Hněv Titánů

Ira de titanes

Hnev Titanov

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA / Španělsko, 2012, 95 min

O něco lepší vizuální zážitek než při jedničce, ale taky jsem se tady dočkal zklamání hlavního záporáka, který sice naháněl hrůzu, ale ta jeho hlava mi přišla dost chabá a na takového velikána směšná. Přišly také velké skoky mezi ohromnou akcí a velkého uklidnění. Perseusovi narostly vlasy a nechal si udělat trvalou, to také nebylo to pravé ořechové. Začátek bych hodnotil za 5, prostředek za 3 a konec za horších 5.(9.7.2012)

• Gilmour93

Hustí týpci z okolí Olympu jsou zrovna v kurzu, neschopnost scénáristů vytvořit novou, vlastní mytologii dlouhodobě trvá, tak proč zase jednou nedosáhnout účelu znesvěcením prostředků.. Prima, jenže chtělo by to nějaké plastičtější postavy a hlavně energii, neboť jestli tohle nebyla bezkrevná digitální nuda, tak ať na mě prcek Kyklop zamrká svým levým okem. Bezradnost scénáře, Agenor plnící funkci Jacka Sparrowa(!), či momenty, kdy rádoby vznešené dialogy Fiennese s Neesonem připomínají hraní Macbetha během besídky v mateřské škole (hned po "O veliké řepě") pak mohou nastolit otázku, proč těch 150 míčů raději nevěnovali krizí zmítanému Řecku? Nebo se snad jedná o cílenou podporu jeho turistického ruchu, tzn. více zahraničních zákazníků pro sítě rychlého občerstvení Zeus Burger a Kronos Grill?(8.7.2012)

Vizuálně a akčně krásné a hudebně hypnotické, ale stupidně napsané (scénář, který ostře rezonuje Liebesmanův blockbuster). Ještě neodpouštím malou výtku: omezený humor, který filmu ubírá dispozici vážnosti daného momentu a dramatičnosti příběhu - létání s koněm, Agenorův projev. Od souboje Perseuse a Aresa nastává jedna z nejlepších bojových scén, co kdy TITANS nabídli. Poetické kouzlo Davisových triků HNĚV TITÁNŮ nedosahuje, protože laťku, kterou nastolil Davis už nejsou další režiséři schopni následovat (triky na svou dobu mají nesmírnou váhu a v dnešní době jsou velmi významné). Megarozpočtový-popcorn vizuál bez mozku. P. S. trochu mě mrzí, že se (milovaná) sova neprobudila.(4.12.2012)

Téma kolem Souboje Titánů mě neuráželo ani v minulém díle. Jednoznačně jsem smířen že se tady citovat ze Shakespeara nebude, takže mi bohatě stačí přijít do kina, uvelebit se v křesle a jen koukat na akci. Ve druhém díle navíc není k zahození ani dějová linka, takže o to příjemněji film působí. Nudit jsem se rozhodně nestihnul, samozřejmě jsem litoval že již v minulém díle se vyautoval Mads a v Hněvu již žádný podobně charismatický chlapík není. Hodně jsem si lámal hlavu se závěrem, co tím chtěl básník říci? To jako příště budeme sledovat jak na Olympu sedí Perseus? Moc se mi líbily všelijaká monstra, čekal jsem ještě trošku více akce. Abych to shrnul, spokojenost se ale nakonec dostavila. 60%(7.4.2012)

• Malarkey

Digitální jízda, na kterou by se tvůrci stařičkého Souboje titánů podívali jednou a s opovržením by kopii shlédnutého filmu poplivali a rozkopali samotnou zlostí. Co se totiž neudělá po staru, udělá se s digitálem. Digitální orgie jsou to fakt brutální. Možná i proto je film tak hrozně bláznivý a někdy až šílený. Je to ale zábava, zábava, která je v dnešní době aktuální. Vlastně stejně pitomý jako jednička, bonusem je pak kamera, přes kterou divák skoro nic nevidí, ale přesto by díky ní měl mít podle tvůrců pocit, že tam s bohy je a bojuje po boku Sama Worthingtona. I z toho důvodu o hvězdičku dolů.(7.7.2013)

• - Film se bude natáčet ve studiích v okolí Londýna a dále se pak přesune do Surrey v jižním Walesu a na Kanárské ostrovy, konkrétně na ostrov Tenerife. (POMO)

• - Tento film se původně měl jmenovat Návrat Bohů a pak Pomsta Titánů. Stejný název nese i tower defense hra od studia Puppy Games. (Zdroj: movieline.com) (Beckett51)

• - Spoiler: V tomto a předešlém filmu (2010) se na chvilku objevil Bubo – mechanická sova z původního snímku (1981). (Dreadd)