Reklama

Reklama

Hněv Titánů

  • USA Wrath of the Titans (více)
Trailer 3

Deset let po tom, co hrdinně porazil obrovského Krakena, se Perseus, polobůh a Diův syn, snaží vést klidný život jako vesnický rybář a otec desetiletého syna Helia. Mezitím zuří boj o moc mezi bohy a titány. Bohové jsou nebezpečně oslabeni nedostatkem oddanosti lidí. Ztrácejí kontrolu nad uvězněnými titány a jejich hrůzu nahánějícím vůdcem Kronem, otcem dlouho vládnoucích bratrů Dia, Hada a Poseidona. Tento triumvirát přemohl svého mocného otce už dávno a nechal ho hnít v ponuré, bezedné propasti Tartaru – vězení, které leží hluboko v podsvětí. Perseus nemůže ignorovat volání spravedlnosti, když se Hades a Diův božský syn Ares (Edgar Ramírez) dohodnou s Kronem na zajetí Dia. Síla a moc titánů je stále větší, zato Diovi jeho božská síla dochází a na zemi se rozpoutá peklo. S pomocí královny Andromedy (Rosamund Pike), Poseidonova polobožského syna Argenora (Toby Kebbell) a padlého boha Hefaista (Bill Nighy) se Perseus vydává na zrádnou a nebezpečnou výpravu do podsvětí, aby osvobodil Dia, přemohl titány a zachránil tak celé lidstvo. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (18)

Trailer 3

Recenze (1 121)

Kaka 

všechny recenze uživatele

Určitě lepší než jednička. Druhým Titánům se nedá upřít fenomenální technická zdatnost, především pak práce se zvukem a velmi přehledná akce (ačkoliv jsem jí podle traileru čekal více). Zároveň jsou akční scény velmi nápadité a v některých momentech i dost netradiční. Co je spolehlivě zabijí jsou pak nudné dialogy, stokrát viděná kostra děje, tzn. Rozdělit si úkoly, obeznámit se s hlavní misí, dojít někam pro něco a zničit hlavního záporáka. Sem tam po cestě někdo pomůže, někdo zase umře apod. V podstatě sterilní nuda. Ale dík vizuálu a solidnímu Worthingtonovi se to dá úplně v pohodě. Konečně 3D funguje jako 3D a není to jen aby se neřeklo. Což je oproti prvnímu dílu rovněž pokrok. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Pokračovanie sa nesie presne v duchu prvého dielu, preto hodnotím rovnako. Nečakal som žiadnu rozprávkovú atmosféru, dramatické zápletky ani srdcervúce herecké výkony. Popravde po prvom diely ma už nič neprekvapí. Všetko je opäť tak nejak priemerné, okrem trikov, ktoré zhltli nemalé peniaze. Mnohé sú veľmi dobré, potešili ma obrí kiklopovia, ale ani najlepšie triky nezachránia očividnú priemernosť. Dobrou správou je, že lietajúci kôň Pegas i Bohovia dostali o čosi väčší priestor, ale pre mňa stále nedostatočný. Božie schopnosti a možnosti ostali nevyužité, čo najviac zamrzí u Poseidona. Po nadupanom traileri som ani nič iné, ako poloprázdny blockbuster neočakával. Účel film splnil, ale k nezabudnuteľnému zážitku to má ďaleko. 60%. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $150miliónovTržby USA $83,670,083Tržby Celosvetovo $305,270,083Tržby za predaj Blu-ray v USA $23,591,208 //počet predaných kusov 1,030,459Tržby za predaj DVD v USA $19,042,454 //počet predaných kusov 1,251,257║ Pokiaľ ide o 3D efekt: padajúce či vymrštené kamene do publika, putovanie/nájazd cez skalnatý prielez do útrob zeme, šľahanie lávy navôkol, nejaké tie súboje, ide asi o najvydarenejšie 3D, či že v tomto ohľade sa pripravte na perfektné sústo. Triková stránka prvotriedna, doslova dych vyražajúca, ten rozpočet tam je cítiť. Lenže kameň úrazu je nevýrazná réžia(Jonathan Liebesman samozrejme neprekvapil a len potvrdil že je bez kúska talentu) a samotný príbeh, ktorý sa dá označiť za spleť samoúčelných scénok, bez silného konštruktívneho spojiva a popri kostra príbehu ani nebola najhoršia. Nuž a Perseus dostáva od každého koho stretne na frak a aj tak sa stane vždy víťazom, toho hrdinu mu je potom ťažko zbaštiť, k žiadnej postave si nevytvoríme vzťah, lebo sú v príbehu nasadené ako figúrky na šachovnici bez iskry, občas to kazí aj rýchli strih pri súbojoch, najhoršie v tomto ohľade dopadne súboj s rohatým Minotaurom. Suma sumárum ide len priemer, ktorý ide v šlapajach predchodcu, zachraňujú to triky a 3D pre ktoré sa to ale oplatí vidieť. /videl v kine 3D verziu: 65%/ ()

