grimes, Dan Gauthier, Tiya Sircar, Nadia Comăneci, Tamlyn Tomita, Brent Alan Henry, Michelle Noh, Rebecca Spicher, Allison Caetano, William Russ, Malia Tyler, Parker Young, Julia Putnam, Nicholas Downs, Sunita Param, Matthew Troyer, Juan Gabriel Pareja, Mike Foy, Alyssa Shafer, Frank Pacheco, Shammy Dee, James Preston, Clint Jung, Kaitlyn Dever, Ashley Fink, Delpaneaux Wills, Caslin Rose, Josh Adamson, Dameon Clarke, Marinna Engwall, Alex Sgambati, Kat Rogers, Christopher L. Robinson, Josh Abraham Webber, Dahlia Salem, Julian Starks, Marcus Coloma, Michael D. Roberts, Karen James, Diva Zappa, Mandy June Turpin, Michael Traynor, Anne Marie Howard, Maria Serrao, Marsha Clark, Anzu Lawson, Carson Aune, Sandy Martin, Adam Kulbersh, Rahnuma Panthaky, Jim Jansen, Vivian Lee, Tom Choi, Jessica Jann

Tak předně, zatim je to jedinej sportovní seriál, kterej se mi dostal do ruky. Mě to chytlo a dost se mi to líbilo, po první sérii jsem zhruba někde okolo 80% a těšim se na druhou. Sympatický postavy, jak holky tak i trenér, samozřejmě s vyjímkou blond Lauren a taky mě štve Carter, protože odehrál celou sérii s jedním výrazem v obličeji. Možná, že se někdy kouknu na opravdovou gymnastiku, abych viděl jaký je skutečný rozdíl. *** Během druhé série jsem se ujistil v tom, že je to pro mě momentálně jeden z nejzajímavějších seriálů. Protože mě baví, ty výhry, prohry, souboje, dramata. Vážně hodně. Sice jsou tu maličkosti, který mě vytáčej, ale to se dá přežít. Jediný co mi vadí je Lauren, protože ta její postava se nijak nemění, nedokáže se ponaučit. Trochu už mi vytáčela i Emily, protože pořád neví co chce. Moje favoritka je Payson a hned za ní v závěsu je Kaylie. Na Světovém klání už se holky předvedly a já jsem zvědavej co si ponechali do třetí série a na olympiádu.*** Třetí zkrácená série přinesla přípravu na OH v Londýně a dvě nové, celkem zajímavé postavy Wendy a Jordan. Škoda toho, že to na OH nedotáhla Kelly, tu jsem měl docela rád. Nakonec trochu vývoje prodělala i proklínaná Lauren. A jsem poměrně zklamanej, že jsme se na hry nakonec nepodívali. Přijde mi divný, že to skončilo tím výběrem. Holky jsem si oblíbil a mam je rád, škoda, že končí..(10.4.2011)

No, já byla hodně spokojená. Emily mi začala lézt brzo na nervy, tak jsem byla ráda, že ve třetí řadě už se neukázala, ale bylo to zakončeno moc pěkně a budu zas chvíli hledat seriál podobný tomuto, protože je to tématika, která mne vždy osloví. Druhá řada sice chvilkama zaostávala a na jednu stranu mne mrzelo, že každá z těch dívek si musela projít nějakým zraněním nebo karambolem a zase se z toho dostala ( jako kdyby to tak normálně šlo, že jo ), ale celkový dojem ve mně zůstal pozitivní a zlo bylo potrestáno! :D(16.1.2015)

Originální nápad - gymnastky snažící se dostat na olympiádu. Dobré scénářové zpracování - děj je našlapaný a z 99% se nenudíte. Skvělé charakterní postavy - kromě samotných gymnastek (Chelsea Hobbs, Josie Loren, Ayla Kell...) je třeba zmínit postavu Sashi Belova (Neil Jackson). Co se týče hudby, klasická americká záležitost á la Simple Plan ale dá se to poslouchat, navíc mluvím i o instrumentální složce v pozadí. A hlavně, hádám, že holky musely docela dřít, než se naučily všechny ty sestavy. Musím přiznat, že jsem do seriálu ybyl vtržen, i když jsem na začátku pochyboval. Paráda. Ano, sem tam nějaké klišé, ale dá se odpustit.(4.10.2009)

• Judy24

Nevím, jak to ta ABCFamily dělá, ale má neskutečnou schopnost dělat seriály se skvělými nápady (elitní gymnastky), několika opravdu zajímavými charaktery (Sasha) a cílem, ke kterému je táhne (olympiáda), které dokonale zabije nesmyslnými a naprosto šablonovitými zápletkami a postavami (Lauren). Kdyby se to schéma (mám velkou šanci - neposlechnu trenéra - zvořu to - trenér se mnou vymete - já porušim několik pravidel, abych se ten trik doučila - pak mu ho předvedu - on názor nezmění - změní ho na poslední chvíli) objevilo za celý seriál jednou/dvakrát, tak to přežiju, ale podvacátý už to fakt ztrácí schopnost zaujmout. Naprosto stejná a absurdní Lauren, která se vždycky na každýho všechno doví, pak to vždycky použije a pak svým srdceryvným pláčem zase dostane, co chce, mě mučila celých těch 50 epizod, stejně jako naprostá ignorace přírodních zákonů, když přijde na to, že se někdo zraní nebo onemocnění. A opravdu hodně mě taky mrzí, že když už měli tvůrci po ruce něco vážně zajímavého (Emily/Damon; olympiáda), tak to uprostřed série bez varování hodili do koše. Je to vážně škoda, protože to Make It or Break It mělo tolik potenciálu... P. S. Poznámka k dobru - stejně mě to zaujalo a stejně jsem to dokoukala.(3.3.2014)

Jak udělat, aby to vypadalo, že gymnastika je vlastně jednoduchá? Seriál, který mě hrozně zaujal. První řadu jsem jen prosvištěla. Druhá řada už na mě moc překombinovaná, postava Lauren trochu nedomyšlená, hrozně rozporuplná. A co provedli ve druhé sérii Emily? To pro mě nebylo vůbec dostačující. Třetí série jen posledních 8 dílů, nebyla špatná, ale žádná výhra to nebyla. Nejlepší 1. série a za to, že mě tak pohltila, dávám i přes další zápory 5 hvězd.(1.6.2015)

• - Původně byla obsazena do role Beccy Evie Thompson, kvůli zranění ale musela odstoupit těsně před startem natáčení. (Pajky3)

• - Susan Ward je pouze o 8 let starší než Chelsea Hobbs, která ztvárnila její dceru. (Pajky3)