Existuje dôvod, prečo sme už nikdy viac nešli na Mesiac...

Film o reálnej misii do vesmíru, ktorú NASA v roku 1970 zrušila. (JohnRambo)

sedm.1

Sci-fi thriller, odehrávající se na Měsíci a zpracovaný found footage formou, takový film se pro mě stal okamžitě tak šíleným lákadlem, že už předem jsem ho opěvoval a za žádnou cenu jsem si ho nemohl nechat ujít, zkrátka propojení tak výtečného a originálního námětu s ruční kamerou pro mě bylo od začátku chuťovkou A pravdou je, že právě tato forma zpracování dodala snímku tu největším, ovšem i jedinou, sílu, dechberoucí autentické momenty, atmosféru, skvělé okamžiky napětí a ikdyž většině místních uživtelů leze tento styl už na nervy, mě se jen tak neomrzí, pokaždé mě dokáže naplno pohltit a zcela vtáhnout do děje a vážně si tuto formu pokaždé užívám na 100%, stejně jako zde. Bohužel, Apollo 18 ovšem hrubě doplatil na hodně mizernou zápletku a vlastně i celý obsah. Tvůrci vůbec nedokázali využít výtečného nápadu a na Měsíci se tak odehrává nudná, nenápaditá a plochá báchorka, které by bez již několikrát zmiňovaného neopakovatelného stylu patřila neodmyslitelně do odpadu. Jednou větou, výborný nápad, úžasné zpracování, ovšem zpackaná a silně nezáživná zápletka poslala Apollo 18 nekompromisně do průměrných vod. ()

upson

Myšlenka dobrá, provedení slabší a kopírující Paranormal Activity efekt. 55% Konec mi nechutným způsobem připomínal let č.93 :-) ()

herr_carter

Film, ze kterého si nejvíce pamatujete akorát "Hjůstne, hjůstne, slyšíte hjůstne, co se děje hjůstne.." nemůže být dobrý film. Byť pointa je chytlavá, tlupa špatně cvičených opic, která se honosí jmény jako "herec", nebo "scénárista" bohužel celý projekt zkazí, ještě než se vůbec může nějak rozběhnout.................moje hodnocení = 2 z 10. ()

DavidS.

Bububu found-footage se z lesa, činžáků a ložnic přesunulo na Měsíc...A je to forma záznamu, která pro vesmírný let a procházku mezi krátery výborně sedí a přináší dokonalou míru autenticity...Náplň samotné mise a její rozuzlení už tak zajímavé není...Over out... ()

xaver

Předčasné ukončení programu letů na Měsíc, který skončil úspěšnou misí Apollo 17 zavdalo hodně prostoru pro různé spekulace. Z tohoto zajímavého námětu se prakticky neznámý režisér pokusil vytěžit "něco" v snímku Apollo 18. Hodně se mu to nepovedlo. Je zajímavé, že se tímto nesporně zajímavým námětem nenechal inspirovat žádná z renomovaných režisérů. ()

Schizeus

Ze začátku mě tento snímek připadal suchý, bez nápadu a přemýšlel jsem, zda-li jej vůbec sledovat až do úplného závěru, ale během příběhové linky jsem jaksi zapadl do děje a byl zvědav na určitá fakta. Líbilo se mi zpracování děsivé atmosféry, možná to bylo tím, že jsem vypnul doma světlo, ale zvuky, občasná hudba a dýchání astronauta v masce, které absolutně nesedí s tepem jeho srdce mi občas nahnalo husí kůži. Film není bůh ví jak dokonalý, ale sledovat se dá a to i přes fakt, že je nedotažený v mnoha směrech... Ovšem hodnotím i nápad, což je také staré a omývané klišé, což mě přivádí k celkovému hodnocení... 2*/5* ()

iXtr3m3

Celkom podarený a technicky na dané pomery dobre zvládnutý "komorný" sci-fi horor. Zaujímavá myšlienka a dobré podanie však zabilo lepšie ukončenie. Škoda. ()

Han22 odpad!

Druhý film a hned mě přiměl litovat mého rozhodnutí dokoukat v USA úspěšné scifíčka, co se u nás nehrály. Apollo 18 je totiž Paranormal Debility ve vesmíru se vším hrozným co se ve found footage může dít. Tj. neděje se vůbec nic, postavy se vykecávají na kamery a řeší kraviny. Když se něco děje (asi 3* za celý film) není nic vidět díky kamerovým ruchům/rozbité/převrácené kameře/zrnění. Celé to šumění, zrnění a nekvalita záznamu vypadá jak natočené na kalkulačku, což kontrastuje s tím, že jde o kamery NASA, byť z roku 1970, tj. špičkové vybavení. A když jsme u toho, jak se ty záznamy dostaly na Zemi? SPOILER: I pokud odhlédnut od nudy, klepající se kamery a toho že je hovno vidět, tak příběh o astronautech, kteří na Měsíci čelí kamenným pavoukům!! je dementní jak kdyby byl natočen... no v roce 1970... spíše teda 1950. Je na čase oprášit odpad. ()

