Misfits: Zmetci

Velká Británie, (2009–2013), 29 h 12 min (Minutáž: 43–51 min)

Tvůrci:

Howard Overman

Hudba:

Vincent Pope

Série(5) / Epizody(37)

CerKar

Zatím 4* , tak abych to nepřehnal s tím ehtusiasmem :) První díl to pomalinku rozjíždí, ale dvojka už je nářez ! Kam se na to hrabou přiteplený, zamyšlený modýlkové a barbínky z Heroes. Tady se svět nezachraňuje, taj se na něj z vejšky s***. Na půlhvězdu jsou teda i některý charaktery a jejich angličtina. ()

Neuge

Misfits jsou svým balancem mezi absurdním, nechutným humorem a vážnější stránkou prostě jedineční a i přes postupné míchání castingu, které předznamenalo nevyhnutelný konec, jde až do konce o originální superhrdinský (nebo spíš superlooserský) guláš, který vystřelil řadu slibných britských talentů (Sheehan, Rheon, Gilgun) vstříc nadějné (televizní) budoucnosti. ()

Euchrid

Zajímavé, svěží a chytlavé. Libí se mi stavba příběhu v první sérii, u které snad s takovými charaktery postav nehrozí zvrhnutí do scénaristického stereotypu. A Nathan je občas hodně skvélý. ()

Ronee

Misfits je môj objav roku. Trochu sci-fi, trochu akčnosti, trochu mysterióznosti, trochu humoru, trochu smútku, zo všetkého trošku a dokopy je to ideálne. ()

zElina

Tak to je ovšem mega cáklá pecka! A to nejsem seriálový nadšenec....Všichni jsou totální magoři.!!! (asi i včetně mě) ()

RajCZitko

Celý seriál mi příjde jako taková nízkorozpočtovější britská verze amerických hrdinů. Kdo přežíje prvních pár dílů, tak mu asi opravdu zjevíci, kteří "se snaží" ztvárnit hlavní hrdiny, přestanou vadit a vžije se do děje. Nicméně je to zase zajímavější tím, že je to další takový náhled na temnou stranu zákona. uvidíme jak to bude probíhat... ()

Uhura

Dost zábavné až do pátého dílu druhé série. Jakmile se tvůrci začnou zaplétat do časové smyčky, přestává to fungovat, což se snaží zamaskovat co možná největším počtem mrtvol a podobných náhlých zvratů. Původní nápad nabízí příliš mnoho možností dalšího vývoje, což se tu bohužel stalo kamenem úrazu. ()

singone

Každou epizodou lepší, to jsou Hrdinové po Anglicku.. Super hlášky, sranda, ale ti trošku vážnější témata promíchaná do jednoho fungují opravdu suprově ! A ty jejich anglický přízvuky - je to rozhodně nezvyk, když se všude slyší americká AJ... 2 řady shlídnuté - rok čekání na 3. :( ()

LetztesBiest

1. + 2. série: Naprostá pecka. Misfits se mi trefili do noty už tím, že mám rád, když se téma superschopností či superhrdinství uchopí trochu jinak než je zvykem a tady se to povedlo více než na výbornou. Partička delikventů sice díky bouřce získá nadpřirozené schopnosti, ale žádné konání dobra nebo nedejbože záchrana světa se nekoná - spíše jim tak vznikne spousta problémů, které jsou způsobeny zvláště tím, že nejsou jediní, koho ta bouřka změnila. Krom toho své schopnosti neumí pořádně ovládat a i vztahy mezi naší hlavní pěticí jsou ze začátku takové všelijaké. Postavy jsou skvěle napsané i zahrané, za sebe můžu říct, že mě zaujal hlavně Nathan a to tím, jaký je to "blbec" - chová se bezprostředně, nikdy si nebere servítky a neustále vtipkuje - seriál si bez něj vůbec neumím představit. Avšak mým favoritem je Simon, kterého hlavně ze začátku zrovna moc neberou, protože je "divnej" a právě tou "divností" si mě naprosto získal, zvláště asi proto, že se v něm chvílemi úplně vidím ^o^ Nechybí tu akce, humor, napětí ... vlastně ani nevím, co bych tomuhle seriálu mohl vytknout. Snad jen to, že má zatím tak málo dílů, nehorázně se těším na další sérii, ale bohužel si ještě počkám ... P.S.: Moc nechápu srovnávání s Heroes, protože jediné, co mi na obou seriálech přijde podobné je to, že tam jsou lidi se superschopnostmi ;) Edit k 3. a 4. sérii, 5. jsem zatím neviděl: Bohužel nastalo přesně to, co jsem si neuměl představit - nejdřív odchod Nathana, pak Simona a nakonec i všech původních postav - jako jo, v rámci možností se s tím tvůrci vypořádali asi relativně dobře, ale bohužel ... už to prostě není to "pravé ořechové" a první dvě série tak zkrátka zůstanou nepřekonány ... plné hodnocení za ty první dvě ale už nechám. ()

