Když je biosféra Země zničena, většina lidí přesídlí do kosmu. Obydluje stísněné kosmické stanice. Jedinou nadějí je rajská planeta Rhea, která je od Země vzdálena pět světelných let. Příběh se odehrává v narezlém transportéru Kassandra, který míří ke stanici NR 42. Mladá lékařka Laura je jediná osoba v raketoplánu, která není ve stavu hibernace. Do vystřídání jí zbývají čtyři měsíce. Během denních hlídek v pustých chodbách začíná mít pocit, že není v raketě sama. Začíná hra na kočku a myš a představa se mísí s realitou. Co skrývají kontejnery ve skladu a "co" a nebo "kdo" je v raketě? (LIVINGDEAD)

AlexUnited

Inteligentné sci-fi s mierne depresívno-pesimistickou atmosférou a zaujímavou pointou. Poväčšinou pomaly plynúci ale zato napínavý dej, pri ktorom som i napriek dlhšej stopáži ani na chvíľu nepocítil žiadny náznak nudy. Výraznejšie logické chyby som nepostrehol, všetko do seba zapadlo, jedine ma však mrzí, že záver nebol dotiahnutý do úplného konca. I keď podstatné prvky boli vysvetlené a ďalší vývoj jasne naznačený, predsa len by som v tomto prípade privítal jednoznačné zakončenie napríklad i s nejakým optimistickým happy endom. ()

carodejb

Tri hviezdy, chtiac - nechtiac. Precízne natočené, avšak hrozne pomalé a nudné. Každopádne remeselne dobrá filmárina. ()

XXXXXXXX

Nein, nein nein nein nein! To jsem zase jednou doufal, že dostanu něco ve stylu Pandora a zase nic. Své pocity vyjadřuji následující alegorií: U McDonalda byla toho dne zase fronta jak prase. Otylý Arab Džamal, bůhví proč navlečen do zimní bundy, i když touto dobou (v červenci) bývají v SAE 50° teploty, o to zřejmě konečně přišel. "A-l láhu Akbar", rozeřval se. "Krysa je náš bratr", pokračoval. "Já vás nevěřící Evropany, fšechny do jednoho poslat k Alláh." A zmáčkl knoflík na spínači, který třímal v roce. To napětí, by se dalo krájet. Nestalo se ovšem nic. Džamal totiž vůbec nebyl Arab ale Rom, s kůži černější než noc, nenacházeli jsme se v SAE, ale v místní pobočce rychlého občerstvení v Havířově, a v ruce nedržel spínač, nýbrž dětskou vodní pistolku. "Tenhle ten ocas, se tu objevuje zhruba tak 3x do měsíce", nechala se slyšet uhrovitá, a nechutně otylá pokladní, ze které tekly niagarské vodopády potu. "1x smurfie, bude to všechno?", navázala na předchozí monolog. "Ano", přitakal jsem. Už při prvním doušku tekutiny v ústech, na mne šly zvratky. "Asi budu zvracet", oznámil jsem případným posluchačům, a vyrazil na pánské toalety. "V těch SAE, musí ale být touhle dobou fakt krásně" pomyslel jsem si nadšeně, směle vykročil do -15° a zalil obsahem své dutiny břišní nejbližší toaletu. A to jsem původně vůbec neměl žízeň... ()

Renie42

Abych pravdu řekla, moc jsem ten film nepochopila. Někdy mi ty souvislosti nedávali smysl, ale na druhou stranu se mi scény z vesmíru líbily. Simulace krásné planety by se mi líbila, ale asi jen chvíli. Ani nevím, zda hlavní hrdinka zachránila svoji sestru či nikoliv. ()

Pitryx

V závěru jsem se pěkně vzteknul. Těch několik minut na konci si mohli odpustit. Zbytečně tak skvělý film přišel o plné hodnocení. Míním tím to setkání sester a hnusně klišoidní pozdější „Ne, bez tebe nejdu“. Blikání a děcko také zazdil kus snímku. Naštěstí jsou to jen chviličky. Kdyby místo složitých kombinací „naprali“ nákladní prostor mutantama a obludama bylo by to asi lepší. Přesto, že tvůrcům docházel dech a udělali z toho zbytečné polopsycho, jde o velmi dobrý snímek. Chyběl mu jen lepší hudební podklad. Takže u mne hodnoceno ve skoro nejvyšším sektoru. ()

Stejšn

Nepříliš originální, ale přesto zajímavě natočený film. Velmi pomalé tempo připomíná staré ruské sci-fi jako Solaris, prostředí trochu Princip Noemovy Archy, námět Matrix a tak dále. Je to směska, ale šikovně namixovaná. ()

