Misfits: Zmetci (TV seriál)

Misfits

Komedie / Drama / Fantasy / Sci-Fi

Velká Británie, 2009 - 2013, 29 h 12 min (Minutáž: 37x45 min)

Vincent Pope

Iwan Rheon, Joseph Gilgun, Nathan Stewart-Jarrett, Antonia Thomas, Lauren Socha, Robert Sheehan (herec, a.z.), Karla Crome, Nathan McMullen, Matt Stokoe, Natasha O'Keeffe, Matthew McNulty, Shaun Dooley, Craig Parkinson, Alex Reid, Ruth Negga, Michael Winder, Michael Obiora, Matt Cross, Ellie Kendrick, Kate Bracken, Dexter Fletcher, Michelle Fairley, Amy Beth Hayes, Zawe Ashton, Jessica Brown Findlay, Jayne Wisener, Stephen Wight, Gillian Saker, Amy Manson, Robert Fyfe, Nathalie Emmanuel, Adrian Rawlins, Danny Sapani, Francis Magee, Jamie Blackley, Edward Hogg, Nicholas Burns, Catrin Stewart, Charlie Murphy, Hannah Britland, Jordan Metcalfe, Riann Steele, Josef Altin, Tom Austen, Sandy McDade, Michael Marcus, Phil Cornwell, Jamie Davis, Jack Donnelly, Rick Warden, Fred Pearson, Lucy Gaskell, Velile Tshabalala, Royce Pierreson, Nick Blood, Michael Müller, Anna Koval, Sam Keeley, Chloe Pirrie, Charlene McKenna, Osy Ikhile, Philip Rosch, Nadine Lewington, Gwyneth Keyworth, Perry Benson, Jack Bence, Oliver Lansley, Eve Ponsonby, Andrew Gower, Richard Riddell, Robert Whitelock, Hannah John-Kamen, Joshua McGuire, Steven Cree, Dylan Edwards, Liz May Brice, Juliet Cowan, Roland MacLeod, Nathan Constance, Susan Wokoma, Charlie Covell, Ade Oyefeso, Harry Hepple, Phil Daniels, Adam Richards, Evelyn Hoskins, Anna Wilson-Jones, Joanna Christie, David Ajala, Mark Heap, Rosie Day, Ruth Sheen, Lydia Wilson, Kenneth Colley, Klariza Clayton, Erin Richards, Kehinde Fadipe, Julia Ford, Nathaniel Martello-White

Po první sezoně: Už od začátku jsem měl na mysli pětihvězdičkové hodnocení, ale i s ním bývám často dosti benevolentní. Takže to upřesňuji: první tři díly bylo za "zábavných" 5* - druhé tři díly jsou za "geniálních" 5* :-). A jsem skutečně zvědav, jak se postavám podaří "malý zádrhel" z posledního dílu vyřešit ;-). EDIT: Druhá série neslevila z nastaveného kvalitativního trendu ani o píď a kromě předposledního "nevánočního" dílu byla možná ještě o kousek lepší.(23.11.2009)

Perfektní britský seriál s naprosto vynikajícím výběrem hudby. Je to trochu jak Hrdinové, ale je to jiné. Naše parta totiž dělá veřejně prospěšné práce a moc se svými schopnostmi neumí zacházet. Celkově to žádní superhrdinové nejsou. Postupně se je ale naučí ovládat. Každá série má pod 10 dílů, takže je děj dost nahuštěn. Časem zjistí, že nejsou jediní, které bouřka zasáhla a dala jim schopnosti. I když si ze začátku moc nerozumí, po chvíli se celkem spřátelí. Začnou své schopnosti používat čím díl víc. Ale ne k nějakému vyššímu dobru, spíš k vlastnímu uspokojení. Postupně přibývají nové postavy a ubývají ty staré. Po odchodu Nathana už to není ono. Ale Rudy ho pěkně nahrazuje. Ovšem jestli vám Nathan připadal jako úchyl, z Rudyho se stane dvojitý úchyl. A probační úředníci se jim tam střídají jak na běžícím páse. Vždycky nějakou náhodou umřou. Ještě jsem zapomněl dodat, že se tu nadávkami opravdu nešetří. Na ty je expertka hlavně Kelly se svým úžasným přízvukem. Nejlepší byl asi díl se zombíky. 4. série už je ale hodně ujetá. Zřejmě nejlepší je ta 3. Konec byl teda hodně zajímavý. Na jednu stranu mě to štve, ale zas na druhou jsem možná rád, že už to skončilo... "Co to z tebe vylezlo? To je Vetřelec!" :D(19.2.2013)

