Existuje dôvod, prečo sme už nikdy viac nešli na Mesiac...

Film o reálnej misii do vesmíru, ktorú NASA v roku 1970 zrušila. (JohnRambo)

Martyska

Konšpiračné teórie mám rada akurát nikdy neviem ktorej mám veriť. Táto je ale sfilmovaná veľmi dobre akurát som celý film čakala na niečo viac než na kamenných pavúkov, ktorí infikujú ľudí. Je ale zaujímavé pozorovať a porovnávať tieto teórie, lebo keď si to zoberieme z reálneho hľadiska, po 73. sa na Mesiac už nešlo. Vo filme vidíme ľudský hyenizmus, ktorí núti slabších podriaďovať sa silnejším a je to tak, ako to v normálnom svete aj býva. Film nemá až také dobré hodnotenie. Možno preto, že polka ľudí, ktorí si to pozreli nezaujíma vesmír a iní neschvaľujú samotné filmovanie kamerou so starým efektom. Pochopia to len tí, ktorí tušia niečo o vesmíre a zaujíma ich naozajstný dôvod. Filmu treba dať o 1* viac za objektívnosť. ()

Caminzind

Napínavější a atmosféričtější než poslední found footage horrory (The Tunnel, Grave Encounters). A to hlavně díky prostředí, za které patří dík výpravě, ale i zvuku a už méně kameře. Potenciál nevyužit z prostého důvodu: absence nápadů. K ŽÁNRU: FF spoléhá na naivitu diváka, čemuž já přestávám fandit. Vždyť ta pseudoautenticita nic na autenticitě nepřidává, spíš obtěžuje a přijde mi v rozporu s principem hraného filmu, který se snaží zapůsobit vlastními prostředky a nikoliv nápodobou či dokonce podsouváním proklamace pravdivosti. Jsem jediný, komu to nepřijde realistické či naturalistické či jako nějaké umění? - Apollo 18 se díky atmosféře dost vymyká, proto hodnotím ještě vysoko. 58% (Dodatek: Opravdu zvláštní, ale rovněž jako J*A*S*M, ačkoliv nejsem unešen, mám na tento film opět chuť.) ()

Joe321

Nápad výborný, provedení horší. Za začátku nudí, pak je člověk vystaven klasickým hororovým lekačkách a nezáběrům, konec nemohl být méně originální, ale celé je to provázené zajímavou sci-fi mytologií. S rozpočtem nejspíš udělali, co se dalo. Konec vyloženě vybízí k pokračování, které bych si nechal moc rád líbit. Má to potenciál. -"Something is moving here." ()

honajz2

Nápad je dobrý, ale špatně provedený. nic se neděje až do padesáté minuty. Atmosféra tam ani není, napětí maximálně tak ke konci. Zato ten Měsíc udělali dobře, ale jinak nic. ()

Martin741

Toto ma nebavilo. Snimok az prilis okate sa vezie na vlne vyvolanej Kubrickovym 2001 Space Odyssey a divak sa nemoze zbavit pocitu, ze vesmirne dialavy su len samoucelne /aj zabery na kozmicke lode/. Herci pre mna neznami. 20 % ()

Mefistofelle

Pokud bych se snažila vzpomenout si na nějaký film, který by se tomuto podobal, trvalo by mi hodně dlouho, než bych přišla na něco byť jen vzdáleně podobného. Found footage filmy odehrávající se v lese, starých barácích a na podobných místech začínají už být trochu jednotvárné, tak proč projednou taky nezkusit vesmír, že jo? A vida, ono to docela dobře funguje. Záběry skutečně vypadají jako by byly pořízeny kdesi tisíce kilometrů mimo naši domovskou modrou planetu a i chování astronautů je vzhledem k jejich situaci vcelku uvěřitelné. A povrch měsíce se filmařům povedl znamenitě. Jakmile jsem však zjistila, co že to ty astronauty vlastně pronásleduje, nebyla jsem z toho nápadu ze začátku moc nadšená, ale jak děj ubíhal, přestalo mi to nakonec vadit a tak jsem s výsledkem víceméně spokojená. ()

bourec

Nějakej pískovej lom,spousta kamení ,většinou zrnitej obraz,vrzání,pískání,a to je všechno.Jo,a jeden z tý dvojice měl vražený něco v břiše..Dost nerozkousatelná blbost,která mě ani chvíli nevtáhla,v porovnání s Tunelem bylo tohle nudný jak prase.20%. ()

