Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

• USA Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (více)

V dalším pokračování svých fantastických dobrodružství se kapitán Jack, ke kterému se štěstěna opět jednou nemilosrdně obrátila zády, ocitá tváří v tvář bandě smrtících pirátských duchů pod vedením strašlivého kapitána Salazara (Javier Bardem), kterým se podařilo uniknout z Ďáblova trojúhelníku a jejichž jedinou touhou je připravit o život každého piráta - a zejména Jacka. Jackovou jedinou nadějí na přežití je bájný Poseidonův trojzubec, ale pokud má mít šanci ho nalézt, musí přesvědčit ke spolupráci Carinu Smythovou (Kaya Scodelario), geniální a krásnou astronomku, a Henryho (Brenton Thwaites), tvrdohlavého mladého námořníka a člena královského námořnictva. Jedině s jejich pomocí má kapitán Jack, svírající v rukách pevně kormidelní kolo Umírajícího racka, své zoufale nicotné a zchátralé lodi, naději nejen zvrátit nepřízeň osudu, se kterou se poslední dobou potýkal, ale také zachránit si život ve střetu s nejmocnějším a nejděsivějším protivníkem, jakému byl kdy nucen čelit. (Falcon)

herdek550

I tento díl se mnohým neliší od ostatních dílů. Spíše se dívám z nostalgie k prvním dílům, protože předchozí film (Na vlnách podivna) byl pro mě zklamáním. Ale tentokrát jsem byl mile překvapen, první hodina filmu je velmi zábavná a vtipná, ani chvíli jsem se nenudil, díky skvělému výkonu Johnnyho Deppa. Druhá polovina je však opakem, je plná dlouhých proslovů a velkého souboje, který je spíše nudný, než-li akční a napínavý. Celkově se jedná o velkorozpočtový film se zábavnými pasážemi zabalený v obyčejném, podprůměrném příběhu. Na závěr nesmím zapomenout zmínit skvělou hudbu od Hanse Zimmera. ()

KcarlosK

Po minulém dílu jsem se toho obával, ale naštěstí zbytečně. Je to akční, vtipné, epické. Prostě vše, co od toho čekáme. Jen už to začíná být trochu mišmaš, ne? ()

JaraJ

Nejsem jedním z těch, kterým připadalo Na vlnách podivna jako takový propadák, ačkoliv se seriózně jedná o nejhorší film série. Salazarova pomsta je svému předchůdci ovšem podobná víc než dost, a to především díky stále hloupnoucí postavě. Ano, vychytralý Jack je pryč. Mozkové buňky slavného piráta skončily na dnech lahví kořalky a rumu a z postavy, která se snaží alespoň nějakým způsobem kontrolovat svůj osud, se bohužel stal vymatlaný hlupák, toulající se světem bez cíle, řízený snad jen pudem sebezáchovy. Z aktivního hrdiny se stává hrdina pasivní, kterému se věci spíše dějí než že by je sám ovlivňoval a kůži mu zachraňuje náhoda či pomoc přátel. Kdo ví, jestli Jack Sparrow už nezapomněl i jak se šermuje, protože si nejsem jistý, jestli vůbec vzal za celý film do ruky kord, což mi neskutečně chybělo, protože to k předchozím filmům zkrátka patřilo. Když už jsme u předchozích filmů, tak změny v lore, pokud se tomu tak dá vůbec říkat, na mě působí přinejmenším násilně a bohužel na těchto změnách film z velké části stojí, ačkoliv věřím, že by se to dalo po chvilce přemýšlení zaonačit a vymyslet nějak jinak (jak Jack ke kompasu přišel). Co se týká filmu jako takového, tak bych jej rozdělil do tří částí, z nichž každá zaslouží své samostatné hodnocení. Tou první je prolog, který na mě působil absolutně úžasně a nebránil bych se, kdybychom měli malého Henryho na obrazovce po dobu celého filmu. Zbytek první poloviny je stále pěkný a přehledný, seznamujeme se s novými postavami a poznáváme, jak se změnily ty staré. Děj příjemně ubíhá a nejednou jsem se upřímně zasmál. Pak ale přijde druhá polovina, která je dle mého příliš zmatená a překombinovaná, co se týká kliček některých dějových linek a akce je tu snad nejpřehnanější ze všech filmů, ale to už bych vytýkal příliš, protože jednu takovou přehnanou akci jsme dostali i na začátku a nijak mi nevadila. Na závěr mě pak znovu potěšil soundtrack ze třetího dílu a najednou byl konec. Z kina jsem odcházel poměrně zmaten. Možná, že jsem v tomto případě film zbytečně jak se říká „zhejtil", ale je to tím, že rozporuplné pocity jsou zkrátka příliš silné. Objektivně dávám filmu lehký nadprůměr, tedy 3* a možná mu jednoho dne opět přijdu na chuť. ()

SNCIS

"Myslej že Jack Sparrow je vymitej a přitom jsem se už léta nemyl." Velký návrat kapitána Jacka Sparrowa. "Zabte toho piráta počkám." - "Coury první." Velký počet vtipných scén a parádní příběh. Speciální efekty na jedničku. Závěrečné shledání Orlanda s Keirou mne dostalo, nádherný Happy End. "Ovládám i sextant." - "To není žádná ostuda, každej si nějak vydělává." Jednoznačně - 100%. ()