Junglista

Je mi srdečně jedno, že tahle "real footage" neni originální... ale je první, kdy sem si film užil a nebránil se smíchu jako u Blair Witch. Spíš sem místama bezděčně vypouštěl "ty vole..." (obdivně). Neni to ani tak o obsahu, kterej je primitivní, ale ta atmosféra je zabijácká... trailer tentokrát nelhal, stálo to za to. ()

divak84

osobně se rád vždy pobavím nad found-footage filmy, avšak bohužel, zde je až přiliš cítit, že jde o jednoduchý projekt. pramálo napínavých či snad hororových scen, atmosféra jak kdy ale hlavně mě štvalo, že když se jedna o kamerový film, proč sakra nebylo víc nějakých těch "co se to tam hýbe" momentů ? trailer jsem neviděl, takže nevím zda mam být spokojený či ne, ale zažitek to teda moc nebyl.. ()

Krabak

Paranormal Activity ve vesmíru :-D Kdo by to byl čekal. Musím uznat, že je to opravdu originální nápad. Kdyby byl film trochu lépe zpracován po realistické stránky, tak by tomu mohl i nejeden člověk uvěřit. I když... v této době hláška "natočeno dle skutečné události" ztrácí svoje kouzlo, když je patlána za každej druhej horor. Tento film je dle mě určen na sledování v noci v prázdém bytě za tmy. Obávám se, že za dne bych si nehty na rukou napětím nekousal. ---> 67% ()

MareT.

Očekávání pochopitelně film nedostal. Ale jinak se nám předvedl žánr found footage v celkem příjemném snímku, kde stísněnost astronautů je celkem cítit a ta zoufalost ve vědění, že se s tím nedá nic moc dělat a domov je daleko tomu ještě přidává. Konec jsem očekával (rozuměj: věděl jsem, jakým způsobome film ukončí), ale přesto je to mírné zklamání. ()

SphereF

Po shlédnutí traileru jsem čekal něco víc než co mi film během sledování nabídl. Nebál jsem se nebavil a celkově mi to přišlo dost únavné sledovat film až do konce. Myslím, že se režisér snažil natočit něco ve stylu Záhada Blair witch, ale nepovedlo se. ()

HArna

Mám hodně rád alternativní historii a i found footage. Žánr horor je pro mě stagnující, ale právě nalezená stopáž čehosi dává "realistickou" podobu, byť to bude vždy trochu amatérské. Bohužel právě obraz filmu je špatný, protože snímky jsou točený jako retro. Dabing filmu je otřesný a do reality má daleko, rozhodně doporučuju původní znění. To vlastně doporučuju všem filmům... Od tohoto režiséra jsem již viděl film open grave a líbil se mi. Tohle je o poznání horší. Opravdu mě štvala ta kamera, navíc jak se do filmu dostanete, pak je to hodně předvídatelné. 30% ()

Ještěřák

HJÚSTNE, MÁME PROBLÉM! NAŠLI JSME NA MĚSÍCI RUSÁKY, HAJZLPAVÚKY, A ZAPOMNĚLI JSME NA KENEVERELU VŠECHNY PORNÁČE! _____ Až bych si z toho zase pustil Fallouta, Space Race, Duck n' Cover, a všechny ty další malý milý věci, co člověku připomínaj, jak překvapivě nedávno honil Američan Rusa po oběžné dráze a hrozil mu atomem, a jak mohlo být na Matičce najednou parádně uklizeno od svinčajzu. ()

ThomasCrown

Ani sa nečudujem, že posledné dobré filmy o misii Apollo boli Apollo 13 a Kozoroh 1. Prostredie Mesiaca aj atmosféra stiesnenosti, odrezania od akejkoľvek pomoci sú vytvorené výborne, ale dôvod prečo boli misie na Mesiac ukončené som teda naozaj nečakal. Chcelo to lepšiu, povedal by som tajomnejšiu príčinu, ktorá by hoc aj nechala nezodpovedané otázky. Škoda skvelého, ale nedotiahnutého nápadu. ()

Crackonosc

SPOILER! Že atmosférickou found footage z odvrácené strany měsíce zakončí "děsivé" kameny s nožičkama prostě nemůžu a nechci rozdejchávat... ()

iampatrik

40% Během 50 minut se před kamerou něco mihne, plus trochu vzruchu při nalezení mrtvoly. Po 55 minutách to teda vypadá, že se něco bude dít, když kosmonauti musí cestovat po měsíci, ale to trvá zhruba 2 minuty. Po hodině nastává "akční sekvence" (která je stejně napínavá a strhující jako když Večerníček jede ve svém autíčku), trvající 10 minut, pak film končí, teda abych byl přesný, zbylých 10 minut obsahuje jakýsi dovětek a závěřečné titulky. Ani nevím, za co ty dvě hvězdy, snad za přijatelnou měsíční atmosféru a vizuál. ()

jurasino

První část filmu jsem si říkal jak tohle scifi má skvěle našlápnuto a měl jsem skoro pravdu! Docela se to nad mé očekávání povedlo, opravdu jsem to sledoval s napětím. Musím ovšem vytknout pár věcí které mi na tomto filmu vadily. Jedná se o herce, byli to fajn chlapi ale bylo stále více poznat že to nejsou kosmonauti ale jen herci. Ke konci filmu už jsem si opravdu klepal na čelo. A právě s tím koncem jsem nebyl spokojený a kvůli něho musím jít s hvězdou dolů. Tenhle film měl velký potenciál a kdyby byl natočen třeba v 80 letech dopadlo by to prostě lépe, takhle to zůstává jen nadprůměrným scifi které se do dějin nezapíše. Bohužel. ()