Aj fokin lov ja! 1. série: Prozatím to vidím na plný počet. První 4 epizody jsou tak na 4 hvězdy, ale dvě skvělé poslední epizody to nakonce vytáhly až na vrchol.. Hodně povedený sci-fi seriál s humornými hláškami a situacemi a s partičkou "obyčejných" charizmatických mladých lidí. Uvidíme, jestli si dokáže seriál udržet tak skvělé tempo i v dalších dílech. 2. série: Podle mě určitě slabší než ta první. Závěrečné dva díly jsou potom úplně nejslabší z dosavadních 2 sérií. Naopak začátek série byl velmi dobrý a navázal na parádní závěrečné díly z první série. Jinak to bylo dost podobné jako předchozí sérka. Chtělo by to vymyslet něco navíc. Zatím je to celkem o ničem, sice je to zajímavé, ale nic významného se neděje. Ale jinak je zábava pořád dobrá a jednotlivé epizody nepostrádají napětí, zápletku a občas i zajímavou pointu. Každopádně se velmi těším na další sérii. Robert Sheehan RULEZ! Hudba parádní! 3. série: Dost velký propad oproti předešlých dvěma sériím. Není to už ono. Nová postava Rudy je spíš osina v zadku a už vůbec to není dostatečná náhrada za Nathana. Ale i když chyběl hlavní tahoun, tak ty epizody pro mě nebyly ani zdaleka tak zajímavý jak ty dřívější. Konec mi přišel docela divnej. Uvidíme, jak to bude s tímhle seriálem dál, rozhodně ho ještě nezatracuju a díky skvělým dvěma sériím ponechávám plný hodnocení. 4. série Další pád dolů, bohužel je to tak. Nový postavy jsou celkem na pohodu, nějaký momenty jsou slušný a pobaví, ale víceméně to je už dost dementní. Autoři vymýšlí už neskutečný kokotiny spojený se schopnostma, děj to nemá skoro žádnej a nebo se to točí kolem něčeho, co vás vůbec nezajímá. Zpočátku ta série celkem ušla, ale závěrečný díly byly dost chabý a hlavně blbý. No uvidíme, co si pro nás připraví do další série, ale nějaký zlepšení už moc neočekávám (pokud by se teda nevrálita stará banda, to by byla jediná naděje pro tento seriál, který evidentně neví kudy kam).(25.3.2011)

Srovnávat Misfits s Heroes, to je jak srovnávat Happy Tree Friends se Šmouly. Tady jde hlavně o postavy, nekompromisnost, revoltující kontroverznost a nahláškovanost, naopak takřka žádnou roli nehraje, že po stránce logiky to dost drhne, respektive mnohdy nedává sebemenší smysl. Obstálo by to i bez těch schopností. Akorát by to pak již nebyl tak poklesle zábavný „pure mindless vandalism“. Ve druhé sezóně jsou sice Misfits částečně (opravdu jen částečně) tím proti čemu se v první stavěli a čemu se vysmívali, na škodu to však tak úplně není, protože kvalitní jsou stále kromobyčejně stejně jako nenapodobitelně ujetě originální (třeba pointa epizody 2x05 či porod "vetřelce", kdo příčetný by něco takového vymyslel?). S1: 5/5 S2: 4/5(3.3.2011)

Tihle britští anti-Heroes našlapaní parádními songy a skvělými hláškami mě opravdu dostali. :) Nathan rulez!!! S novou partou už se však to největší kouzlo vytratilo. Pár kvalitnějších dílů, ale místy i nudnější části. Rudy je sice šílený dost, ale to nestačí. Druhý gang bude prostě navždy ve stínu toho prvního... přesto výborný seriál! :)(16.6.2010)

• - Jak Karla Crome, představitelka Jess, tak i Nathan McMullen, který ztvárnil Finna, přišli na konkurz již předtím, než byli obsazeni do 4. sérii. Karla se ucházela o roli Curtisovy (Nathan Stewart-Jarrett) přítelkyně Nikki a Nathan chtěl původně ztvárnit jednu ze záporných postav 3. série. (cihlenka)

• - Lauren Socha, která v seriálu ztvárnila ráznou postavu Kelly, byla 2. května 2012 odsouzena ke 4 měsícům vězení s odkladem na jeden rok za rasově motivovaný útok na taxikáře. Navíc dostala - paradoxně stejně jako v seriálu - 80 hodin veřejně prospěšných prací. Na její odchod ze seriálu to však prý nemělo vliv. (gogos)

• - Zatímco první série měla na TV stanici E4 průměrnou sledovanost 707 500 diváků, druhá série tento počet více než zdvojnásobila. V průměru jednu epizodu sledovalo 1,453 milionu diváků, na jednu epizodu třetí série pak připadlo průměrně až 1,484 milionu diváků. (gogos)