Prazvel

Nuda a trapné "jako vtipy" doprasil český dabing. Dvě hodiny vysvětlování motivu jednání jednotlivých postav bylo fakt na palici. ()

DoctorLenny

Dávám tomu tři a půl hvězdy za Keiru a Orlanda (a Johnyho, ofc) + půl hvězdy za to, že Brenton Thwaites vážně vypadá jako Knightley/Bloom lovechild. Příběh, no. Taková klasika. Prostě, Piráti. Už zase je tam velký hlavní záporák, který má, světe div se, něco proti Jackovi. A objeví se tam náhodná dívka, aby tam byl ten love conflict pro mladého Henryho, a taky, chápeš, uděláme z ní, SPOILER, Barbosovu dceru jen tak for fun, abychom, až SPOILER Barbosa umře mohli všichni upustit slzičku kvůli tomu, a ne proto, že to byla stejně vytrvalá postava jako Jack Sparrow. Ale ta lehká zápletka, kdy se Henry snaží vysvobodit svého otce ze zakletí Bludného Holanďanu, ta tolik hloupá nebyla, takže asi i nějaký plusový bodíky za to. Očekávám, že po tomhle přijde i šestka. Ew. ()

janvanicek

Již pátý díl Pirátů z Karibiku vás zavede na cestu kapitána Jacka Sparrowa, který již není nejslavnějším pirátem moře. Jack bude muset zápasit s nejděsivějším zlem, které ho dosud potkalo.. kapitánem Salazarem, kterého Jack oklamal když byl ještě malý kluk. Nyní se kapitán vrací a chce se pomstít. Výborné zpracování, herecké obsazení a výkony. Velice povedená dějová linka příběhu. Musím také pochválit hudební doprovod, který byl výborný. Film Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

tomkat

Obstojné pokračování série - což mě překvapilo o to víc, čím míň jsem si dokázal dopředu představit, jak se vůbec může tahle kaše dát ještě nastavovat. A vidíte - příběh, everDepp i vtipné nápady vás přesvědčí o opaku. Žádný zázrak - ale proč taky. ()

vampvegetar

na mori nič nové. No, pár nových hercov(herečiek), noví a staronoví zloduchovia (Bardem tam hraje alebo ide len o expozíciu jeho trikového stvárnenia ?), dej v zabehaných koľajách - Jack v problémoch ( väzeň, odsúdenec a podobne ), s únikovou scénou a plavba za novým cieľom môže začať. Do toho epizódka vedúca k zakliatiu určitej bandy pirátov alebo ich vodcu, všetko efektne a trikovo na úrovni. Nič nové mimo to film neprináša, no trochu drží mierne oživenú laťku rastúcu od 3.dielu - ale len trochu, fakticky ani neprekonáva diel predošlý, možno trochu ucelenejšou dejovou skladačkou a nemá toľko hluchých púťových minút. A scéna so žralokmi niekoho rozosmeje, no mne pripadala ako už nehorázne prehnaná aj na pomery šialeného sveta pirátov. Pozitívom bol len typický podrazácky Barbossa súperiaci so Salazarom o vládu nad mormi, ktorú stiahli do zaslúženého odpočinku. Záver romantický až dvojmo a prísľub nového partu, ktorý ťažko niečím prekvapí ale ako oddychovka ( a výnosná ) môže byť. V porovnaní s niektorými komiksmi a Supermansko-spidermanmi je to aspoň dobrodružné. Recenzie nútili zaujať, no aj napriek peknému "divadlu" to na 4 nestačí u mňa, len 3,5. ()

www

Piráty z Karibiku mám rád, ale tento díl je nuda od začátku až do konce. Výborné efekty a hudba mě opět nezklamala, ale celkový dojem je špatný. Snad se pro příště polepší a bude to zase pecka. ()

Daura odpad!

Počas celého sledovania filmu som sa sama seba pýtala: Vážne? Vážne? To ako fakt vážne? Tento film by som nedoporučila ani svojmu nepriateľovi... Bohužial, film bez deja, efekty nič moc na dnešnú dobu (aj študentíci vyrábajú lepšie), humor tak 1% a hodne nevkusných hlášok. Stratila som 2 hodiny svojho života. ()

AnnaSophia

Po oslavných recenzích jsem čekala... Čekala jsem dobrý film, co jiného. A proto - kdo ksakru překládal ten název? Stejně těžko, jako se od "Dead Men tell no tales" dostanete k "Salazarova pomsta", stejně těžko čekejte po čtvrtém dílu vzkříšení této série. Mánička v hlavní roli usilující o nesympatickou sufražetku jenom zdánlivě odvádí pozornost od vyhořelého opilého piráta, kterému došly vtipy. A vy se jim smějete vlastně jen tak ze slušnosti, protože je vám líto, kam to celé spěje. Nehledě na to, že kvalita klesla taky u hudby. Co se týče vizuálních efektů, tak tam nemůžu říct ani popel, ale co z toho, když celkový dojem je jako: "Eh." ()

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

24.10.2018

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

23.10.2018

Johnny Depp (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) a producent Andrea Iervolino (Hudba ticha) nedávno oznámili spolupráci na několika nových projektech, přičemž tím prvním se stane snímek Waiting for… (více)

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017