Misfits: Zmetci (TV seriál)

Misfits

Komedie / Drama / Fantasy / Sci-Fi

Velká Británie, 2009 - 2013, 29 h 12 min (Minutáž: 37x45 min)

Vincent Pope

Iwan Rheon, Joseph Gilgun, Nathan Stewart-Jarrett, Antonia Thomas, Lauren Socha, Robert Sheehan (herec, a.z.), Karla Crome, Nathan McMullen, Matt Stokoe, Natasha O'Keeffe, Matthew McNulty, Shaun Dooley, Craig Parkinson, Alex Reid, Ruth Negga, Michael Winder, Michael Obiora, Matt Cross, Ellie Kendrick, Kate Bracken, Dexter Fletcher, Michelle Fairley, Amy Beth Hayes, Zawe Ashton, Jessica Brown Findlay, Jayne Wisener, Stephen Wight, Gillian Saker, Amy Manson, Robert Fyfe, Nathalie Emmanuel, Adrian Rawlins, Danny Sapani, Francis Magee, Jamie Blackley, Edward Hogg, Nicholas Burns, Catrin Stewart, Charlie Murphy, Hannah Britland, Jordan Metcalfe, Riann Steele, Josef Altin, Tom Austen, Sandy McDade, Michael Marcus, Phil Cornwell, Jamie Davis, Jack Donnelly, Rick Warden, Fred Pearson, Lucy Gaskell, Velile Tshabalala, Royce Pierreson, Nick Blood, Michael Müller, Anna Koval, Sam Keeley, Chloe Pirrie, Charlene McKenna, Osy Ikhile, Philip Rosch, Nadine Lewington, Gwyneth Keyworth, Perry Benson, Jack Bence, Oliver Lansley, Eve Ponsonby, Andrew Gower, Richard Riddell, Robert Whitelock, Hannah John-Kamen, Joshua McGuire, Steven Cree, Dylan Edwards, Liz May Brice, Juliet Cowan, Roland MacLeod, Nathan Constance, Susan Wokoma, Charlie Covell, Ade Oyefeso, Harry Hepple, Phil Daniels, Adam Richards, Evelyn Hoskins, Anna Wilson-Jones, Joanna Christie, David Ajala, Mark Heap, Rosie Day, Ruth Sheen, Lydia Wilson, Kenneth Colley, Klariza Clayton, Erin Richards, Kehinde Fadipe, Julia Ford, Nathaniel Martello-White

Did you say you want to piss on her tits?Probably best to keep that kind of thing between you and your internet service provider.. Misfits nejsou Heroes (naštěstí!!), jsou to vulgární a sprostí teenageři, kteří se nebojí souložit, nadávat, myslet jen na sebe anebo..no, vraždit. Celé se to tedy nebere tak vážně, což je obrovská úleva, na Heroes jsem nedokázala koukat právě proto, že z toho dělali tak směšně vážné drama. Nadpřirozené schopnosti mnohdy působí ve filmech a seriálech kýčovitě, ale tohle u Misfits neplatí. Sice jsou to na první pohled nesympatičtí až téměř odpudiví idioti, kteří by do amerických teen seriálů rozhodně nezapadli, ale když jim dáte šanci, určitě se vám tyhle nevídané postavy dostanou pod kůži, dřív nebo později. Kromě výborného humoru je tu navíc velice povedeně zvolená hudba, hnusné, ale zajímavé prostředí a perfektní znělka a zvraty. Tedy jen do druhé série. Odchodem Nathana odešel i nenucený humor a veškerá logika. Takže bohužel snižuji z 5 na 4.(22.11.2011)

Něco tak extravagantního jsem snad ještě neviděl. V žádném jiném seriálu se nesouloží tak často jako v Misfits (alespoň jsem ještě porno na pokračování neviděl), sprostých slov si divák též užije dosyta, i když se celkem opakují (wanker, cunt, shag, twit, pillock); pořád je to příjemná změna vůči klasické sestavě asshole, son of a bitch a motherfucker důvěrně známé z amerických filmů... První série dost dobrá, i když tam mne celkem vytáčela Tereza Kostková (Sally), ve druhé to však začíná skřípat. Zatímco „ankůl“ Simona jsem měl rád, to jeho namachrované já (mimochodem, proč bydlí u Batmana ve sklepě?) pořád jen chodilo do půl těla svlečené a házelo pohledy á la Daniel Radcliffe. Ne že bych to Danielovi s Rihannou nepřál, ale tahle romantická linie mne nebrala. Ne tedy že by nějaká jiná bodovala víc. Postavy se objevují nanejvýš na jeden díl, provázanost dílů téměř nulová, každý díl, jiná ves. Pro dvojku platí ještě více než pro jedničku, že nebýt Nathana, toho namachrovaného, ukecaného, otravného, ale nesmírně vtipného debílka, není moc o co stát... Trojku jsem původně ani načínat nechtěl. Stalo se však a ten jeden díl mi úplně stačil. Vůbec mne to nezaujalo, nová postava snažící se nahradit Nathana dost zoufalá (ani dvě provedení nestačí) a opět to vypadá, že životnost postav bude velmi malá (dvě nové postavy hned zemřely). To nejlepší na trojce bude zřejmě nultý díl s Nathanem v Las Vegas... Co mne vadilo, byla Kelly překládaná titulkářem do slovenštiny. Se silnými přízvuky to není jednoduché, ale slovenština podle mne není řešením. Podobně jako v případě Hermese z Futuramy, který mluví moravsky, jestli se nepletu... 50% (1. série - 90%, 2. série - 60%, 3. série - 10%)(15.4.2012)

