Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

Piráti Karibiku: Salazarova pomsta

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2017, 129 min

Prostě a jednoduše - dobrodružný pirátsko-fantasy film, kde funguje humor, akční scény a herci jsou tu více či méně sympatičtí, záporák charismatický a je to zkrátka zábava sledovat (mimochodem všechno, kde předchozí film selhával). Jasně, finále mohlo být trochu méně magicko-fantasy a na to, že je tahle série o pirátech, už hodně dlouho tam nějakej pirát nevyloupil obchodní loď a pár dalších věcí, ale je to prostě dobrá oddechovka, byť se mi nostalgicky stejská po čemkoliv chapadlatém.(4.11.2017)

A v hlavní roli se představí Jack Sparrow, coby pirát Johnny Depp! Myslím, že jde po těch všech letech čekání na pokračování pirátů o milé překvapení! Ano, v podstatě jde znovu o to samé, stejné honičky jen v jiném prostředí nebo stejné hlášky jen z jiných úst (až na Jacka, ten je stále stejný), ale v konečném důsledku to až tak nevadí a díky dobré zápletce a záporákovi jsem se dobře bavil. 75%(7.6.2017)

„A TROJZUBEC BUDE MŮJ…“ /// Sice je to už taková obehraná pirátská písnička, ale oproti …Na konci světa má tohle mysteriózno zase švih a ftip. Navíc oživení vnesli nový postavy, který už vokoukanýho Deppa v pohodě vyšoupnou z jakýkoliv bárky. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Když se řekne záporák, odpovídám Javier Bardem. 2.) Rád si poslechnu pirátský legendy. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ *(27.12.2017)

• Marigold

Sezóna dlouhých a neskonale blbých filmů. V první půlhodině se najde pár ucházejících nápadů, pak už je to jednom misery porno dvojího druhu: můžete škodolibě pozorovat, jak v tom scenáristé zoufale plavou a snaží se děj provázat tak, aby aspoň trochu dával smysl a ještě škodoliběji lze pozorovat Deppa, který se v roli zkrachovalého piráta, živícího se sebeklamem, nachází zjevně víc, než by chtěl. Joachim Rønning / Espen Sandberg odvádějí solidní práci, ale do týhle lodi teče víc než do Kon-Tiki.(17.9.2017)

Je to vyčpělé, místy překombinované, ta přechytralá astronomka, co zapomíná hnojit, je figurálně vydařená, ale ksicht má jak hladový kůň, takže celkově je únavné se na ni dívat, ale porovnám-li to například s opravdu superblbým druhým dílem, u tohoto jsem se bavila. Je tedy fakt, že se mi všichni ti blbouni, kteří nenávidí Jacka Sparrowa, už totálně pletou, takže jsem asi třetinu filmu tápala, kdo že to sakra je ten Salazar a z hlubin nevědomí se mi vynořoval kouzelník z Harryho Pottera, což by dávalo asi stejný smysl jako to, jak se tady Salazar opravdu objevil. I když jasně, je to tedy jiný Salazar, než kterého jsem myslela.(19.11.2017)

• - Spoiler: Na začátku filmu Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011) Hector Barbossa (Geoffrey Rush) říká, že všechnu jeho posádku zabil Černovous (Ian McShane), a že jen jemu se podařilo uniknout. Ale ve filmu Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta se objevuje Marty (Martin Klebba), který by podle tohoto tvrzení měl být dávno po smrti. (asdfasdf)

• - S dĺžkou 129 minút sú Piráti Karibiku: Salazarova pomsta najkratší film série. (Evee04)

• - Johnny Depp si ve svém osobním volnu poranil blíže nespecifikovaným způsobem ruku. Okamžitě odletěl z natáčení zpátky do Spojených států, kde podstoupil operaci. (Maulincio)