Existuje dôvod, prečo sme už nikdy viac nešli na Mesiac...

Film o reálnej misii do vesmíru, ktorú NASA v roku 1970 zrušila. (JohnRambo)

Wolvie

Jedno z nejpříjemnějších překvapení roku.Film,který skutečně zajímavým a hodnotným způsobem rozvíjí styl paradokumentární formy a co je nejpřekvapivější a nejdůležitější,má skvěle fungující atmosféru a místy je vážně k posrání.Nenápadná pecka. ()

agassi68

Prakticky neznámi herci v module kozmickej lodi a kúsok na mesiaci pomocou blairwitchovskej kamery dosiahli to, čo je snom všetkých tvorcov hororov - atmosféru stiesnenosti, strachu z neznámeho a stratu nádeje na prežitie. Z minima vytrieskali maximum. ()

Eluin

Roztomilá mystifikace ve stylu "nalezených nahrávek". Začátek měl velmi dobrou atmosféru, ale postupně pro mě snímek ztrácel na kouzlu. Nicméně i tak jsem víceméně spokojen, film sice jen na "jedno použití", ale času takto prožitého jsem nelitoval. ()

DHDV

Mohl to být hodně dobrý horor. Konec ale zcela zazdil jakoukoliv možnost navázat na nějaké inteligentní pokračování a celý film poslal do průměrných vod… ()

Hapretor

Tak toto mi nesedlo. Čekal jsem více hutnou atmosféru, a i když ta není špatná, podle mě jí rozhodně neprospělo to zmatené, roztřesené natáčení záznamu. A taky jsem si více, jako soupeře, představoval "aliena" než kraba z kamene?! ()

Zajdo

Veľmi zaujímavý nápad na film, režisér ukázal ako sa aj s maličkým rozpočtom dá natočiť slušná vec. Vyzdvihol by som dobré herecké výkony neznámych hercov. Film sa snaží po celý čas nabudiť pocit strachu z neznámeho a navodiť mrazivú atmosféru no nemyslím si, že sa to miestami až tak podarilo, a práve toto ho posúva do priemeru. Už od malička ma fascinuje vesmír a som vďačný za každý film z tohto prostredia. ()

Rikky007

Vůbec ne špatné provedení. Naopak to, jak se snažili využívat pouze reálných možností záznamu astronautů jde naproti skvělé atmosféře. Bohužel je až příliš evidentní, zejména ke konci, že to prostě chce být béčkový horor. A to je škoda. TO člověka spolehlivě vytrhne z "real" feelingu, na který snímek dost sází. Pokud by se to nesnažili dělat tak polopaticky děsivé a nebáli se zaběhnout do větších detailů, bylo by to super. Takhle jen dobrý pokus se zajímavým nápadem. ()

Rathalos

Tak toto bolo velmi slabe,ani hororom to nemozem nazvat,ako keby som pozeral nejaky dokument o NASA,kamera o nicom,je mi ich luto,ale ako film sa to vobec nehodi,ani sa nepodaril...:-) ()

helloween93

Poslední letošní halloweenský horůrek, který jsem si přichystal byl FF horror - Apollo 18. Budování atmosféry a hrozby, která se stupňuje je v pořádku a na film navnadí, poté snímek začne divákovi servírovat náznaky toho, co se na Měsíci děje, aby v posledních dvaceti minutách film přestal dávat smysl - jak se ta nahrávka dostala na Zemi, když se ty dva moduly srazily? Za tohle a za fakt, že se divák (jako obvykle u FF) nic nedozví o hrozbě a je spíše svědkem několika nepřehledných záběrů, ve kterých tvůrci odkryjí jen kousek hlavní pointy v podobě těch kamínků. Potenciál v rámci FF hororů a sci-fi měl film velký, ale myslím si, že z toho šlo vyždímat víc. 2* ()

domirovec

Existuje důvod, proč jsme přestali létat na Měsíc.. Apollo 18 je film, který může sice působit zvláštně, nudně a nebo až přiblble, ale on to je doopravdy dobrý film! Samozřejmě by mohl být zpracovaný lépe, hororových scén by zde mohlo být víc a některé scény by mohly být zpracované lépe, ale i přesto film divákovi už od začátku předá skvělou atmosféru, a to se cení.   ()

helraiser

Tak tohle se teda vážně povedlo, výbornej scofi horor, který si divákovu pozornost dokáže udržet po celou stopáž- ať jde o záběry měsíční krajiny, z běžného života astronautů či o akčnější sekvence na měsíci. Herecké výkony byly opravdu na úrovni, člověk by jim to opravdu uvěřil. Atmosféra byla opravdu prvotřídní, klaustrofobíci pozor. Není prakticky co vytknout, ale jistě se najde mnoho chytráků co to rozcupujou na kusy jako vykrádačka x-files, příšerná třesoucí se kamera, nesmyslná blbost atd, atd, což je naprosto mimo mísu. No váhal jsem mezi čtyřma a pěti hvězdičkama no a nakonec jsem se přiklonil ke čtyřem, ale může se stát, že se mé hodnocení až se mi film trochu rozleží v hlavě a nebo po dalším zkouknutí zvýší. Rozhodně s výsledkem jsem více než spokojenej. ()

