Vlk z Wall Street

• USA The Wolf of Wall Street (více)
USA, 2013, 180 min (Alternativní 173 min)

Režie:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

tukomaster

Leo definuje diváky tohodle filmu ve scéně v restauraci. Tady nejde o žádný amiše nebo buddhisty, ale o lidi co si chtěj vydělat nějaký prachy. I přes to, že s hodnotami, které film vyznává, ne úplně souhlasím, tedy totální oslavu kapitalismu a požitkářského života, je to od Djanga nejzábavnější film v kinech. Nejdelší a nejsprostější komedie, která rozhodně nepotřebuje zkrátit. Navíc ten přístup, kdy Scorsese neřeší moc morálních dilemat a prostě nás jen zaplavuje salvou vtipnejch scén, je prostě sympatickej. A McConaugheyho hudení počin si teď jedu každej den. 90% ()

sarkas21

70%. Na jedno shlédnutí jsem to nezvládl. První hodina, hodina a půl mě moc nebavily, spíš mě dráždily a štvaly (možná účel). O den později jsem dal zbytek a už se mi to líbilo víc. Výkony L. di Capria a J. Hilla - perfektní. Bohužel - styl a filmy Martina Scorseseho nemám rád, podle mě to není dobrý režisér a nedokáže ztvárnit danou látku dostatečně záživně. Tomuhle filmu by se hodily střihačské nůžky jako poustevníkovi po 20 letech strávených o samotě - film bych zkrátil minimálně o půl hodinu. Snad by pak nebyl problém vydat "Director's cut", ale do kin bych dal kratší verzi. Scorsese v mnoha pasážích nudí a spoustu věcí moc rozpitvává. Na druhou stranu - několik scén je opravdu silných, hlavně směrem ke konci. Vlk z WS je dost rozporuplný a podruhé už ho asi vidět chtít nebudu. ()

Slartibarkfast

[ČSFD projekce] Další z řady příběhů o chlapci, který se stal pohádkově bohatým, protože na to měl koule a žaludek, užíval si života na plno a bez zábran, a když se to zvrtlo, dopadl tvrdě na dlažbu. Celkem jednoduchý a neoriginální scénář mne vůbec neuspokojil. Nicméně herecké výkony zde mohu řadit k naprosté špičce. DiCaprio ze sebe vydal opravdu všechno. Humor, drama, cit i trocha toho tělocviku ve stylu Jima Carrey ve scéně s Ferrari u country clubu. Na druhou stranu, kdo by si takové hraní neužíval? Štětky, drogy, prachy a spousta vulgarismů herci na diváka hází vidlemi skrz plátno ve velkém množství a intenzivně. Ač je celková stopáž filmu neuvěřitelných 180 minut, ani to nepostřehnete. Stále se něco děje. Po projekci se však musím ptát sám sebe "No jo, ale chci ten film vidět zas.. a znova?". Odpovědí je ne. Ač je to brilantní kousek, jedno zhlédnutí mi stačilo a proto musím říct, že mé hodnocení je určitě adekvátní. Plný počet zkrátka nemohu dát. 85% ()

predators

Leonardo je prostě borec a je až s podivem zarážející, že tento týpek nemá jediného oskara! Ať se jdou všichni udílející bodnout! Ale zpět k WOWS...ještě teď se přebírám v tom, jak si vlastně "vydělal" ty prachy, ale nejspíš mu to šlo. To poznáte z toho luxusu, ve kterém si žil. A nejen on. Sice není hezké, že tím obral spoustu nevinných lidí o peníze, ale na to sere pes, hlavně, že je na kouření a sex. Kurva, žijeme jen jednou, né? 77% ()

nascendi

Martina Scorseseho mám v pamäti spojeného s dlhotrvajúcimi filmami. Niektoré z nich sú zaujímavé a pozerateľné, ostatné sú nudné. Do druhej skupiny bez najmenších pochýb zaraďujem wallstreetského vlka. Ten je okrem nudy naplnený aj audiovizuálnymi obscénnosťami. A to nie som moralista. Legitímnou otázkou je, za čo vlastne dávam dve hviezdičky. Nuž tie sú iba za Lea, ktorý úlohou priam žije. ()