Rodriguez

Stopáž: 75 minut. Jak je to skutečně s výpravami na měsíc? Byl tam někdy někdo? Nebo je to jen fikce jako byl snímek Kozoroh 1? Můžeme a nemusíme tomu věřit! Ať je to tak či onak, pravdu se stejně nikdy nedozvíme! 50% ()

Pugo

Film podriadený čo najväčšej miere realickosti nedovolil prísť s ničím prekvapivým a originálnym. Herci hrajú v pohode a aj "paranormalactivitovská" atmosféra je ok. Napriek tomu ale u mňa prevláda menšie sklamanie. ()

enjoi

Těžko říct jak tento film spravedlivě hodnotit. Na jedné straně je originální nápad, na druhé ne moc originální zpracování. Atmosféra je sice hutná, ale to je tak všechno... Stačí na "zlatý střed" :). 60 % ()

JohnRambo

Na to aké to malo promo, a na to že niekoľko krát presunuli (o dosť dlho) premiéru ma to veľmi sklamalo. Celkový look sa mi páčil. Bolo to originálne, zaujímavé a príjemne sa na to pozeralo ale všeobecný obsah filmu bol suchý jak ryba na púšti. Tento film musel byť vymyslený a natočený za pár týždňov a tie ďalšie dlhé mesiace tvorcovia asi upravovali vizuál filmu aby bol čo najautentickejší (čo sa im celkom podarilo). Jednoducho ''veľké reči a skutek utek''. Podľa toho čo mi bolo naservírované pred uvedením filmu som čakal niečo revolučné a miesto toho som dostal obyčajný priemer, možno horšie. ()

Adaamos21

Za málo peněz hodně muziky. Komorní sci- fi s výbornou atmosférou a hereckými výkony. Rozhodně doporučuju vášnivým sběratelům nerostů. ()

humanbeing

Apollo 18 si na diváka klade ještě větší nároky než Záhada Blair Witch. Technická kvalita a netradičnější snímání děje může leckteré diváky odradit už dopředu (popř. po dvaceti minutách strávených s filmem). Jakmile si na styl filmu zvyknete, dočkáte se slušné podívané, která by se dala přirovnat k nějakému lepšímu dvojdílu Akt X. Plusové body tvůrci získávají za ne úplně provařené místo děje - ani Jason z Pátku třináctého ještě měsíc nenavštívil AFAIK (přestože v kosmu už byl) - a rovněž film chválím za několik velmi pěkných momentů, které Apollo 18 tahají zase o nějaký ten bod nad průměr. ()

C0r0ner

Konspirace mám rád, pokud dávají aspoň trochu smysl. Ne, že by vražedné kameny byly nějakou hodně reálnou hrozbou, ale podané divákovi byly tak parádně a autenticky, až by člověk uvěřil, že to tak vážně mohlo být. Asi nejvíc mě uchvátila pozvolně rostoucí atmosféra, která už byla ke konci skoro hmatatelná. 90% ()

TomikZlesa

Perfektni a fungující prostředí pro FF, ale tomu filmu prostě chybí konec, nejaká pointa, odhlaení atd. takhle film prostě skončí s pocitem že to byla kravina :-( ()

Pajky3

Docela jsem byl zvědavej na kamerový horor z vesmíru. Jedna věc je fakt, atmosféru to docela mělo. Ale taky spoustu věcí co mi vadily. Hlavně za začátku mi strašně vadil ten dokumentární rámec a zvuk. nevim jestli se to pak zlepšilo nebo to já přestal vnímat, nicméně potom už mi to nevadilo. Po dlouhém době film, který je "založen na pravdě" a já měl na konci nutkání zjišťovat, jak to doopravdy bylo. Takže vlastně je to úspěch, i když trailer mě nabudil moc. ()

