REC 3: Počátek

• Španělsko [REC]³: Génesis (více)

Miagy

Ako píče LIVINGDEAD som aj ja celkom rád, že od toho klasického foundfootage režisér upustil aspoň do istej miery. Tie pseudo efekty, škrípanie obrazu a zvuku mi vôbec nechýbali. PLUS: niektoré scény a zábery boli dostatočne efektné, krvavé, nechutné, celkom sympatická mi bola hlavná hrdinka, ktorá mi v jednej scéne dosť pripomenula Shelley Duvall z Osvietenia., ( podobne i scéne s rozsekanými dverami), MINUS: film v podstate nenadväzoval na prvé dva, bol " zbytočný", ale na samostatný horor celkom OK, z ničoho však nepadnete na riť. Pekný priemer. ()

Alouette

Na to, že jsem čekal hovadinu mě trojka celkem překvapila. Až na démona z prvních dvou dílů s nimi neměla trojka nic společného a to byla možná trefa do černého. Svatba, kde se svatebčané změní na bandu krvežíznivých zombíků a statečná nevěsta krosící je motorovkou, byla celkem dobrá podívaná Až na určité komediální prvky mě film dost bavil. ()

El Patron

Španělé se začali moc dívat na americké krváky a tak "trochu" se inspirovaly. Bohužel to ale dopadlo nezdarem. Začátek naprostá nuda (odvahu dodávala myšlenka, že se něco stane). Někdy jsem se jenom tahal za vlasy že šlo udělat tamto a támhle to a bylo by jich víc přežilo, ale to se asi musí zažít no. Nepomáhal tomu ani Jan Šťastný v rytířské zbroji nebo Steve Jobs v obleku Sponge Johna. Teď budu jen doufat že další díl se bude nést v duchu předchozích dvou dílů, budu se více bát, budu vidět méně krve a určitě neuvidím ženu kolem 45 kg s motorovou pilou. Bůh mi žehnej. ()

TommyDiamond

Konec druhého dílu dal jasný signál, kam by se mělo další pokračování ubírat. Já se tedy ptám proč jsme se zcela nepochopitelně objevili na jakési svatbě, která nemá z celým příběhem žádné do činění, proč? Jediné spojení se nabízí přes malého psa, který původně nákazu rozšířil a kousl jednoho svatebčana.... Když porovnám první dva díly s REC 3, tak trojka z toho vyjde doslova sračkoidně. REC 3 je laciná zombí vyvražďovačka v pozadí nesnesitelné romance (nakonec tragické) našich dvou hlavních hrdinů. Nevím proč, ale dám alespoň jednu hvězdu. ()

masino odpad!

Maximlna sracka. Vysmech uzasnej jednotke a velmi dobrej dvojke. Kto je fanusik prvych dvoch casti, nech to radsej ani nepozera. Toto uz nema co spolocne s predchodcami. ()

Amynka

Kdybych to měla hodnotit jako pokračování předchozích dvou dílů, tak bych dala max.dvě hvězdy!!Když jsem sledovala jedničku a dvojku, tak mi nakažení naháněli hrůzu a byli to fakt pěkný bestie!!A i ten found footage mi nejen nevadil, ale dokonale znásobil strach při sledování filmku...O tom vlastně ten film je-proto ten název REC že?Ale já na to všechno kašlu!Ohodnotila jsem tenhle filmek jako samostatně fungující, protože mě pobavil-nevěsta s motorovkou-bomba:-))A ten romanticko-krvavej konec...Tentokrát nečekejte, že se budete bát, ale nudit se určitě taky nebudete...protože je to zábavný a je to krvavý a to mi prostě na čtyři pěkný hvězdičky stačí! ()

Knor

Ano, nečekaně to celé šlo někam jinam. Odklonilo se to od prvních dvou dílu a tvůrci nám z nějakého zvláštního důvodu ukázali celý příběh z jiného úhlu, pohledu a hlavně místa :D . Mě se to ale dost líbilo, protože se jedná o originální zombie horor v drsným stylu. ()

RAFT

Jaj tak tohle už vážně stálo za jedno velké prd.Film nic moc ,natahované až běda .Dosti nudné scény, po necelých 20 minutých sem měl film stochutí vypnout .No zlaté první a druhé pokračování ,uvídím jaké bude Rec 4.Za mě cca 40% ()

Scraffy

Prvý a druhý diel boli super, ale tento je už čistá katastrofa. Nevadí mi ani tak, že sa prešlo z found footage na normálne natáčanie kamerou, ale skôr blbé chovanie sa postáv. Scenár tu zlyháva na plnej čiare. Mám obavy sa aj pustiť do štvrtého pokračovania. ()

