Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2017, 129 min

Letní blockbusterová sezóna se vlastně teprve rozjíždí a hned je tady druhé překvapení. Pirátům už jsem vůbec nevěřila. Postavu Jacka Sparrowa považuji už dlouho za zcela vyčerpanou, proto jsem byla nesmírně ráda a mile překvapena, že v tomto díle nestál úplně v popředí. Popcornová zábava jak má být, je to obrovské a zábavné. Není to film, který si budu doma pouštět často a ani nemůžu říct, že bych se bůhvíjak nemohla dočkat dalšího dílu, ale zkrátka jsou noví piráti hodně fajn. 7/10(28.5.2017)

Probuzení Pirátů a právě včas. Byl jsem přesvědčený, že jdu jen další průměrný díl této série, ale silně jsem se spletl. Od prvních minut je úroveň znatelně jinde, než právě v předchozích dvou dílech. Děj chytí a nepustí až do samého závěru, což je výborné. Probuzení mrtvých postav nebylo tedy na škoda a i když se objevily jen na moment, tak si divák vzpomněl na první dva díly. Nové postavy jsou dobré a i když nedominují, tak se na ně dobře dívá. Hlavně tedy na mladou Kayu Scodelario, kterou jsem viděl v sérii Labyrintu. Ty její dvě .... se jednoduše nedaly přehlédnout a mužský divák i díky tomu udrží pozornost po celé dvě hodiny. Depp je v tomto dílu trošku vedlejší, ale bez něj by Piráti neměly šťávu. V tomto dílu je to zkrachovalý pirát, který se topí ve vzpomínkách a bez promile není téměř vidět. Na druhé straně Salazar, který byl také dobrý, ač jsem čekal závěr trošku epičtější. Celý díl je zvládnutý dobře, od atmosféry až po efekty a není mu moc co vytýkat. Přesto když zavzpomínám na druhý díl, tak trošku ztrácí, ale řadím ho na druhý nejlepší díl celé série. Jsem vděčný tvůrcům, že jsem se po dlouhých letech u Pirátů zase bavil .. 8/10 = 87%(12.6.2017)

„A TROJZUBEC BUDE MŮJ…“ /// Sice je to už taková obehraná pirátská písnička, ale oproti …Na konci světa má tohle mysteriózno zase švih a ftip. Navíc oživení vnesli nový postavy, který už vokoukanýho Deppa v pohodě vyšoupnou z jakýkoliv bárky. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Když se řekne záporák, odpovídám Javier Bardem. 2.) Rád si poslechnu pirátský legendy. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ *(27.12.2017)

Nakonec to nebylo tak špatné. Čekal jsem to určitě horší. Oběma režisérů zjevně pomohla. Předchozí dva díly moc v lásce nemám, takže jsem k tomuto přistupoval poněkud obezřetně. A svůj účel to zjevně splnilo. Staré známé postavy se vrací na scénu a spolu s nimi přichází i několik nových. Na scéně je nový záporák, takže má Jack zase o zábavu postaráno. Děj moc nemá cenu rozpitvávat, stejně nedává smysl jako vždy. Potěšila mě přítmnost Kayi Scodelario, která film trochu osvěžila. Její postava je ale na tuto dobu možná až moc emancipovaná. Javier Bardem jako záporák Salazar taky nebyl špatný. Jenom ten Johnny Depp už mi moc nesedí, protože dost přehrává. Na chvíli se objeví i Orlando Bloom a Keira Knightley. Snad už další díl nebude... "Ovládám sextant!" :D(15.11.2017)

O trochu lepší než Na vlnách podivna. Ale v podstatě jen proto, že pětka má velmi solidního záporáka (předchůdce toho svého nedokázal vůbec vytěžit), povedlo se jí hezky uzavřít dějové linie většiny původních postav a hlavně vypadá jako zatraceně nákladný velkofilm (protože to opravdu je zatraceně nákladný velkofilm), a ne jen jako hodně drahý televizní film. Samotné vyprávění ovšem výrazně kvalitnější určitě není... 60 %(1.10.2017)

• - Reálne kostýmy hercov veľakrát nevyzerali tak dobre, aby sa dali použiť vo finálnom zábere. V MPC museli získať presné dáta o všetkých pohyboch, aby na hercov mohli nalepiť svoje vlastné digitálne kostýmy, ktoré sa viac blížili predstave režisérskej dvojky Joachim Rønning a Espen Sandberg. To vyústilo v dlhé hodiny roto - animácie (políčko po políčku kopírovania každého pohybu viditeľného na natočenom zábere) každej časti nakrúcaných tiel. Akonáhle boli tieto dáta úspešne získané, mohli na ne 3D tvorcovia prilepiť svoje simulácie oblečenia a účesov. (classic)

• - Spoiler: Neboť je Will (Orlando Bloom) kapitánem Bludného Holanďana, může na zem vstoupit jen jednou za 10 let. Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta byli uvedeni přesně 10 let poté, co byli v kinech promítáni Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007) - dosud poslední film, ve kterém se Will Turner objevil. (Nine)

• - Spoiler: Možnost být popraven gilotinou by si Jack Sparrow (Johnny Depp) ve skutečnosti zvolit nemohl. Děj se odehrává pět let po událostech čtvrtého dílu, tzn. nejpozději v roce 1765 (britský král Jiří II. vystupující v Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna natočeném v roce 2011, vládl v letech 1727-1760), s klasickou gilotinou viděnou ve filmu a i s jejím francouzským názvem se ale svět seznámil až v roce 1792. (IlMagnifico)