Existuje dôvod, prečo sme už nikdy viac nešli na Mesiac...

Film o reálnej misii do vesmíru, ktorú NASA v roku 1970 zrušila. (JohnRambo)

drake31

Atmosférická kvalitka z Mesiaca. Priznám sa že som čakal ďaleko horší film, nebolo to síce najlepšie ale dalo sa to bez problémov dopozerať. Atmosféra je veľmi tiesnivá, znepokojivá presne tak ako to mám/nemám rád. Found footage štýl je urobený veľmi dobre, príbehovo to nie je nič extra ale očakávať niečo viac to by som bol blbec. Vyššie hodnotenie by som tomuto nikdy nedal, skôr by som sa priklonil k nižším číslám, ale keď zoberiem do úvahy fakt že atmosféra ma niekedy až príliš vtiahla do seba (stred filmu) to priemerne hodnotenie je na správnom mieste. ()

Mishqo

nebol to zlý námet...milujem 'found footage'...ale miestami to bolo proste nudné...chýbala tomu poriadna šťava a často aj logika ()

Wade

Apollo 18 aneb film, který jasně ukazuje jak důležité je konečné rozuzlení. Průběh celého filmu byl perfektní a atmosféra hustá, ale pak přišel závěr. Kde je to monstrum co jsem čekal ? Nikde! A já měl po filmu. Apollo 18 bych popsal jako výlet do vesmíru a pak následný pád držkou na beton. 74% ()

ghatos

Přes všechny správně zmíněné kiksy se jedná o sympatický pokus. Nedotažené, leč udělané s chutí. 63%. ()

Myrreczech

Na začátku mě ihned odrovnalo prohlášení o autentičnosti záběrů a založení na skutečné události. Od té doby jsem nečekal vůbec nic. A můj odhad se naplnil, snímek je plný stupidních chyb a nelogických výmyslů. Jediným kladem byl dokumentární začátek o rutinním prozkoumávání měsíce a možná povedené interiéry kosmických modulů. ()

Ravi

Nebýt těch laciných slintů v závěru, které trochu pokazily celkový dojem, snad bych dal snímku s odřenýma ušima čtyři hvězdy. Ale né, oni si to neodpustí prostě. Námět je vskutku geniální. Apollo 18 jako tajný let, který nebyl nikdy zveřejněn a my se teď dozvíme proč. Jen mi vrtá hlavou, kdo ty záznamy tedy našel. No nic. Snímek je intenzivní, mrazí z něho v zádech, ale chybí ten "wow" efekt zazděný až příliš (nebo málo?) mlhavým oparem. Je to dobré, ale něco tomu opravdu chybí. 65% = 3/5 ()

MichalOrsava

Docela mě to i bavilo. Konec filmu byl působivý a napínavý. Myslím ale že s námětem "mimozemské bytosti na měsíci" mohli dokázat ještě větší zážitek. Pro mě čtyřhvězdičkový film ()

zolo23

Mesiac je pre astrológov tak nudné teleso, že si ho po pár rokoch prestali všímať. Všetci vieme ako vznikol a že tam jednoducho nič zaujímavé nie je. Preto som sa pousmial nad tým, že sa niekto odvážil napísať scenár o tom, že by sa tam predsa len nachádzal nejaký život. A spojitosť s "tým" prečo sa na Mesiac už nikto nevrátil je vskutku zábavné. Film síce nie je na zahodenie, pozerať sa na to dá, ale je vidieť že tvorcovia asi veľa finančných prostriedkov nemali a celé mi to pripadalo ako by sa to točilo v jednej veľkej búde. Pochváliť môžem vizuálne efekty ,ale kárať budem jednoznačne blbú kameru. Nič viac nič menej, ľahko zabudnuteľná snímka. ()

Lottr

Záběry z kamer vypadají tak realisticky, že kdyby mi někdo řekl: "Hele kámo, tohle se fakt stalo " tak mu to asi sežeru :) Atmosféra na jedničku, stejně jako nápad a hlavně napětí. A ponaučení? 1. Na měsíc už nepoletím, 2. kamínky nesbírám a za 3. na červené oči kapky nestačí :) ()

shabazza

Jak zpívá Nohavica: "Mohlo to být lepší, nebylo to špatné." A jak říkám já: "Po Blair Witch je to první found footage horror, který se mi docela líbil." :-) ()

TonySad

Líbilo se mi zpracování filmu a zklamalo mě, že mi bylo jasné o co půjde, ještě než jsem se začal dívat. Navíc nemusím filmy s mimozemskou tématikou. ()

jefff

Kdyby Apollo 18 bylo vyzbrojeno propracovanější atmosférou byla by to naprostá bomba. Téma je brutálně zajímavé a zde mi nevadil ani found footage style. Něco tomu chybělo, ale jinak pecka. ()

Pecival

Nijak extra zábavné to není, ze všech těch zrnění a obrazových hrátek mě občas bolely oči a někdy to s tím autoři přepálili, to jsem si říkal, tady by to bylo údernější standartní formou. Ale musím uznat, že atmosféru to má a po skončení mi dobře po těle nebylo. ()

navorski

Celkem dobrý, ale kdyby si to celou dobu udrželo tu počáteční dokumentární formu s rozhovory, přičemž by tam pak začali mluvit třeba lidi z ministerstva obrany...To by bylo super a zábavnější. ()

Šakalík

Přestože tento snímek kombinuje atraktivní lunární námět s lehce hororovými prvky a přidává k tomu některé autentické artefakty (film se opravdu zčásti natáčel v kokpitu původně určeném pro Apollo), obsahově působí docela prázdně. Možná by bylo bývalo lepší to natočit jako klasické, možná lehce béčkové sci-fi místo zvoleného dokumentárního stylu, který filmu na věrohodnosti stejně nepřidá a naopak některé napínavé pasáže doslova zabíjí. Ono ne že by to nebylo zajímavé. Film má velmi tíživou atmosféru, pohledy do kokpitu vyvolávají klaustrofobní pocity a samotné finále je poměrně silné. Jenomže tomu chybí jakákoli hutná scéna, která by stála za zapamatování. Nehledě na spoustu logických i technických nesmyslů, které se ve filmu objevují. Kupříkladu kosmonauti po Měsíci chodí stejným způsobem jako po Zemi, dokonce tam v jednu chvíli běhají (!), což je samozřejmě vzhledem k odlišné gravitaci Měsíce úplný nesmysl. A hlavně teda film obsahuje zřetelný logický zádrhel – jakpak se asi ty nahrávky dostaly na Zem, když se – pozor SPOILER – všechno zničilo při té finální srážce ruského modulu s Freedomem? No ale budiž. Tento film mě prostě příliš nezaujal, i když buďme rádi za každé sci-fi, které se k nám v dnešní době dostane. ()

BMAJTZ

Zajímavá a originální variace podobných hororů. Mno nemůžu říct, že bych nebyl napjatý přesto, že mi byl konec hned jasný. ()

vitekpe

Vyborne to vystihl kolega ve svem komentari - tohle je film, ktery divaka nepotrebuje. Me to tak presne prislo. Po pul hodine zjistite, ze je tak nejak jedno jestli koukate nebo ne... + Mesicni povrch namodelovanej v nejaky piskovne tomu taky moc nepomohl... ()

Dromed

Sice to byl Fake jako celý (ne)skutečný projekt Apollo, a už jsem něco podobného viděl v jedné epizodě Krajních mezí . Ale i tak jsem se přistihl u závěrečných titulků s otevřenou pusou. Nemoc strašidelné, ale napínavé a frustrující ašaš. ()