Le_Chuck 

všechny recenze uživatele

Je to výplach, ktorému ale body k dobru zbieraju šikovné ukazováky makčov z Method Studios (hej tiež to počujem prvý krát). Hnev je epický aj čo do akcie, tak aj príbehu, ale aby to držalo pokope a postavy dostali aspoň trošku ďaľšieho rozmeru, muselo byt to mať 5 hodín. Povystrihajte si akciu s LOTRa, zlepte a mate Titánov. Škoda, ale zas dalo sa to čakať. Každopádne lepšie ako jednička, vizuálne ma to dostalo a teraz ma ospravedlnte. Idem si pustiť Diablo. 70% ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Těžká pohoda. Jasně, kdybych to chtěl poplivat, můžu šáhnout do kterékoliv minuty stopáže, ze které bych k tomu účelu vycedil minimálně pět věcí. Jenže, Liebesman podle pravidla „moc toho neumím, ale aspoň to bude hlučné a rychlé“ jede po celou dobu, přičemž z toho nesleví ani na okamžik. Což se o jeho předchůdci říci nedá, takže už žádné dlouhé zívání, ani krvácející oči. Worthington v pohodě, ale božská sestava je prostě boží. Trojka je tady napřesrok. PS: Docela bych v režisérově podání viděl rád i nějakou serióznější látku. ()

Galerie (102)

Zajímavosti (16)

  • Navzdory skutečnosti, že o Titánech bylo v historii natočeno už několik filmů, až v tomto se objevuje jeden, který figuroval také v řeckých bájích, a to Kronos. (S.U.E.S.)
  • Film se natáčel ve studiích poblíž Londýna a dále se přesunul do Surrey v jižním Walesu a na Kanárské ostrovy, konkrétně na ostrov Tenerife. (POMO)
  • Severoamerické tržby dosáhly 83,7 milionu dolarů, celosvětové pak činily 302 milionů. (NIRO)

Související novinky

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Ze Sama Worthingtona (Avatar) měla být veliká hvězda, zatím to ale moc nevyšlo. Terminator Salvation se pokračování nedočkalo a Hněv titánů utnul Worthingtonův výlet k fantasy, načež se světoznámý… (více)

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

16.04.2012

Tato zpráva je spíš pro zasmání. Ale co my víme. Adaptace mládežnické sci-fi Suzanne Collinsové už přes tři týdny suverénně kraluje americkému komerčnímu žebříčku. Nesundaly jej ani nové Prcičky, ani… (více)

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

23.03.2012

Alespoň jsou o tom přesvědčení fanoušci legendárního zeleného kvarteta. Ale po pořádku: Michael Bay bude prostřednictvím své společnosti Platinum Dunes produkovat nový hraný film Teenage Mutant Ninja… (více)

Reklama

Reklama