Existuje dôvod, prečo sme už nikdy viac nešli na Mesiac...

Film o reálnej misii do vesmíru, ktorú NASA v roku 1970 zrušila. (JohnRambo)

Hernycztek

Nejdříve menší seznámení s astronauty a hned hurá na měsíc. Ze začátku to vypadalo na skvělé Found Footage, přeci jen o Měsíci jsme ho ještě neměli. Samotný Měsíc byl udělaný pěkně a uvěřitelně. Pak se to ale snaží být až moc důvěryhodné, kamera začne blikat, šumět, zrnit a Bůh ví co ještě. Chápu že to bylo záměrně, aby to vypadalo co nejuvěřitelněji, ale tohle bylo moc přehnané. Z toho by slabší povahy mohly dostat epileptický záchvat, nemluvě o tom, že pak bylo vidět velké.. nic. Tedy občas v tom probliknutí bylo k zahlédnutí to, kvůli čemu ''jsme už nikdy víc nešli na Měsíc''. Za originální nápad si to zaslouží alespoň průměr. ()

lukano

Konspirační film o překvapivém nalezení sovětské mise na odvrácené straně Měsíce a jejich mrtvých kosmonautů, které zahubila neznáma forma života a která taky shodou okolností zahubí i celou posádku Apolla 18. Myslím si, že tento film má dobrý námět, ale chtělo to nějak lépe udělat. Potenciál tohoto filmu byl totiž trochu nevyužitý. Chtělo to prostě režiséra z Vetřelce 2 a vymyslet něco jiného, než ty kameny. Ale jelikož se jedná o konspirační film, autoři si příliš vymýšlet nemohli. Dokonce korigovali původní úmysl s obřími kameny, což je jenom dobře. Nejvíc mě však ve filmu překvapil sovětský lunární modul, který není smyšlený a o jehož existenci jsem doposud nic nevěděl. Sověti tento modul, přesto že byl zkonstruován a odzkoušen v době závodu o první let na Měsíc s lidskou posádkou, nikdy nevyužili. Důvod byl ten, že se jím nepodařila postavit dostatečně silná raketa, která by kosmonauty bezpečně dopravila na Měsíc. ()

majec4

Napad bol skvely, to spracovanie ma kus mrzi, lebo niektore zabery boli vdaka tej kamere fakt nepozeratelne. Inak kvitujem atmosferu a autenticitu celeho pribehu. Zabery z Mesiaca su super, vdaka tomu sa film neda uplne odpisat. Zapletky v krateroch su asi najlepsimi castami filmu. Miestami som sa fakt nechal uniest, ze pozeram dokument, kedze aj pobyt v lunarnom module berie dych. Snazili sa to spravit uveritelne, no filmu skodia klise sceny (v kontraste so super vymyslenou premisou), amaterske spravanie profesionalov, pomaly rozjazd a totalne nevychytany "zabijak". Cakal som nieco zaujimavejsie. Film ma slusny potencial, ale akoby sa toho niekto zlakol a cele to skoncilo len tak tak. Zaver ma tiez trochu sklamal. ()

Chundys

Pořád sem čekal, že když je to žánr horor, tak že tam bude nějaká lekačka, že uvidím aspoň pořádně tu mysteriózní příšerku aspoň jednu (myslím tím pořádně)! I v Cloverfield byla vidět jak velká, tak ty malý mrchy hezky! Ach jo zklamání a veliké, já teda od tohoto filmu nic nečekal, ale stejně! Jen jsem znuděně koukal na obrazovku a čekal až to skončí, 1 hvězdička je za to jak je to celé točené a druhá za Bena, toho jsem si oblíbil! Jo ještě se k těm 2* dá započítat to, že jsou tam asi 10-ti minutové titulky :-)! Jinak prostě znova prosím ne :-( ()

Meteorista

Jestli ta "autentická nahrávka" nepřilítla rovnou na Zem, tak potom dřímala někde na Měsíci (hned vedle nějakých těch šutrozemšťánků) a v tom případě pro ni ještě jednu eskortu museli poslat, aby se s námi všemi o to podělili. Pozor vážení, možná bude pokračování!!! ()

KOZEL84

Mě to přišlo sympatické jak píše ghatos (nebo gathos).A kor když pak pod produkcí vidím Bekmambetova,kterého já rád.Přitom ani není zase takový fešák.Stejně vůbec nevím jestli 3 nebo 4.Je to určitě zábavnější než dvě hodiny třískat dveřma a všechno to vypadá autenticky a ''dobře'' (sem letos lítal s Hanksem ''Ze Země na Měsíc'' čili sem ted' na to odborník),ale napětím a hororem si nějak nejsem jistý.Asi nebylo hele.''To'' vypadá dobře (nejvíc v posledním záběru) a pojd'me si říct,že zase takový výběr nebyl.Ono tam kromě ''Toho'' je akorát tak ''Tamto''.No a finále je pak božsky zakončené titulkem BUM.To bylo hodně EaSy ;).3aPůl ()

fisus

Paranormal activity ve vesmíru?Ale kdepak!Spíš jde o takového levnějšího vetřelce.O kopii nebo parodii Scottovi klasiky se však v žádném případě nejedná.Žádné zbytečné tlachání,žádné zdlouhavé přípravy na výpravu do kosmu,jen boj o holé přežití na místě,odkud nelze jen tak utéct!!! ()

