Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

Piráti Karibiku: Salazarova pomsta

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2017, 129 min

Je to lepší než předchozí film, ale zase ne o moc. Potěšující rozdíl je hlavně v tom, že se tentokrát tvůrci opravdu snažili přijít se zajímavými a neokoukanými nápady, no bohužel zapomněli na příběh. Takřka úplně na něj zapomněli. Na jednu stranu je v pátých Pirátech třeba skvělá scéna s gilotinou, která jako by vzešla z hlavy Gora Verbinskiho, fajn finále na kotvě a několik neodolatelných černohumorných scének (jmenování kapitánem například). Na stranu druhou tam ovšem je také řada až příliš jednoduchého humoru (laciné dvojsmysly jako ze současných tuzemských komedií), který je navíc zbytečně předvídatelný (vždycky bezpečně poznáte, že se blíží vtip nebo "vtip"), pár až příliš překvapivých zvratů, za něž bych někoho nejraději protáhl pod kýlem, a "zábavnost" Jacka Sparrowa má většinu filmu spočívat v tom, že je ožralý jako pes a chová se tedy ještě podivněji než obyčejně. Záporák Javiera Bardema se mi líbil, ústřední pár už tak moc ne... Geoffrey Rush moc prostoru nedostal, ale udělal, co mohl. Hudba byla zoufale nenápaditá.(26.5.2017)

Příjemné překvapení. Norské režisérské duo se vyblblo jak malí kluci s kopačákem. Nápaditá akce, sympatické nové postavy a hlavně nesoustředěnost pouze na Jacka Sparrowa. Druzí nejlepší Piráti z Karibiku. 70%(26.5.2017)

Trailer na nové piráty mně moc nenadchnul, a do kina sem nechtěl jít, takže to že sem dneska šel na piráty, překvapilo i mně samotného a sem rád že sem na ně šel. Pač nový piráti sou prostě super oddychovka, která si na nic nehraje na naservíruje vám dostatek, humoru, akce a nádherných lokací. Takže je to naprosto super dobrodružství, které se žene furt v před a nenechá vás vydechnout, však pozor i hlavní příběh je hodně povedený a má své silné momenty : zrození Jacka Sparrowa, tajemství Barbossy, původ mnoha legenda a další. Co mně asi nejvíc zamrzelo, byla akce, která je originální, zábavná a napínavá, ale jde jen o honičky a utíkání před něčím, ano bohužel žádné velkolepé nebo aspoň malé šermířské souboje, či bitka, nic bohužel a to je škoda. Ale hlavní záporák kapitán Salazar a jeho posádka se svoji lodí, sou jedni z nejděsivějších záporáků, co kdy Walt Disney vytvořilo. A to ani nemluvím o překvapeních, která loď má, ta sou hodně nebezpečné a taky hrůzostrašná. Jack se nezměnil furt je to ten samý hňup, který spřádá plán za pochodu a opět ví co dělá, jeho dva nový a mladší parťáci, mně však příjemně překvapili a přál bych jim vlastní film, třeba Ostrov hrdlořezů či něco takového. Kdo však je zde navíc je Orlando Bloom a Keira Knightley, chápu že tohle fanoušci neradi slyší, ale je to tak, kdyby tady nebyli, v podstatě by se nic nestalo. I Paul McCartney má zde lepší a smysluplnější roli. Takže příště přidat souboje a ubrat herce kteří sou nepodstatní a bude to zase za pět.(25.5.2017)

Na pokračování jedné z mých nejoblíbenějších značek jsem byl sakra zvědavý a doufal jsem, že nebudu zklamaný. No a nebyl jsem, bylo to Pokoukání s velkým P! Dvojice mně neznámých severských pánů naložila s tím balíkem, který dostala, dovolím si říct, mistrně. Všechny scény byly pastva jak pro uši (což ani jinak být nemohlo, když jako doprovod zní stále stejné melodie, které tu jsou s námi již od prvního dílu a které bych mohl poslouchat od rána do noci), ale taky pro oči. Sice je to sem tam trošičku tak říkajíc přitažené za vlasy, ale na to už jsme, si myslím, zvyklí. Kdybych měl přeci jenom něco malinko vytknout, tak je to role Javiera Bardema, jehož kapitán Salazar mi přišel mnohdy až moc směšný na úkor děsivosti. Ale jinak popkornovka, jak má být, skvělý zážitek!(27.5.2017)

Napřed jsem si říkala, to je jako zase další díl, není to zbytečné? Pak se mi začaly líbit trailery a šla jsem na něj a rovnou na předpremiéru a jsem za to moc ráda. Sice začátek nic moc, nic se tam nedělo, skoro jsem až litovala. Scény, kterým jsem se měla za břicho popadat u mě takový pocit nevyvolaly a ani už postava Jacka Sparrowa to nezachránila. Potom ani nevím, kdy se to zlomilo a do příběhu jsem se vnořila a začal mě bavit. Bylo to zajímavé a napínavé. I graficky to bylo moc hezky udělané, až teda na Salazara. Hudba byla super jako vždy. Konec byl dojemný a až v tu chvíli jsem si uvědomila, že už je opravdu konec. Bylo to opravdu hezké zakončení pentalogie Pirátu z Karibiku. Pro mě je to na stejné úrovni jako první díl. Tento film mě opravdu příjemně překvapil. Jen a jen doporučuji.(24.5.2017)