Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2017, 129 min

• kulyk

Nedá mi to než zahájit místopřísežným prohlášením, že ty pravé Piráty máme momentálně v Parlibiku, a to je skutečná! Salazarova pomsta. Nyní potáhnou s bojovým pokřikem ,,to máte za CzechTek" mezi posraneckými lavicemi a budou zákeřně i nekompromisně trousit parazity.... Pohádková série o Dýp Džekovi snad doskotačila ku svému závěru. Nahrávalo by tomu množství happy endů, se kterými se na konci roztrhl Blůmův pytel. Jo, tak ne, oko mé znavené vidí na boční liště, že se připravuje šestka, super. Proč to zahodit, když to ještě nese, že? Určitě se dá z Džonyho vydojit pár dalších pitoreskních grimas, potažmo dolarů. Od prvního, svěžího dílu však některé aspekty poněkud docházejí. Kupříkladu smysluplná mytologie, s tím související scenáristická invence, případně pak humor, který by nebyl brutálně křečovitý. A především, na čemž si trvám, snesitelní herci. Bardem ještě svůj part dýchavičného rozložence zvládl solidně, Thwaites se dá jakž takž nevnímat, ale vypoulená Scodelario, doplněna o snad nejotravnější dabing, jaký kdy měl tu čest potýrat mou sluchovou soustavu (sorry Tenorová, jako zas nic proti, ona takhle otravně zní i v originále) a obsazená v absurdní roli přemoudřelé pizdy, to je i na kulyčka cufýl. Jestli tohle má být něčí femfikal, pak snad jen masochistického gurmána, libujícího si v permanentních hysterických výlevech nafrněné polovice.(6.11.2017)

Prostě a jednoduše - dobrodružný pirátsko-fantasy film, kde funguje humor, akční scény a herci jsou tu více či méně sympatičtí, záporák charismatický a je to zkrátka zábava sledovat (mimochodem všechno, kde předchozí film selhával). Jasně, finále mohlo být trochu méně magicko-fantasy a na to, že je tahle série o pirátech, už hodně dlouho tam nějakej pirát nevyloupil obchodní loď a pár dalších věcí, ale je to prostě dobrá oddechovka, byť se mi nostalgicky stejská po čemkoliv chapadlatém.(4.11.2017)

• salahadin

Ne svým přičiněním jsem bohužel (!) viděl další díl Pitomců z Karibiku. A aniž bych tomu kdy věřil, musím říct, že dalece nejlepším prvkem filmu byly jinak dříve nejslabší postavy - tedy Orlando Bloom. Ani tu moc nechci rozebírat, že Depp mě nikdy nebavil a že tady mě vyloženě sere, spokojím se s konstatováním, že novodobé tak zvaně odpočinkové filmy jsou rok od roku blbější, čímž se stávají náročnějšími na udržení nervových buněk v optimální míře pokoje. Jeden odřenej špuťas je za Bardema a jeho flashback. Co tu dělal poslední žijící The Beatle, to opravdu udivuje. Že by nechtěl zůstat za Rolling Stounem? Ani nezahrál A Hard Day's Night. No Barbossa vypadal mrtvěji, než když byl mrtvý. A Britové by měli Amíky konečně zažalovat, že z nich ve filmu dělají furt dokola pitomce. Nebo to říct tatínkovi, aby jim vyhlásil válku. Faramire, proč? A tak zakončím tento neobjektivní komentář přáním, aby mě už nikdy vlny nezanesly vstříc Páprdům z Karibiku v čele s jednou z nejtrapnějších postav filmových moří, Honzíkem Depkou.(13.5.2019)

Bavil som sa tak fantasticky, až tomu nemôžem uveriť. Kopa ďalších kolegov evidentne nie, zrejme má fixnú ideu, že so stúpajúcim počtom sequelov zákonite klesá kvalita. Zákonite nie. Neviem, čo by som k celému tomu majestátnemu panoptiku dodal, napadajú ma len hviezdičky. Nie je to Michelangelo Antonioni, ale také čosi sa každý deň nevidí.(12.11.2017)

Pôvodná trilógia, ktorú natočil Verbinski ma bavila, štvrtý diel s názvom V neznámych vodách mi prišiel dosť neznámy a doteraz je to najslabší článok série, no a Salazarova pomsta je vlastne prekvapivo celkom dobra. Poteší hlavne to, že séria vracia trošku späť ku koreňom, navyše záporáci na čele s kapitánom Salazarom (výborný Bardem) sú celkom štýlovo spravený (aj keď na Davyho Jonesa nemajú). Samotný príbeh síce nie je nič extra, ponúkne vlastne fajn dobrodružnú zábavu, ale o tom, že by mal čím pripútať a zaujať, sa moc nedá hovoriť a cele to naháňanie za bájnym Poseidonovým trojzubcom stojí hlavne na postavách aj keď akcie tiež nie sú zlé. Jack Sparrow opäť ponúka svoj štandard, vie byt zábavný, ale aj otravný. Zaujímavejší je skôr kapitán Salazar, ktorý Jacka naháňa kvôli pomste, medzi to sa primieša aj starý známy Barbossa a nova mlada dvojka, ktorá vlastne ani moc neprekáža a neotravuje. Vizuálne je to stále oslnivé ako predošlé diely, sem tam niektoré scény nudia, ale inak sa jedna o ďalšiu fajn pirátsku zábavu. Poteší aj hudba, kde nevýrazného Zimmera, ktorý sa stratil v neznámych vodách vystriedal Geoff Zanelli, ktorý na hudbe k pirátom spolupracuje už od čias čiernej perli. Zanelli okrem pôvodných starých a zaručene dobrých pirátskych melódii ponúka aj novú hudbu, ktorá je ako vítaný vietor v plachtách. P.S.: nezabúdajte na scénu za titulkami. Obľúbený soundtrack: The Brightest Star in the North, My Name Is Barbossa, Beyond My Beloved Horizon. 80% - 4*(28.5.2017)