Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2017, 129 min

• Marigold

Sezóna dlouhých a neskonale blbých filmů. V první půlhodině se najde pár ucházejících nápadů, pak už je to jednom misery porno dvojího druhu: můžete škodolibě pozorovat, jak v tom scenáristé zoufale plavou a snaží se děj provázat tak, aby aspoň trochu dával smysl a ještě škodoliběji lze pozorovat Deppa, který se v roli zkrachovalého piráta, živícího se sebeklamem, nachází zjevně víc, než by chtěl. Joachim Rønning / Espen Sandberg odvádějí solidní práci, ale do týhle lodi teče víc než do Kon-Tiki.(17.9.2017)

• Coleator

Nejepičtější díl ze série... Ze kterého se ale asi i díky záplavě všech možných i nemožných efektů a přeslazeného závěru stává sračka, kterou ani nepotřebujete vidět... Ale jestli na mě nedáte a stejně dáte pátým pirátům šanci, zajděte na ně do kina, protože tak si aspoň možná užijete ty efekty... Za dva roky v SD rozlišení a s reklamami každých 20 minut na Prima MAX byste totiž spánek poráželi jen těžko...(24.5.2017)

Pirátům se opravdu povedlo vrátit se ke kořenům, vizuálně je cítit, že časy ošklivě ateliérové čtyřky jsou ta tam a noví progresivní skandinávští režiséři, jejichž jména si snad nikdy nezapamatuju, mají řemeslo v malíku a opět se na to hezky kouká. V akčních sekvencích znovu zní ten starý Bedeltovský-Zimmerovský motiv (nový skladatel absolutně zaměnitelný a nic nového extra nepřinesl) a provází, hlavně za začátku, hutné akční šermovačky přesně tak, jak to od Disneyho známe. Nikdy se to však nepřeklene v euforii a pocit, že vlastně koukáme na něco nového a vyloženě strhujícího. Jack je opět věčně opilý nemehlo, kterého milují mraky puberťáků, což vyvažuje správně děsivý a nechutný Javier Bardem, ovšem ani po něm, jakmile se slehne voda, se mi v dalších dílech stejskat nebude. Hodně jsem doufal, že to dopadne alespoň takhle a pátí piráti nebudou úplně sestřelený publikem, ale po úvodním hypu jsem přecijen čekal malinko víc než jen bezchybně poctivé blockbusterovské řemeslo. PS : Paul McCartney byl tak akorát k smíchu. .. 7/10(26.5.2017)

Piráti jsou zpět! Po tolika letech. Vždycky byli a stále jsou jednou z mých oblíbených filmových sérií, na kterou se můžu dívat pořád dokolečka a nikdy mě neomrzí - to ovšem platí pouze pro první trilogii, protože čtyřka byla trochu zklamání. I tak jsem se ale na pětku vážně těšil a dostal jsem přesně to, co jsem potřeboval: vtipné, akční a prostě staré dobré Piráty z Karibiku se vším všudy. No a i trochu té nostalgie k tomu - už je to přeci jen neuvěřitelných 14 let, co šla do kin jednička. Ačkoli ta zůstává nepřekonána, Jack Sparrow je prostě legenda a jeho postava se nikdy neomrzí. Potěšily staré postavy, které doplnilo pár nových, a jako klasicky úžasná hudba. A konec byl doják. Skvělá jízda!(26.5.2017)

A v hlavní roli se představí Jack Sparrow, coby pirát Johnny Depp! Myslím, že jde po těch všech letech čekání na pokračování pirátů o milé překvapení! Ano, v podstatě jde znovu o to samé, stejné honičky jen v jiném prostředí nebo stejné hlášky jen z jiných úst (až na Jacka, ten je stále stejný), ale v konečném důsledku to až tak nevadí a díky dobré zápletce a záporákovi jsem se dobře bavil. 75%(7.6.2017)

• - Ve 22. minutě, kdy Jack Sparrow (Johnny Depp) naskočí na ujíždějící banku, nejsou před bankou koně, kteří ji ve zbytku scén táhnou. Banka tak uhání skrze městskou bránu sama. (Fary)

• - Honorár Johnnyho Deppa (Jack Sparrow) predstavoval 90 miliónov amerických dolárov. (LordGrayDog)

• - Když se zeptali režisérů Rønninga a Sandberga, jak by se chtěli jako piráti jmenovat, řekli, že by rádi byli Captain Morgan a Captain Sharkbait. (griph)