Reklama

Reklama

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

  • USA Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

V dalším pokračování svých fantastických dobrodružství se kapitán Jack, ke kterému se štěstěna opět jednou nemilosrdně obrátila zády, ocitá tváří v tvář bandě smrtících pirátských duchů pod vedením strašlivého kapitána Salazara (Javier Bardem), kterým se podařilo uniknout z Ďáblova trojúhelníku a jejichž jedinou touhou je připravit o život každého piráta - a zejména Jacka. Jackovou jedinou nadějí na přežití je bájný Poseidonův trojzubec, ale pokud má mít šanci ho nalézt, musí přesvědčit ke spolupráci Carinu Smythovou (Kaya Scodelario), geniální a krásnou astronomku, a Henryho (Brenton Thwaites), tvrdohlavého mladého námořníka a člena královského námořnictva. Jedině s jejich pomocí má kapitán Jack, svírající v rukách pevně kormidelní kolo Umírajícího racka, své zoufale nicotné a zchátralé lodi, naději nejen zvrátit nepřízeň osudu, se kterou se poslední dobou potýkal, ale také zachránit si život ve střetu s nejmocnějším a nejděsivějším protivníkem, jakému byl kdy nucen čelit. (Falcon)

(více)

Videa (10)

Trailer 1

Recenze (939)

Morien 

všechny recenze uživatele

Unavena umělostí a chtěností "Na vlnách podivna" jsem ani nepředpokládala, že bych se plánovala podívat Salazarovu pomstu a tak jsem si o filmu nic nezjišťovala ani nečetla. To vedlo k tomu, že když jsem tedy film prakticky omylem spatřila, byla jsem celkem překvapená a v rámci možností i pobavená. Největší trable pro mou shovívavost způsobují slizké snahy scénáře vyždímat co nejvíc "sparrowovského" humoru přeskakováním hranice do trapnosti a zpátky. Jaká depka to ale je, když v sobě film má cool věci jako piráta, kterému vlají vlasy ve vzduchu jako ve vodě, nebo Barbossovu opulentní "zlatá kostnice" loď, ale protože je to chtěný producentský výpotek za zenitem diváckého zájmu a kvůli tomu přecpaný desítkami dalších atrakcí ve snaze se přece jenom zalíbit a vydělat, tak nebude cítit svěžestí, ani kdyby se na hlavu postavil. (Nejsem si jistá, jestli ta poslední věta dává gramatický smysl, ale pokud ne, tak alespoň vystihne ten všeobjímající zmatek.) ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Piráti z Karibiku ani v začátcích nebyli chytří - vtipní, zábavní a chytlaví ale určitě. Pátým filmem série se dle mého soudu dostali do stádia zahnívání, kde už na mě nepůsobí takřka nic. Ani mě to neuráží, jen vyvolává lhostejnost a nudu. Snad mě lehce znepokojuje IQ cílového diváka. Pokud tenhle druh hloupoučké infantilní zábavy dokáže obhájit svůj vznik a naplnit kasičky, nesměřuje společnost ke světlým zítřkům... Celkový dojem: 20 % za výpravu a triky. ()

Reklama

salahadin 

všechny recenze uživatele

Ne svým přičiněním jsem bohužel (!) viděl další díl Pitomců z Karibiku. A aniž bych tomu kdy věřil, musím říct, že dalece nejlepším prvkem filmu byly jinak dříve nejslabší postavy - tedy Orlando Bloom. Ani tu moc nechci rozebírat, že Depp mě nikdy nebavil a že tady mě vyloženě sere, spokojím se s konstatováním, že novodobé tak zvaně odpočinkové filmy jsou rok od roku blbější, čímž se stávají náročnějšími na udržení nervových buněk v optimální míře pokoje. Jeden odřenej špuťas je za Bardema a jeho flashback. Co tu dělal poslední žijící The Beatle, to opravdu udivuje. Že by nechtěl zůstat za Rolling Stounem? Ani nezahrál A Hard Day's Night. No Barbossa vypadal mrtvěji, než když byl mrtvý. A Britové by měli Amíky konečně zažalovat, že z nich ve filmu dělají furt dokola pitomce. Nebo to říct tatínkovi, aby jim vyhlásil válku. Faramire, proč? A tak zakončím tento neobjektivní komentář přáním, aby mě už nikdy vlny nezanesly vstříc Páprdům z Karibiku v čele s jednou z nejtrapnějších postav filmových moří, Honzíkem Depkou. ()

