Pro dva policisty to měla být běžná šichta… dokud se nestali terčem drogového kartelu... V Los Angeles jsou pouliční policisté Brian a Mike nerozluční parťáci – novodobí kovbojové, kteří hlídkují na ulicích v době, kdy latinskoamerické gangy svádějí boj o moc s těmi afroamerickými. Brianovi a Mikeovi se několikrát „poštěstí“ a odhalí šokující obchody s drogami a lidmi. A díky tomu se dostanou do hledáčku mexického kartelu. Podaří se dvojici přátel uniknout z vlivného dosahu vražedného narkobarona? Odzbrojující thriller natočil podle vlastního scénáře americký režisér David Ayer, který měl s kriminálními náměty bohaté zkušenosti (Training Day, Temný stín nad L.A., S.W.A.T. – Jednotka rychlého nasazení, Drsný časy). Tentokrát se však rozhodl vylíčit policejní život z lidské stránky spolu s jeho každodenní rutinou. Nebyl by to ale Ayer, který natočil také akční snímky jako Rychle a zběsile, aby policejní práci neproměnil v dynamickou jízdu. A je to právě bezprostřednost a až nepříjemná blízkost, při níž se cítíme, jako bychom byli přímo účastni pouličnímu dění, jež prostupuje celým vyprávěním. Ať už se to týká rodinné oslavy, klábosení v autě či přestřelek, Ayer s kameramanem Romanem Vasjanovem snímají akci pomocí ručních kamer, objektivů na uniformách či autech, pouličních sledovacích zařízení. Když k tomuto postupu, jenž dnes už dělá kde kdo, přisadíme nezkrášlený prostor ulice jižního Los Angeles (kde Ayer vyrůstal), výsledkem je autenticky působící drama, které je po právu označováno jako jedno z nejlepších svého druhu za poslední dekádu. (Česká televize)

Petyas

Na dokument celkem dobrý. Ale na film strašně slabý. Dokumenty nemám rád. Nesnáším tu rozkývanou kameru z ruky a celý ten dokumentární styl. Kamera je vážně otravná. Kamera mezi nohama - střih - kamera z auta - střih - kamera z ruky - střih atd. Děs. Kdyby to bylo méně dokumentární a více normální film, více normálních statických záběrů, určitě by to tomu filmu více prospělo. První hodinu jsem nudou málem nepřežil. Mnohokrát jsem to chtěl vypnout. Pak se to celkem rozjelo. Scénář ten film žádný nemá, přišlo mi to jako improvizované dialogy, různě sestříhané tak, aby to vyšlo rfežisérovi na dvě hodiny a skončilo to něčím zajímavějším. Ten mrtvý policajt na konec, dávám hvězdičku navíc. Takže průměrných 50%....PS: Tolikrát "fuck", jako v tomto filmu jsem asi ještě nikde jinde neslyšel ;-) ()

darkreider

Ayer do tretice a zatiaľ najlepšie. Veľmi solídna filmárina. Je nemožné nefandiť ústrednému duu a jednoduché stotožniť sa s nimi. Z konca by som odstrihol pár konkrétnych minút, ktoré mohli nechať film trochu otvorenejší a zbytočne nespadnúť k planému sentimentu. Každopádne Pena konečne zase v kvalitnej roli a ako špinavý "sneakpeek" do radov LAPD, v čase keď zrovna nevypisujú pokutové bloky, veľmi slušné. ()

Eki

Film je točený ruční kamerou, a tudíž se snaží o maximální realističnost. V některých scénách to ale podle mě dost selhává a některé scény jsou jako nůž na oko. Ke čtyřem hvězdičkám bych se rád přiklonil, ale to by ve filmu musela být více využita Anna Kendrick. ()

Torgal

Sonda do života amerických policajtov operujúcich na nebezpečnom predmestí. Konzistentný príbeh tu nehľadajte, sú to len momentky zo zásahov a osobného života, navyše zachytené kvázi dokumentárnym spôsobom. To síce zvyšuje autentickosť, ale aj neprehľadnosť obrazu, čo mi dosť vadilo. Záver každopádne veľmi silný. Ako pocta policajtom výborné, ako film to už funguje menej. 6+/10 ()

bjukenenen

Neuvěřitelně našlapaný akčňák s geniálními záběry skrz Glock a nejfajnovějším pohřebním proslovem co kdy existoval. TOP 3 roku 2012! ()

studo

Na prelome storočí nebolo nič neobvyklé vidieť v každoročnom zúčtovaní najlepších filmov jeden či dva s nejakou tou policajnou tematikou. Som rád, že po dlhej dobe som mal zase možnosť nejaký takýto parádny film vzhliadnuť. ()

bararich8

Hodně příjemný filmek. Škoda jen, že Anna Kendrick neměla víc prostoru. Jinak ústřední dvojice předvedla parádní výkon. Jinak snad nemám co vytknout, jako policejní drama super. 4* ()

