Misfits: Zmetci

Velká Británie, (2009–2013), 29 h 12 min (Minutáž: 43–51 min)

Tvůrci:

Howard Overman

Hudba:

Vincent Pope

Série(5) / Epizody(37)

Lazy87

1.sezóna: zajímavá a koukatelná věc. Super hlášky a docela mě to dostalo, ale ne hned ze startu. melounfucker 79%. 2.sezóna: pro mě o dost lepší oproti jedničce. Scéna vystřižená jako z King Konga (Co tu dělá gorila v převleku za gorilu), nebo porod mimozemšťana mi způsobily krátkodobé záchvaty. Tudíž 92,5%. Jinak Heroes jsem nesledoval, tak nemohu srovnávat. // 4. řada už nebyl takový nášup, pár dobrých fórů, ale už tomu chybí ten grif. A navíc ten konec, ten si říkal o další pokračování. 65% ()

Astu.

Moc plochý postavy. Jinak koncept teenage-superhrdinů je překvapivě zdařilý, boj dobra se zlem neexistuje, jenom trampoty teenagerů, haha. Vcelku dirty, plné sprostých slov a slangu, přesto mě to nezaujalo natolik, abych dychtivě očekával každou novou epizodu. Ono je sice zajímavý pracovat s fenoménem anti-hrdinů, ale tohle téma se dalo uchopit rozhodně zajímavěji, takhle se řešej vztahy, vztahy a celkově hodně divný zápletky. Každá postava má jeden dominantní rys povahy, kterej se sice později trochu rozvíjí, ale dost nepřirozenejma cestama. Když si chci pustit nějakej superhrdinskej film bez superhrdinů, radši šáhnu po Watchmen nebo Defendorovi. PS: Heroes neznám. ()

myst3ry

Vezměte hrst American Pie, smíchejte s Heroes, přidejte špetku brtiského humoru a filmařského stylu a vznikne Vám Misfits. Seriálu roste díl od dílu úroveň a časem se z toho stává velmi kvalitní podívaná. Jsem zvědav na třetí sérii, ve který prý nebude Nathan, čehož se docela obávám. První dvě série jsou však rozhodně lepší 4*. ()

chevronman

Ve srovnání s americkými Hrdiny, kterému se prostě neubráníme, tohle není tak utahané a místy i nudné a zbytečné. Naopak zde najdeme výbornou akci, napětí (a hlavně napětí), vyvrcholení, uvěřitelnější postavy a hlavně kopu humoru, což Hrdinům naprosto scházelo. Druhá série je ovšem o něco málo horší, než série první. Každopádně nelze hodnotit jinak než pěti hvězdičkami. ()

Za_net

Už jsem viděla tak hodně seriálu, že jsem si říkala, že mě nemůže už nic nadchnout... Misfits mě ale nadchli, a jak! Skvělý scénář, nové herecké tváře a především nápad! Skvělý seriál... ()

kriplozoik

Těžko definovatelný seriál - dlouho jsem nevěděl, co to je, co mě nutí ho takto vysoko hodnotit. Není to ani ryze komedie, ani drama, ani sci-fi ani fantasy, neoplývá originální zápletkou či prostředím, kadencí gagů, ostře inteligentním humorem ani vizuální nebo hudební stránkou nad ostatní seriály. Myslím, že jsou to jednotlivé postavy, které mi na Misfits učarovaly - každá je naprosto jiná, svá, vyvážená a scénáristé ji dobře napsali a zaměřili na každou z nich zhruba stejnou dávku pozornosti. Je šílené tohle říct, ale přestože jsou to technicky vzato několikanásobní vrazi, tak vám přirostou k srdci. ()

jurko

Presne ako heroes :D. Mám rád iróniu, uťahovanie si z ostatných filmov a seriálov a ešte keď sú k tomu dobré herecké výkony... ()

Majulenkaa

Miluju anglické seriály a tenhle se tak trochu vymyká zajetým pravidlům. Partička loserů vykonávající veřejně prospěšné práce mě na chvíli odradilo, ale nadlidské schopnosti po jedné malé bouřce to už je mnohem lepší. Nejlepší však jsou netradiční průšvihy, do kterých se v každém díle hlavní postavy dostanou. Do průserů se jednoduše dostávají jen kvůli lidským chybám, a proto si tento seriál rozhodně zaslouží Vaši pozornost. ()

bycer

Povedená záležitost! Jak by se chovala partička 5ti delikventů, kdyby dostali nějakou tu superschopnost?... Určitě by je to polidštilo, mentálné uvědomilo a posílilo jako v USA filmech a seriálech. Ale u tohoto UK seriálu je to naprosto opačně, než by člověk čekal. Jiiziz focking THX. Nečekejte vlídná slova útěchy, moralizování, pohlazení po tváři a sex po svatbě, všudepřítomný product placement a nudnou stopáž. Čeká vás: Perfektní vykreslení hlavních postav * Vtipné scény, občas s trochou parodie, jako třeba GTA, nebo scény vypůjčené z klipů od Prodigy * Hudba: Justice, LCD soudsystem, Kraftwerk aj. * Rychlý spád, originalita a trendy střh * První série = 100%, Druhá série = 90%, Třetí bez Nathana = ?, OST = 100% ()

