Hněv Titánů

• USA Wrath of the Titans (více)

Deset let po porážce obludného Krakena se Perseus pokouší uchýlit ke klidnému životu jako rybář a otec malého syna. Jenže mezi bohy, oslabenými nedostatkem lidské oddanosti a dlouho vězněnými Titány, pod vedením zuřivého Krona vypukne velká válka. Zeus, který byl zrazen Hadem, je zajat a unesen do podsvětí, a tak se Perseus musí ještě jednou stát hrdinou, aby nalezl Dia a zmařil snahu Titánů vládnout na Zemi. (Magic Box)

teseth odpad!

Na tenhle film platí přišel jsem, viděl jsem, nechápu - odcházím. Ve všech ohledech je film naprostou šílenou duchaprázdnou hloupostí, která je dobrá jen v jednom směru a to vizuálním. Za zpracování efektů a 3D jsem přemýšlel i nad jednou * ale bohužel za dialogy, scénář a impotentní herce nemůžu dát ani jednu. Sam opět nezklamal a nehrál. To ale u něj není nic neobvyklého. Zbytek komparzu se svezl na vlně stabilní debility scénáře, která je naprosto nelogická a tupá. Tudíž nezahráli vůbec nic. Rádoby pokusy o proslovy nebo duchaplné dialogy byly prázdné a nesnesitelné. Herci bevýrazní a mdlí, což perfektně završil scénář, ke kterému se nemá snad ani cenu vyjadřovat. To co udělali s Hefaistem byl vrchol idiotismu, za který bych jim ten scénář nejradši narval do .... Podle traileru to vypadalo na slušnou jízdu, ale bohužel to skončilo hned na startu totálním defektem. Trojku už snad nenatočí. ()

Jurcekk

A moji synovci 12 s 13 dali po 4 hviezdičky. a to je aj cielová populácia pre tento film. Skoro všetko je v traileri. Veľmi sa mi páčila trojica kyplopov. ()

karel63

Super zábava. Jedničku jsem neviděl. Stručný, jasný, dobře udělaný. V labyrintu se mi moc nelíbilo - trošku klaustrofobie. Herci odvedli slušnou práci a triky na jedničku. ()

Mer-Em

Ve všech směrech typický blockbuster, příběh o ničem s partou dobrých herců (i Rosamund Pike se mi líbila jako už dlouho ne) a parádními megalomanskými efekty. Pro mě ne o moc lepší než jednička ()

nydahl

Tak asi proste film , kterej si rikal o 3D only a z hlediska deje to tak i dopadlo.Dost nasilne nastaveni pribehu prvniho dilu a to uz onen remake byl dost scenaristicky nepovedeny - proste vypravet pribehy pres platno neumi kazdej.3D efekt me dojmul napoprve a mozna trochu napodruhe , ale ted uz proste vyjancenej z letajicich kamenu nebo o neco vic plastickejch skalisek nebudu.Vsemozne poslepovanej pribeh o znovuspojeni bozskych bratricku v boji proti tatkovi je proste lacinej a neda se s tim nic delat.Jediny pozituvum je , ze ohnivej borecek mel fakt super "bekend" a jinak tam neni vubec nic.Davam jednu hvezdu a tohle je BRAK ()

Terminator666

Z tohoto snímku mám rozporuplné pocity. Děj se mi celkem líbil. Hudba taky nebyla relativně špatná, ale to zpracování se mi nelíbilo vůbec. Nějak jsem čekal, že se s dějem víc zžiju nebo alespoň bude místy trocha napětí. Bohužel se tak nestalo. Každopádně to není špatný film a myslím si, že si ty 3 hvězdy, i když s odřenýma ušima, zaslouží. ()

Sorna

A opět jsme u toho, že všichni "Titáni" si ponesou předsudky, které byly na hodnocení uživatelů vidět již při "prvním díle". Nevyvracím nikomu jeho názor, koneckonců ne každého baví dívat se na graficky (i hudebně) vyšperkovaný film se zajímavým dějem a (to nejlepší) velkou epickou bitvou na závěr. Hněv titánů nikdy nebude dostatečně oceněn, ale ve skutečnosti se jedná o výživný film, který se bude líbit 90% populace (ale jen 10% to přizná). Závěr: opravdu dobré pokračování, stojí za to vidět. ()

Mukade

no, ktovieako dobre sa mi nedívalo na to aký je perseus slabý a vyhráva len so šťastím. a ani múdry zrovna nebol (aspoň na začiatku), čiže to vlastne sedí - v duchu "hlúpy majú šťastie". no ale zas, keď už je hlúpy tak by aspoň mohol byť silný.. no čo už :)) za ďalšie, lepšie sa mi pozeralo na alex davalos ako andromedu ako na rosamundu pilcherovú, aah, pardon, pajkovú. škoda že je taka lenivá, za posledné dva roky nenatočila ani jeden film myslím, ježžiši. ()

michalkop

Lepší než Souboj Titánů z roku 2010 a daleko lepší než originál z roku 1981. Avšak herci tam mají příšernou výslovnost (té angličtině je rozumět jen s titulky), dialogy jsou na houby; scénář je plný WTF momentů. Efekty, kamera jsou ucházející, film je nabitý akcí, tak se dá bez větší újmy shlédnout. Je zde vidět i pokus o vykreslení psychologie jednotlivých postav. Ten se ale moc nepovedl. 50%. ()

