Misfits: Zmetci (TV seriál)

Misfits

Komedie / Drama / Fantasy / Sci-Fi

Velká Británie, 2009 - 2013, 29 h 12 min (Minutáž: 37x45 min)

Vincent Pope

Iwan Rheon, Joseph Gilgun, Nathan Stewart-Jarrett, Antonia Thomas, Lauren Socha, Robert Sheehan (herec, a.z.), Karla Crome, Nathan McMullen, Matt Stokoe, Natasha O'Keeffe, Matthew McNulty, Shaun Dooley, Craig Parkinson, Alex Reid, Ruth Negga, Michael Winder, Michael Obiora, Matt Cross, Ellie Kendrick, Kate Bracken, Dexter Fletcher, Michelle Fairley, Amy Beth Hayes, Zawe Ashton, Jessica Brown Findlay, Jayne Wisener, Stephen Wight, Gillian Saker, Amy Manson, Robert Fyfe, Nathalie Emmanuel, Adrian Rawlins, Danny Sapani, Francis Magee, Jamie Blackley, Edward Hogg, Nicholas Burns, Catrin Stewart, Charlie Murphy, Hannah Britland, Jordan Metcalfe, Riann Steele, Josef Altin, Tom Austen, Sandy McDade, Michael Marcus, Phil Cornwell, Jamie Davis, Jack Donnelly, Rick Warden, Fred Pearson, Lucy Gaskell, Velile Tshabalala, Royce Pierreson, Nick Blood, Michael Müller, Anna Koval, Sam Keeley, Chloe Pirrie, Charlene McKenna, Osy Ikhile, Philip Rosch, Nadine Lewington, Gwyneth Keyworth, Perry Benson, Jack Bence, Oliver Lansley, Eve Ponsonby, Andrew Gower, Richard Riddell, Robert Whitelock, Hannah John-Kamen, Joshua McGuire, Steven Cree, Dylan Edwards, Liz May Brice, Juliet Cowan, Roland MacLeod, Nathan Constance, Susan Wokoma, Charlie Covell, Ade Oyefeso, Harry Hepple, Phil Daniels, Adam Richards, Evelyn Hoskins, Anna Wilson-Jones, Joanna Christie, David Ajala, Mark Heap, Rosie Day, Ruth Sheen, Lydia Wilson, Kenneth Colley, Klariza Clayton, Erin Richards, Kehinde Fadipe, Julia Ford, Nathaniel Martello-White

Vyhypeovaná slátaninka plná amorálního moralizování. Nudné, dávno viděné, neobsažné. Na britský seriál strašně americké a šablonovité. Pověst tento seriál bohužel předchází velmi neoprávněně.(24.12.2009)

Pro mě objev roku, naprosto geniální, na nic si nehrající, úžasné, a prostě IN!!(26.12.2009)

Hodně jiný seriál. Žádné servítky s mluvou nebo nápady, ale pěkně po anglicku do vlastní verze Heroes. Bandička puberťáků, kteří si nezaslouží ani sociální dávky, se sejde na prospěšných pracech a do oka si navzájem zrovna nepadnou. Vše se změní po podivné bouřce, která jim i ostatním v nejbližším okolí dá schopnosti. Každému prohloubí její nejsilnější vlastnosti a nechá je žít dál jejich životy. Nic však není stejné a po chvíli všichni zjistí, že jejich vedoucí se na ně dívá nějakýma divnýma očima, z pusy mu kapou sliny a z úst mu vychází něco jako "všechny vás zabiju". Zatím viděna první sezona s 6 díly, ale zábava je to opravdu hodně drsná a i svým zvráceným způsobem zábavná. Co bude dál? Uvidíme, potenciál tu je a popravdě mě autoři docela dost překvapují, jakým směrem vedou příběh. Viděno:S01,S02(22.12.2009)

Nečekaná pecka. Srovnání s Heroes se neubráním - Heroes padl na hubu a Misfits se stává králem seriálů o lidech se "superschopnostmi." Britové naplno ukázali, v čem je jejich síla - Seriál nemá žádné dvourozměrné klaďasy, ale maníky, kteří jsou pěkně vychcaní, nedospělí a ze všeho nejvíc si chtějí užívat... Ano, seriál je o opravdových mladých lidech. Jenže každá postava není ani žádný prvoplánový záporák a postupně se ukazují i její klady... bez toho, že by křečovitě opustila své negativní vlastnosti. Pak jsou tu také scény a situace, které opravdu "jsou" nekorektní, ne že si na ně jenom hrají (zdravím Trávu). Jsou tam, ne aby šokovaly, ale aby pobavily a trochu ukazovaly dnešní svět bez romantických příkras. K tomu si přidejte vysoce nápadité a napínavé díly a černý humor tryskající i ve velmi netypických chvílích a máte jedno z největších seriálových es nového tisíciletí. To platí o první sérii, uvidíme jak druhá, já osobně se nemůžu dočkat. (9/10)(11.4.2010)

Rovnako dobré ako Heroes, tak ale samozrejme z odlišným scenárom a dejom. Príde mi to o dosť viac zábavnejšie a zaujímavejšie.(30.1.2011)

• - Joseph Gilgun se v seriálu objevuje po boku Lauren Sochy. V dalším seriálu Taková je Anglie (od r. 2006) zase hraje s Michaelem Sochou, což je Laurenin starší bratr. (gogos)

• - V 7. díle 3. série se se "zmetci" probíjí do Sethova (Matthew McNulty) bytu obřím kladivem, přičemž znatelně poškodí dveře, když však z bytu vzápětí odcházejí, jsou dveře neporušené. (Mr.Ganja)

• - Spoiler: Schopnosti, které bouřka v prvním díle 1. série hlavním postavám nadělí, představují jejich určité nedostatky. Alisha (Antonia Thomas), která brala sex velice bezstarostně a neohlížela se na to, s kým ho má, posléze díky bouři nemůže mít normální lidský kontakt, aniž by k sexu nedošlo. Curtis (Nathan Stewart-Jarrett), který neustále lituje své zmařené atletické kariéry, nyní po bouři může vrátit čas a zmařené věcí tak měnit. Kelly (Lauren Socha), která se trápí tím, že neví, jak na ní lidi nahlížejí a co si o ní myslí, díky své nové schopnosti může slyšet myšlenky ostatních. Simon (Iwan Rheon), vždy introvertní, nyní dokáže být neviditelný a nakonec Nathan (Robert Sheenan) se svým "žiju jen dneškem" přístupem k životu se stane nesmrtelným. (cihlenka)