dezibook

Nejšílenejší seriál, který jsem měl kdy tu možnost spatřit. Když chce někdo z mých kamarádů doporučit, na co se dívat, neváhám. Ale na otázku, o čem to celé je, neumím odpovědět. Toto dílko je tak originální, že to nemohu k ničemu přiblížit. Postava Nathana v podání Roberta Sheehana je tak úchylně dokonalá, že se to nedá ani slovy popsat. Od třetí série se s ním bohužel budeme muset rozloučit, ale jsem alespoň rád, že Simon (Iwan Rheon) zůstává. Dle mého má velké předpoklady táhnout zbytek seriálu. To jak se druhé sérii vyšvihl, klobouk dolů. Opravdu to stojí za to vidět. Za plných 5 !!! ()

Pattrick

Druhá serie se mi asi líbila víc, ta první měla poněkud zvláštní rozjezd, kdy natěsnat do těch pár dílu toho tolik, aby jsme měli zajímavý děj je docela složité, přesto všechno funguje, jen škoda, že tvůrci místy dost díl natahujou zbytečnostmi. Nathan a Kelly jednoznačně nejlepší postavy seriálu, ten seriál stojí hlavně na nich. Vtipné a vážně dohromady, přesto to funguje.. ()

freddykruege

Tento seriál je opravdový nářez. Už podle kvalitní úvodní znělky se naprosto vymyká jiným britským seriálům. Překvapí neotřelým a jinde nevídaným dějem. Skupině mladých lidí plnících veřejně prospěšné práce se jednoho dne naprosto změní život, když je zasáhne blesk a dodá jím zvláštní schopnosti. Nečekejte ale, že se z nich stanou supermani. Jsou to přecijen mladí delikventi a tak své nově nabyté schopnosti používají víceméně pro své vlastní cíle, avšak bez potřeby sebeobohacení. S ničím se nemazlí a své životy prožívají tak, jako jiní mladí lidé. Navíc se pravidelně dostávají do situací, kdy to člověk prostě nevydrží a musí se smát. Zvláště poté Nathanovy hlášky přidávají na vtipnosti. Kvalitní je rovněž hudební doprovod. Po technické stránce bych vytknul snad jen přehnané používání nízké hloubky ostrosti, barevné efekty jsou ještě v pořádku. Po zkouknutí úvodního dílu jsem to nevydržel a prakticky na jeden zátah zkouknul obě série. Bohužel konec druhé série má lehce klesavou tendenci. První řada 95%, druhá řada 90%. ()

tere_z5

TOP seriál poslední doby co jsem měla možnost vidět. Ač jsem kolem něj kroužila nějakej ten týden, tak mi to nedalo a nakonec jsem se přemluvila a zapla ho. Skončilo to 3 denním tripem před monitorem kdy jsem doslova hltala díl za dílem - obě serie, co díl to perla. Žádný bezduchý seriál s omýláním jednoho a toho samotného na sto způsobů, ale co epizoda, to rozdílný příběh .. zabít vedoucího, mít sex s babičkou, vidět svět okem postavy z gta, či porod vetřelce? Proč ne. Seriál bez servítek co dokáže pobavit, rozplakat i znechutit ..) Hodnotít první a druhou serii zvlášť? Takřka nemožné. Vřele doporučuju a teším se na další serii :) 100% + ()

TucinaxD

Není moc seriálů, u kterých se zároveň bojím, směju i brečím. Možná i proto mě Misfits až tak chytli. Úžasný nápad, reálné postavy, mezi kterými si určitě najdete tu svou, perfektní humor, bláznivé zápletky a... mohla bych o nich mluvit donekonečna, těším se na rozjíždějící se 3. sérii! ()

Cyly84

Skvelý seriál. Dej síce plynie pomalšie, rozhodne to nieje plné akcie a napätia, ale postavy sú skvelé a rozhodne to netreba hádzať do koša po prvých 2-3 dieloch - mňa to totiž hrozne chytilo až po nich :) Väčšina ľudí naráža vo svojich komentoch na Heroes, ale mne tieto dva seriály vôbec k sebe nepasujú. Jedine tým, že ľudia majú schopnosti, ale to je tak všetko. Mojou najobľúbenejšou postavou rozhodne nieje Nathan, ale KELLY! ()

mma.ba

5 hviez iba za prve dve serie.tretia seria nacele s Rudym-prepadak. chyba tomu akcia,gradacia deja a hlavne humor.nikdy som si nemyslel ze je to one man show,ale teraz to uz viem.bez nathana je to ako muz bez nadobicka,kava bez kofeinu ci huslista bez ruk. prve dve serie grandiozne.serial poslednych par rokov ()

burg

Tak konečně shlédnuto všech pět sérií - konec dobrý, všechno dobré, ale ty poslední dvě série byly fakt boží utrpení. Sračkovitost tohohle seroše se projevila už ve třetí sérii, když postupně začali mizet původní postavy. Kdyby do rozjetého vlaku nenaskočil Rudy, pak čtvrtá a pátá série vůbec nemusí existovat. Čtyři hvězdy za první polovinu seriálu, za celé (vele)dílo už by to bylo tak 1-2* ()

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V