Stíba

Neviděl sem předchozí Ayerovy počiny a tak nemůžu srovnávat, ale tohle mě svým zpracováním i mnohým dalším dostalo natolik, že se do nich budu chtít rozhodně co nejrychlejc pustit. ..... tak o tři týdny později už mám další dva krimi kousky za sebou a obojí byla vážně pecka, zvlášť pak Street Kings. A nenechte se zmást zdánlivě stejnou tématikou protože všechny filmy jsou už v jádru hodně jiný, těšim se co tenhle chlap ukáže příště. ()

Ondr@932

Velmi slušné policejní drama! Však David Ayer je na to přeci profík :-) Když přesvědčil luxusním filmem Street kings. Tento film také patří mezi luxusní, ale vzhledem k tomu, že film nemá pevnější dějovou kostru, ale staví se spíše na momentkách než na zápletce... Tak mě nepřesvědčil tak hodně jako film Street kings! Ale konec je opravdu drsný a strhující! 80% ()

Luisis

Skvělá sonda do života policistů v L.A:Autentická a vytříbená kamera, která vás udrží v napětí. Kvalitní finále dostává 1 hvězdu navíc. Ayer se (nejen se scénářem) pochlapil - 80% ()

Logan37

Perfektní policejní drama se skvělou ústřední dvojicí. Je to intenzivní, napínavé a drsné. POV záběry jsou příjemným zpestřením, které vás vtáhnou na scénu. 9/10 ()

Kingjiri

Policejní/detektivní snímky mě nikdy příliš nebavily, ale Patrola je v rámci žánru uplně o ničem jinym. Místo zdlouhavý detektivní práce v podobě rozplétání korupce nebo něčeho jinýho se soustředí jen na ostřejší policejní zásahy a okrajově taky na přátelskej vztah dvou parťáků, který spolu už dlouho sloužej. Velký plus dávám za realističnost celýho snímku, protože kdyby se v hlavních rolích neobjevili bezchybný Gyllenhaal a Peña, možná bych i uvěřil, že jde o dokument. Z nekompromisního závěru docela zamrazí, ale i s tím bohužel musej hoši od policie počítat - drsná podivaná z drsnýho prostředí, čistý čtyři hvězdy. ()

Mukunda

Ze začátku poněkud epizodické vyprávění, které nicméně – oč více je snad matoucí – zvýrazňuje závěr. Poslední scéna však byla docela zbytečná, byť jistě vtipná. ()

Lachyc

Dokonalá úvodní scéna mě hned vtáhla do děje, který nebyl vyhrocený nějakou velkou zápletkou, ale spíš mi trochu připomínal Hurt Locker, jako takovou sondu do každodenního života policajtů v sociálně vyhroceném předměstí. Rozhodně zaujme svou formou, kdy se často střídají záběry z různých kamer, i když mi místy moc nešlo do hlavy, proč mají kameru úplně všichni. Ale hlavně je tu ústřední dvojice, která je jak dokonale napsaná, tak zahraná. ()

Gixian

Dost možná nejpřesvědčivější reklama na policii a obětavost lidí, kteří u ní pracují, jakou jsem kdy viděl. Výborné obsazení, uvěřitelné postavy a dialogy, velice civilní atmosféra a příběh ukazující, jak tito "lidé jako my" musí každý den řešit situace, kterým se zbytek slušných lidí velkým obloukem vyhýbá. Má asi jediná výtka je, že zvolená forma pseudo-dokumentu s roztřesenou ruční kamerou a chybějícími celkovými záběry pro mě byla z počátku hodně špatně stravitelná, a nějakou dobu jsem si na ni zvykal. Naštěstí po první půlhodině jsem ji akceptoval, takže celkový zážitek z filmu mi moc nenarušila. ()

ozeki

Konec vytáhnul hodnocení o stupínek výš. A koncem myslím závěrečnou akci, ne tu veselou historku z mladí jednoho mexického don Juána. Jediné, co tenhle film odlišuje od jemu příbuzných, je POV kamera a sehraná dvojice Gylenhal Peňa. Akce se moc nekoná. A když už, tak je těžce samoúčelná. Vyprávění příběhu, který se tu také téměř nekoná, vůbec neslouží. Na začátku chvíli trvá, než si oči i hlava zvyknou na roztřesenou kameru, ale postupem času člověk dokáže najít lehké zalíbení v tomto ne úplně obvyklém způsobu přenesení záběrů na filmové plátno. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Tom Hardy opouští Suicide Squad

Tom Hardy opouští Suicide Squad

16.01.2015

Že to znělo až příliš dobře na to, aby to byla pravda? No, byla to pravda, ale herci míní a Hollywood mění. Řeč je samozřejmě o comicsové týmovce Suicide Squad, jejíž snové obsazení ještě včera… (více)