Dogmeat

Nu což, ať si kosmounati běhají po měsíci jako po rozkvetlé louce, to je prostě technické omezení dané rozpočtem a dá se přejít. Ale když už se tvůrci rozhodli použít pseudo-dokumentární styl, tak by z diváka neměli dělat blbce těmi logickými nedostatky, které jsou na první pohled vidět. SPOILER Např. že hned umíme ovládat ruskou techniku, která je úplně stejná jako ta z NASA a ani se Rusové nenamáhali přelepit nálepky na azbuku, jak to tak vypadá. To už opravdu není technický nedostatek. KONEC Bohužel chybí i nějaká pořádná atmosféra a pocit sžití, které by myslím byly v případě použití normální stylu natáčení lepší. I když se musí nechat, že procházka kráterem je hodně silná část filmu. Skvělých nápadů bylo plno, ale chtělo by to prostě ještě víc na nich zapracovat. ()

Lukin413

Narozdíl od PAranormal Activity, kde zeje jedna obrovská logická trhlina (proč z toho domu prostě neodešli?), zde není kam utéct. Atmosféra je paradní, houstne každým rozmazaným, blikajicím, přeskakujícím záběrem, "příběh" je poměrně slušně realistický. Plusem určitě je, že se film nikdy nesníží k laciným lekáčkám, a to ani těm falešným. Na druhou stranu, to co astronauty straší, nakonec vypadá dosti komicky, ale naštěstí to není nikdy ukázáno příliš explicitně a ani příliš často, takže to naštěstí film nezničí. Příjemná jednohubka. 60 % ()

Filty

První polovina se nechá přirovnat k velmi kvalitnímu psychologickému dramatu se slušnými hororovými prvky. Ovšem v druhé polovině se to zvrtne v hollywoodského vetřelce s kombinací snímku Moon s klasickými cliche prvky hororu. Škoda toho. Našlápnuto měli na víc. ()

CROWee

Film se podobá hokejovímu zápasu, je rozdělen na třetiny. První třetina 4+*, druhá 1-*, poslední 3+*. Celkově 3*, škoda toho pro mně velmi nudného středu. Nápad velmi dobrý. ()

TaanStari

Jeden z těch horších found footage filmů. Začíná to hned u nekvalitní kamery, která dodává nejen autentičnosti, ale především otravnosti, pokračuje to půl hodinou ničeho, jen aby se ještě čtvrt hodiny pořád nic nedělo a končí to zvuky ve vakuu, nesmyslným chováním hlavních postav a celkovou nesmyslností... ()

chelsea17

Celkově je to velmi zajímavá teorie, proč už Apollo dál nestartovalo. Osobně jsem si tenhle film představoval právě takhle, takže jsem spokojenej. Je cítit temná atmosféra vesmíru, astronauti postupně zjišťují, že tam již někdo byl před nimi, objevují stopy a nebezpečí roste ... Častokrát se stává, že dobrý film položí idiotský závěr. Naštěstí pro tentokrát to neplatí, závěr byl malinko viditelný, ale jeho provedení naprosto super. Škoda, že o Apollo 18 moc diváků nezavadí. ()

Extrakritik

Existuje dôvod, prečo sme už nikdy viac nešli na Mesiac... Protože to je jenom kus blbýho šutru? Nicméně za mě dobrej nápad.70% ()

mackey

Od režiséra EL Rey de la montaña docela zklamání. On ten film není vůbec špatnej, ale je takovej celej nějakej..nedodělanej. Ty tři hvězdy ode mě má v podstatě jen za zvolený prostředí. Takovýho nevyužitýho potenciálu! Paradoxně nejsilnější je v "obyčejných" záběrech na měsíční krajinu. Když si vzpomenu na Rockwella v Měsíci, je mi trochu smutno. Ale úplnej propadák, jak by se teď mohlo zdát dle Rottentomatoes, to rozhodně není. edit: dal jsem si to podruhý a jdu o hvězdu výš. vlastně je to hodně dobrej film:) ()

SidneyP

Připadalo mi to jako něco ve smyslu vesmírného Paranormal Acitivity, akorát s jiným "tvorem" v hlavní roli. Ale jak to říct bez nějakých dlouhých okecávaček - pěkná tuctová sci-fi, která sice působí velmi věrohodně jakožto found-footage, ale jinač skoro nevyužitě, co se týče např. lekaček a i příběhu v něm, který je do celého filmu natáhnut jen na nějakou hoďku a deset minut. No... čekal jsem lepší podívanou. 55%. ()

skipercak

Apollo 18 je film s obrovským potenciálom, ktorý tvorcovia do istej miery nevyužili. Vo chvíľach keď sa film pridržiava reálneho základu funguje na 100%, no nadšenie opadne po odhalení fiktívnych "skutočnosti". Napriek trošku zgíčovanej druhej polovici si ale film zaslúži kladné hodnotenie. ()

Eeuanmainyaq

Chabá autenticita počiarknutá nezmyselnou, ba až stupídnou pointou. Napriek tomu dávam bodík za ruský pristávací modul. Viac takých! ()

hEROic

no tak pro me celkem zklamani :-/ namet super, objeveni rusu paradni napad, ale celkove to proste postrada nejakej dej a spad... rozhodne to stoji za kouknuti, ale zadna bomba se nekona... konec je ale celkem fajn :) 60% ()