Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

Piráti Karibiku: Salazarova pomsta

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2017, 129 min

Za prvé je tam potitulková scéna, snad někdo nenapíše, že je to prozrazovaní děje. Pro Jacka Sparrowa a Piráty z Karibiku mám slabost a nebojím se to přiznat. I když tomuto filmu neškodilo víc Jacka a méně Austrálie. Dále je dobrá loupež banky po pirátsku, není čarodějnice jako čarodějnice, astronomka není agronomka, Svatý Martin byl a je francouzsko-nizozemský a ne britský, Jack měl svatbu, zajímavé rodinné propletence, Jack byl i mladý, plavba tři mystických lodí se nekonala, Will Turner a Elisabeth Swanová - Turnerová (Orlando Bloom a Keira Knightley) se tam objeví i když jen jako cameo, a jejich scéna odpudivá, dle Jacka Sparrowa.(25.5.2017)

Nečekal jsem nic, dostal jsem hodně fajn podívanou. I když to tak ze začátku možná nevypadá. Prvních pětačtyřicet minut se Piráti snaží opět recyklovat Jacka Sparrowa a jeho fóry, což bohužel moc nefunguje. Tahle postava už fakt ničím moc nepřekvapí a noví hrdinové zpočátku nepůsobí zrovna zajímavě. Pak se ale vypluje na moře a režiséři Joachim Rønning a Espen Sandberg jakoby se rozhodli hodit za hlavu všechny legrácky a přitlačit mnohem víc na dobrodružnou atmosféru. A jde jim to. Obří rozpočet je na filmu vidět a Salazarova pomsta je velkolepá podívaná a neskutečně šlape. Zároveň tu však v rámci dobrodružného žánru fungují emoce a Kaya Scodelario je jako nová hrdinka hodně fajn. Což potěší i vzhledem k tomu, že nováček Brenton Thwaites moc nezaujme a i Bardem by si zasloužil trochu zajímavější roli. Ovšem přes všechno to dobrodružné blbnutí a tempo budete nejspíš tyhle nedostatky řešit až po filmu. Během něj na to fakt nebude čas. Poctivý bruckheimerovský blockbuster a po jedničce nejlepší film série.(24.5.2017)

Rozhodně ne tak špatné, jak se dalo očekávat. Mladý páreček tedy snad ještě horší než duo Bloom + Knightley, což je co říci, celý příběh (tak trochu) stojí na vodě, ale o něj tu ostatně nejde, že. Hlavní je permanentně vožralej Depp, který kupodivu celkem baví. Je to děsně pokleslá, primitivní zábava, ale když člověk vypne mozek, tak je to stravitelné až zábavné... 70%(20.6.2017)

• Spinosaurus

Podařilo se mi získat záznam ze psaní scénáře pro tento film. Zde dávám k nahlédnutí: https://youtu.be/cs1WPAVYCKU?t=1m23s PS: Film hodnotím ještě o stupeň hůře než katastrofální čtyřku. Tu druhou hvězdičku pak odebírám pro výstrahu za potitulkovou scénu.(26.5.2017)

V recenzích zhusta vychvalovaná Kaya Scodelario mne tedy zrovna nenadchla svým zjevem ani herectvím a její srdceryvná rodinná story je něco mezi "Malým lordem" a příběhy nalezenců z vedlejších dějových linií orientálních mayovek. Jinak je ale "Salazarova pomsta" oproti mnoha jiným letošním letním blockbusterům poměrně zábavná a nijak zvlášť hloupá a vezmeme-li v úvahu zajímavé postavy, tradičně kvalitní trikovou produkci této série a povětšinou úspěšnou snahu o humor, tvoří tento snímek jeden z vrcholů aktuální nabídky našich multiplexů.(12.7.2017)

• - Honorár Johnnyho Deppa (Jack Sparrow) predstavoval 90 miliónov amerických dolárov. (LordGrayDog)

• - Hudebníci Paul McCartney a James "Jimmy Love" Lawson si zahráli cameo, Paul se objevil jako vězeň a James jako vězeňský dozorce. James Lawson je známý svými imitacemi postav jako např. Joker, ale i Deppův Jack Sparrow nebo indián Tonto z Osamělého Jezdce (2013). (mrborn2lose)

• - Loď Jacka Sparrowa (Johnny Depp) se jmenuje „Umírající racek“ (v originálním znění „Dying Seagull“). Jackova přezdívka je vrabčák. (applause)