Reklama

Reklama

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

  • USA Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

V dalším pokračování svých fantastických dobrodružství se kapitán Jack, ke kterému se štěstěna opět jednou nemilosrdně obrátila zády, ocitá tváří v tvář bandě smrtících pirátských duchů pod vedením strašlivého kapitána Salazara (Javier Bardem), kterým se podařilo uniknout z Ďáblova trojúhelníku a jejichž jedinou touhou je připravit o život každého piráta - a zejména Jacka. Jackovou jedinou nadějí na přežití je bájný Poseidonův trojzubec, ale pokud má mít šanci ho nalézt, musí přesvědčit ke spolupráci Carinu Smythovou (Kaya Scodelario), geniální a krásnou astronomku, a Henryho (Brenton Thwaites), tvrdohlavého mladého námořníka a člena královského námořnictva. Jedině s jejich pomocí má kapitán Jack, svírající v rukách pevně kormidelní kolo Umírajícího racka, své zoufale nicotné a zchátralé lodi, naději nejen zvrátit nepřízeň osudu, se kterou se poslední dobou potýkal, ale také zachránit si život ve střetu s nejmocnějším a nejděsivějším protivníkem, jakému byl kdy nucen čelit. (Falcon)

(více)

Videa (10)

Trailer 1

Recenze (939)

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

No kupodivu to nebylo až tak hrozný, jak jsem se obával. Po prakticky nekoukatelným třetím a čtvrtém dílu mě tohle sice nenadchlo, ale zároveň ani nijak nepohoršilo. Mé hodnocení vychází z toho, že tahle série je mi protivná, ale pokud je toto její zakončení, tak budiž, já to beru, ale další díly už fakt netočte, díky.40% ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $230miliónovTržby USA $172,558,876Tržby Celosvetovo $794,068,817Tržby za predaj Blu-ray v USA $22,724,710Tržby za predaj DVD v USA $8,494,118║ Prevažne pekný vizuál, pokiaľ sa tam moc nepchá CGI-čka, pár zábavných scén ale príbeh taký zľahka nastrelený nie moc pútaví, 3D k ničomu. Aj keď je to o niečo lepšie než predošlí diel ale ako celok to nemá až tak čím upútať. Najviac ma bavil úsek s mladým Sparrowom. /videl v kine 3D verziu: 55%/ ()

Reklama

Davies182 

všechny recenze uživatele

Začíná to všecko bejt nějaký jakože už vopravdu fest přehnaný, ty digitálně přeplácaný blockbusterový konce. Mám letos pocit, jako by si producenti Strážců Galaxie, Transformerů a Pirátů navzájem ukradli monumentální finále. Nic proti ničemu, od blonďatých tvůrců už nechci vidět nic mořskýho, ale třebas nějakou temnou sci-fi. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Sezóna dlouhých a neskonale blbých filmů. V první půlhodině se najde pár ucházejících nápadů, pak už je to jednom misery porno dvojího druhu: můžete škodolibě pozorovat, jak v tom scenáristé zoufale plavou a snaží se děj provázat tak, aby aspoň trochu dával smysl a ještě škodoliběji lze pozorovat Deppa, který se v roli zkrachovalého piráta, živícího se sebeklamem, nachází zjevně víc, než by chtěl. Joachim Rønning / Espen Sandberg odvádějí solidní práci, ale do týhle lodi teče víc než do Kon-Tiki. ()

KarelR 

všechny recenze uživatele

Piráty jsem nikdy moc nemusel a i jednička mi přišla průměrná (akorát ten úvod je super), takže jsem se po protrpěné čtyřce vážně netěšil. Jenže… světe div se, ono se to povedlo. Jack Sparrow je sice pořád kašpar, jenž na jeden dobrý vtip vytasí tři trapné, a film po nabitém rozjezdu upadne do dialogového bahýnka. Jakmile si ale všichni vysvětlí, kdo vlastně jsou a co musí dokázat, Rønning a Sandberg napnou plachty a už nezpomalí. Jedna epická akce střídá druhou, postavy mají vcelku nosné linie (hlavně ta Barbossova je vynikající) a celé je to svižná dobrodružná jízda, která se kupodivu netopí v blbých humorech. Docela věřím, že budou fandové série nadšení. Za mě totiž nejlepší díl (Kaya vládne!) a doteď moc nechápu, jak mohla z tak problémové produkce vylézt tak poctivá blockbusterová radost. (7/10) ()

Galerie (197)

Zajímavosti (50)

  • Loď Jacka Sparrowa (Johnny Depp) se jmenuje „Umírající racek“ (v originálním znění „Dying Gull“). Sparrow znamená "vrabčák". (applause)
  • Všetci herci, ktorí hrali nemŕtvu posádku, prešli pohybovým tréningom, ktorý ich naučil, ako svoje role hrať s neobyčajným oneskorovaním, akoby sa skutočne pohybovali pod vodnou hladinou. Všetci na sebe mali poničené, morskou vodou rozožraté pirátske kostýmy, ktoré boli vo vybraných častiach vyplnené šedivým materiálom so špeciálnymi značkami (tracking markery). V štúdiu MPC sa takto mohli postarať, aby tieto časti boli odstránené, vyretušované a tým bolo dosiahnuté priehľadnosti pirátskych tiel. (classic)

Související novinky

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

24.10.2018

Scenáristé Deadpoola a Zombielandu Rhett Reese a Paul Wernick měli údajně mít první schůzky se studiem Disney o potenciálním rebootu miliardové série Piráti z Karibiku. Zatím není jasné, jestli… (více)

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

23.10.2018

Johnny Depp (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) a producent Andrea Iervolino (Hudba ticha) nedávno oznámili spolupráci na několika nových projektech, přičemž tím prvním se stane snímek Waiting for… (více)

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (více)

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

ČSFD rádio Filmové melodie jsme právě obohatili o více jak 515 tracků z největších soundtrackových novinek posledního roku! Navíc s úpravou playlistu, ve kterém každá druhá skladba je novinka.… (více)

Reklama

Reklama