Hněv Titánů

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA / Španělsko, 2012, 95 min

• Rex Mundi

Jediné, čo ma zaujímalo, bola vizuálna stránka a efekty, no možno aj preto, že som to pozerala v telke na HBO, ani tie efekty ma extra nedojali - navyše vzhľadom na utopenie v hlúpom príbehu ich bolo príliš málo. Worthington bol nedôveryhodný (ale ten sa mi na hrdinu z gréckych bájí nehodil ani v prvej časti) a pohľad na pánov hercov ako Fiennes, Nighy a Neeson v takýchto rolách v človeku vzbudzuje až ľútosť. Tak neviem, stačí to na 2* alebo to bolo len za jednu? Piráti z Karibiku sú v porovnaní s týmto plnotučná zábava. Zostáva len dúfať, že o ďalšie pokračovanie nikto nebude mať záujem.(22.7.2013)

,,PAMATUJ... POUZE KOPÍ TRIUMU MŮŽE PORAZIT KRONA. A TA RUKA JEŽ HO BUDE DRŽET, MUSÍ BÝT TVÁ....“ /// Tak bacha: je to tady samej bůh, zrůda a kudrnáč (no vlastně asi jen jeden, ale sračky nato). Řecký báje prostě jsou ,,poudačky“ pro starý báby a malý děcka. A dobrodružství poloboha hold nebude dramatem ze současnosti (promiň Davide). Film, ve kterým se Perseus, Agenor a Andromeda vydaj zachránit lidstvo, má úplně normální začátek, prostředek uprostřed (jo, tam co máš pupík...) a konec....tam jak konce bejvaj. Nikdo nic nevykládá na přeskáčku a osudy se neprotnou u vás v obejváku, ale tady a naprosto vobyčejně. Lehká, akčně dobrodružná podívaná s milionem triků a spoustou serepetiček, která musela dát spoustu práce. V životě jde vo víc než o Bohy a Titány! (jo? tak to vysvětluj tý holce, co mi povídá: ,,můj bože, to je titán!“ ) Solidní rodinná podívaná (su zpátky u toho filmu...). Vo nic jinýho tady (asi) nešlo. 3a½! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Když chcu mluvit s otcem, musím vylízt na horu (ne do patra, ale na kopec!). 2.) Vždycky jsem snil o okamžiku, kdy si budu moct s chutí zařvat ,,Áresi! Ty kurvo!“. 3.) Jak dopadl v podsvětí Orfeus vím. Ale Perseus? Neznám.... 4.) Thx za titule ,,Mychyy“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ *(14.6.2012)

Honzíkova cesta - 2. díl je bezpochyby vydařenější část mytologické adventury. Jonatán celý ten kolos rozhýbal, dal mu tempo a šmrnc, dobře se popral s výpravou, odpustil si zbytečné a nesmyslné příšery, naopak pracoval s klasikou, kterou zná i antický balvan. Jen na vyznavače 3D orgií ušil pěknou boudu, zaregistroval jsem pouze několik málo laciných pokusů o divákovo uskočení do klína sousedky. A že sál jsem měl plný, prachy vyhozené za efekty už musí být dávno zpátky u tatínka. Ovšem, co mi chybělo už u prvního dílu, a druhý to nikterak nedohnal, je sexappeal. Bájné kočky Andromeda, Afrodita, Ió, k tomu bílá prostěradla jako tehdejší výstřelek nejmodernější módy, a prd... Škoda, opálení svalnatí kluci mi to nedoženou.(30.3.2012)

• Gilmour93

Hustí týpci z okolí Olympu jsou zrovna v kurzu, neschopnost scénáristů vytvořit novou, vlastní mytologii dlouhodobě trvá, tak proč zase jednou nedosáhnout účelu znesvěcením prostředků.. Prima, jenže chtělo by to nějaké plastičtější postavy a hlavně energii, neboť jestli tohle nebyla bezkrevná digitální nuda, tak ať na mě prcek Kyklop zamrká svým levým okem. Bezradnost scénáře, Agenor plnící funkci Jacka Sparrowa(!) či momenty, kdy rádoby vznešené dialogy Fiennese s Neesonem připomínají hraní Macbetha během besídky v mateřské škole (hned po "O veliké řepě") pak mohou nastolit otázku, proč těch 150 míčů raději nevěnovali krizí zmítanému Řecku? Nebo se snad jedná o cílenou podporu jeho turistického ruchu, tzn. více zahraničních zákazníků pro sítě rychlého občerstvení Zeus Burger a Kronos Grill?(8.7.2012)

Popravdě přemýšlel jsem i o čtyřech, neboť tohle je v mnoha ohledech zajimavější, nabušenější a hlavně to neutápí epično pod návalem hnusného balastu nevkusu jako např. TF2 či pár dalších velkých výplachů.. Ale na druhou stranu stále tu zůstalo od jedničky až moc neopravených chyb na to, abych bez výčitek mohl tu čtyřku dát. Děj je zase typicky toilet-made, fakt nechápu, co se v posledních letech stalo se všemi slušnými scénaristy.. Nové postavy nezajímavé a i když je Andromeda (resp Pike) opravdu fajn kus amazonky, ve zbroji obzvlášt, její postava je jako všechny ostatní zcela bez vývoje (i když se o to asi snaží) a plochá.. No, důvod proč jsem uvažoval dokonce o čtyřech je 1, Značně horší jedničce jsem dal taky 3.. 2, jako demo God of War to funguje přímo mistrovsky - aspon co se vizuálu týče - tak velkolepé srandy jsem neviděl ani nepamatuji a ta hra mi prostě stále musela přicházet na rozum, 3, zlepšily se i další stránky řemesla - např. kamera je určitě klidnější, střih ještě umírněnější a souboje jsou i díky těm vizuálním orgiím velmi eye-candy. 4, velký počet vlasatých chlápků a lepší účes Žejkasullyho.. 5, Když zcela odsuneme mého velkého oblíbence badass mothe... Neesona, má tu parádní roličku další oblíbenec, angličan každým coulem Nighy - škoda, že kvůli těm nešvarům v scénáři se jeho postava nemůže projevit ještě více, ale i na tom prostoru, co má, prostě válí.. No, tak to by bylo asi vše, dvojka je prostě větší, monstróznější, akčnější a když se vypne mozek, jde si to užít parádně. Lepší 3, na 4 ale nepudu, mám pocit, že podruhé by se mi to potvrdilo. (ted jen přemýšlet, jestli nedat TF2 ještě o jednu méně)(20.6.2012)

• - Celosvětová premiéra proběhla 28. března 2012 v Buenos Aires (Argentina). (Varan)

• - Navzdory skutečnosti, že o Titánech bylo v historii natočeno už několik filmů, až v Hněvu Titánů se objevuje Titán, který figuroval také v řeckých bájích, a to Kronos. (S.U.E.S.)

• - Jednu dobu to vypadalo, že James Franco bude hrát Agénóra (Toby Kebbell) a Javier Bardem Arése (Edgar Ramirez). (Zdroj: whatculture.com) (Taninaca)