Leonora

Vykreslení postav, herecké výkony, výprava, všechno naprosto béčkové. Napětí nudné, romance nepřesvědčivá, veškeré emoce ploché, hudba nulová. Holt z toho Švýcaři Matrix nevykřešou, přestože potenciál námětu je podle mě srovnatelný. ()

DoubleJack

Tak nějak jsem doufal, že budu mít před sebou další Symptom Pandorum. Vesmír, velká loď s důležitým nákladem a naděje na život na nové planetě. Z výsledku jsem byl ale zaražený jako prd v lucerně. Nevím, co mělo být strašidelnější: půl tuctu nesympatických postav a nebo scénář ve tvaru cedníku. Napětí to nemá žádné, za to nelogičností tam je požehnaně. Celou finální sekvenci jsem proto jen potichu proskákal a následně soubor s filmem smazal. ()

Babulik

Na sci-fi možno až príliš pokojná, takmer komorná dejová línia s občasnými lakačkami bez zbytočných nablblých vyvražďovacích scén s litrami kečupu, ale napodiv to funguje a možno aj vďaka postavám, ktoré si zrejme nezískajú sympatie diváka hneď od začiatku, ale na druhej strane sa mu (vďakabohu!) nepchajú za každú cenu do zadku, takže tú "prkennost", ako tu zaznelo, dokonca v určitom zmysle vítam. V každom prípade- príjemné "nezávislé ovlaženie" v záplave vysokorozpočtových sci fi "trhákov". ()

jack_scott

Při sledování snímku jsem si dost připadal jako kdybych viděl opět Pandorum :-) Což neni špatné, kromě celkově slabšího příběhu a výkonů herců jsou třeba efekty na švýcarský film ( ehm- spousta jiných filmů je na tom přes větší rozpočet daleko hůř) úplně skvělé. Celkově jsem spokojen, *** a 65%. ()

CrazymanM

Oho,tak toto mě velmi potěšilo,opravdu lahůdková záležitost pro všechny fanoušky sci-fi!Švýcaři si teda u mě udělali veliké plus,jen víc takových filmů!!! ()

axik

Cargo není nic moc extra, na druhou stranu neurazí. Film má poměrně zajímavou atmosféru, rovněž animace a FX nejsou špatné. Škoda jen, že je film plný tak zatraceně nesympatických herců. Annu-Katharinu Schwabroh si umím představit spíše jako velitelku vyhlazovacího tábora, než jako hlavní kladnou postavu. ()

Kazisvet III.

Poměrně zajímavý film ze švýcarské produkce, který má ovšem zbytečně dlouhou stopáž. Oceňuji zejména myšlenku nepovedené kolonizace nového světa spojené se lží těm, kteří zůstali na orbitu Země. 2,5/5 ()

otamat

No tak vazeni ... Po pravde receno, je to blbost. 2 hvezdy jsou asi povinnosti, kdyz prihlednu k faktu, ze veskere filmy zavanejici postapokaliptickym sdelenim proste muzu. Tohle ale byly 2 hodiny, ktere jsem mohl stravit uzitecneji. Chtel jsem dat jen jednu hvezdicku, ale zrejme z listosti davam 2. Filmu se ale vyhnete obloukem. ()

Palisander

Príliš veľa chýb (gravitácia na lodi začína prekročením prahu dverí a neustále šľahajúce plamene z motorov sú tie najviditeľnejšie). Pomaly ubiehajúci dej. To je priamy dôsledok príliš jednoduchého príbehu bez výraznejšej akcie. Naviac rozuzlenie príde v dvoch tretinách filmu a finále by sa nestalo ani na JRD v Hornej Dolnej, pretože aj tam majú prinajmenšom vrátnika ;-). Vďaka Švajčiarom za pokus, nabudúce to už možno bude lepšie. ()

m.xFuck

Docela v pohodě a vzhledem k tomu že je to evropská produkce tak rozhodně těžký nadprůměr. Trochu pokulhává logika a ta gravitace musí trknout každého, přesto se mi to líbilo mnohem víc než megadrahý blbuster prometheus. Za mě pěkných 80% ()

djbarrel

Poměrně dobré scifi, které si vystačí i bez monster a podobné havěti. Přes to všechno, film není až tak dobrý jak mohl být, protože jeho zdlouhavě a pracně budovanou atmosféru bourají nepřesvědčivé herecké výkony a některé zmatenosti. Suma sumárum, mohlo to být lepší, ale taky horší. 60 % ()