freyinec

Neuvěřitelnej nářez. Každá postava má něco do sebe, nikdo zvláště nevyčnívá a nezastiňuje ostatní. Nejvíc mě samozřejmě baví Nathan (SAVE ME BARRY!), jinak se protagonisti krásně doplňujou a prominete jim občas i nějaké to zabití vedoucího, krádež chlastu nebo umlácení hasičákem. Není to úplně dokonalý seriál, občas něco lehce nedává smysl a efekty při bouřce mi přišli k smíchu, ale celkově, britové přišli opět (jak jinak) s opravdouvou špičkou. :) ()

snek49

Seriál trošku jiného ražení. Jde o skupinku mládeže, kteří se na nucených pracech dostanou do "prazvláštní" bouřky, která jim dá "prazvláštní schopnosti". Klasické hrdiny tedy nepotkáte a všichni obdarovaní nemají zrovna schopnosti, které by si přáli. Navíc jde o jedince, kteří nejsou zrovna společensky vyhledáváni a nesrší z nich sympatie na potkání (někdo je docela otravný). Na postavy si tak musíte nějakou dobu zvykat, stejně tak na nelogičnost některých scén a velkou vulgárnost. Není proto dobré moc přemýšlet. To ale neznamená, že to není zábava. Pokud si přejete něco ala Hrdinové, tak na to hned zapomeňte. Tento seriál má kouzlo jinde... ()

zaso162

Výnimočné spracovaním, nelogickosťou, sprostým slovníkom a hlavne obsadením. Súhlasím s tvrdeniami, že herci mohli byť kľudne aj pozerateľnejší, ale do pekla s tým. Práve preto je to všetko tak pekne šľahnuté v tom správnom slova zmysle. Originalita sa nezaprie v každej časti, niektorá však baví viac iná menej a v druhej sérii to platí dvojnásobne. Plný počet v hodnotení si Misfits zaslúži aj preto, že sa predo mnou tak dlho schovával a ja som si mohol vychutnať časť za časťou. Tretia séria bez Nathana (Robert Sheehan) už nebude to pravé... ()

dawnie

Ze začátku mi ty lidi přišli fakt nesympatický a říkala jsem si, co na tom seriálu všichni vidí... ale tyhle předsudky se s každym dalším dílem ztrácely a ta smršť scénáristickejch nápadů a vtipnejch a (díkybohu) nekonformních blbinek mě prostě dostala... postavy jsou úžasný, každej je originál a opravdu mě přiměli, abych se o ně bála. Závěrečnej stepfordskej díl první série tomu všemu nasadil korunu, smála jsem se až mi tekly slzy... a ten "konec". OMFG, Nathane, žeru tebe i tvůj iPod a jdu na season 2!!! ()

hamir0

Ano, příběhová linie je tenká a nestálá, logika děravá jak řešeto a skoro vždycky předem víte, jak daná epizoda dopadne, ale když ono je to tak zábavné. Postavy jsou sympaticky nesympatické, přesně jak to autor zamýšlel, dokáží rozesmát, až padám ze židle, i chytnout za koule, až mi běhá mráz po zádech. Nikdy bych neřekl, že se mnou věta "I'm fuckin' dead," může nějak zamávat, ale Misfits se to povedlo. A ta hudba! Nejsem fanda do elektroniky, ale tady to prostě funguje. Po audiovizuální stránce obecně se jedná o jednoznačně nejlepší seriál, jaký jsem kdy viděl. Dal bych pět hvězd, ale bohužel se mi některé chybky zdají až moc zbytečné. Doplnění: Absence Nathana je sice ve třetí sérii znatelná, tvůrci si s ní ale vcelku dobře poradili. Sedmý díl je zatím bezpečně nejlepší z toho, co kdy Misfits předvedli. ()

zzuba

Seriál je britský, to je na něm parádní. Herci jsou normální a ne božsky přenádherní, prostředí je podmanivě nepřívětivě betonové. A Nathan mě prostě bavil. A ty jejich schopnosti, žádná klasika. No prostě dobrý. ()

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V