Zodd

Jako vulgární komedie jde o výborný počin. Z dramatického hlediska zdaleka tolik ne, ale myšlenku se do podvědomí diváků podle mě dokázalo natlačit víc než dobře. Film se nesnaží nuceně vyobrazit Leovu roli jako hrdinu a i kdyby to někdo nepochopil, časem mu to během filmu dojde. Jízda autem pod vlivem drog je nereálná, přestřelená a hodně lulz. Jsem každopádně rád, že jsem viděl originál s titulky, v českém dabingu by to neustálé "fucking" muselo hodně haprovat. Ale myslím, že se ten film nebude líbit mnohým ženám. ()

Eawy

Nakoľko sa jedná o film na základe knižnej predlohy, autobiografie Jordana Belforda, v rámci autenticity nemôžme nič vytýkať, nemôžeme sa ani snažiť prejaviť naše ideály v rámci "spravodlivosti", či celkového obsahu filmu. K samotnému príbehu, niektorým vtipno-smutným momentom sa teda nebudem vyjadrovať. Čo je hlavné mínus je, že je film je pre mňa neuveriteľne dlhý. Tri hodiny opakujúcich sa scén, ktorých zaužívaná rutina po dvoch hodinách omrzí, scény, ktoré sú z môjho pohľadu pridlhé a občas málo obsažné, predstavovanie postáv, ktoré vo filme nemajú veľkú úlohu a napriek tomu sa im veľa času prenecháva, to všetko je to, čo rozťahuje tento film a niekde po 126 min. sa začnete už naozaj pýtať, o čom bude ďalšia hodina. Človek musí ale uznať, že scenár, výber hercov, a spočiatku aj dynamika vo filme je na vysokej úrovni. Pre mňa je to film, ktorý sa oplatí si pozrieť, ale iba RAZ, určite sa k nemu najbližších 10 rokov nevrátim. Herecké výkony a scenár na jednotku, ale ako celok, trošku preceňovaný. 75% ()

PetrPan

Všechen ten neskrývaný fet, chlast a šuk zřejmě Jordanu Belfortovi bránil být pokrytcem a tak nikdy neadoptoval dítě z Eritrey, a to ani na dálku, neangažoval se při zachráně velryb a dokonce ani nevařil o sobotách bezdomovcům. Škoda, mohl z něj místo upřímného hajzla býti i mecenáš, a kdo ví jednou by mu třeba i Eritrejští zapálili svíčku na hrobě a Spielbergův vnuk o něm natočil Oscarový film...Ale takhle mu nezbývá než si jen kurevsky užít, dokud to jde, a pak se smažit v pekle. Samosebou je dobře, že není každý jako Belfort, neměli bychom na kom vydělávat "prašule pro sebe a své blízké" . A někdo přeci musí taky zachovat budoucnost pro naše děti nebo jít třeba do nebe či tam někam. Za pět, kurva ! ()

silentname

Mňa tento film absolútne, ale absolútne nebral. Leonardo DiCaprio je skvelý a ako herca ho skutočne uznávam, ale ten film ako taký ma absolútne frustroval. Viac menej ide len o obrovskú párty, drogy, sex a finančné podvody a keď sa človek na to díva príliš dlho, začína to prerastať cez mozog. Čakal som tam asi viac hĺbky a rozobratie udalostí, ktoré film chcel opisovať. Najviac ma asi ale vytočil koniec, kde sa dokopy nepovie nič moc o priebehu konferencií Jordana Belforta. Občas je to vtipné, občas to má nejakú chuť, ale celkovo toto bolo jedno obrovské sklamanie a film ma ani v najmenšom nenadchol. Ale to je už hold vec názoru. Hodnotenie: C- ()

