Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

Piráti Karibiku: Salazarova pomsta

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2017, 129 min

Prvú trilógiu mám rád - pretože Verbinski vie nasnímať akciu a ide úmyselne do obrovských spektáklov a absurdít, ktoré mu ostatní vyčítajú, ja ho za to mám rád. Na vlnách podivna bolo okrem morských víl slabým odvarom dobrodružstva a rovnako je tomu aj v prípade Salazarovej pomsty. Dejové zvraty, paródia na hlavného záporáka ( Bardem mi fakt liezol na nervy) a absolútne nevyužitý Wenham alebo fantasticky namaskovaná Farahani. Depp je kupodivu znesiteľný, ale je jediný. Aj Rush už melie z posledného. Vtipy síce fungujú takmer všetky, ale akcia a dramatickosť je na bode nula. Plus mám pocit, že väčšinu vecí som už v tejto sérií videl. Aj scéna so žralokmi ,čo mala byť chuťovka, pôsobila ako digitálny maratón. Dosť škoda. Obávam sa že sériu už nič nevzkriesi. A to že sa nedokážeme ani s nikým stotožniť je tiež hanba. Najviac ale zamrzí Zanelli ako skladateľ. Zobral všetko od Zimmera a nechal nám len akúsi zvláštnu pachuť filmovej hudobnej epiky. Priemer ako sviňa.(28.5.2017)

Fantazie. Před premiérou jsem neměl sebemenší obavy, tak moc Piráty miluju a pevně jsem věřil, že zklamanej nebudu, naopak z projekce odcházím s nadšením. Čtyřku hodně lidí odsuzuje a zrovna já jí mám právě moc rád, má možná ještě lepší příběh než pětka, ale v Salazarově pomstě je zpět Černá Perla, Will...i když jen letem světem a vůbec se to celé tak nějak vrací k původnímu konceptu, takže i přes miliardu efektů vám ani nepříjde, že je toho v ději nějak moc, protože tady není přespříliš postav a děj se ani na minutu nezastaví, těch 129 minut uteklo jak když hvízdneš. Samozřejmě že odstup šesti let od čtyřky a čtrnácti let od jedničky je hodně znát, hlavně v Jackově respektivě v Deppově tváři, ale neztratil nic ze svého šmrncu, vtipu a lišáctví, jen už je trochu unavený a chce klid a svojí milovanou Perlu a i tak Depp v ději nějak celkově vystupuje, je sice u všeho, ale zároveň tak nějak bokem. Scénář by si určitě zasloužil větší hloubku, ať už jde o Salazara, Barbossu, trojzubec, mladého Turnera i mladého Jacka, nebo finále s Holanďanem a SPOILER zlomením Willovi kletby, to jsem čekal nějakou scénu aspoň a ono nic, nebo aspoň Jonese v celé parádě. SPOILER OUT Dalo by se z toho námětu třískat a třískat do hloubky dál a dál, ale to by jsme museli mít další trilogii. Piráti si asi nemohli přát lepší zakončení. Jsem rád, že se příběh vydal cestou víc k fantasy, jsem rád, že se uzavřela kapitola mezi Willem a Elizabeth (no i když kdo ví), jsem rád, že má Jack svojí Perlu a byl jsem nadšený jak to Zanellimu pekelně fidlá jako za starých časů v jedničce Badeltovi. Díky bohu se z Pirátu nestala sračka jako z Transformers a tahle (snad ne poslední) kapitola se povedla náramně. Na konci mi ukápla nejedna slza při písni End Suite, té proslavené pasáži ze třetího dílu při společných scénách Willa a Elizabeth. Piráti jsou moje srdcovka a konec týhle ságy sem si obrečel, no a co. 85%.(3.6.2017)

• berny2468

Již pátý díl Pirátů z Karibiku mě rozhodně překvapil. Takovou blbost jsem opravdu nečekal. Na tento díl jsem se hodně těšil. Vždyť ukázky byly hodně dobré, temné a dávali jistou naději, že by to mohlo být úplně o něčem jiném nežli čtvrtý díl. To se nestalo. Pětka je překvapivě ještě více trapnější, má ještě mnohem horší scénář (netušil jsem že to ještě jde). Ale na druhou stranu je to výborně natočené. Vizuální stránka to je prostě nádhera a ukazuje ty peníze, které v tom prostě jsou. Ale ten příběh je opravdu strašný. Přitom měl zajímavého záporáka, který byl skvěle obsazen, ale i toto nedokázalo navázat na jakýkoliv z prvních tří filmů, kde se člověk nenudil. Zde celkem i překvapivě pár momentů bylo. Zejména úvod, jenž byl hodně trapný. Ovšem mnoho vtipných scén zde určitě je, ale těch trapnějších převyšuje. Film zachraňuje hlavně konec, který by mohl celou sérii uzavřít (v rámci možností ještě důstojně). Alespoň, že herecky má film,co nabídnout. Johny Depp je pořád stejný, a tak to má být. Škoda, že Bardem nedostal ještě více prostoru, ale i tak ukázal, čeho je schopen. Bez Zimmera už hudba není úplně ideální. Nový skladatel těží jen z jeho práce a jeho inovace je špatná a nehodící se. Celkově i přes mě zklamání jsem rád, že jsem to v kině viděl, byl to zážitek a o tom to je. Ovšem s lepším scénářem to mohlo dopadnout úplně jinak….40%.(24.5.2017)

Opěkt pěkná pirátská fantasy, která má parádní efekty, celkem povedený příběh a opět pěkné obsazení (i když Depp už mi spíše lezl krkem). Akce je zde opět hodně a je i celkem pěkně natočená Opět je zde několik drobných zvratů, ale jinak je to předvídatelné. Konec se mi hodně líbil a celé je to pěkně uzavřené. Když už pirátský film, tak nově obsazený a klidně natočený do reálnější podoby. Za mě 85% :)(29.5.2017)

• Pepinec

Salazar se nemstí ani tak Jackovi, jako spíš mně za nápad jít na Piráty do kina. Takovou vyšuměnou limonádu jsem dlouho neviděl. Johny Depp na mě působil jako svoje vlastní karikatura, podle mě ta jeho nástupní scéna vůbec nebyla hraná; prostě ho tam tak ráno našli, tak to šoupli do scénáře. Zápletku to má leda v tom, jestli Kaya ukáže kotníky nebo lýtka, humor jsem zkoušel hledat i pod sedačkou a napětí bylo cítit jen na mojí krční páteři, kterou jsem si v noci přeležel. Letos kino průmysl očividně chce, abychom léto strávili venku. S radostí.(13.6.2017)