Hněv Titánů

• Austrálie

• Kanada

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA / Španělsko, 2012, 95 min

Solidní zábava nabušená akcí, krásnými efekty a především opět brilantními výkony Neesona a Fiennese (o Worthingtonovi a Rosamund Pike se raději nezmiňuji), ti to po herecké stránce opravdu zachraňovali. Scházela mi tam Gemma Arterton, ale co naplat. Jako oddychovka film splňuje svůj účel nadmíru dobře.(A když si vzpomenu na ten přítelův nadšený výraz po celou dobu, tak prostě nemohu dát míň.)(7.3.2013)

Zábavnější a více dirty pokračování Souboje titánů, která dělá slušný krok směrem od původního filmu. Liebesman prodává svou "kamera v akci" se vším všudy a Worthington se nebojí rozpoutat peklo, které chvílemi až zavání snahou navodit dojem, že jde o "nelicencované" zfilmování God of War. Výborný je také casting, protože ti herci mají svou kvalitu hlavně v božských řadách... Celkově spokojenost, protože slibována zábava byla pompézní a dokázala vtáhnout. Cokoliv jiného by tu hledal snad jen zoufalý intelektuál:)).(16.6.2012)

• DaViD´82

Eduard Petiška se sice stále musí v hrobě obracet, ale tentokrát už alespoň s menší frekvencí. Nedá se totiž popřít, že Hněv Titánů vlastně žádný divákův spravedlivý hněv nevzbuzuje a je tudíž rozhodně výrazně snesitelnější i lepší svého předchůdce. Ovšem snesitelnější a lepší bohužel ještě neznamená, že je zároveň i snesitelný a dobrý.(29.3.2012)

O něco lepší vizuální zážitek než při jedničce, ale taky jsem se tady dočkal zklamání hlavního záporáka, který sice naháněl hrůzu, ale ta jeho hlava mi přišla dost chabá a na takového velikána směšná. Přišly také velké skoky mezi ohromnou akcí a velkého uklidnění. Perseusovi narostly vlasy a nechal si udělat trvalou, to také nebylo to pravé ořechové. Začátek bych hodnotil za 5, prostředek za 3 a konec za horších 5.(9.7.2012)

,,PAMATUJ... POUZE KOPÍ TRIUMU MŮŽE PORAZIT KRONA. A TA RUKA JEŽ HO BUDE DRŽET, MUSÍ BÝT TVÁ....“ /// Tak bacha: je to tady samej bůh, zrůda a kudrnáč (no vlastně asi jen jeden, ale sračky nato). Řecký báje prostě jsou ,,poudačky“ pro starý báby a malý děcka. A dobrodružství poloboha hold nebude dramatem ze současnosti (promiň Davide). Film, ve kterým se Perseus, Agenor a Andromeda vydaj zachránit lidstvo, má úplně normální začátek, prostředek uprostřed (jo, tam co máš pupík...) a konec....tam jak konce bejvaj. Nikdo nic nevykládá na přeskáčku a osudy se neprotnou u vás v obejváku, ale tady a naprosto vobyčejně. Lehká, akčně dobrodružná podívaná s milionem triků a spoustou serepetiček, která musela dát spoustu práce. V životě jde vo víc než o Bohy a Titány! (jo? tak to vysvětluj tý holce, co mi povídá: ,,můj bože, to je titán!“ ) Solidní rodinná podívaná (su zpátky u toho filmu...). Vo nic jinýho tady (asi) nešlo. 3a½! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Když chcu mluvit s otcem, musím vylízt na horu (ne do patra, ale na kopec!). 2.) Vždycky jsem snil o okamžiku, kdy si budu moct s chutí zařvat ,,Áresi! Ty kurvo!“. 3.) Jak dopadl v podsvětí Orfeus vím. Ale Perseus? Neznám.... 4.) Thx za titule ,,Mychyy“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ *(14.6.2012)