Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

Piráti Karibiku: Salazarova pomsta

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2017, 129 min

Pirátov z Karibiku od Verbinského som si síce užil viac, ale ani táto dvojica režisérov nesklamala. Dejová linka nenudí, pretože je plná akcie a romantických predstáv o hľadaní pokladu (v tomto prípade je to Poseidónov trojzubec). Navyše ju výborne dopĺňa charizmatický hlavný záporák (J. Bardem), ktorý sa tak jednoznačne zo všetkých tých negatívnych postáv z predchádzajúcich dielov zaslúžene zaradil na prvé miesto. A čo je tiež dôležité, celý príbeh je zahalený do príjemnej dobrodružnej atmosféry. Suma sumárum, lahodný a oddychový pukanec. Nadpriemer. 75/100(15.9.2017)

Měl jsem po pátém dílů Pirátů z Karibiku poměrně rozporuplné pocity. Na jedné straně je jeden z nejlepších příběhů celé série a na straně druhé je málo vtipu a zábavných scén a hlavně naprosto zbytečné linka Orlanda s Keirou, kteří se ve filmu ukázali snad jenom proto, abychom na ně nikdy už nezapomněli. Ve výsledku jsem ale pátý díl zhodnotil jako rozhodně lepší, nežli třetí a čtvrtý. Příběh je pořád tak strašně silná složka, že je škoda jí opomenout. Javier Bardem se tu předvedl a naprosto perfektně mu sekundoval Geoffrey Rush. Johnny tu pro změnu opět absolutně přehrával, ale lepší to s ním už asi nebude. Parta mladých je tu pak spíš na záskok za statické postavičky, ale snést se ve výsledku víceméně i daly. Pokud ale Piráty máte rádi, tak neváhejte. Najde se tu pár geniálních scén, na které moc rádi budete vzpomínat. Pokud například zmíním scénu s gilotinou, tak mi určitě každý dá za pravdu. Celkově musím dodat, že jsem rád, jak Piráti kvalitně pokročili od posledních dílů. Mají své mouchy, ale nakonec jim je rádi odpustíte.(6.6.2017)

Kvalita Pirátov je ako na hojdačke, skvelý nástup v prvom filme, potom morské vajatanie, aby sa dobrodružstvá Jacka Sparowa v posledných dvoch filmoch vrátili na požadovanú úroveň. Piaty film je úžasnou zábavnou jazdou s prepracovanými scénami, množstvom trikov a slušnou zápletkou. A vôbec mi nevadili digitálne šialenosti...(30.6.2017)

A v hlavní roli se představí Jack Sparrow, coby pirát Johnny Depp! Myslím, že jde po těch všech letech čekání na pokračování pirátů o milé překvapení! Ano, v podstatě jde znovu o to samé, stejné honičky jen v jiném prostředí nebo stejné hlášky jen z jiných úst (až na Jacka, ten je stále stejný), ale v konečném důsledku to až tak nevadí a díky dobré zápletce a záporákovi jsem se dobře bavil. 75%(7.6.2017)

Podívaná, o které jsem nevěděl, jak moc mi v životě chyběla, dokud jsem ji nedostal. V porovnání s předchozími pokračováními minimum přebývajících vsuvek nebo nedůležitých postav, žádné vedlejší linky, které brzdí zábavu a definitivně už žádné psychedelické chvíle, které v rámci celé ságy moc nezapadly. Pomsta si bere z dosavadních dílů to nejlepší, série se tak opět stává etalonem dobrodružství a dost možná uzavírá něco, co začalo před dlouhými čtrnácti lety. Nathanson ve scénáři právem hřeší na osudy starých známých, protože dobře ví, že jsou to právě oni, kdo z Pirátů udělali milovaný příběh. Jestli už Perla nikdy nevypluje, tak obrovský dík za všechny ryby. Jestli se přece jenom šestá plavba plánuje, nemůžu se dočkat.(16.6.2017)

• - Aby se mohl Johnny Depp objevit ve filmu jako mladý kapitán Jack Sparrow, použil produkční tým jeho staré fotografie. O zbytek se postarala drahá počítačová grafika. (mrborn2lose)

• - Dvě useknuté hlavy, kterých si Jack Sparrow (Johnny Depp) všímá v koši pod gilotinou, mají tváře režisérské dvojice Joachima Rønninga a Espena Sandberga. (IlMagnifico)

• - Když se zeptali režisérů Rønninga a Sandberga, jak by se chtěli jako piráti jmenovat, řekli, že by rádi byli Captain Morgan a Captain Sharkbait. (griph)