Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

Piráti Karibiku: Salazarova pomsta

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2017, 129 min

Probuzení Pirátů a právě včas. Byl jsem přesvědčený, že jdu jen další průměrný díl této série, ale silně jsem se spletl. Od prvních minut je úroveň znatelně jinde, než právě v předchozích dvou dílech. Děj chytí a nepustí až do samého závěru, což je výborné. Probuzení mrtvých postav nebylo tedy na škoda a i když se objevily jen na moment, tak si divák vzpomněl na první dva díly. Nové postavy jsou dobré a i když nedominují, tak se na ně dobře dívá. Hlavně tedy na mladou Kayu Scodelario, kterou jsem viděl v sérii Labyrintu. Ty její dvě .... se jednoduše nedaly přehlédnout a mužský divák i díky tomu udrží pozornost po celé dvě hodiny. Depp je v tomto dílu trošku vedlejší, ale bez něj by Piráti neměly šťávu. V tomto dílu je to zkrachovalý pirát, který se topí ve vzpomínkách a bez promile není téměř vidět. Na druhé straně Salazar, který byl také dobrý, ač jsem čekal závěr trošku epičtější. Celý díl je zvládnutý dobře, od atmosféry až po efekty a není mu moc co vytýkat. Přesto když zavzpomínám na druhý díl, tak trošku ztrácí, ale řadím ho na druhý nejlepší díl celé série. Jsem vděčný tvůrcům, že jsem se po dlouhých letech u Pirátů zase bavil .. 8/10 = 87%(12.6.2017)

Rozpočet $230miliónovTržby USA $138,963,912Tržby Celosvetovo $603,610,177Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Prevažne pekný vizuál, pokiaľ sa tam moc nepchá CGI-čka, pár zábavných scén ale príbeh taký zľahka nastrelený nie moc pútaví, 3D k ničomu. Aj keď je to o niečo lepšie než predošlí diel ale ako celok to nemá až tak čím upútať. Najviac ma bavil úsek s mladým Sparrowom. /videl v kine 3D verziu: 55%/(14.6.2017)

Rozhodně ne tak špatné, jak se dalo očekávat. Mladý páreček tedy snad ještě horší než duo Bloom + Knightley, což je co říci, celý příběh (tak trochu) stojí na vodě, ale o něj tu ostatně nejde, že. Hlavní je permanentně vožralej Depp, který kupodivu celkem baví. Je to děsně pokleslá, primitivní zábava, ale když člověk vypne mozek, tak je to stravitelné až zábavné... 70%(20.6.2017)

Tenhle díl mi přišel asi nejslabší ze všech. Hudba na nule. Vůbec to neumocňovala a nevtahovala člověka do děje a napětí, což je velká škoda. Jelikož příběh byl skvělý a chvílemi i poutavý, ale bohužel. Chyběl tam i pověstný vtip Jacka Sparowa, což je také velké mínus. A Keira a Orlando tam dostali opravdu "velký" prostor.(8.6.2017)

Piráti jsou zpět! Po tolika letech. Vždycky byli a stále jsou jednou z mých oblíbených filmových sérií, na kterou se můžu dívat pořád dokolečka a nikdy mě neomrzí - to ovšem platí pouze pro první trilogii, protože čtyřka byla trochu zklamání. I tak jsem se ale na pětku vážně těšil a dostal jsem přesně to, co jsem potřeboval: vtipné, akční a prostě staré dobré Piráty z Karibiku se vším všudy. No a i trochu té nostalgie k tomu - už je to přeci jen neuvěřitelných 14 let, co šla do kin jednička. Ačkoli ta zůstává nepřekonána, Jack Sparrow je prostě legenda a jeho postava se nikdy neomrzí. Potěšily staré postavy, které doplnilo pár nových, a jako klasicky úžasná hudba. A konec byl doják. Skvělá jízda!(26.5.2017)

• - Natáčelo se v Austrálii od února do června 2015. Natáčení trvalo celkem 95 natáčecích dnů. (M.B)

• - Johnny Depp (kapitán Jack Sparrow) údajně utekl z natáčení v Austrálii, aby se vrátil do USA za manželkou Amber Heard. S tou se oženil zkraje roku 2015 a od té doby se pár neustále hádal. Štáb proto Deppovu manželku vyzval, aby natáčení opustila. (Zdroj: deník Metro) (hippyman)

• - Ve vězení potká Jack (Johnny Depp) strýčka Jacka, kterého hraje Paul McCartney. Toho v české verzi dabuje jeho československý přítel Miro Žbirka. (bearmeedek)