Nightmare89

Pokiaľ budete čakať mrazivú atmosféru prvých dvoch dielov BUDETE SKURVENE SKLAMANÍ!!! Plaza (bez Balagueró-a) poňal tento snímok úplne inak ako predošlé dva diely. Nebudete sa báť ani sekundu a namiesto toho budete mať pocit ako keby ste sledovali dajaký ďalší výstrelok z produkcie GRINDHOUSE. Nie je to ale úplne márny film, nezvyčajné prostredie a pôsobivý záver rozhodne majú niečo do seba ale od série REC predsa len všetci čakáme niečo iné!! ()

MaxForValue

Tretí diel obľúbenej španielskej série o tajomnom víre sa dá vnímať rôzne. Za prvé ako parazitovanie na názvu celej ságy, za druhé ako úplne nezávislý film (nezávislý v zmysle ostatných dielov) a za tretie ako voľné pokračovanie úspešných dvoch dielov. Toto nie je ani sequel, ani prequel, Paco Plaza ide vlastnou cestou, ktorá 50 minút fičí ako má, avšak v záverečných 20-25 minút sa film mení na lacnejší Braindead a hybridnejšieho Fida aide to celé od desiatich k piatim. Tí, ktorí budete pozorne sledovať si určite povšimnete časové zaradenie tohto dielu v kontexte prvého (a druhého). Ja za seba hovorím, že tretí diel je zďaleka najslabší, no stále relatívne dobrý. Uvidíme, čo prinesie Apokalypsa, keďže tento diel sa niesol v oveľa odľahčenejšom duchu. ()

LukyValient

Původní atmosféra serie REC je fuč, jako béčkoidní zombie film s prvky komedie budiž. Na samotnou serii navazuje film asi dvěma štěky a náboženské téma realizováno do vyloženě diváka urážejících rozměrů. Ve asi 20 minutě (do které film vlastně ještě má ještě dobře našlápnuto) se objeví titulek filmu a pak to jde od desíti do.. mínusu? S kamarádem jsme se pak jen na sebe občas nevěřícně koukli, co že to vlastně sledujeme. Pár hezkých nápadů by se našlo, pod jiným názvem bych se možná zamyslel i nad tou třetí hvězdičkou, ale takhle maximálně za 2. ()

Pharlap

Ja jsem se na to pokračování fakt těšil. A dokonce jsem i tušil, že do toho zapletou nějakou biblickou tematiku. Padlí andělé atd. Ale takhle..?Tímto způsobem? To mne tedy velmi zklamalo. Hned jak jsem zahlédl na amaterske kamere zaber na pokousanou ruku strejdy, bylo jasne, co se bude dit. A taky ze jo! Takze se ptam, jaka vlastne genesis to byla? Strejda prisel pokousanej odkud? Proc? Od koho? A proc byly zabery podobne probihajici infekce i v televizi? Kde to sakra teda zacalo a proc? Jen tak? Nejak se mi tam zacaly kopit pribehove nelogicnosti.. No a následně následoval exploit, lavinovité šíření nákazy.. a ten konec? Ten taky nic nenapovedel..Jen patetické "paci,paci" dvou zombíků. No a? ()

Mr_Moon

STALO TO ZA TO!???: .....do osmnacte minuty sem myslel ze se ze mne stane taky nemrtvy ale pak sem se zasmal jako nikdy. Nechapu proc to nekdo zaradil mezi drama/horor/thriller, absolutne mimo misu! Dalo se to sezrat ALE spatne....jen me na tom sere ze je nevymlatil SpongeJohn :D Jedna hvezda za masky nic vic.... ()

RobbieM@N

S nejdůležitějším prvkem celé série, drsnou atmosférou, si režísér velice záhy doslova vy**e prdel a nechá diváka sledovat změť různých stylů a černého humoru, charakterům je ponechána plochost atd.. Nevím úplně jaký význam má tenhle díl v celé sérii, nepřipadalo mi, že by něco posouvál dále, spíše naopak. Jestli u tohohle režisér dostal volnou ruku tak by mu ji někdo měl jít useknout. ()

GoustDog

Líbí se mi, že se tvůrci této série snaží s každým dílem něco změnit. Tady je těch změn hned několik - odklon od otravného found footage stylu (pouze první čtvrthodinka), křesťanství jako zbraň a humor. Problém je, že je to celé až moc plytké a z hlediska hororového žánru vyloženě nudné. Nemluvě o první čtvrthodině, která je doslova otravná. Některé humorné metafory a cool scény se ale povedly na výbornou - co je to ale platné, když do filmu moc nezapadají. ()

petrik11 odpad!

Poriadne nepodarené. Čo to malo byť? Nejaký nepodarený plagiát na REC 1? Lebo tak to vyzeralo. Nemalo to ani hlavu ani pätu. ()