Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

Piráti Karibiku: Salazarova pomsta

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2017, 129 min

Pôvodná trilógia, ktorú natočil Verbinski ma bavila, štvrtý diel s názvom V neznámych vodách mi prišiel dosť neznámy a doteraz je to najslabší článok série, no a Salazarova pomsta je vlastne prekvapivo celkom dobra. Poteší hlavne to, že séria vracia trošku späť ku koreňom, navyše záporáci na čele s kapitánom Salazarom (výborný Bardem) sú celkom štýlovo spravený (aj keď na Davyho Jonesa nemajú). Samotný príbeh síce nie je nič extra, ponúkne vlastne fajn dobrodružnú zábavu, ale o tom, že by mal čím pripútať a zaujať, sa moc nedá hovoriť a cele to naháňanie za bájnym Poseidonovým trojzubcom stojí hlavne na postavách aj keď akcie tiež nie sú zlé. Jack Sparrow opäť ponúka svoj štandard, vie byt zábavný, ale aj otravný. Zaujímavejší je skôr kapitán Salazar, ktorý Jacka naháňa kvôli pomste, medzi to sa primieša aj starý známy Barbossa a nova mlada dvojka, ktorá vlastne ani moc neprekáža a neotravuje. Vizuálne je to stále oslnivé ako predošlé diely, sem tam niektoré scény nudia, ale inak sa jedna o ďalšiu fajn pirátsku zábavu. Poteší aj hudba, kde nevýrazného Zimmera, ktorý sa stratil v neznámych vodách vystriedal Geoff Zanelli, ktorý na hudbe k pirátom spolupracuje už od čias čiernej perli. Zanelli okrem pôvodných starých a zaručene dobrých pirátskych melódii ponúka aj novú hudbu, ktorá je ako vítaný vietor v plachtách. P.S.: nezabúdajte na scénu za titulkami. Obľúbený soundtrack: The Brightest Star in the North, My Name Is Barbossa, Beyond My Beloved Horizon. 80% - 4*(28.5.2017)

Začátek velmi svižný. Bankovní loupež vskutku rozesmála celý kinosál a humor dál pak protkával celý film. Po dlouhé době jsem šla na 3D projekci. Nemám ji moc ráda, jelikož akční scény vidím pak jak všechno ostatní po návštěvě vinného sklepa. Prostě rozmazaně. Ale dalo se to. Vizuál byl celkově parádní ve všech směrech. A jelikož jsem šla do kina s potomkem, objednala jsem lístky na dabovanou verzi, díky které musím srazit hodnocení alespoň o dvě hvězdy. Nejen, že mi nesedělo obsazení hlavních rolí dvou mladých hledačů trojzubce, ale ten dabing byl příšerný. Je vidět čím dál větší propad kdysi tak skvělého, českého dabérství. Jinak docela dobré. Z Javiera byla tak nechutná příšera, že jsem se okamžitě odmilovala. Slušná akce plná fantazie a dobrodružství bez výraznějších hluchých míst. Můj doprovod mi na otázku kolik by Pirátům dal bodů od jedničky do pětky, nadšeně odpověděl "pět a půl". Takže mi nezbývá, než dát konečné čtyři hvězdy.(3.6.2017)

• Spinosaurus

Podařilo se mi získat záznam ze psaní scénáře pro tento film. Zde dávám k nahlédnutí: https://youtu.be/cs1WPAVYCKU?t=1m23s PS: Film hodnotím ještě o stupeň hůře než katastrofální čtyřku. Tu druhou hvězdičku pak odebírám pro výstrahu za potitulkovou scénu.(26.5.2017)

Rozhodně ne tak špatné, jak se dalo očekávat. Mladý páreček tedy snad ještě horší než duo Bloom + Knightley, což je co říci, celý příběh (tak trochu) stojí na vodě, ale o něj tu ostatně nejde, že. Hlavní je permanentně vožralej Depp, který kupodivu celkem baví. Je to děsně pokleslá, primitivní zábava, ale když člověk vypne mozek, tak je to stravitelné až zábavné... 70%(20.6.2017)

„A TROJZUBEC BUDE MŮJ…“ /// Sice je to už taková obehraná pirátská písnička, ale oproti …Na konci světa má tohle mysteriózno zase švih a ftip. Navíc oživení vnesli nový postavy, který už vokoukanýho Deppa v pohodě vyšoupnou z jakýkoliv bárky. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Když se řekne záporák, odpovídám Javier Bardem. 2.) Rád si poslechnu pirátský legendy. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ *(27.12.2017)

• - Nabídku na pokračování v pátém díle série dostali Orlando Bloom (Will Tuner) i Keira Knightley (Elizabeth Swann), kteří hráli v původní trilogii, ale ve čtvrtém díle se neobjevili. Orlando Bloom nabídku přijal, ale Keira Knightley nabídku odmítla z důvodu, že tato filmová série je již za ní a je čas posunout se ve své kariéře, ale nakonec se i ona ve filmu objevila. (tb_23)

• - Orlando Bloom (Will Turner) a Adam Brown (Cremble) sa spolu stretli už pri natáčaní filmov zo Stredozeme The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013) a The Hobbit: The Battle of the Five Armies (2014). (Evee04)

• - Počítačovým pirátům se podařilo ukrást film dva týdny před premiérou a díky tomu vydírali studio Disney tím, že pokud nezaplatí stanovenou částku, tak umístí film na internet volně ke stažení. Na internetu se nejdříve objevilo 5 minut z filmu a následně další 20 minutová část. (Butcher of Blaviken)