Princezna Tanis má nelehkou úlohu. Musí najít bojovníky, kteří by ochránili její království před zlou a démonickou čarodějnicí Xiou, která má kromě jiného na svědomí i život její sestry. (TV Nova)

Martinius odpad!

nechcelo sa mi verit, ale toto je fakt katastrofa :D zvladol som to do 15. minuty, dalej sa vo mne ozval pud sebazachovy. myslim, ze pri hladani totalneho dna som nasiel dalsi klenot do poctu. a spolu s nim aj poznanie, ze taky uwe boll je v podstate kinematograficky majster. zaujimalo by ma, kde a ako to pyun tocil. v albansku 19. storocia? s movie makerom, photoshopom a s hrstkou slepic, ktore nemaju ani len na karieru pornohereciek? tu je vsetko zle. namet, kamera, dialogy, pribeh, strih, kostymy, herci, kulisy, filtre, "triky"... film ako stvoreny na mucenie vaznov v guantaname, s predpokladom dlhej rekonvalescencie. ()

Hopi odpad!

Toto není film, to je hodně nepovedená parodie na film. Každý druhý amatérský film vypadá líp než toto. A co je nejlepší - když se děj trochu pohne a konečně by měli jít naši stateční hrdinové vypráskat padouchy, objeví se cosi jako upoutávka na další film a závěrečné patnáctiminutové titulky. Tomu říkám finále. ()

beso74 odpad!

Neveril som, dokedy som neuvidel, pokračovanie fantasy The Sword and the Sorcerer sa totiž hodnotiť bežnými veličinami nedá, pretože jediným spravodlivým verdiktom by bolo dať tomu tak - (slovom mínus)100%. Prvých 12 minút sme rozprávačkou zasvätení do udalostí, sem tam sa zjaví nejaká postava a len tak švihne, na konci úvodných titulkov už čakám kedy sa stane niečo podobné i mne. Chvalabohu, titulky končia a konečne je i nejaký obraz. Následných približne 60 minút si to už aj chvíľkami posúvam vyššou rýchlosťou, pretože mozgová príhoda už striehne za rohom, 74 minúta, hurá bude sa niečo diať, schyľuje sa k bitke. Prásk, rozprávačka zas skomentuje čo sa stalo a nasleduje dlhokánsky 15 minútový zoznam všetkých tých, čo spáchali tento zločin. Dlho som rozmýšľal, na čo to bolo dobré a jediným vysvetlením je fakt, že tento čierny zoznam prikázala zverejniť nejaká organizácia zaoberajúca sa právami spotrebiteľa, aby bolo každému, kto sa do tohoto levelu prebil, jasné, komu sa v budúcnosti vyhýbať. Fuj, hnus. ()

RajAthen odpad!

Panečku, to tedy byl neskutečný výplach. Nejde o to, že děj by nedával logiku či postavy se chovaly nelogicky, případně režisér by neměl jistou ruku a hudební složka by přesně neodpovídala. Jde o to, že děj je spíše "dějem", z nelogického střihu nelze určit, nakolik se kdo chová nelogicky, protože divák zkrátka neví, režisér byl po celou dobu natáčení, nejspíše jednoho odpoledne, někde na obědě, a hudba je jednoduše strašná. Na druhou stranu kulturní šok v prvních pěti minutách, které jsou po dlouho době tím nejhorším, co jsem zažil, je také jistá zkušenost. Přesto skutečnost, že Kevin přehrává ostatní ansábl o několik hereckých tříd by, měla být sama o sobě varováním, že váš čas je cennější jinde. Bože dej, ať nevznikne pokračování (přesněji nevyjde druhý zbytek téhož filmu)... ()

TERRORDROME odpad!

Po Pyunovom pokuse o Lovecrafta už ma úroveň tohto filmu nemohla prekvapiť. Chaotická, ťažko retardovaná a vizuálne mimoriadne hnusná supersračka ktorú zrejme musel financovať samotný Sorbo z peňazí čo našiel po vreckách, aby si ešte raz mohol zahrať fantasy hrdinu zachraňujúceho kráľovstvo pred sexi upírkami. Pyun vždy narábal s podradnými rozpočtami, ale interiéry kráľovského paláca vytvorené so zavesených plachiet sú teda riadne mocná káva. Dojem extrémnej chudoby potom dotvára kamera ktorá takmer neustále sníma len veľké detaily, takže polovicu filmu tvoria zábery na veľké hlavy a ten zbytok sa snaží byť čo najviac úzkoúhly. A tá presvietenosť tomu dodáva taký šmrnc až krvácajú oči. Triky, našťastie ich moc nie je, sú priam neuveriteľné, scéna s loďou na rozbúrenom mori vyzerá ako z nejakej hry z 90-tych rokov. Jedna scéna ale bola celkom zábavná a to keď hrdinka princezná prišla do baru kde bol vzduch ťažký od grgancov a prdov, Herkules vo výslužbe ( Kevin Sorbo tu podáva najlepší a zároveň jediný herecký výkon z celého obsadenia ) schytáva kopance do rozkroku, šmykne sa na kuse mäsa a padá držkou do poprsia škaredej starej ženy. A tá princezná odreže vagabundovi jazyk! No a ešte som sa zasmial aj keď si na záver filozofického monológu psychicky nevyrovnanej upírky prísediaci kapucín chlipol z pohárika a odgrgol. Diváka ktorý sa šťastne dožil konca a stále vykazuje známky príčetnosti určite veľmi poteší že film veľmi rafinovane koniec vlastne nemá, kapucín na lúke zajebe nožom pár upírov, potom naskočí hláška že príbehy budú pokračovať, podporená pár nič nehovoriacimi zábermi na pózujúcich hrdinov a zakrvavenú upírku s mečom a ďalej už len epické 15 minútové záverečné titulky na ktorých si tvorcovia evidentne dali záležať viac než na všetkom čo ich predchádzalo. Či chcem vidieť to pokračovanie? Moc nie, ale vzhľadom k tomu že Pyun má vraj naozaj roztrúsenú sklerózu už k naplneniu tejto hrozby ani nemusí dôjsť. ()