Kingjiri

Trailer a námět vypadaly docela dobře a ve výsledku to tak dopadlo i s celym snímkem. Ten byl totiž "docela dobrej", ale nic víc. Potenciál, který v sobě měl ústřední námět zustal podle mě hodně nevyužit. Bylo sice hezký, že to bylo natočený rádoby starou kamerou pro větší autenticitu, ale to si svojí daň vybralo skutečností, že za celej film nebyly ty alieni ani pořádně vidět (což je velká škoda, když byly tak pěkně vymyšlený). Radši bych byl, kdyby se objevovaly "starý záběry" jen v určitých momentech a zbytek snímku by byl natočen normálně. No, jinak ale docela fajn hororová jednohubka se slušnou atmosférou a nějakou tou lekačkou, tři silnější hvězdy. ()

Dimo

NEtrapný hororový sci-fi nápad, šikovně budovaná atmosféra, tajemství poodhalováno postupně a nutno říci, že napínavě. Jediné, co mi hlavně v počátku dost vadilo, byla přemrštěně vyklepaná kamera. Závěr hodně skvělý, jenom mě trápí fakt, kde se na zemi vzal všechen ten vesmírný filmový matroš... Přesto, silné tři hvězďy. ()

Yancl

Velmi těžko se hodnotí film, který dokáže (a musí) upoutat pozornost až ve své druhé polovině. Nejlépe by se to dalo přirovnat ke stojícímu vlaku, který se pomalinku rozjíždí velmi pozvolným tempem až do vysokých rychlostí, které v závěru dosahují obrovských hodnot. Takto se chová i 'Apollo 18' .. první třetinu si člověk horko-těžko zvyká na stylové pojetí vizuální stránky filmu (natočeno starými kamerami), která obsahuje spousty výpadků a kazů na obraze ... prostřední třetina dává najevo především to, že se něco dějě a atmosféra začíná být mírně mrazivá .. a záverečná půlhodinka prostě nemá chybu. Naprosto ukázková gradace s hustou atmosférou a silnými okamžiky, které člověk čeká od lepších hororů. [64%] ()

Vabr

Co bych na tomto FF absolutně ocenil, byla kamera. Možná se ze začátku může zdát trochu zmatená, ale po chvíli už si na to člověk zvykne a může ji jenom chválit. Fakt lepší jsem dlouho neviděl. Jako další hlavní plus vnímám velmi originální nápad na děj, a ano, taky se dost divím, proč už se na Měsíc tak dlouho neletělo (za rok to bude 50 let (11.12. 2022), rozhodně to nějak tematicky oslavím a budu doufat, že se tam brzy zase někdo podívá). Ve výsledku ve filmu hrají pouze tři postavy a vcelku to i stačí, ale hodila by se tam i nějaká čtvrtá, aby byl větší kill count, to by ovšem nedávalo smysl, protože ve všech předešlých misích letěli vždy tři lidé 🤓. Atmosféru to má slušnou a párkrát mi přeběhl mráz po zádech, to jo, ale za mě by to chtělo ty (originální) příšery trochu více ukázat na kameru, nebo aby se tam objevila jedna fakt napínavá scéna, kde fakt bude příšera na celé obrazovce. To bych tomu napálil rozhodně 4*, protože tím by si mě to dostalo. Škoda, ten samý případ byl The Tunnel, tam bych možná také dal 4*, kdyby to změnil. Vlastně když to tak srovnávám s ostatními FF z roku 2011 (Megan is Missing je můj nejobílbenější film, horor i FF vůbec, takže tam to rozhodně nemá cenu 😎) tak je to opravdu nejvíce ,,srovnatelné" s The Tunnel, akorát lepší. Konec taky supr. Celkově bych to zařadil mezi lepší FF filmy, ale asi bych neměl takovou chuť si to pustit jako ostatní FF klenoty jako jsou např. Megan is Missing, The Visit, REC, Šibenice, Blair Witch: 20 let poté atd. Vyhodnocení: Houstone, na*er si 👩‍🚀😎! ()

Xeno.morpH

Výborné nízkorozpočtové sci-fi , mix dobových a točených záběrů se kupodivu dobře doplňoval a nerušil. Celkově to působilo poměrně realisticky, triky dobré, herecké výkony kvalitní - tísnivá atmosféra i pocit odloučení fungoval, stejně tak děj udržel napínavost až do konce, nezdrbán žádným laciným "outro" jako v případě Moonu. Zkrátka Hard SF jak má být, bez blbého moralizování, politických vyznání a podobných sraček...Mimoto se člověk dozví, proč už se nelétá na Měsíc :)... ()

bakeero

Když byla odsunuta premiéra, tak to smrdělo průšvihem, ale ten se naštěstí nekonal. Nakonec je z toho příjemně mrazivé sci-fi, které však má pro mě osobně jendu zásadní chybu; na konci dostane logika totálně na zadek. A přitom to šlo tak krásně a chladně vyřešit... ()