Satan 

všechny recenze uživatele

Dvojice Skandinávců pochopilo esenci Pirátů a nabídlo svěží vítr do plachet. Fajn je záporák v podání Bardema, množství akčních sekvencí, netradiční nápady, nové podzápletky i uzavření osudů starších postav. To vše za necelé dvě hodinky stopáže. Po zpackané čtyřce důstojné zakončení a na pátý díl velice solidní práce. Pevně věřím, že Disney má teď jiné starosti a Depp vlastně taky takže se značka nechá pár let ležet a pak se bude oživovat s jiným týmem a přístupem pro novou mladou generaci diváků. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Máš vôbec loď? Posádku? Nohavice?“ – „Správnemu pirátovi na takých veciach nezáleží!“ Piráti Karibiku si (až na štvorku) udržujú vysokú úroveň čo sa týka zaujímavých postáv, silnej audiovizuality (hudba, more, exotické ostrovy, kostýmy, džungle, masky, rekvizity...) a monumentálnych trikov. Pätka má našťastie bližšie skôr k prvým trom dielom, než k matnej štvorke a štvrtá hviezda jej v mojich očiach uplávala len o kormidlo. Oproti biednej štvorke sa vylepšil nielen zlosyn (smiešneho Iana McShanea nahradil pomerne strašidelný Bardem), ale i scenár. Ten už nie je prehnane prekombinovaný a ide priamo na vec, čo je fajn. Občas si síce logika dáva prestávku („banku“ komentovať nebudem, to je schválna blbosť, ale zaskočilo ma, ako postava, ktorá tri časti prichádzala do kontaktu s nadprirodzenom, odrazu neverí na existenciu ďalšieho zázračného predmetu a pokladá ho za rozprávku pre deti). Scenár má muchy (čo so zombies žralokmi, ktorí si nevedia poradiť ani len s jedným člnom?), ale inak fajn. Takisto Depp už nie je otravný ako v štvorke, ale sviežo sa opäť ocitol na koni (lodi, ehm). Snaží sa nerobiť to ako one man show a prenecháva priestor novej generácii. To síce robil aj v štvorke, tam ale šlo o nesympatické postavy. V pätke prichádza na scénu nový mladý pár a ten už je o poznanie znesiteľnejší. Ďalším plusom je Geoffrey Rush, za ktorého osobnú dejovú líniu dávam pár bodov navyše; Barbossa je ostatne už od jednotky mojou najobľúbenejšou postavou série. Trikov je strašná kopa a sú kvalitné a použité na originálnych miestach (gilotína). Výprava je „obrovská“, herci sa snažia, scenár baví, akčné scény sú šikovne premyslené (a i natočené, čo nie vždy býva samozrejmosť). Ale na 4* to nie je. Možno som príliš  rozmaznaný jednotkou, dvojkou a trojkou, no už to proste nebolo „ono“. „Niečo“ tomu chýbalo. Ale potešili ma chytľavé hlášky („Toto vážne v pláne nebolo.“; „Hovoríme vôbec o rovnakých ľuďoch?“; „Všetci prídeme o život - a možno aj o prácu.“; Vy chlapi ste všetci rovnakí.“) a parádnych dialógov („Mám tu piráta a čarodejnicu.“ – „Tak to máš skvelý deň.“). ()

Galerie (197)

Zajímavosti (50)

  • Johnny Depp (Jack Sparrow) údajně utekl z natáčení v Austrálii, aby se vrátil do USA za manželkou Amber Heard. S tou se oženil zkraje roku 2015 a od té doby se pár neustále hádal. Štáb proto Deppovu manželku vyzval, aby natáčení opustila. (hippyman)

Související novinky

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

24.10.2018

Scenáristé Deadpoola a Zombielandu Rhett Reese a Paul Wernick měli údajně mít první schůzky se studiem Disney o potenciálním rebootu miliardové série Piráti z Karibiku. Zatím není jasné, jestli… (více)

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

23.10.2018

Johnny Depp (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) a producent Andrea Iervolino (Hudba ticha) nedávno oznámili spolupráci na několika nových projektech, přičemž tím prvním se stane snímek Waiting for… (více)

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (více)

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

ČSFD rádio Filmové melodie jsme právě obohatili o více jak 515 tracků z největších soundtrackových novinek posledního roku! Navíc s úpravou playlistu, ve kterém každá druhá skladba je novinka.… (více)

Reklama

Reklama