Arsenal83

Koľko ľudí preklínalo akadémiu, že to zase nedostal Leo, hoci bolo mesiace známe, že McConaugheymu to asi len ťažko môže zobrať? Navyše so svojou „popularitou“ medzi akademikmi. DiCaprio sa ale svojej roly chytil naozaj dobre, spolupráca so Scorsesem tradične funguje a dúfajme, že sa ešte dočkáme nejakých tých produktov. Di Caprio urobil všetko pre to, aby jeho postava bola autentická. Medziiným sa aj osobne stretol zo skutočným Vlkom, ktorého zobrazuje a scéna keď rozbil auto a plazí sa domov bola riešená za asistencie tohto človeka - Jordana Belforta, ktorému sa to stalo. „Na projekte ma zaujala jeho prostá, až krutá úprimnosť,“ hovorí Leonardo a neostáva nám nič iné len súhlasiť. ()

jarous

Zvláštní film, řemeslně dobře udělaný a Caprio se místy překonával. Přes den vydělal spoustu peněz a v noci rozházel s naprostou lehkostí, ale jak se říká na každého jednou dojde a došlo i na Vlka, ovšem konec celkem předvídatelný. Ale film není nudný a pořád se něco děje. ()

Slarque

Martin Scorsese už pár desetiletí nenatočil žádnou komedii, takže je rozhodně dobře, že si na tento žánr opět vzpomněl. O finančnících v posledních letech vznikají hlavně morality, tohle je ovšem převážně zábava. Scéna s totálně zfetovaným Leonardem DiCapriem, který se snaží doplazit do auta a dostat domů, plus následný „souboj“ s podobně zrušeným Jonahem Hillem jsou nezapomenutelné, což je bod navíc. Bohužel, ve filmu je i pár nehumorných, zcela vážných situací, které z celkového filmu trochu trčí. Prostě jsem se nedokázal tak rychle přepnout, že tohle už není sranda. Brilantní režie, výborný scénář a koncentrované herecké výkony DiCapria a dalších jsou rozhodně hlavními trumfy filmu. ()

Pedestrian

Nemá to srdíčko. Cca 5 bomba scén, ve výsledku pro mě ale pořád jen lehce nadprůměrný životopisný film bez nějaké extra přidané hodnoty. Celý film si pro mě ukradl Matthew McConaughey, byť na plátně strávil pár minut. A vůbec, tyhle malé postavy, včetně agenta FBI Kylea Chandlera, mě bavily mnohem víc než nějakej DiCaprio s Jonahem Hillem. ()

eLeR

Po dopozeraní filmu môžem konštatovať tri veci, ktoré mi boli jasné ešte pred pozretím. Prvá - Scorsese po Casine prišiel zase s niečim veľkolepým, film šlape ako hodinky a 180 min sa nenudíte. Druhá - DiCaprio je výborný herec, ale to viem už dávno. Tretia - tento film mi absolútne nič nedal, nedozvedela som sa nič ohromujúce, poučné a nové, asi len to, že existoval nejaký pán Belfort. 3,5* ()

Willy Kufalt odpad!

