Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

Piráti Karibiku: Salazarova pomsta

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2017, 129 min

Bolo ťažké vybrať počet hviezdičiek pre tento film. Ak nerátam prvý diel, tak z tých ostatných sa mi tento páčil zrejme najviac. Keďže 2 až 4 som hodnotila 3 a menej, vychádza mi to, že tomuto by som mala dať slabé 4. No film samotný žiadna sláva. Napriek tomu som sa po kine cítila spokojná. Nie nadšená a unesená ako to u mňa býva zvykom pri dobrom filme ale jednoducho spokojná Monika = nenasratá Monika. Jack sa už nikdy nezmení. Čo je možno nevýhoda ale aj výhoda. Jack nám neponúkne nič nové. Je to kurevník, ožran a špindíra, no a ženské publikum aj tak po návšteve kina necháva za sebou mokrý pás ako slimák. Čo ma však prekvapilo a veľmi milo bol Salazar. Pre mňa najlepší záporák z tejto série. I keď.... neviem či záporák je to najsprávnejšie slovo, keď piráti tiež nikdy neboli zrovna kladnými postavami. No ale veď máme tu Carinu a Henryho, ktorý to tak trochu dorovnávajú. Každý vedel, ako to skončí, Henry je tak trošku asi gay..... ale ešte o tom nevie. Napriek tomu ma nasral, že si nevybral mňa za svoju lásku. Naozaj neviem, čo nového by mohla priniesť 6. časť. Ale vizuálne bol tento film naozaj skvelý. Ono viete, načo príbeh čo má hlavu a pätu, keď je v ňom proste Jack Sparrow. Sú to proste Piráti Karibiku, ktorých príbeh už väčšinou nestojí za nič ale napriek tomu máme (väčšina) tie filmy radi.(26.5.2017)

Ke 3* se přikláním vlastně jenom proto, že jsem to čekal ještě podstatně horší. Bavil mě Depp, na kterého je ve zdejším fiktivním světě nasraný už definitivně celý oceán a jemuž se příště bude mstít snad i ta vychcaná opice, bavil mě akční drajv první poloviny a pár opravdu skvělých nápadů (scéna s gilotinou je top) a baví mě i fakt, že pátý díl Pirátů se baví na účet pátého dílu Rychle a zběsile, ale co se dělo posledních padesát minut, to odráží skoro všechno, co na podobných fantasy ukrutně nesnáším. Najděme pomocí talismanu a vyvolené dívky silnější talisman, který dokáže všechno, co dokázat nejde - aneb jak se stonásobně větším rozpočtem natočit nudnější a křečovitější verzi Odvážné Vaiany. Režie více než solidní, herci více než dobří, ale ten scénář radši proklít a posadit na Bludného Holanďana. Tahle série je tematicky over, i když v jednotlivostech pořád umí překvapit. 55%(25.5.2017)

Rozpočet $230miliónovTržby USA $172,558,876Tržby Celosvetovo $794,068,817Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Prevažne pekný vizuál, pokiaľ sa tam moc nepchá CGI-čka, pár zábavných scén ale príbeh taký zľahka nastrelený nie moc pútaví, 3D k ničomu. Aj keď je to o niečo lepšie než predošlí diel ale ako celok to nemá až tak čím upútať. Najviac ma bavil úsek s mladým Sparrowom. /videl v kine 3D verziu: 55%/(14.6.2017)

Pôvodná trilógia, ktorú natočil Verbinski ma bavila, štvrtý diel s názvom V neznámych vodách mi prišiel dosť neznámy a doteraz je to najslabší článok série, no a Salazarova pomsta je vlastne prekvapivo celkom dobra. Poteší hlavne to, že séria vracia trošku späť ku koreňom, navyše záporáci na čele s kapitánom Salazarom (výborný Bardem) sú celkom štýlovo spravený (aj keď na Davyho Jonesa nemajú). Samotný príbeh síce nie je nič extra, ponúkne vlastne fajn dobrodružnú zábavu, ale o tom, že by mal čím pripútať a zaujať, sa moc nedá hovoriť a cele to naháňanie za bájnym Poseidonovým trojzubcom stojí hlavne na postavách aj keď akcie tiež nie sú zlé. Jack Sparrow opäť ponúka svoj štandard, vie byt zábavný, ale aj otravný. Zaujímavejší je skôr kapitán Salazar, ktorý Jacka naháňa kvôli pomste, medzi to sa primieša aj starý známy Barbossa a nova mlada dvojka, ktorá vlastne ani moc neprekáža a neotravuje. Vizuálne je to stále oslnivé ako predošlé diely, sem tam niektoré scény nudia, ale inak sa jedna o ďalšiu fajn pirátsku zábavu. Poteší aj hudba, kde nevýrazného Zimmera, ktorý sa stratil v neznámych vodách vystriedal Geoff Zanelli, ktorý na hudbe k pirátom spolupracuje už od čias čiernej perli. Zanelli okrem pôvodných starých a zaručene dobrých pirátskych melódii ponúka aj novú hudbu, ktorá je ako vítaný vietor v plachtách. P.S.: nezabúdajte na scénu za titulkami. Obľúbený soundtrack: The Brightest Star in the North, My Name Is Barbossa, Beyond My Beloved Horizon. 80% - 4*(28.5.2017)

Nečekal jsem nic, dostal jsem hodně fajn podívanou. I když to tak ze začátku možná nevypadá. Prvních pětačtyřicet minut se Piráti snaží opět recyklovat Jacka Sparrowa a jeho fóry, což bohužel moc nefunguje. Tahle postava už fakt ničím moc nepřekvapí a noví hrdinové zpočátku nepůsobí zrovna zajímavě. Pak se ale vypluje na moře a režiséři Joachim Rønning a Espen Sandberg jakoby se rozhodli hodit za hlavu všechny legrácky a přitlačit mnohem víc na dobrodružnou atmosféru. A jde jim to. Obří rozpočet je na filmu vidět a Salazarova pomsta je velkolepá podívaná a neskutečně šlape. Zároveň tu však v rámci dobrodružného žánru fungují emoce a Kaya Scodelario je jako nová hrdinka hodně fajn. Což potěší i vzhledem k tomu, že nováček Brenton Thwaites moc nezaujme a i Bardem by si zasloužil trochu zajímavější roli. Ovšem přes všechno to dobrodružné blbnutí a tempo budete nejspíš tyhle nedostatky řešit až po filmu. Během něj na to fakt nebude čas. Poctivý bruckheimerovský blockbuster a po jedničce nejlepší film série.(24.5.2017)