Britský humor mám ráda, ale bože, proč vždycky obsazují tak ošklivé herce? Asi proto, abychom si tu lůzry oblíbily :D Tahle parta je neskutečně rozdílná, ale dokonale k sobě patří! Proto seriál jde tak rychle ke dnu, když se rozpadá.. Nathan byl pičus, který mě svými kecy tak neskutečně sral a proto mě to tak bavilo :) První dvě série super.. Ale došlo mi to až po tom, co Nathan odešel a definitivně to šlo do háje.. Třetí série slušná, čtvrtá stojí za hovno a na pátou se odmítám dívat, abych hodnocení z původních čtyř hvězd nesundala ještě víc.. Simon nejlepší vývoj postavy ever :)(2.12.2013)

Misfits...pro mě další seriálová legenda, kde jsem první sérii zkouknul prakticky okamžitě a další díly hltal s neskutečným nadšením a faktem, že chci ještě. Může za to především anglická stopáž, tedy šest dílů na sérii, což je přesně tak akorát. Tvůrci tak dokážou z minima vyždímat maximum a člověka to bude bavit. Nebudou chodit kolem horké kaše a pořád tu budou základní otázky zajímavě aktuální. Tak se nestane, že by jeden díl byl o ničem, protože všecky spolu parádně souvisí. Dalším plusem je určitě výběr hudby, kde mě překvapilo to, jak anglická mládež na nějakejch undergroundovejch diskotékách dokáže pařit na perfektní elektronickou muziku současnosti a dýdžejové z kapsy vytahují jména jako Justice, Yuksek nebo Chase and Status. Tady se hned objevuje jedna z otázek, která mi celej ten seriál nedala spát a to ta, ve kterém městě se ten seriál sakra odehrává...vypadá to jako Ukrajina. Což mě ale utvrzuje, že ne vše je tak hezké, jak na první pohled vypadá a i Anglie může mít pre-industriální místa a la východní Evropa. Každopádně to všecko do sebe parádně zapadlo, nehledě na to, že samotní herci jsou naprosto boží. Každej je unikát, každej je zjev ze čtvrtý dimenze, se kterým se každý den nesetkáte ale určitě si každého na první pohled zapamatujete. A co je nejlepší? Že seriál připomíná známější americký seriál Heroes a fantasticky mu utírá kapsy, co se kvalit týče. Jeho plusem je určitě fakt, že veškeré postavy jsou originální a dokážete si je zapamatovat, stejně tak jako samotné díly, protože jich tolik není. To nejlepší na závěr je ale fakt, že celý ten příběh seriálu Misfits není globální...pořád je to jenom příběh šesti parchantů, kterým se zničehonic změnil život. A kupodivu nebyli jediní. Zánik světa do toho tvůrci zatím netahaj a já doufám, že ani tahat nebudou, protože jakmile seriál začne být více globální a bude se tam řešit zánik světa, většinou jde do prdele...jako právě Heroes. Proto tomuhle seriálu uděluju pětihvězdovou dardu. No, i když možná taky proto, že jsem tu první sérii shlédl prakticky v kuse a to každej seriál nedokáže.(13.12.2010)

Misfits je klasickým příkladem seriálu trpícího syndromem 2. řady. Tam, kde byla první řada proklatě originální a pro mě obrovským překvapením, je druhá neskutečným zklamáním a jedním velkým bordelem. První díly mě opravdu odrovnaly a bylo těžké se od téhle svérázné pětice delikventů odtrhnout. Tehdy se seriál ještě vůbec nebral vážně a naopak si ze sebe dost často dělal prdel. Nezapomenutelná je pro mě scéna naprosto epicky působícího proslovu o tom, jak mají mladí právo chlastat a sexovat až do bezvědomí. Tak jako i v téhle scéně je i v celém seriálu hlavní hvězdou Nathanova postava, která je geniálně napsaná i zahraná. Najdou se sice nějaké vatovější díly, ale i ty jsou zábavné a vůbec nenudí. A pak přijde řada druhá. Zápletky a scény jsou totální WTF (King Kong, buráková alergie, Ježíš atd. a to je jen zlomek). Občas mi připadalo, že se dívám na verzi Temného rytíře smíchaného s brakovým hororem. Pomalu se vypařila pracně budovaná psychologie postav a zbylo jen onanování tvurců nad svým vlastním výtvorem. Není divu, že vzal Sheehan roha. 1. řada - 90%, 2. řada - 50%(27.6.2011)

• - Zatímco první série měla na TV stanici E4 průměrnou sledovanost 707 500 diváků, druhá série tento počet více než zdvojnásobila. V průměru jednu epizodu sledovalo 1,453 milionu diváků, na jednu epizodu třetí série pak připadlo průměrně až 1,484 milionu diváků. (gogos)

• - Joseph Gilgun, který si zahrál Rudyho, má na hrudi vytetovaná číslice 23456 jako památku na svůj čas strávený natáčením seriálu. Každé číslo představuje jednoho z jeho kolegů ze 3. sérii. (cihlenka)

• - Nathan Stewart-Jarrett (Curtis Donovan) a Iwan Rheon (Simon Bellamy) v jednom rozhovore prezradili, že ich najobľúbenejší "super zloduch" je Tim (2x04). (David_SVK)