Epco

Megalomansky poňatý výplach, ktorý má čím ďalej menej spoločné s nejakou tou mytológiou. Mieša sa tu piate cez deviate a všetko má len jeden účel. Ďalší oslí mostík medzi akčnými či skôr trikovými scénami. Tak ako je v poslednej dobe v Hollywoode zvykom scenár neexistuje a hlavný hrdina sa iba leveluje presne tak ako to poznáme s počítačových hier. Čiže príchod na scénu, prechod úrovňou a bum záverečný boss. Čím sme bližšie k záveru tým mocnejší. O hereckých výkonoch tu samozrejme nemôže byť ani reči jednak preto že niektorý hrať nevedia ( respektíve poznajú iba jednu hereckú polohu a tú tlačia všade ) a tý čo hrať vedia na to serú lebo vedia že to ustoja tak či tak. Nakoniec si človek zapamätá len tie triky a o nič iné tvorcom asi ani nešlo. ()

fabregas1

Hněv Titánů jde ve stopách jedničky.Nová výprava, trochu víc akce a vetší mrdka na konci,kraken z jedničky by si asi neprd.Tahle akční fantasy je jednoduše popkornová řež bez nějakých ambicí. ()

Teen.AGE.r

Vizuálně velkolepé, akčně nabité, ale dějově a myšlenkově pokulhávající dílko z Hollywoodu. Divák je doslova udupáván energií, ale když přijde na věty, emoce, myšlenky... není tam nic. Škoda. Za tu vizuální dokonalost dávám 3* ...slabších 70% ()

Mildik789

Slušné, hodně akce málo kecání, mě se to líbilo, ale prosím vás žádné další pokračování už netočte, příběh stál za úplný hov... ()

mmajjkii

Ach jo, tenhle film u mne prohrál na mnoha frontách, a když už se na něm něco povedlo (jako například monstra, ty se povedly velice) tak si toho mnoho neužijete. Souboj Persea a Arese mi připomínal spíše novodobý wrestlingový zápas. Malinkým oživením byli padlý bůh Hefaist a Argenor. Záhadou mi však zůstává, jak se můžou rozdělit, proplížit se bludištěm s miliónem možností a ještě se setkat na konci, když existuje jen jedna cesta (???!!!), prostě do cca 100 minut se snažili vecpat všechno možné a pak to tak dopadá, úplně nedotažené a místy to nemá hlavu ani patu. Tu Válka bohů tam Souboj titánů tu tohle, ale už by to zas chtělo něco pořádného. Úplně bych tenhle film nezatracoval , ale ale..., 3*, IMDb 5/10. ()

pirate

Nestalo se nic nového. Ale! Akce se rozjela o hodně dříve a díky tomu je film rychlejší. Vizuálních efektů bylo méně kvůli mýtickým bytostem, kterých se vyskytlo dost, přesto až na Kronose z těch ostatním "potvor" nic udělat nešlo. "Pouze" akce. A chvílemi mi některé scény přišly zvláštně vykonstruované, jako v Narnii trojce, která rovněž vyšla na dvd stejně brzy, ale na rozdíl od ní byly daleko záživnější. No, zpět k filmu. Kronos byl opravdu cool bestie a bral jsem ho vážně, sotva jsem jej viděl v té sopce. Tento film však nabízel závěrečnou bitvu, do které se zapojili i sami bohové. Jen Zeus a Hádes vypadali vtipně, když se v tom závěru promenádovali po bojišti. I když si to vyžehlili tím, jak dostali každého nepřítele. A že by Hádés tak náhle a rychle odpustil Diovi vše, co mu udělal, vzhledem k tomu, že byli oba dost velcí nepřátelé a navíc hodně let? Přeze všechny klady i zápory jsem si to užil. Očekávání bylo o podobné akci, slušném ději, dobrodružné výpravě a velkoleposti jedničky. Splnilo. Takových 60 až mírných 70%. Nebyl super, ne, že bych neviděl podobných filmů víc, ale utáhl to. Pokud by natočili i trojku, tak se klidně podívám a vzhledem k nízkému hodnocení na každé stránce jsme už v podstatě připraveni na nejhorší. ()

