Nesmrtelní

• Slovensko Nesmrteľní
Slovensko, 2010, 12 h 29 min (Minutáž: 63–85 min)

Předloha:

Jane Austen (kniha), Lev Nikolajevič Tolstoj (kniha) (více)

Jiří Langmajer, Elena Podzámska, Lívia Bielovič, Juraj Loj, Martin Horňák, Ivan Krúpa, Rasťo Piško, Martin Vrána, Lucia Spanělova, Marko Krosbak (více)

Epizody(10)

Filmový projekt Nesmrtelní je cyklem deseti snímků ze současnosti, které rozehrávají dramatické příběhy inspirované literárními klasiky. Okamžiky plné lásky, nenávisti, žárlivosti i dalších lidských citů získávají v podání plejády vynikajících herců nový rozměr, a přesto znovu dokazují to, že i dnes zůstávají ve společnosti hodnoty s nadčasovou platností. Novodobý donchuán v podání Maroše Kramára, schizofrenický lékař Miroslav Noga, cynický podnikatel Milan Kňažko nebo vášnivý gambler Jiří Langmajer. I to jsou hrdinové Nesmrtelných… (Česká televize)

unagi

Aj napriek dobrému nápadu na scenár, rekonštrukcia starej literatúry, musím povedať, že zase zlyhal náš herecký výkon. Nemáme tu poriadních hercov a ak sa aj náhodou nejaký pritrafí tak dokáže niečo ukázať len za pomoci dobrého režiséra., Všetko zo všetkým súvisí a v Nesmrtelních niečo "nesúvisí". Videl som len jednú časť s tých 70-tich a myslím, že hodnotenie sa nezmení....ale môžem sa nechať prekvapiť a milerád hodnotenie zmením! ()

martanka_m

Na prvý pohľad veľmi odvážny a ambiciózny projekt s prekvapujúcou spoľahlivosťou vyvoláva rovnaké pocity a dojmy ako pôvodné diela a možno niekoho k prečítaniu aj motivuje. :) Veľmi osviežujúcim prekvapením boli výkony hlavných hrdinov a hudba v dieloch Náramok (4*) a Ema B.(4*) Tiež oceňujem snahu o komediálne adaptácie - Kontrola a Dlhá cesta domov (obe skôr 2,5*). Maroš Kramár sa konečne a paradoxne pre mňa zbavil nálepky miláčika stárnuceho publika v Hone na legendu. (3*) Cyrano resp. Fejs stvárnený Kubovčíkom jedným dychom za 5*, a to nenávidím rap. ()

Merkin

Velice dobře propracovné příběhy. Moderní nádech, vtipné, zároveň drásavé, nechybí jim půvab a síla jako předlohám a přitom jde o moderní snímky podbarvené skvělou hudbou, s nadprůměrným scénářem a pevnou režií. Na české diváky působí dobře jednak i neokoukané slovenské tváře a libozvučnější, romantičtější slovenština. Rozhodně jde o úspěšný projekt, v kterém by se mělo pokračovat. ()

giaruj

V prvom rade by som dal návrh rozdeliť celý "seriál" na samostatné TV filmy. Nielen na csfd. Mohlo radšej vzniknúť sedem samostaných filmov ako jedna veľký 700 minútový hibrid. Každý film je žánrovo aj hodnotovo niekde inde. Optika hodnotenia by bola spravodlivejšia. Ako celok, nápad i realizácia má poctivé 4 hviezdičky. Šancu dostala nová generácia i polozabudnutí herci. Filmy sa oveľa lepšie pozerajú so znalosťou literárnej predlohy. ()

-soch-

DLHÁ CESTA DOMOV - (3/5*) - Vcelku milá komédia s obsadením, ktoré sa hodilo, ale prijal by som viac vtipu. PROJEKT ALFA - (3/5*) - Po príbehovej stránke nie príliš dotiahnuté. Technická / obrazová stránka výborná. KONTROLA - (4/5*) - Veselá komédia, ktorá mi aspoň troška pozdvihla náladu pri pomyslení na to, že je to slovenské. + Z ostatných epizód som videl iba pár a nie celé. V slovenskej televíznej tvorbe sme za posledné roky zažili veľa depresívneho a tak ma potešilo, že táto séria nám ponúkla aj troška humoru. ()

• Rozpočet na jednu epizódu predstavoval 116 tisíc eur. Štát prispel celkovo na projekt sumou 1,161,790 eur. (ludovit14)
  • V Kontrole je zakomponováno několik záběrů z dílu Kvety a Lucie. (NinadeL)