Martrix

V roce 1999 vletěl do kin film Záhada Blair Witch, vydělal balík peněz a odstartoval tak v podstatně větším měřítku něco, čemu se říká styl found footage. Ve Wikipedii se dočteme, že má tento subžánr tyto vlastnosti: 1. na začátku film zpravidla obsahuje krátký úvod, který vysvětluje, že bude následovat sestřih nalezené stopáže, dále za jakých okolností byl tento materiál nalezen a komu patřil. 2. celý nebo téměř celý následující děj je prezentován jako sled nebo sestřih této nalezené stopáže 3. filmy tohoto stylu jsou zpravidla horory a thrillery, které mohou mít prvky mysteriózna či sci-fi 4. autor nalezené stopáže zpravidla zmizel beze stop a jeho tělo nebylo nalezeno, popř. byl zabit nebo byly nalezeny jen jeho ostatky 5. nalezená stopáž může být kombinována se záběry z bezpečnostních kamer, webkamer, CCTV apod. 6. záběry jsou téměř bez výjimek amatérské, „z první osoby“, roztřesené, aby byly co nejvíce autentické. Tolik praví Wiki. Pokud jste tedy smířeni s tím, že uvidíte výše popsané a víte, že se bude jednat o sci-fi, horor, neměli by jste být z výsledku otrávení. Mě osobně příjde trochu zcestné vytvářet pseudodokumet z vesmíru, ale to je čistě subjektivní názor. Navíc díky primitivnímu ději a pointě, to byl jediný způsob, jak upoutat pozornost diváka. To co v Apollu 18 opravdu funguje, je totiž atmosféra, na které má lví podíl střih, technici, výborní herci a právě výše zmiňované pojetí. Nebýt pro obyčejného smrtelníka Měsíc tak exotickým místem, snadno by jste uvěřili, že jde o pravé záběry. Tedy až do doby, kdy se na scéně oběví ONI. Přesto z blbého scénáře, který bych dokázal nacpat do tří nepříliš rozvitých vět, vytěžili tvůrci maximum. Resp. po technické stránce není co vytknout, ale stále je to jen další ze zbytečných filmů, který má cílovku především v kosmonautech, kteří si po jeho shlédnutí přibalí na další výlet na Měsíc geologické kladívko velikosti 4XL. Budu doufat, že mimo těch pár kosmonautů, kteří tento film náležitě ocení, přišlo do kina víc lidí a Apollo 18 vydělá dost peněz na to, aby jeho tvůrci dostali příležitost předvést se s pořádným scénářem. ()

PROCESOR

Na tenhle horor jsem se opravdu těšil. Nerozumím proč tvůrci, když mají zajímavý námět a solidní začátek, tak si nechtějí trochu pohrát s koncem, který to hodně sráží. ()

Sludger

Posádka Apollo 18 odchádza na obrátenú mesiaca preskúmať povrch. Najprv nájdu opustenú ruskú loď a mŕtveho kozmonauta a potom jedného z Američanov niečo napadne. Houston presáva komunikovať. Aký bol reálny zmysel projektu? Ja ako veľký fanúšik Found Footage hororu som rád, že sa kamera dostala aj do vesmíru. Atmosféra je pekne vygradovaná, des narastá, príšery pekne načrtnuté, akurát na konci by sa patrilo pridať viac do gulí. Taktiež pre lepšiu autenticitu mohli ubrať s efektami, stačilo by zábery len prehrať bez kúzlenia so zastavovaním obrazu a robením šmúh a bolo by to lepšie. ()

WolfR

Zajímavý nápad, vesmírný horor z Měsíce tu ještě nebyl. Bylo to solidně natočeno a vypadalo to v celku i autenticky (snad ale nikdo nevěří tomu, že jsou to skutečné materiály, logických důvodů je hned několik). Po celou dobu ve vzduchu visela i slušná atmosféra a herecké výkony nebyli špatné. Taky se mi velmi líbilo prostředí Měsíce. Celkově to bylo dobré pokoukání, ale na konci jsem měl ještě pocit, že je to malinko nedotažené, zkrátka mohlo to být ještě mnohem lepší. 3 hvězdy. ()