Člověče, najdi si zaměstnání v bohatém podniku, vyšplhej se vzhůru, abys postupně vydělával miliony a pak prošňupej svůj život obrovskou dávkou kokainu. Nezapomeň ovšem vše dělat v galantním proužkovaném obleku! Je mi líto, ale s filosofií hlavního hrdiny se naprosto nemohu stotožnit, stejně jako se Scorseseho pojetím tématu s výzvou k divákovi užívat si snůšku divokých jízd na vlně drog a sexu a ani náhodou nedokážu takového spratka, jakým je Jordan Belfort, adorovat. Když tak nad tím přemýšlím, ačkoliv jde o životopisný film o skutečné osobě, v ničem mne neobohatil, nic jsem se nedozvěděl, dostal jsem pouze tříhodinovou slátaninu plnou obskurního flámu, bez skutečného humoru (ač to má být údajně komedie! ), zato s totálním nadužíváním vulgarismů. Kultovní film, ze kterého jsem otráven, dovolím si tedy využít nejnižší hodnocení. Za tím si stojím a nic na tom nemění, že Martin Scorsese natočil i pár filmů, které se mi naopak hodně líbily. Závěrečný potlesk hlavnímu (ne)hrdinovi, definitivně odhalující ideologický podtext směrem k zvrácené adoraci bez jakéhokoliv kritického nadhledu, měl snad znamenat špatný vtip? 0% (viděno v rámci "Challenge Tour 2020" – 30 dnů se světovou kinematografií) ()

LoLaa

Celé 4* za úžasného Leonarda...neskutečný výkon a to od začátku až do konce, za tohle by si prostě Oscara zasloužil! Nelze ale opomenout ani výkony, které předvedly mnozí ostatní (Jonah Hill, Kyle Chandler, Margot Robbie, Cristin Milioti, ...) Jinak od děje sem možná čekala trochu víc, ale co - ono to přeci v těchto kruzích tak chodí. Tříhodinnová stopáž byla až až, ale nudit jsem se stejně ani nezačala. ()

Happens

No co k tomu dodat, kdo nezažil, nepochopí. Peníze jako afrodiziakum, ženy, alkohol, sny, ambice. A ke ztvárnění? Film je koncert dokonalosti. Knihu zfilmoval jeden z nejlepších režisérů a obsadil jí mimořádnými herci. Výsledek odpovídá. ...co dodat :) .. zkuste žít. ()

classic

Jeden z najzbytočnejších a najsprostejších filmov → v ináč režisérovej (bohatej) filmografii → s maximálne neznesiteľným Leonardom "Farizejom" DiCapriom v hlavnej úlohe, ku ktorému ako celku, už nemám absolútne žiadnu chuť sa znovu vracať, a je mi úprimne ľúto každého, komu snáď áno. Scorseseho uznávam, ako máloktorého režiséra v súčasnosti, ale s týmto vskutku zvráteným snímkom, si to u mňa mimochodom, dosť výrazne pohnojil, no i napriek tomu ho ešte úplne nezatracujem, pretože niektoré predchádzajúce kinematografické zárezy, mi to našťastie svojimi nespochybniteľnými kvalitami dostatočne kompenzujú... ()

dopitak

Dvě hodiny před filmem (v sobotu) mi zavolala nějaká paní s pražskou předvolbou a požádala o krátký monitorovaný rozhovor. Poslal jsem ji do prdele, což je taky přesně to, co si myslím o kapitalismu, akciích a drogách a tomhle šmejdu od Scorseseho. A teď k filmu: Vlk je přesně pro lidi, které zajímá informace, kolikrát v jeho průběhu nějaký chudák vyloví z mozku slovo "fuck". Není napínavý ale ani vtipný, nedá se v něm nikomu fandit a většině z nás co vyděláváme každý měsíc pětimístnou sumu v korunách je většina z toho co se v něm stane úplně putna. Je to zase jen další mediální bublina, ještě mnohem nabubřelejší a komerčně úspěšnější než Nymfomanka. Tříhodinová nuda s naprosto příšernými zjevy, a Leo protentokrát promine, ale jestli dostane i tu nejkýženější sošku jen za těch pár grimas s připláclou hubu na zdi (protože víc fakt nepředvedl, a to mu právem říkám Pan herec, protože jeho jiné role obdivuju), tak ať se jde celý filmový průmysl bodnout. Jedinkrát jsem se nezasmál, ale umím si představit, jak se lidi v kině při scéně "bitky" zfetovanýho Jonaha Hilla s LDC válejí smíchy. Tak proto takové hodnocení. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení