Hněv Titánů

Ira de titanes

Hnev Titanov

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA / Španělsko, 2012, 95 min

Určitě lepší než jednička. Druhým Titánům se nedá upřít fenomenální technická zdatnost, především pak práce se zvukem a velmi přehledná akce (ačkoliv jsem jí podle traileru čekal více). Zároveň jsou akční scény velmi nápadité a v některých momentech i dost netradiční. Co je spolehlivě zabijí jsou pak nudné dialogy, stokrát viděná kostra děje, tzn. Rozdělit si úkoly, obeznámit se s hlavní misí, dojít někam pro něco a zničit hlavního záporáka. Sem tam po cestě někdo pomůže, někdo zase umře apod. V podstatě sterilní nuda. Ale dík vizuálu a solidnímu Worthingtonovi se to dá úplně v pohodě. Konečně 3D funguje jako 3D a není to jen aby se neřeklo. Což je oproti prvnímu dílu rovněž pokrok.(28.4.2012)

• Botič

Nezajímavé antické bludiště a naprostá ztráta času. Liebesman opisuje schéma jedničky a roubuje na něj další nudný příběh, kdy okostýmovaná parta hrdinů cestuje z bodu A do bodu B, a když je časově ve skluzu objeví se rychlý transport nebo dokonce přenášedlo, které je přenese přesně tam, kam je třeba.(21.10.2012)

Více než slušná akce a triková pastva pro oči. Pan Láva je dostatečně destruktivní a chlístance žhavé hmoty, které odlétají když máchá rukou mažou města z povrchu se smířlivou samozřejmostí. I ostatní monstra jsou udělané moc pěkně. Tak dál. Příběh je zhruba stejně pitomý jako slabší díly Herkula a Xeny z dob mého mládí, jen to díky větším prachům vypadá celé o hodně líp. Liam Neeson je zase týpek, Sam se taky docela snaží (s tím scénářem toho nikdo moc zahrát nemůže) a Rosamund Pike je trochu hezčí Andromeda než ta minulá. Romantická linka nefunguje, schizofrenicky si pro sebe povídající Perseus taky moc důvěry nebudil... ale co. Akce je super a určitě si HŇEV ještě párkrát pustím.(15.6.2012)

Diova noho! Ve srovnání se Soubojem Titánů je jejich Hněv potěšujícím skokem vzhůru. Když to vezmu kolem a kolem, vadila mi na filmu vlastně jen jedna věc – anglický nápis na hrobu Perseovy ženy. Jinak chválím snad všechno – od zábavného děje, který je vlastně několikanásobným mytologickým rodinným dramatem, přes špičkové efekty (měl jsem pocit, že všechny ty chiméry a kyklopové byli skuteční), herce (duo Fiennes-Neeson, krásná Rosamund Pike, bezvadný Bill Nighy), režii (patlal Letterier by nikdy podobně atmosférické scény, jako je ta v lese kyklopů nebo jedno závěrečné usmíření, nenatočil), hudbu (jednoduchý, ale úderný hlavní motiv) po účes hlavního hrdiny, který konečně vypadá "dobově".(25.6.2012)

Vizuálně a akčně krásné a hudebně hypnotické, ale stupidně napsané (scénář, který ostře rezonuje Liebesmanův blockbuster). Ještě neodpouštím malou výtku: omezený humor, který filmu ubírá dispozici vážnosti daného momentu a dramatičnosti příběhu - létání s koněm, Agenorův projev. Od souboje Perseuse a Aresa nastává jedna z nejlepších bojových scén, co kdy TITANS nabídli. Poetické kouzlo Davisových triků HNĚV TITÁNŮ nedosahuje, protože laťku, kterou nastolil Davis už nejsou další režiséři schopni následovat (triky na svou dobu mají nesmírnou váhu a v dnešní době jsou velmi významné). Megarozpočtový-popcorn vizuál bez mozku. P. S. trochu mě mrzí, že se (milovaná) sova neprobudila.(4.12.2012)

• - Spoiler: V úvodnej scéne si je možné všimnúť nápis na náhrobku Perseovej (Sam Worthington) manželky v angličtine. (Johnny.ARN)

• - Tento film se původně měl jmenovat Návrat Bohů a pak Pomsta Titánů. Stejný název nese i tower defense hra od studia Puppy Games. (Zdroj: movieline.com) (Beckett51)

• - Louis Leterrier sa vzdal pozície režiséra filmu, avšak zostal pri ňom ako výkonný producent. (Greenpeacak)