IlMagnifico

Nikdo není v právu, říká-li, že je Hněv Titánů horší, než jeho předchůdce. Jedná se o mnohem lepší pokračování... tedy, víte-li, co od filmu čekat. Chcete-li originální příběh zasazený do nádherné řecké mytologie, budete nejspíš zklamáni. Na rozdíl od otřesné Války Bohů se tento film mytologie vcelku drží. Nejsem si sice jistý, zda by Hádes dokázal Diovi odpustit onu velkou křivdu během několika málo minut, ale to už se dostáváme k vadám na příběhu, který stojí na základě pouhopouhého vykrádání cizích nápadů. Občas mi přijde, jako by už scenáristé (nebo vůbec spisovatelé a autoři) nedokázali vymyslet příběh ze starého Řecka, kde by nad celým světem nevisel Damoklův meč v podobě osvobození Titánů. Ale na druhou stranu, stále lepší vykrádačka, která se vyhne spouště chyb, což nebyl případ jedničky. Vážně, nad prací scenáristů z prvního dílu zůstává rozum stát. Takže, Titáni se chtějí osvobodit, Zeus je zajat a je tu jenom jeden muž, co ho dokáže vysekat ven a zachránit svět. No, nic moc. Ale tenhle film se nesnaží uchvátit vás dějem. Jsem si jistý, že při jeho sledování občas i přes zběsilé tempo zapomenete, o čem že vlastně celý snímek je a jen těžko se budete rozpomínat. Jediné, co vás tak na filmu zajímá, jsou akční scény a počítačové triky. Nebudu zastírat, že vizualizace se mi líbí. Snad všechny počítačem vytvořené kreatury jsou nádherné, trochu horší je to ale ve scénách, kde se objevují. Nejen že scénář do nich hrdiny vrhá jako slepce k houslím, ale mají i další mouchy. Zkuste se ve většině z nich vyznat. Orientujete se v nich? Víte, co se tam vlastně děje? Snad nejsem sám, kdo může říct, že ne. Film ztrácí už nejen na scénáři, ale i na svém hlavním lákadle. Z toho už ho mohou vysekat snad jedině herci. I zde jsem trošku na rozpacích. Worthington mě sice potěšil, když si nechal narůst slušivé kadeře, ale z jeho výkonu tak nadšený nejsem. Sice se snaží, ale stejně... Není na tom o moc lépe, než Rosamunda Pikeová. No, jejím obsazením bych si také nebyl jist. Nehrají vyloženě špatně, ale dobře také ne. O těch hrozných kreacích, o které se snaží Kebbel, ani mluvit nebudu. A Ramiréz se svou kamennou tváří... Mezi těma dvěma si vyberte nejhoršího herce. Bill Nighy hraje sice dobře, ale moc prostoru nemá. Takže kdo drží film nad vodou? Samozřejmě že Neeson s Fiennesem. Opravdu, ti dva jsou to nejlepší z celého filmu. Ale jaký je tedy konečný verdikt, když jsem vychválil jenom je a celkovou vizualizaci? Jak jsem řekl na začátku, neočekáváte-li úchvatný příběh, světoborné akční scény a na nevýrazné (ale snaživé) herecké výkony kašlete, prosím, podívejte se na to. Určitě budete potěšeni. Bez obav dávám čtyři hvězdičky. ()

ELDoctorow

Vlado Voštinár a jeho dobrodružstvá v antickom Grécku. O nič horšie než prvá časť, ale ani výrazne lepšie to popravde nie je. Komu sa páčila jednotka mal by byť spokojný aj tentokrát, komu sa pri jednotke vysúval z pochvy meč na sepuku, ten si ho pri dvojke vrazí cez riť až do mozgu už po pol hodine. Mám síce pocit, že niekto (ne)kompetentný si prečítal môj, ako vždy geniálny, koment pri Súboji a povedal si: „Bohajeho, ten Doctorow má pravdu, zatlačíme trochu na cirkulárku!“ A zatlačili veru, zatlačili, ale ešte stále to nie je ono, chalani! No vybrali ste sa dobrým smerom, ešte také 2-3 časti a snáď si u mňa dosiahnete aj na tú štvrtú hviezdu. ()

Africanus1

Hádes je teda měkota. Stačilo, aby na něj jeho brácha udělal psí oči, zamumlal cosi o odpuštění a v bohovi podsvětí se hnulo svědomí (!), soucitem (!) se div nerozplakal a všechny plány na zničení světa šly do hajzlu. Dojemné, jedno oko Kyklopovo nezůstalo suché, a zvláště pak při boji obou bratrů proti Kronovi. To už se jeden neubránil a držel pěsti, ale jen proto aby dal průchod svému vpravdě titánskému hněvu. U Dia hromovládného, nechte už tu řeckou mytologii na pokoji! ()

snupko13

Omnoho lepšie ako jednotka, a miliónkrát lepšie ako prihriaty Immortals. Takto má vyzerať poriadna bohovská chlapská ruvačka...trochu s nadsázkou dávam za 4* ()

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

16.04.2012

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

23.03.2012

Alespoň jsou o tom přesvědčení fanoušci legendárního zeleného kvarteta. Ale po pořádku: Michael Bay bude prostřednictvím své společnosti Platinum Dunes produkovat nový hraný film Teenage Mutant Ninja… (více)