Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

Piráti Karibiku: Salazarova pomsta

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2017, 129 min

Podívaná, o které jsem nevěděl, jak moc mi v životě chyběla, dokud jsem ji nedostal. V porovnání s předchozími pokračováními minimum přebývajících vsuvek nebo nedůležitých postav, žádné vedlejší linky, které brzdí zábavu a definitivně už žádné psychedelické chvíle, které v rámci celé ságy moc nezapadly. Pomsta si bere z dosavadních dílů to nejlepší, série se tak opět stává etalonem dobrodružství a dost možná uzavírá něco, co začalo před dlouhými čtrnácti lety. Nathanson ve scénáři právem hřeší na osudy starých známých, protože dobře ví, že jsou to právě oni, kdo z Pirátů udělali milovaný příběh. Jestli už Perla nikdy nevypluje, tak obrovský dík za všechny ryby. Jestli se přece jenom šestá plavba plánuje, nemůžu se dočkat.(16.6.2017)

Tenhle díl mi přišel asi nejslabší ze všech. Hudba na nule. Vůbec to neumocňovala a nevtahovala člověka do děje a napětí, což je velká škoda. Jelikož příběh byl skvělý a chvílemi i poutavý, ale bohužel. Chyběl tam i pověstný vtip Jacka Sparowa, což je také velké mínus. A Keira a Orlando tam dostali opravdu "velký" prostor.(8.6.2017)

O trochu lepší než Na vlnách podivna. Ale v podstatě jen proto, že pětka má velmi solidního záporáka (předchůdce toho svého nedokázal vůbec vytěžit), povedlo se jí hezky uzavřít dějové linie většiny původních postav a hlavně vypadá jako zatraceně nákladný velkofilm (protože to opravdu je zatraceně nákladný velkofilm), a ne jen jako hodně drahý televizní film. Samotné vyprávění ovšem výrazně kvalitnější určitě není... 60 %(1.10.2017)

Rozpočet $230miliónovTržby USA $172,558,876Tržby Celosvetovo $794,068,817Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Prevažne pekný vizuál, pokiaľ sa tam moc nepchá CGI-čka, pár zábavných scén ale príbeh taký zľahka nastrelený nie moc pútaví, 3D k ničomu. Aj keď je to o niečo lepšie než predošlí diel ale ako celok to nemá až tak čím upútať. Najviac ma bavil úsek s mladým Sparrowom. /videl v kine 3D verziu: 55%/(14.6.2017)

Fantazie. Před premiérou jsem neměl sebemenší obavy, tak moc Piráty miluju a pevně jsem věřil, že zklamanej nebudu, naopak z projekce odcházím s nadšením. Čtyřku hodně lidí odsuzuje a zrovna já jí mám právě moc rád, má možná ještě lepší příběh než pětka, ale v Salazarově pomstě je zpět Černá Perla, Will...i když jen letem světem a vůbec se to celé tak nějak vrací k původnímu konceptu, takže i přes miliardu efektů vám ani nepříjde, že je toho v ději nějak moc, protože tady není přespříliš postav a děj se ani na minutu nezastaví, těch 129 minut uteklo jak když hvízdneš. Samozřejmě že odstup šesti let od čtyřky a čtrnácti let od jedničky je hodně znát, hlavně v Jackově respektivě v Deppově tváři, ale neztratil nic ze svého šmrncu, vtipu a lišáctví, jen už je trochu unavený a chce klid a svojí milovanou Perlu a i tak Depp v ději nějak celkově vystupuje, je sice u všeho, ale zároveň tak nějak bokem. Scénář by si určitě zasloužil větší hloubku, ať už jde o Salazara, Barbossu, trojzubec, mladého Turnera i mladého Jacka, nebo finále s Holanďanem a SPOILER zlomením Willovi kletby, to jsem čekal nějakou scénu aspoň a ono nic, nebo aspoň Jonese v celé parádě. SPOILER OUT Dalo by se z toho námětu třískat a třískat do hloubky dál a dál, ale to by jsme museli mít další trilogii. Piráti si asi nemohli přát lepší zakončení. Jsem rád, že se příběh vydal cestou víc k fantasy, jsem rád, že se uzavřela kapitola mezi Willem a Elizabeth (no i když kdo ví), jsem rád, že má Jack svojí Perlu a byl jsem nadšený jak to Zanellimu pekelně fidlá jako za starých časů v jedničce Badeltovi. Díky bohu se z Pirátu nestala sračka jako z Transformers a tahle (snad ne poslední) kapitola se povedla náramně. Na konci mi ukápla nejedna slza při písni End Suite, té proslavené pasáži ze třetího dílu při společných scénách Willa a Elizabeth. Piráti jsou moje srdcovka a konec týhle ságy sem si obrečel, no a co. 85%.(3.6.2017)